زمان جنگ برای Wodehouse

"یک روز فوق العاده!" Wodehouse نوشت در دفتر خاطرات خود را در حالی که در یک اردوگاه.عکس توسط ایروینگ پن / © ایر

توسط NEWS-SINGLE در 6 خرداد 1399
Wodehouse
"یک روز فوق العاده!" Wodehouse نوشت در دفتر خاطرات خود را در حالی که در یک اردوگاه.عکس توسط ایروینگ پن / © ایروینگ پن بنیاد

"اردوگاه بود واقعا سرگرم کننده بزرگ" به فارسی طنز, رمان نویس P. G. Wodehouse نوشت: به یک مدرسه قدیمی ، او صحبت از چهل و هشت هفته بین سال های 1940 و 1941 که او را صرف در یک سری از آلمان-اجرا عمران-اردوگاه های اقامت اجباری. او از دست داده و نزدیک به شصت پوند است. او از همسرش جدا شده,. او در کلش پر تشک و تلاش برای جلوگیری از گال و شپش. در Tost در آنچه در حال حاضر لهستان چهارم از چهار اردوگاه Wodehouse ارائه شد اتاق خود را در حساب خود شهرت و شاید سن و سال او. کاهش پیشنهاد او به اشتراک گذاشته همراه با شصت و سه نفر دیگر. او نزدیک به شصت زمانی که او از زندان آزاد شد. تنها امتیازی که او را availed خود را پرداخت هجده نشانه یک ماه برای یک ماشین تحریر. ماشین تحریر قرار بود در یک اتاق نیز استفاده می شود توسط یک نوازنده ساکسیفون و یک شیر رقصنده.

Wodehouse سوم از چهار فرزند یک استعماری بریتانیا مدیر و همسرش بودند که مستقر در هنگ کنگ است. در سن دو او فرستاده شده به داخل آورده توسط یک پرستار بچه او رفت و به مدرسه شبانه روزی در سن هفت سالگی. این غیر معمول نیست برای زمان. "دوران کودکی من رفت و مثل یک نسیم از آغاز تا پایان" او نوشت: نیمی از خاورمیانه. "من مدرسه . . . آنها فقط شش سال از ناگسستنی سعادت است." در سال آخر خود را در مدرسه شبانه روزی پدرش به او گفت که وجود دارد بیش از حد بسیاری از کودکان و نوجوانان به آموزش و Wodehouse نمی تواند رفتن به آکسفورد که در آن برادر مشغول به تحصیل شد. به جای پدرش مرتب برای او به کار به عنوان یک کارمند بانک در لندن است. او نوشت: مقالات و خنده دار بیت برای روزنامه در کنار. او نمی تواند از بسیار. پس از دو سال او تصمیم گرفت که او می تواند زندگی را با قلم خود را به تنهایی.

سابق کارمند بانک رفت و به نوشتن بیش از هفتاد رمان و ده ها بازی می کند. در آن زمان او بازداشت شد او تبدیل به یک معشوق ملی شکل است. در حالی که زندانی او نگهداری یک مجله. در اینجا این است که یک untypical اوایل ورود:

اوت 27. من در سیب زمینی پوست کندن خستگی. گروهبان می آید در میان ما نوازش جیب ما به دیدن ما نیست هر جوانه! بسیار خوش مشرب. یکی از تیم دارای یک apoplectic مناسب و keels بیش از. او تا به حال شده چای است.

آن است که "همه بسیار خوش مشرب" است که متمایز Wodehouse از تحریک پذیر بقیه از ما در حالی که نظارت مناسب از سیگار کشیدن چای نشان می دهد که او نیست بی اعتنا یا آشفته. او اغلب می نویسد: در مورد مشکلات خود را در اردوگاه نوت بوک, فقط هرگز در بسیاری از ظهر. "امروز نان جیره شکست خورده و ما تا به حال کوچک بیسکویت," او می نویسد: در تاریخ 12 اوت سال 1940. "بسیاری از مردان با دندان های کاذب پیدا کردن آن غیر ممکن است به خوردن بیسکویت در حالت طبیعی خود," او اشاره می کند شش روز بعد. "تلخ باد و برف" او می نویسد: در ماه دسامبر. اما بعد از آن در همین مطلب:

نمونه ای از نبوغ در اردوگاه. –هلندی آرایشگر خواسته است با عادت به رنگ خاکستری خود را مو در هر ماه اگر او می تواند رنگ آن است. بعد آرایشگر دیده می شود خیزان در بستر خود روشن نگه داشتن مسابقه تحت جم شیشه آب نرم و صابون بوت رنگ سیاه. –او به فروش می رساند مسائل به 83 pfennigs و مرد بسیار راضی است.

اولین بار من به عنوان خوانده شده Wodehouse را "اردوگاه توجه داشته باشید کتاب" من نگه داشته در حال انتظار برای دیدن bonhomie و شناور پرچم. این یک خصوصی, نوت بوک, بعد از همه. شاید برای اولین بار هفته یک توهم است که توقیف شد مختصری با تغییر شرایط ادامه خواهد یافت. آن را یک کمدی موقعیت! اما نمی شود که احساس محو شدن? "یک روز فوق العاده!" او می نویسد: در 14 اوت مطمئن بود که تنها یک ماه در آن تابستان بود. آنچه که او فکر نوامبر?

ورود برای نوامبر 14 آغاز می شود: "من باید توجه داشته باشید از این روز به عنوان یکی از کاملا بی عیب و نقص آنهایی که از زندگی من است." حتی اگر خصوصی خود مجله بود یک نوع عملکرد برای خودش ؟ برای خوانندگان آینده?—آن را بسیار قانع کننده یکی است. (این pencilled صفحات مجله را می توان به عنوان خوانده شده در نادر-کتاب اتاق از کتابخانه.)

به زودی پس از این اردوگاه را تجربه Wodehouse پرداخت صمیم قلب برای او سرکش و روحیه بالا. هر چند که در پیچ و تاب از یکی از توطئه نه در راه یکی ممکن است انتظار می رود.

Wodehouse پایدار ترین خلق ادبی است که این دو از Jeeves و Wooster. این دو ویژگی در رمان ها و داستان ها را تشکیل می دهند که بیش از یک دوجین کتاب. برترام (برايت) Wooster یک بیچاره اما شیرین از اعضای انگلیسی طبقه فوقانی; Jeeves است که او را به وسیلهی خشک و درخشان نوکر. Wooster به دولایه. Jeeves می شود Wooster از دولایه. دولایه هستند همیشه آرام: Wooster مشغول می شود به یک دختر او نمی خواست به ازدواج و یا فکر این است که به سرقت رفته و یک نقره گاو قهوه که او به سرقت رفته نیست (هر چند بعد از آن خواهد بود تحت فشار به سرقت). گاهی اوقات Wooster لباس garishly—در یک scarlet cummerbund ، گاهی اوقات ریسک حتی بالاتر: آناتول استاد آشپز استخدام شده است به دور از خاله کوکب. بارها و بارها Jeeves باعث ذوق مداخلات خارج از صحنه نمایش و قصیده کوتاه از زندگی خود را—از تمام این زندگی از همه شخصیت ها—بازسازی شده است. آن را مانند هلمز و واتسون, اما هیچ کس تا کنون به قتل می شود; هیچ کس حتی می رود گرسنه است.

اولین برخورد من با Wodehouse شد به عنوان یک نوجوان ، ager به من سخت از شنیدن پدر ایستاده بود و دو پا و دور از تلویزیون صدا را به حداکثر. این Jeeves-و-Wooster داستان ساخته شد به یک مجموعه تلویزیونی است که شروع به پخش در PBS در سال 1990. پدر من که متولد سپتامبر 1939 در بریتانیا موظف فلسطین و بزرگ شده در یک جمعی-جامعه کشاورزی و کسی که با مسخره چرخ از فورچون شد و در حال حاضر تدریس در کلاس های دینامیک سیالات در دانشگاه اوکلاهما در نورمن—بابا من فکر کردم "Jeeves و ووستر" خنده دار بود. در حافظه من او را تماشا این قسمت همه آنها در حالی که با پوشیدن یک حوله تازه از حمام. که نه-از دست دادن-یک-دقیقه احساس باقی می ماند. من به تماشای این قسمت بیش از حد. و یا حداقل در اتاق در حالی که آنها بودند.

من آرزو برای پیدا کردن نشان می دهد اما نبود واقعا. ما تا به حال یک زن و شوهر از کتاب در خانه ما—"حق هو Jeeves" و "شادی در صبح"—و من به عنوان خوانده شده آنها را وحی بیشتر ژولیده از خوشحال. مانند بسیاری از راحت نوجوانان خواندن من طعم تر بود برای مودی یا افراطی است. من نمی افتد برای Wodehouse تا زمانی که من تا به حال از طریق اجتناب ناپذیر و زیان ترس و نا امیدی ها و embarrassments که حتی یک فرد خوش شانس تجمع بیش از چند دهه—تنها پس از آن بود که Jeeves-و-Wooster کتاب تبدیل شدن به ضروری راحتی. این مشکل مدرن tomes. یکی از مورد علاقه طرح لولا در یک banjolele. من لزوما آنها را بخوانید جلو به عقب, اما آنها را انتخاب کنید تا بیشتر به عنوان کسی که یک ویسکی و نوشابه یا سرودی. این کتاب در حال cozier از دنج اسرار و رمز و راز آنها کمک به یک ذهن واقعی فجایع.

در ماه ژوئن سال 1941 Wodehouse منتشر شد. مردان غیر نظامی بودند به طور معمول منتشر شد در سن شصت. Wodehouse شد و چهار ماه ، هنوز معلوم نیست که چرا او منتشر شد در اوایل اما بسیاری نیز قرار داده شده دوستان آمریکایی و روزنامه نگاران به لابی از طرف او. در برلین او پیوست شد با همسر خود. در روز او خواسته شده بود توسط وزارت امور خارجه آلمان اگر او را ضبط برخی از برنامه های رادیویی برای مخاطبان آمریکایی. او در حال حاضر نوشته شده است و منتشر شده به آرامی طنز, حساب وقت خود را در اردوگاه شنبه شب پست.

تعداد بسیار کمی از زبان مردم شنیده پخش زمانی که آنها برای اولین بار پخش شد. اما بسیاری از زبان مردم شنیده ام که آنها اتفاق افتاده است. یک هفته پس از Wodehouse منتشر شد, روزنامه نگار ویلیام کانر نوشتن مستعار کاساندرا پیشنهاد در آینه روزانه که Wodehouse اولیه رها شده بود بخشی از یک ناگوار معامله است. انگلیسی خواندن عمومی عمدتا در دفاع از Wodehouse: نبود نمایشگاه به حدس و گمان. چند هفته بعد کانر تحویل, یک, پخش, پس نه اخبار ساعت. آن را به نام Wodehouse یک خائن به انگلستان و دوباره ادعا کرد که او تا به حال درگیر در عوض برای خود آزادی. وجود دارد عصبانی نامه به بی بی سی خواستار پخش افترا آمیز. اما ایده این بود که در حال حاضر برای بحث.

من تدریس Wodehouse برنامه برای چندین سال در حال حاضر در یک فارغ التحصیل نوشتن سمینار کمدی و فاجعه. فاصله از زمان باعث می شود آن را دشوار برای دانش آموزان به تصور کنید که چگونه بی ضرر و صادقانه Wodehouse صدای پخش برنامه می تواند او را به بسیار مشکل است. او توضیح داشتن ده دقیقه به بسته یک چمدان در حالی که یک سرباز آلمانی می ایستد پشت سر او گفتن او را به عجله; همسر او فکر می کند او باید بسته یک کیلو کره; او رد کرد و گفت که او ترجیح میدهد خود شکسپیر "unbuttered." او همچنین فراموش گذرنامه خود را. امتیاز خود و سیاسی خود را cluelessness گنجانده شده در شوخی: "مردان جوان با شروع کردن در زندگی اغلب از من پرسید" چگونه می توانم تبدیل به یک Internee?' خوب روشهای مختلفی وجود دارد. خود من به خرید یک ویلا در Le Touquet در سواحل فرانسه و اقامت وجود دارد تا آلمانی ها آمد."

"آره من سعی کردم برش مو خود من."
کارتون توسط Pia Guerra و ایان Boothby

Wodehouse نیست پخش در ازای منتشر شد. اما او آنها را انجام دهد—او ظاهرا موفق به دریافت دو صد و پنجاه نشانه را برای کار خود را. نیروهای انگلیسی تا به حال دچار طریق دانکرک; لندن شده بود firebombed. ایالات متحده هنوز در جنگ است و ما در حال حاضر می دانیم که وزارت امور خارجه آلمان شاهد انتشار Wodehouse بود که محبوب در امریکا به عنوان تبلیغات طراحی شده برای نگه داشتن آمریکا از جنگ. پیشنهاد برای برنامه بخشی از یک برنامه است. Wodehouse بود یک احمق اما نه توسط اکثر تعاریف یک خائن است. زمانی که او آموخته است که پخش برنامه های وحشت زیادی از زبان انگلیسی عمومی او ثبت شده ، او به یک دوست نوشت که "این یک دیوانه چیزی که به انجام است."

کانر آدرس در بی بی سی آغاز شد "من آمده ام به شما بگویم که امشب از داستان یک مرد ثروتمند تلاش خود را به آخرین و بزرگترین فروش—که از کشور خود." او در توصیف Wodehouse سقوط به زانو خود را به عنوان جوزف گوبلز می پرسد او را به تعظیم به پیشوا. Wodehouse و همسر خود را به حال مشکل گرفتن از آلمان نقل مکان کرد اما در نهایت بازگشت به فرانسه و سپس بعد از جنگ به نیویورک است. رسوایی پخش نمی کاهش دهد. برخی از کتابخانه ها ممنوع کتاب خود را. در سال 1946 هنگامی که دادستان کل آقا هارتلی شاوکراس خواسته شده بود در مجلس عوام که آیا Wodehouse خواهد بود تلاش برای خیانت او در پاسخ به این سوال خواهد بود خطاب به اگر و هنگامی که نویسنده به انگلستان بازگشت.

"من هیچ تردیدی در گفت که او نه کوچکترین تحقق آنچه که او انجام شده است" یک دوست خوب از Wodehouse را نوشت به دیلی تلگراف. "او آسان رفتن و مهربانی مرد, قطع کردن از افکار عمومی در اینجا و با هیچ کس به او توصیه." جورج اورول در مقاله "در دفاع از P. G. Wodehouse" از سال 1945 به این نتیجه رسیدند از Wodehouse را پخش که "ایده اصلی در ساخت آنها به نگه داشتن در تماس با او و—کمدین حاکم شور—به خنده."

هنگامی که یک M. I. 5 افسر سابق و مدافع عمده ادوارد Cussen مصاحبه Wodehouse, او گفت که او می خواست برای رسیدن به آمریکا که نوشته بود به او و فرستاده او را بسته در حالی که او زندانی بود. Wodehouse گفت که نیز وجود دارد که "کمتر معتبر انگیزه. من فکر می کردم که مردم با شنیدن این مذاکرات را تحسین من برای شاد نگه داشته و تحت شرایط سخت است اما من فکر می کنم من می توانم می گویند که آنچه عمدتا باعث شد من به این مذاکرات شد قدردانی است." بعد نوشت: Wodehouse به سردبیر شنبه شب پست که او را درک نمی کنند که چرا پخش شد دیده می شود سنگدلانه: "معدن به سادگی سبک شاد نگرش همه انگلیسی, زندانیان. این یک نقطه افتخار با ما به ناله و شکایت کردن." Wodehouse موفق به درک کنند که چگونه حتی کودکان داستان خواب پخش در رادیو نازی می تواند یک شکل از تبلیغات.

و در عین حال در سراسر زمان Wodehouse را naïveté به نظر می رسد کمتر فوق العاده ای از کیفیت خود را. وجود دارد مقدار زیادی از سیاسی احمق. Wodehouse حال نادر صفت بیش از حد: ظرفیت باقی مانده علاقه مند و کنجکاو حتی در یک محیط از محرومیت. خود را انعطاف پذیر شادی برای من باقی مانده است قهرمانانه و اساسا او بود. در پخش دوم او می نویسد از رفتن به خواب در طبقه خود تنگ cell: "من آخرین بیداری اندیشه, من به یاد داشته باشید که در حالی که این یک جهنم از یک چیز اتفاق افتاده اند به احترام آقا در سال کاهش آن همه خیلی سر در گم و جالب است که من به سختی می تواند صبر کنید تا ببینید چه فردا خواهد آورد."

Wodehouse در رمان فوکوس تقریبا به طور انحصاری در madcap مشکلات خطرناکی leisured. بسیاری از را در خانه های کشور و اغلب به نوبه خود در چنین رویدادهایی به این امید که از استخراج یک کمک هزینه افزایش از یک مشکل ، Wodehouse اردوگاه نوت بوک, مقابل, نشان می دهد یک چشم برای اشغال و به خصوص برای رضایت شغلی. "ملاقات طبخ و تبریک گفت او امروز سوپ," او می نویسد. "او سپاسگزار بود چرا که خود را حرفه ای غرور زخمی شده بود توسط grumblers گفتن وجود دارد کافی نیست. او گفت که او می تواند آن را بیشتر با اضافه کردن آب آن را خراب آن است."

Wodehouse تا به حال به نوشتن. او درونگرا و غیر از دانشآموز رفاقت ترجیح داده به در خانه مشغول به کار است. یکی فکر می کند—اگر یکی شده است خواندن بسیاری از Wodehouse—از این اردک به زیبایی در حال حرکت در سراسر آب به عنوان اردک, پا, دست و پا زدن با عصبانیت نهان در زیر سطح. (من فکر می کنم که تصویر حتی ممکن است از Wodehouse, رمان, اما کدام یک؟) حتی زمانی که Wodehouse زندانی شد برای بار دوم برای یک زن و شوهر از ماه در سال 1944 او در یک رمان است. او نوشت: به طور کلی یک یا دو رمان از یک سال منتشر شده اما هیچ چیز در انگلستان بین سال های 1941 تا 1945. آن سال ها قادر به کار به عنوان مخالف به اقامت اجباری—که باید به جهنم واقعی است.

در سال 1938 Wodehouse منتشر سوم از Jeeves-و-Wooster رمان "کد Woosters." از آن بیرون آمد سریال در شنبه شب پستو آخرین کتاب های صادر شده قبل از او را توقیف. "کد Woosters" است که شاید اغلب غیرواقعی از همه آنها را. چندین اشتباه در درگیری های زمینی به سرقت پلیس کلاه عاشق newts تحصیل چگونه پررنگ سخنرانی یک سبیل پرپشت فاشیستی به نام رودریک Spode. Wooster متکی بر Jeeves به حرکت افقی که در هر لحظه تهدید می کند او با خجالت اجتماعی حداقل و شاید با یک تعامل به یک زن زیبا او نمی مانند ، آن را کم ریسک در بالاترین; حماسی فرم برای بینهایت جزئی.

شخصیت Roderick Spode درس است چگونه Wodehouse سوخت و ساز سیاست است. ما در دیدار با Spode در یک مغازه عتیقه فروشی او را متهم Wooster اول از سرقت یک چتر پس از سرقت یک قیمتی عتیقه. بعد Spode دوباره در خانه کشور که Wooster اتحاد استراتژیک مستقر شده و توسط عمه اش که در تلاش است به وجوه امن برای زن اشرافی را در خلوتگاهاین مجله ادبی او اجرا می شود. Spode به نظر می رسد به عنوان یک تهدید واقعی و به عنوان یک دلقک—هر دو. "من تا به حال شرح داده شده Roderick Spode به باتلر به عنوان یک مرد با یک چشم است که می تواند باز کردن یک صدف در شصت قدم شد و چشم از این طبیعت است که او کارگردانی من در حال حاضر" Wooster روایت میکند. Spode ما یاد بگیرند سر سیاه, کوتاه, یک گروه به وضوح kin به موسولینی Blackshirts اما مانع کمبود پیراهن. "سر زانو؟" Wooster می پرسد در ناباوری یادگیری در مورد Spode فعالیت های. او وحشت زده است . . . توسط پوپليته آل در ناخوشنودی.

Spode را تهدید می کند همه چیز: دو, تعهدات, Wooster بدن رفاه ادبی مجله. (بزرگتر تهدید ضمنی.) توسط این رمان تا پایان Spode شده رام. نه با زور و یا اخلاقی استدلال اما با آگاهی از راز خود را: او یک مالک مشترک Eulalie Soeurs زنان-لباس خط.

چه رویایی! که تهدید می شود توزیع با به راحتی. در یکی از Wooster ترین لحظات اضطراب در رمان Jeeves او را ارائه می دهد آموزش در لبه دار کردن از شلوار خود:

"شلوار شاید یک چهارم از یک اینچ بالاتر ، یکی از هدف های سردستی برازنده شکستن بیش از این پشت پا. آن است که یک ماده از بهترین تنظیم."
"که می خواهم؟"
"قابل تحسین آقا."
من آهی کشید.
"در لحظه وجود دارد Jeeves زمانی که یکی از خود می پرسد" آیا حدی مهم است؟' "
"خلق و خوی منتقل خواهد شد ،

این Wodehouses به پایان رسید تا هزینه های سال گذشته از زندگی خود را در Remsenburg لانگ آیلند. شهرت او در انگلستان بود تا حدودی بازخرید توسط قانع کننده تلاش های Evelyn Waugh در یک برنامه رادیویی در سال 1961. مخالفان مسدود Wodehouse که شوالیه در سال 1967 اما تمایلات شد تغییر. کانر شد با توجه به Wodehouse یک "بزرگ" و در سال 1961 نامه او را خواست واو را می گویند چیزهای بد در مورد این روزنامه نگار در تلویزیون. در سن نود و سه, Wodehouse شد و در نهایت شوالیه. او یک ماه بعد. او تا به حال منتشر شده و چهار رمان در دهه نود.

من خواندن Wodehouse رمان هر شب در حال حاضر نه به خاطر خود من زندگی دشوار است—من یک مقدار زیادی از کره بادام زمینی و سالم هستم—اما از آنجا که هر گاه شخصی یا غیرشخصی اخبار چرخه می شود قریب به اتفاق پیدا کنم که آن را آسان تر برای انتقال به یک شب از خواب پس از یک شخصیت توصیف شده است که به دنبال مانند یک سر در گم نوعی ماهی پهن. داشتن تدریس Wodehouse برای چند سال من کشف کرده ام که اکثر دانش آموزان هرگز شنیده از او. این به نظر من یک فرصت از دست رفته برای بهبود سلامت روانی.

آن است که درخشان Jeeves که روایت این کتاب است. Jeeves است که شرلوک. حساب درخشندگی خود را می تواند معتبر گفت: تنها با دیمر نور خفیف واتسون affably بی اثر Wooster. من استفاده می شود به فکر می کنم که این دلیل بود که آن را آسان تر به نوشتن صدای آشنا احمق تر از یک متفکر. من دیگر فکر می کنم. فانتزی که Jeeves که می تواند به حل و فصل همه مشکلات لازم است شادی از این کتاب است. که فانتزی هرگز نگه دارید و اگر ما او را شنیده بگویید خود داستان. ♦tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب