"غیر مومن" بررسی: یک زن جوان قابل توجه پرواز از Hasidic ویلیامزبرگ

جدید Netflix سریال "غیر مومن" بازیگران اسرائیل بازیگر Shira هاس به عنوان یک عروس جوان به نام Esty شاپیرو است ک

توسط NEWS-SINGLE در 22 فروردین 1399
A still from the show Unorthodox
جدید Netflix سریال "غیر مومن" بازیگران اسرائیل بازیگر Shira هاس به عنوان یک عروس جوان به نام Esty شاپیرو است که با ظرافت متعادل داستان ترک زندگی مذهبی.عکس توسط Anika Molnar / Netflix

میدوی را از طریق اولین قسمت از "نامتعارف" a new four-part Netflix سریال در مورد یک زن نوزده ساله ای فرار از Hasidic جامعه در بروکلین ما دیدن شخصیت واقعی مو برای اولین بار. بازی Shira هاس یک elfin اسرائیل بازیگر Esty (کوتاه برای استر) Shapiro می ایستد در لبه Großer وانسی زیادی زني دریاچه در جنوب غربی برلین در این شهر که او فرار کرد. این یک روز آفتابی تابستان و همه در اطراف او افراد جوان ورجه ورجه کردن در لباس خود. Esty مقابل, هنوز, پوشیده, در frumpish turtleneck گوساله-طول دامن سیاه و سفید و سنگین کلاه گیس قهوه ای او به عنوان یک زن در ویلیامزبرگ. ازدواج Hasidic زنان قرار نیست برای نشان دادن موهای خود را در آنها قرار نیست برای رفتن به شنا کردن با مردان ، زمانی که Esty در نهایت پیاده به آب هنوز به طور کامل لباس—او نوار دور او مصنوعی, قفل آشکار وزوز برش پوست سر به زیر. او غوطه در آب احساس می کند مانند توهین به مقدسات و غسل تعمید.

"نامتعارف" است که آزادانه و بر اساس پرفروش 2012 خاطرات توسط دبورا فلدمن که در سمت چپ Satmar فرقه از یهودیان Hasidic در ویلیامزبرگ و در نهایت حل و فصل در برلین (هر چند در پایان کتاب خود از او تنها به عنوان دور به عنوان شهر نیویورک حومه). فلدمن مشورت با نشان دادن سازندگان—آنا جناح نوشت که استاسی-جاسوسی درام تلویزیونی "Deutschland 83" و الکسا Karolinski یک فیلمساز مستند—تا مطمئن شویم که خود تصویر از منزوی Hasidic جامعه به عنوان دقیق که ممکن است. که آیا آنها به طور کامل موفق بوده است موضوع بحث; Frieda Viezel یک عضو سابق Satmar فرقه نوشت: یک op-ed در جلو شکایت که نشان می دهد باعث می شود Hasidic نگاه زنان به عنوان humorless به عنوان "خارجی دیزنی-جادوگران در لباس های عجیب و غریب." اما صحنه های "نامتعارف" است که در ویلیامزبرگ—و تا حد زیادی در یدی—پرداخت بی شتاب و فوتی و فوری با توجه به مراسم Hasidic زندگی است. در فلش بک به شب Esty عروسی به محفوظ و کودکانه Yanky ما دیدن رژه مردان در خز shtreimel کلاه منجر داماد, چشمان خود را بسته و مات tentlike حجاب که مبهم عروس سر در طول مراسم تحت chuppah. ما دیدن مردان و زنان, رقص, به طور جداگانه, رنگ پریده پرده دار بین آنها و اتاق کوچک که تازه ازدواج کرده خود را صرف اولین دقیقه به تنهایی با هم. بعد Esty weeps به عنوان عمه لب خاموش او بلند طلایی-قهوه ای مو. من زندگی می کنند در شمال بروکلین فقط یک پیاده روی بیست دقیقه از Satmar enclave اما تماشای "نامتعارف" بود نزدیک من آمده ام برای دیدن آنچه که در پشت درهای بسته از همسایه ها.

این شبه مستند از جنبه های "نامتعارف" ممکن است احساس بلاعوض و یا gawking نبود کلید برای سری ظرافت متعادل تن. تماشای Yanky davening—انجام یهودی او نماز—یا Esty جد ریاست عید فصح Seder بیننده ساخته شده است به درک که چگونه چنین سنت می تواند به تقویت و حفظ در طول تاریخ مورد آزار و اذیت جامعه است. اما "نامتعارف" نیز به تصویر می کشد در مشقت بار جزئیات راه است که در آن Esty زندگی است که تحت نظارت و محدود شده است. به عنوان یک جوان بارور او ارزش در جامعه برای کوچک علاوه بر توانایی خود را برای تولید مثل. هنگامی که او در دیدار یک mikvah یا آیین داخل یک اپراتور بازرسی او ناخن و پوست برای خاک قبل از او می تواند استحمام—یکی از راه های مطمئن شویم که یک زن است "پاک" برای شوهرش. یک busybody محلی درمانگر تشخیص Esty با واژینیسموس یک بیماری است که باعث مقاربت دردناک اما خواستار او را به فشار از طریق آن به هر حال. Esty را دخالت در قطره های سرزده به سخنرانی او در نیاز به ایجاد Yanky احساس می کنم مثل یک "پادشاه" در اتاق خواب. زمانی که Esty می کند باردار شدن پس از یک برخورد جنسی دردناک او متوجه می شود با برخی از وضوح است که کودک با این حال بسیار از یک برکت و رحمت را نیز مهر و موم سرنوشت او.

Netflix در حال حاضر در جریان یک گنجینه ای از داستان در مورد یهودیت ارتدوکس و آن جداشدگان—در علاوه بر این به "نامتعارف" و همراه ساخت-مستند وجود دارد را تیره اسرائیل کمدی "Shtisel" در مورد سخت ارتدوکس ایلخانی و ناکارآمد خود خانواده (Shira هاس همچنین به نظر می رسد که نشان می دهد به عنوان پدر یک زن و شوهر مؤمن) و "یکی از ما" یک سال 2017, مستند در مورد سه Hasidic افرادی که ترک جامعه خود را پشت سر گذاشت. از همه این ارائه "نامتعارف" ممکن است بیشتر Hollywoodized روایت است. Esty پرواز از بروکلین دارای احساس هیجان انگیز کامل با موش و گربه تعقیب به عنوان Yanky و rascally پسر عموی Moishe پرواز به آلمان در تعقیب. شهر برلین را به تصویر کشیده است به عنوان یک فانتزی از سکولار فرهنگی bohemianism و پایان سری Esty فرض بر این نگاه از یک ستاره کوچک او پری قطع ناگهانی شیک و زوج با رژ لب قرمز. اما هاس قابل توجه عملکرد موفق به انتقال ذخایر درد هر دو شخصی و جمعی در Esty داستان. او در زمان به نظر می رسد وحشت زده و عصبی و دوک وار مثل یک بچه غزال مجموعه شل از آن محوطه در شهرستان باغ وحش. در زمان های دیگر او اجازه می دهد خودش را به نفسانی و تقریبا شناور, حوله خاکی یدی آهنگ یا swaying در زیر چراغ آبی در برلین باشگاه شب. به عنوان Esty شناور بر پشت او در وانزه شما می توانید احساس می کنید آنچه در آن مانند برای او به هر دو ترس و رایگان.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب