چه علوم انسانی را در یک بحران ؟

اومانیست ها معمولا اساتید از عدم فعالیت باید مجهز به مقابله با یک بیماری همه گیر. آیا اگر آنها را نمی?تصویر تو

توسط NEWS-SINGLE در 23 فروردین 1399
Row of broken sculptures
اومانیست ها معمولا اساتید از عدم فعالیت باید مجهز به مقابله با یک بیماری همه گیر. آیا اگر آنها را نمی?تصویر توسط جولین استقرار

دانشگاه در حال منزوی باغ. این کلاس درس است, خلوتگاه درونی که ایوان که در آن خواسته های دنیوی می تواند مسدود کردن طولانی به اندازه کافی برای یک گروه از مردم—که برخی از آنها تا به حال قبل هیچ علاقه—به اشتراک گذاشتن یک شعر هوراس یا استدلال توسط ارسطو. در چند هفته گذشته به مدارس فرستاده اند دانش آموزان خانه که خلوتگاه شکسته شده است. حرکت کلاس های آنلاین به معنی جایگزینی مشترک, تمیز کردن فضای کلاس درس با یک مجموعه خصوصی و اتاق به هم ریخته. حتی زمانی که ما نمی توانیم دیدن انبوهی از ظروف و لباس ها و یا شنیدن کودکان, فریاد, مراقبت که در خفا انجام دادن در پس زمینه تقسیم و منحرف کردن ما. بسیاری از دانشگاه ها در حال گسترش خود را پاس/خرابی گزینه اذعان چقدر سخت است برای حفظ coronavirus بیرون از اتاق و به حفظ هوراس یا ارسطو در آن است.

به برخی از این مشکلات به نظر می رسد بی اهمیت. ما نمی باید بزرگتر نگرانی در لحظه ای از باستان شاعران و فیلسوفان و یا تفاوت بین یک B-plus و یک منهای? حتی در زمان خوب به انسانی آکادمی تمسخر به عنوان یک چرخ چیزی تبدیل; در مواقع اضطراری و زمانی که پزشکان تحویل پرسنل و دیگر کارگران ضروری در حال تقلا برای نگه داشتن جامعه سالم و دست نخورده هیچ کس صبر و شکیبایی با چرخ تقاضا برای نگه داشتن تبدیل. آنچه که نقش ارسطو یا کسی که مطالعات او در یک بحران ؟

شاید بدبین ترین پاسخ به این سوال را می توان در مقالات ژان Améry یک یهودی اتریشی متولد هانس مایر نوشت که movingly چگونه خود را انسانی آموزش موفق او در طول جنگ جهانی دوم است. در مواجهه با مطلق خشونت فیزیکی از اردوگاه های کار اجباری Améry آمد برای دیدن فکری زندگی به عنوان یک بازی و روشنفکران به عنوان "چیزی بیش از homines ludentes" و یا مردم ، او در مقایسه با خود نامطلوب به آن دسته از زندانیان که تا به حال سیاسی و یا مذهبی به علت چسبیده به مارکسیستها شاهدان یهوه کاتولیک ها و تمرین یهودیان. که بخشی از یک بزرگتر مبارزه آنها را "ایثار, آرام, قوی," او نوشت. علت خود به عنوان یک نوع از پی ساخته شده است که زندگی در این اردوگاه پیوسته با زندگی قبل و بعد از آن در حالی که مردم مثل خودش—اومانیست فلاسفه بورس—کاهش یافت و به ناامیدی و در قساوت "دیگر معتقد به واقعیت از جهان از ذهن است."

Améry آماده بود به کمک مالی است که روشنفکران با عملی ماموریت که مدافع اخلاقی باعث قادر به قهرمانی است. ما ممکن است تعداد فردریک داگلاس و مارتین لوتر کینگ جونیور; مارکس و گاندی; عیسی و محمد و مری ولستونکرافت و Susan B. Anthony در این گروه است. این روشنفکران در مبارزه برای برابری و کرامت و حرمت انسان در زندگی است. ژان Améry نیست شناسایی به عنوان یکی از آنها است.

Améry نیز شکنجه توسط گشتاپو و اعتراف کرد که او را به آسانی خیانت کرده اند رفقای خود را اگر او تا به حال تا به حال هر گونه اطلاعات به فاش کردن. او در نتیجه خود را متمایز از دیگر نوع فکری قهرمان—کسانی که شکیبایی حاضر به صحبت می کنند زمانی که شکنجه و یا به اصرار بر صحبت کردن هنگامی که تحت فشار به سکوت. گالیله مثال کلاسیک از چنین فکری شهید. همچنین ممکن است استناد سقراط جوردانو برونو توماس بیشتر و اسپینوزا.

هیچ چیز مانع از این دو دسته از متقاطع: برخی از مردم هر دو سکوت کرده و باعث می شود. اما بسیاری از انسانی روشنفکران متعلق به نه دسته—بدون علت به مبارزه برای هیچ دشمن برای مبارزه با. این causeless, unmartyred روشنفکران هستند که مردم آنها Améry یافت که مایل است. وی نه تنها خود را از ضعف جسمی—آنها مشکل دفع pickpockets و پایدار یک uppercut و یا حتی ساخت تخت خود را—بلکه چگونه ضعیف آنها کرایه اجتماعی ناتوانی خود را برای برقراری ارتباط با غیر فکری رفقا. Améry امید بود برای چنین افرادی برای اثبات قهرمانانه در هر فاجعه از جمله کسانی که از بزرگ فیزیکی محرومیت. اگر بخواهیم به جای این که آیا آنها این کار را در هر فاجعه چشم انداز ما ممکن است تغییر کند. در واقع اگر وجود دارد هر گونه بحران است که باید برای اثبات ارزش انسانی معنوی آن است که عجیب و غریب است که ما امروز با آن مواجه.

Coronavirus است که برای اکثریت قریب به اتفاق ما تماس بگیرید به انفعال. آن قرار می دهد زندگی در, مکث, کاهش جایگاه ما در جهان و نیروهای ما به نوبه خود به سمت داخل. در پاسخ به ما در حل و فصل برخی از تاکتیک های به اشتراک گذاشته شده. کسانی که هیچ عملی در ameliorating بحران ممکن است اگر آنها به انجام این کار—بدون کودکان برای سرگرم کردن توانایی برای کسب درآمد از صفحه اصلی—تلاش برای دفن خود را در محل کار. بهره وری می تواند در خدمت به عنوان یک طلسم یا یک مکانیسم مقابله. همچنین ممکن است افراط در حواس پرتی: video games است که شبیه سازی کار ما نمی توانیم فراموش, فیلم, که جایگزین داستانی جهان برای کسی که ممکن است سقوط در اطراف ما الکل به بلانت درد و ترس است. بهره وری numbs ما در یک راه حواس پرتی در دیگری و زمانی که هر دو مسیر موفق به عملکرد اثر مورد نظر ما تبدیل به اضطراب—یعنی با مصرف این اخبار.

بی حسی یا اضطراب: آیا این انتخاب های ما? اومانیسم اشاره به یکی دیگر از امکان. ارسطو تمایز بین آرامش (anapausis) است که هنگامی که ما را به یک استراحت از فعالیت با توجه به از سرگیری این فعالیت و درست اوقات فراغت (scholē) است که به معنای انفعال برای یک هدف بالاتر—theoriaیا تفکر. آکادمی وجود دارد به خاطر تفکر. (در واقع کلمه انگلیسی "مدرسه" می آید از scholē.) تفکر است و نه به آسانی به عنوان یک باور است که یک مبارزه و تلاش برای فشار ارزش خود را به زبان دادگستری و یا حیثیت و یا حقوق اساسی بشر مسطح سقوط خواهد کرد. بهتر است مشخص می شود به عنوان یک شی از عشق و احترام و یک منبع تحقق است. برای اومانیست تفکر است نه یک علت. آن است که یک تماس.

در این لحظه اگر کسی می تواند اختصاص خالی ساعت به بالاتر تماس, او در حال تبدیل کاه به طلا. این شرح است که اومانیست ها باید خودمان را مجهز به رشد با توجه به شرایط. در حال حاضر یک زمان مناسب برای اندیشیدن به این واقعیت است که وضعیت انسان معنی زندگی زیر سایه مرگ. آن است که مناسب زمان به واقع حاضر در گسترده ای از تاریخ است. محروم از واقعیت انسان ارتباط ما حداقل در یک موقعیت برای درک این ایده از آن است. و با توجه به این که بسیاری از ما معلمان ما نیز باید قادر به برقراری ارتباط این به دیگران—به آنها ارائه یک راه از بی حسی و اضطراب است. شاید برای اولین بار در تاریخ یک فاجعه جهانی است مجبور بزرگ و سواد و اینترنت زرنگ و دانا جمعیت در داخل خانه. و در عین حال اگر این تست ما اومانیست ها شده اند در انتظار برای آن یک آزمون من خودم قادر به عبور کند.

بیش از چند هفته گذشته من تا به حال همان فانتزی بارها و بارها. در آن بخوابید و از خواب بیدار زمانی که این بیماری همه گیر است. برای از بین بردن گناه من نیست و کمک به دیگران ذهن من گسترش خواب بیش از کل زمین همانطور که در افسانه ها. همه سالم و مراقبت از بیمار فقط دروغ وجود دارد, مسالمت آمیز, برای ماه ها و حتی سال. سپس آنها را از خواب بیدار با خوشحالی و همه چیز به بازگشت به راه آنها شدند.

در واقع من نه در خواب. من بیدار, پس, اخبار, دائما, اذیت اندک ناراحتی و موانع است. ژان Améry شکنجه شد توسط گشتاپو; من با داشتن یک حمله وحشت چون من دیگر نمی تواند دسترسی به پردیس ، مردم در خارج در حال نفس نفس زدن برای هوا و مرگ; در ضمن ظروف سرباز یا مسافر در اتاق خواب من من مانع از کار. چه depresses من بیشتر است و من سستی. به طور ناگهانی آن را O. K. اجازه دهید به من کودکان و نوجوانان بازی, بازی های ویدئویی, به پوشیدن همان لباس که دیروز برای قرار دادن حداقل تلاش به شام شب بعد از شب به خواندن و نوشتن و فکر می کنم کمتر از حد معمول است. من بخشش از خودم به من اعتصاب به عنوان یک شکل از ناامیدی بسیار مخالف افزایش به دیدار یک چالش است که شامل برگزاری خود به بالاتر مجموعه ای از استانداردهای. من هرگز کمتر احساس قهرمانانه.

اجازه می دهد برای این احتمال که دیگر اومانیست هستند مراتب بهتر از من با این وجود باید بپذیریم که خود من انسانی آموزش موفق به اثبات خود را در یک بحران است که به نظر می رسد تقریبا به طراحی شده اند به نمایش گذاشتن نقاط قوت آن است. آن را تولید کرده است معنا یا هدف یا روانی شکیبایی یا برای خودم یا برای دیگران.

این اعتصاب در برابر اومانیسم? من می گویم نه. من می گویند آن است که یک حمله در برابر بحران. Améry فکر می کردم که هولوکاست واقعی خود را در معرض خود: "هیچ جای دیگری در جهان آیا واقعیت به همان اندازه موثر قدرت در اردوگاه هیچ جای دیگری بود واقعیت واقعی است." خشونت و وحشت Améry قرار گرفت به قانع کننده بود. از آن او را متقاعد که زندگی قبلی خود را زمانی که او یک دانش آموز تحصیل در رشته ادبیات و فلسفه در وین, زمانی که او نوشت به خوبی دریافت رمان که به اعتقاد او در زندگی از ذهن همه بود که توهم تظاهر, کلمه بازی ها. اما آن نبود. خشونت است نه استدلال و این غم انگیز است که داشتن یک حساسیت بار ظلم و ستم باید به نظر می رسد به یکی از تحت آن مثل این است که وقوف به ماهیت واقعی از واقعیت است.

که ذینفع بسیار مهربان بحران چشم انداز من این است که کمتر تحریف شده از Améry است. من هرگز مطمئن تر از ارزش scholē—قدرت اختصاص زمان خود را به یک تماس بالاتر—از زمانی که من نمی توانم و آرزو می کنم من می توانم. برخی از بهترین چیزهایی که در حال ظریف است. این واقعیت است که آنها را می توان خرد است نه استدلال خود را در برابر ارزش اما یکی به نفع ارائه آنها را با محافظ محوطه. بله, ممکن است به چرخش کلش خالی زمان به طلا اما چنین نیاز به پیگیری های بسیاری پشتیبانی می کند. من آموزش شما می توانید برای دیدن چیزی در مغلق استدلال در برابر atomism در ارسطو در نسل و فساد—به هیجان زده شوند با آنها درگیر باستان فیزیک—اما همه چیز باید درست شود. من نیاز به یک فیزیکی کلاس درس, تخته سیاه, مجموعه ای از دانش آموزان من صرف یک چهارم آشنایی با. من نیاز جهان خارج برای آرام ماندن. واقعیت این است که شرایط فعلی را مختل که تنظیم نیست رد از فلسفه است. آن است که اثبات چقدر تلاش ما باید قرار گرفتن همه چیز به حالت عادی بازگشت, به طوری که ما یک بار دیگر می تواند کمک به هر یک از دیگر ببینید جهان, ذهن زیبا, شگرف آن محل است.

شاید ویژه خطر یک بحران است که برگ های زیادی از زمان برای فکر کردن است که یکی سعی خواهد کرد برای یادگیری بیش از حد بسیاری از دروس در حالی که در داخل آن است. بحران حداقل در حالی که آنها اتفاق می افتد و نه فرصت های آموزشی. آنها رویدادهایی که برای ما افغانها که ما آسیب برساند. آنها را هدف قرار دادن همه چیز را در مورد ما از جمله دانشکده ما برای یادگیری است.

ما باید باور فکری قهرمانی—حتی از causeless, unmartyred ، البته. اما به جای به دنبال آن در زمان بحران ما ممکن است به نوبه خود توجه ما را به جهان در داخل باغ و به یاد داشته باشید آخرین باری این اتفاق افتاده است که یک دانش آموز که سر پر بود از ناگفته درخشش در نهایت یک روز دستش را. ما باید با تامل در آنچه اتفاق افتاده است بعد: چگونه کلمات جهندهاى چگونه او گذاشته و خودش را لخت در چهره او ترور و شک به خود, چگونه کلاس درس گوش ربودهشده یادگیری از او. هر معلم می داند که فکری heroics واقعی هستند. ما همچنین می دانیم چیزی در مورد آنچه که آنها مانند: ارتباطی آموزشی و اغلب نامرئی به فرد درگیر شدن در آنها. و این درس ما به ارمغان می آورد بازگشت به داستان ژان Améry.

Améry نوشت: کتاب در مورد خودکشی و چند سال پس از نوشتن آن او در زمان زندگی خود را. او درک خود را در زمان جنگ تجربه به عنوان یک آزمون از هر چیز او یک متفکر یک aesthete یک خواننده یک فرد—و او در نظر گرفته خود را شکست. او نوشت: از تجربه از شکنجه توسط گشتاپو "این هنوز هم نشده است. بیست و دو سال بعد من هنوز آویزان بر روی زمین با جابجا اسلحه فرآیند له له زدن و متهم خودم." اما آنچه Améry نمی تواند پیش بینی بود اثر خود را در نوشتن است که عمیقا حساس به درد به هتک ابرو به محرومیت و از دست دادن. او صحبت می کند از درد و رنج در صدای کسی که قادر به محافظت از خود را از هیچ یک از آن و او همواره این آسیب پذیری خانه به خواننده از طریق دقیق, dispassionately دقیق تجزیه و تحلیل. تن او اندازه گیری و سواد و جامع است. او یک مرد است و او است که هر انسان است.

Améry مقالات بگویید حقیقت, اما نه تمام حقیقت را. آنها داستان چگونه خود را انسانی آموزش نتوانست او را در اردوگاه های کار اجباری اما آنها نمی های خود را بگویید داستان—چگونه آن را ممکن است برای یک مرد برای انتقال یک تجربه است که مرزها در incommunicable. پاسخ این است: انسانی آموزش. موجب ویرانی با شرم Améry ما را دعوت به زل زل نگاه کردن بر خود را نابود فرد به طوری که ما ممکن است یادگیری یک حقیقت ما حاضر به می دانم که: "هر کس شکنجه شد باقی می ماند شکنجه." در دست خود یک مجموعه کامل از کلمات— "اردوگاه های کار اجباری" "وحشیانه" "تبعید"—در معرض به عنوان داشتن شده است در دهان دیگران متغیرهایی برای درک ما امیدوار هرگز برای به دست آوردن. من می گویم این به عنوان نوه چهار concentration-camp بازماندگان. پدربزرگ و مادربزرگ من هرگز می تواند—و شاید هرگز آرزو به انتقال به من چه Améry انجام داد. اگر تا کنون من صحبت از "شکنجه" قبل از خواندن Améry من همجنسگرا ludensبازی یک بازی با کلمات است.

او که خواسته به صحبت می کنند و از تخریب روح انسان نمی تواند انتظار پذیرای مخاطبان است. Améry درک خواننده خود را; او می دانست آنچه که او در برابر. کلمات خود را بادبان در سراسر خلیج فارس از زمان و فضا و فرهنگ—و عمیق ترین خلیج فارس از همه بین کسی که شکنجه شده و کسی نیست که به آدرس این خواننده در زبان مادری خود را داشته باشید. در پایان او نمی تواند کمک کند اما به او اجازه دهید در. این شگفت آور است ارتباطی پیروزی; یکی نمی توانست تصور می کردند که انسانی آموزش بود تا به این آزمون. اما ژان Améry ثابت کرد که در آن بود. او یک قهرمان بود. او یک معلم است.


راهنمای Coronavirus

  • چگونه برای عمل اجتماعی فاصله از پاسخ به یک بیمار همخانه به جوانب مثبت و منفی از سفارش غذا.
  • چگونه coronavirus رفتار در داخل یک بیمار است.
  • می تواند به بازماندگان کمک به درمان این بیماری و نجات اقتصاد ؟
  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.
  • موفقیت هنگ کنگ و سنگاپور در جلوگیری از گسترش دارای درس برای, چگونه برای مهار آن در ایالات متحده است.
  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن است که به طور گسترده ای در دسترس است.
  • با هر ویروس جدید ما درهم برای یک درمان جدید. می تواند ما را در تهیه داروهای ضدویروس برای مبارزه با بعد جهانی بحران ؟
  • چگونه بیماری های همه گیر را رو عمومی-بهداشت نوآوری prefigured انقلاب و دوباره ترسیم نقشه های.
  • آنچه به عنوان خوانده شده, تماشای طبخ و گوش دادن به تحت coronavirus قرنطینه.


tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب