همه ما در حال زندگی در "از حالا به' در حال حاضر

علم تماشای آپولو 13 , برای اولین بار, من نمی تواند کمک کند fixating چقدر دنیا تغییر کرده است—نه در نیم قرن

توسط NEWS-SINGLE در 23 فروردین 1399
ماموریت کنترل مانیتور آپولو 13 از هوستونمرکز فضایی جانسون / ناسا

در مورد این زمان 50 سال پیش امروز سه مرد در راه اندازی نسبت به ماه آپولو 13 بی اعتنا به دلخراش به نوبه خود سفر خود را. این یک سالگرد راه سالگرد آپولو 11 ساخته شده است که اولین ماه فرود شد در تابستان گذشته. اما آن را دشوار است برای بزرگداشت نیم قرن سالگرد این ماموریت در روشهای معمول.

مانند تقریبا هر چیز دیگری موزه ها بسته هستند. اسمیتسونیان می تواند پروژه یک تصویر عظیم زحل موشک در بنای یادبود واشنگتن دوباره اما هیچ کس احتمالا خواهد آمد به آن را ببینید. بنابراین در disorienting اجتماعی-گردباد از فاصله چند هفته گذشته من تصمیم گرفتم برای مشاهده این سالگرد با درگیر شدن در های مورد علاقه من مکانیسم مقابله ای از این بیماری همه گیر عصر: من به تماشای یک فیلم است.

اگر چه من شده است نوشتن در مورد اکتشافات فضایی را برای چندین سال من هرگز دیده می شود آپولو 13, ران هوارد جایزه اسکار-نامزد 1995 فیلم که در مورد سرنوشت ساز میشن. اهمن فکر کردم در اینجا یک راه خوب برای فراموش کردن واقعیت برای دو ساعت.

که امید زیر پا گذاشته بود حدود دو دقیقه در. وجود دارد, رانندگی یک ناوچه از طریق حومه هوستون بود و تام هنکس یکی از اولین افراد برای پایین آمدن با COVID-19. اخبار از تشخیص خود را در اوایل ماه مارس که احساس می کند مانند یک هزار سال پیش واقعا به خانه آورد ترسناک واقعی جدید کروناویروس برای بسیاری از آمریکایی ها. ترین تجربه های اخیر بسیاری از ما از این بازیگر است که او Instagram پست از قرنطینه در استرالیا در حالی که او از بهبود تب و لرز. در آپولو 13 دراین هنکس است که جوان unwrinkled و بی باک به عنوان فرمانده ماموریت Jim Lovell.

بعد از تکان خوردن در آمد و به زودی پس از. دو روز قبل از راه اندازی ناسا مقامات رویکرد Lovell با برخی از اخبار بد: یکی از پشتیبان فضانوردان گرفتار سرخک از بچه ها چند هفته قبل از آن و کل آپولو 13 خدمه در معرض شده است. Lovell و فرد Haise های قمری-ماژول خلبان سیستم ایمنی هستند چرا که آنها می خواهم تا به حال عفونت به عنوان کودکان. کن Mattingly سوم فضانورد در ماموریت نیست. او نمی, برگزاری نمایشگاه, علائم, اما آنها می تواند نشان می دهد تا زمانی که خدمه است که در فضای بیرونی برخورد به سمت ماه. "جیم که شپشو زمان برای تب" مدیر خدمه پرواز عملیات می گوید حیرت زده هنکس.

این واقعا اتفاق افتاده است. Mattingly نیست تا پایان گرفتن بیمار مبتلا به سرخک اما آپولو 13 پرواز به فضا بدون او فقط در مورد پیدا کردن جایگزینی آخرین لحظه در جک Swigert.

فضانوردان همیشه قرنطینه برای حدود دو هفته قبل از راه اندازی حتی امروز دقیقا برای جلوگیری از این خطر است. (در اوایل ماه ماموریت فضانوردان صرف هفته در انزوا پس از آمدن به خانه بیش از حد; در آن زمان پزشکان نگران است که فضا مسافران می تواند خانه ماه میکروب ها است که ما را تهدید می کند terrestrials.) آژانس های فضایی هستند reevaluating این روش امروز در چهره coronavirus. اخیر خدمه و دو فضانورد روسی و یک فضانورد آمریکایی رو سختگیرانه تر انزوای بیش از حد معمول قبل از انفجار در ایستگاه فضایی بین المللی از روسیه راه اندازی امکانات این هفته.

"اگر من در حالت عادی قرنطینه من احتمالا می تواند رفته اند به برخی از رستوران ها و ترک فوری پارامترهای ستاره شهر منطقه و فقط به هوشمند در مورد که در آن ما رفت" کریس کسیدی های ناسا فضانورد به خبرنگاران گفت: قبل از او راه اندازی شد. "اما این بار نه."

پس از Mattingly می شود کشیده کردن ماموریت یک لحظه بازی زیبایی روی یک غم اما رواقی Gary Sinise, بقیه عمل هر چند استرس زا است استقبال کردند از این لحظه از این نوع است که تنها یک فیلم با تضمین پایان خوش می آورد. با تشکر از تولید اشتباه سال قبل از ماموریت فضاپیمای مخزن اکسیژن پارگی تخلیه گرانبها گاز به فضا است. با فرود ماه دیگر یک گزینه خدمه صرف روز در تلاش برای زنده ماندن در یک سفر بازگشت به خانه مملو حتی بیشتر می ترساند. زمان پخش کپسول در اقیانوس آرام من پاره کردن, غلبه بر, با تحسین برای ناسا توقف درایو و Ron Howard مصاحبه انتخاب کند. "اد هریس گریه من گریه" من ناخوانا در نوت بوک.

اگر چه این فیلم بر اساس یک کتاب توسط Lovell—که 92 سال سن امروز—آن است که البته یک نسخه هالیوود از حوادث با برخی از مبالغه برای اثر دراماتیک است. واقعی کن Mattingly یک بار گفت که مهندسین ناسا تا به حال تمرین بسیاری از اورژانس شبیه سازی از این فیلم نشان میدهد و تا به حال حتی شبیه سازی شده برخی از رفع اشکال است که فیلم خود را به همتایان ظاهر می شود را در نقطه ای. ژن Kranz پرواز کارگردان به تصویر کشیده شده توسط Harris, نمی, در واقع اعلام کرد که "شکست یک گزینه نیست" و فیلم معروف ترین خط"هوستون ما یک مشکل" تحویل داده شد کمی متفاوت است. Haise را انکار می کند و استفراغ پس از راه اندازی.

اما در کل آپولو 13 بسیار دقیق است. Lovell را واقعا رها کردن حلقه ازدواج پایین تخلیه دوش قبل از شوهرش برداشته ، فضانوردان را لرز برای روز پس از برش حرارت به صرفه جویی در قدرت خود را برای سفر به خانه. آنها ساخت موقت فیلتر هوا از آیتم های تصادفی در کشتی از جمله نوار مجرای و جوراب به طوری که آنها می تواند اسکراب کردن تجمع دی اکسید کربن است که به رشد بیشتر خطرناک با هر بازدم. و بشریت واقعا گرفتار شد. "شاید هرگز در تاریخ بشر است که کل جهان شده است تا ایالات متحده با چنین جهانی, درام" Walter Cronkite می گوید: در فیلم معروف خود غرش اخبار-لنگر صدای.

اخبار لنگر امروز می گویند دقیقا همان چیزی که—هر چند دقیقا چگونه ایران همه ما است تا برای بحث است.

من تنها کسی هستم که در ساخت اتصالات بین 50 ساله ماموریت و مدرن ما-بعد همه گیر. Haise که 86 در حال حاضر فکر کردن در مورد آنها ، (Swigert فرمان-ماژول خلبان درگذشت در سال 1982 در سن 51 از سرطان است.) "درس آپولو 13 چیزی است که ما تا به حال برای زنده ماندن," او گفت: فضای مورخ و نویسنده رابرت Pearlman در مصاحبه اخیر است. "ما در حال حاضر قادر به تغییر هنجار اگر شما خواهد شد, از آنجا که ما تا به حال برای مقابله با بسیاری از چیزهای جدید و روش های جدید به کار در اطراف و از طریق آن همه است. و این دقیقا کاری است که جهان و مردم نیاز به مقابله با امروز است."

در اوایل فیلم Lovell میزبان سازمان دیده بان حزب در خانه خود را برای اولین بار در ماه فرود. پس از مهمان تماشای نیل آرمسترانگ صعود کردن کاوشگر قمری و گام به گام بر روی سطح دانه دانه سیاه-و-سفید تلویزیون Lovell می گوید: "از هم اکنون در جهانی زندگی میکنیم که در آن مرد راه می رفت در ماه." به عنوان من تماشا فیلم, من نمی تواند کمک کند fixating چقدر دنیا تغییر کرده است—نه در 50 سال گذشته اما در چند ماه گذشته ، دید از جمعیت خوشحال تماشاگران در کیپ کاناورال جمع شده بودند تا شاهد برخاستن باعث غیر ارادی انقباض غیر ارادی ماهیچه. حتی حرکات کوچک احساس موهن بمقدسات مانند زمانی که Haise همه مناسب تا قبل از راه اندازی, تف کردن آدامس در یک کارگر دست قبل از اینکه کسی خود قرار می دهد کلاه. من نمی خواهد فکر دو بار در مورد این لحظات حتی یک ماه پیش.

ما وارد یک دوره جدید. وجود دارد بدون شک به استفاده از Lovell خط در سازمان دیده بان حزب است که ما در حال زندگی در "از هم اکنون در."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن