ما می تواند همه Polyglots

کاردینال Mezzofanti یک دوست در پاریس فرستاده است من یک مقاله اخیر از یک منبع غیر منتظره, نیویورکر. آ

توسط NEWS-SINGLE در 24 دی 1398
کاردینال Mezzofanti

یک دوست در پاریس فرستاده است من یک مقاله اخیر از یک منبع غیر منتظره, نیویورکر. آن را توسط یکی از شناخته شده کارکنان نویسندگان جودیت تورمن و عنوان آن است که رمز و راز از کسانی صحبت می کنند که ده ها تن از زبان های. در آنچه در پی من سعی خواهد کرد برای برطرف کردن برخی از رمز و راز است.

هرس از آن نیویورکر chattiness اولین بخش از این مقاله می دهد اطلاعات جالب در مورد معروف polyglots در گذشته:

* با توجه به Pliny the Elder فرنگی به فارسی پادشاه مهرداد ششمکه حکم بیست و دو کشور در قرن اول قبل از میلاد اداره قوانین خود را در به عنوان بسیاری از زبان ها و می تواند با صدای بلند نطق کردن در هر یک از آنها.
* پلوتارک ادعا کرد که کلئوپاترا بسیار به ندرت تا به حال نیاز به یک مترجم و تنها پادشاه از او یونانی سلسله مسلط به مصر.
* الیزابت من نیز گفته تسلط زبان از قلمرو او—ویلز Cornish اسکاتلندی و ایرلندی به همراه شش نفر دیگر [از جمله زبان او دشمن اسپانیایی].
* قدرت از جوزپه Mezzofanti (1774-1849) است حیرت انگیز تر و بهتر ثبت شده است. Mezzofanti یک کاردینال ایتالیایی مسلط در حداقل سی زبان مورد مطالعه قرار گرفت و دیگری چهل و دو از جمله ادعای او در الگانکوئین. در این دهه که او زندگی می کردند در رم به عنوان رئیس نگهبان از واتیکان کتابخانه برجسته از سراسر جهان کاهش یافته است برای بازجویی از او در زبان های مادری و او flitted به عنوان nimbly در میان آنها به عنوان یک زنبور عسل در یک باغ گل رز.
* تورمن نتواند از قرن 18 مستشرق انگلیسی و مترجم سر ویلیام جونزکه مشهور شد به دانستن 26 زبان.

کسانی که قهرمانان به اصطلاح hyperglots. خود دستاورد آن میوه از سال ها بسیاری از آموزش. اما به ندرت کمتر قابل توجه است این دستاورد توسط دختر بلا Devyatkina که شرح داده شد در ماه گذشته در این وبلاگ و چه کسی می تواند صحبت در هفت زبان در سن چهار. هنوز دلیل اصلی که چرا همه از آنها می تواند انجام آنچه آنها همان است. این است که انسان روانشناسی و فیزیکی مغز انسان ساخته شده از مراحل ابتدایی شاید از بدو تولد به صورت چندزبانه (دوزبانگی که یک مورد خاص از چندزبانگی و نه راه دیگری دور.) بلا مادر اصرار دارد که دخترش برای همه precocity است نه یک نابغه است. این درست است که او قرار داده شده است در شرایط و روابط که در آن او در پاسخ به انگیزه دریافت یک در حال حاضر از سخنرانان از زبان های دیگر.

دانشمندان و فلاسفه معتقدند که زبان یکی از شگفتی های تکامل انسان دیگر حیوانات که هر چیزی قابل مقایسه است. به آن اضافه شده است یکی دیگر تکاملی مارول: توانایی یادگیری زبان های متعدد. نمونه های نقل قول شده در بالا نشان می دهد که در اصل وجود دارد هیچ محدودیتی برای تعداد آنها. بله عملی وجود دارد محدودیت ها; زمان ما می توانید اختصاص به یادگیری آنها و در طول زندگی ما و برای مثال میزان تماس با ما با دیگر زبان . و نیز وجود دارد محدودیت های روانی به ویژه انگیزهکه بدون آن ما ممکن است تمایلی به کار در آن است. اما ساختار ذهن ما است.

وجود درجات مختلف چندزبانه است که باعث می شود آن را دشوار است به مقایسه polyglots. کامل چندزبانه نیاز بسیار بیشتر از دانستن grammars و واژگان از زبان. این عملکرد چند زبانه می توانید زیر را انجام دهید:

الف) حفظ زبان جداگانه. در واقع بسیار جوان دوزبانه مستعد ابتلا به مخلوط کردن زبان آنها در همان جمله یا گفته یک پدیده زبانشناسان تماس کد تعویض. به طور معمول این ضعف از بین می رود در حدود سن سه اما بقایای آن باقی می ماند در طول زندگی. ما multilinguals ها همه به وقوع نشت و یا تداخل بین ما زبان; مثلا مشترک پدیده نادرست دوستان است. اما آنها می رویم به یک فرکانس که در آن آنها نمی مانع ارتباط است.
چقدر جدایی نگهداری می شود این است که موضوع اختلاف. برخی از psycholinguists به اعتقاد ما زبان جداگانه زیر شلواری, آن را به عنوان شد و آنها را فعال و آنها را به عنوان ما به آنها نیاز دارید. دیگران فکر می کنند که در مقابل همه آنها در حال حاضر در کار ما ذهن اما ما سرکوب آنهایی که ما نیاز نداریم در حال حاضر.
ب) سوئیچ بین زبان ها. این ممکن است انجام خواهد شد و تقریبا بلافاصله; یا سوئیچ ممکن است به صورت خودکار توسط یک محرک برای مثال هنگامی که در پاسخ به یک سوال در زبان که در آن خواسته است.
ج) استفاده از زبان مناسب برای بیان افکار ما می خواهیم برای انتقال و یا به درک آنچه دیگران از ما گفتن. ممکن است که ما نیستند به همان اندازه صالح در این در همه زبانهای ما; آن هم بستگی خیلی زیادی به تجربه ما در استفاده از آنها.
د) استفاده از زبان در راه است که مناسب برای گوینده/نویسنده و مخاطب. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن و ضعف ترجمه ماشيني در این رابطه وارد کاربردشناسی زبان در کادر جستجو در سمت راست.

راه های مختلفی وجود دارد که در آن ما می توانید یادگیری زبان. برای مثال "Mezzofanti پسر یک نجار, دید از بالا, لاتین ایستاده در خارج از حوزه علميه گوش دادن به پسران تلاوت خود را صرف است." من آموخته زبان مادری من زبان انگلیسی ناخودآگاه و بدون زحمت از تولد به عنوان من مطمئن هستم که شما; سه زبان (به فرانسوی, آلمانی, لاتین) در اجباری رسمی دوره های آموزشی در مدرسه از سن 11; یکی (عربی) رسمی دانشگاه دوره از سن 18 سالگی چون من در آن علاقه مند و فکر کردم این امر به من کمک کنید یک کار و دو نفر دیگر بعد از آن (به اسپانیایی و Valencian) تا کنون که بدون در نظر گرفتن یک دوره در آنها اما از ابتدایی تدریس-خودتان و کتاب مکالمه روزمره به زبان مادری با آنها کار میکردم. به غیر از انگلیسی سن کمی برای انجام با آن. اگر من برای زندگی در یک کشور دیگر و حتی در پیشرفته سن من نمی دریغ به یادگیری آن زبان است. البته همانطور که با هر مهارت وجود دارد پاتولوژی: یک اقلیت از مردم ممکن است مشکلات یادگیری و یادگیری زبان می شود سخت تر است نیاز به تلاش آگاهانه هنگامی که مرحله اولیه شکل پذیری منتقل شده است. آن را به نظر می رسید به من هر چند که بسیاری از انگلیسی و کانادایی هموطنان که می گویند آنها نمی توانند یادگیری یک زبان خارجی هستند مانند افرادی که نمی یاد به شنا چرا که آنها می ترسند از آب است.

منابع
جودیت تورمن. رمز و راز از کسانی صحبت می کنند که ده ها تن از زبان های. نیویورکر, 3 سپتامبر 2018. با تشکر من به فیلیپ لمبرت برای ارسال آن.

ویلیام جونز (واژه شناس). ویکیپدیا, 2018.

تصویر
کاردینال Guseppe Mezzofanti.


ترجمه مقاله

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب