آنچه در آن به معنی درک بروس لی

فرهنگ رزمی-هنرهای افسانه بافندگی بسیار زیادی در فرهنگ پاپ که جزئیات دنیوی زندگی خود را احساس می کنم مثل یک

توسط NEWS-SINGLE در 2 تیر 1399
گتی / اطلس

منn پاییز سال 1963 بروس لی تا به حال جاه طلبی های افتتاحیه کونگ فو مدارس در سراسر امریکا است. نقطه شروع بود Jun Fan Gung فو موسسه لی پایگاه در سیاتل 3000 فوت مربع فضا به دانشگاه واشنگتن دانشگاه, جایی که او یک نازدار ، در این موسسه گرد افکار از یک شکست فلسفه اصلی یافت می شود ، خود رویا تفکرات شد ورزشگاه مانتراها: با استفاده از هیچ راه به عنوان راه; بدون محدودیت به عنوان محدودیت. فضای خود را جامع کارگاه و همچنین به عنوان محل اقامت خود را. او در پنجره اتاق در پشت; هیچ سوئیچ نور در نزدیکی درب که به معنای بسیاری از موانع در اطراف در تاریکی برای پیدا کردن راه خود را. حتی پس از آن—قبل از فیلم های هنگ کنگ ساخته شده است که او را به یک نماد جهانی—وجود دارد به سختی یک دیوار بین لی و اسطوره او ایجاد شد.

لی است که با نفوذ ترین هنرمند رزمی در تاریخ مدرن فقط یک جنبه از افسانه او شد و پس از مرگ نابهنگام در سال 1973 در سن 32. نزدیک به پنج دهه بعد در جهان است که هنوز حساب با شتاب او تولید شده در زندگی کوتاه و با راه فرهنگ ابداع کرده است او را. در یک معنا لی گسترده تاثیر در عالم به عنوان نامتجانس به عنوان اعتراض سیاسی و تصویری بازی ها -- است که به سادگی بازتابی از زندگی خود را در چشم انداز. به او موعظه formlessness یک مفهوم نکردم از طریق معروف خود "آب" پاسخ در مصاحبه ای با روزنامه نگار کانادایی Pierre Berton. او می خواهم به این که تجلی جوان; مشت زدن به دریا یک بار در نا امیدی او الهام گرفته شده بود که چگونه آن را با خونسردی خنثی خود را ادعا. "من می خواستم به مانند طبیعت از آب" لی یک بار نوشت. اما این فلسفه همچنین ارائه یک طنز خاص در چگونه مردم او را درک: زمانی که آنها برای رسیدن به او انجام آنها درک مرد یا نماد او شد ؟

بروس لی خانواده بایگانی

در سال گذشته Lee شده است refashioned در تعدادی از راه: در Cinemax را جنگجو, به عنوان شخصیت خود را تلویزیون مفهوم متوجه شدم در گذشته; در Ip Man 4: آخر, به عنوان یک جوان از تجسم چگونه کونگ فو سنتی موانع ورود شکسته شد; infamously در Once Upon a Time in Hollywood, به عنوان یک jive-صحبت کردن در سرپا نگه داشتن و در اخیر ESPN 30 به مدت 30 مستند آب, به عنوان محصول پایدار تبعیض در سراسر دو جهان است.

هر تصویر capitalizes در برخی از راه در لی indestructible میراث, اما همیشه روشن نیست که آن مرد یا افسانه بودن مورد بررسی قرار گرفت—و این که آیا این خط ممکن است از دست رفته در برخی از نقطه. بائو Nguyen بود آب ترین محترمانه و تنها یکی است که به بررسی لی از صراحت آسیایی آمریکایی چشم انداز. این مستند اثری خطوط لی بدن از کار را از طریق یک لنز بی عدالتی قصد بازگشت به بافت قانون خروج چینی ها از سال 1882 و با استفاده از سانحه صحنه های از جنگ های مقابل ژاپن و ویتنام به ترتیب به حقوق مدنی جنبش دهه 1960 به عنوان کلید لحظات تاریخی در لی گاهشناسی. تعصب نژادی و othering همیشه حاضر, آموزشی, پس زمینه است که نشان می دهد چگونه معنی دار آن بود برای لی به فراتر از درک محدودیت های خود را هویت فرهنگی—بیش از حد در جامعه آمریکا بیش از حد آمریکا در هنگ کنگ است. اما آب باشد همچنین تله لی در تمثیل گاهی رقیق شخصی خود روایت به نفع نمادین وزن است. "واقعیت این است که بروس تصمیم به ازدواج با یک زوج فرد بیان او چگونه احساس خود را در مورد امریکا" لیندا لی Cadwell بروس بیوه می گوید: در این مستند علمی با جدا شدن, به عنوان اگر او نمی صحبت کردن در مورد خودش.

این مستند به طور خلاصه به تشریح چشم انداز سیاسی از لی جوانان در هنگ کنگ که حالتها بین بریتانیا و اشغال ژاپن, اما آن را فقط به طور مبهم به بررسی چگونه او فرآوری خشم خود را به عنوان یک کودک. "کودکان و نوجوانان وجود دارد که چیزی برای نگاه به جلو به" لی یک بار گفت. "سفید کودکان و نوجوانان باید همه بهترین شغل و بقیه از ما تا به حال برای آنها کار می کنند. همین دلیل است که بسیاری از کودکان و نوجوانان تبدیل به پانک است." لی شد یک جنگنده خیابانی. "ما با استفاده از زنجیر و قلم با چاقو داخل," او گفت: Black Belt magazine در سال 1967. "سپس یک روز من تعجب چه اتفاقی خواهد افتاد اگر من نیست که من باند پشت سر من اگر من به یک مبارزه است. من فقط در زمان کونگ فو زمانی که من شروع به احساس نا امنی." قبل از پیدا کردن راه از هیچ راهاو متمرد.

آب سمت چپ من بدانم در مورد دیگر گرانول جزئیات لی داستان. مستند لمس بر روی استعدادهای خود را به عنوان یک رقصنده (سابق خود دوست دختر امی Sanbo تماس او را "یک جنبشی نابغه" در آن) و لی تسلط cha-cha است که به خوبی اشاره کرد اما یک نفر باید به حفاری را از طریق گوشیهای زندگینامه مانند متی پولی 2018 کتاب بروس لی: یک زندگی, به یاد بگیرند که او توسط یک فیلیپینی که زد یک استودیوی رقص در هنگ کنگ زندگی شبانه در منطقه كولون. یا که او برنده cha-cha قهرمانی در 18 توسط رقص با او 10 ساله و برادر رابرت به عنوان یک راه برای گریز از هر گونه عذاب از چیدن تنها یکی از رمانتیک منافع به عنوان یک شریک. بدون cha-cha خود فرم از هنرهای رزمی ممکن است طنین انداز تا آنجا که آن را در ایالات متحده (که در آن پدر و مادرش او را مجبور به حرکت در پاسخ به تکرار بزهکاری). با توجه به پولی لی می خواستم به شمال-سبک کونگ فو شناخته شده برای آن هوابرد نمایشهایش در تلاش برای تجدید نظر به گسترده تر مخاطبان غربی. لی به دنبال راهنمایی از استاد Shiu محترم خواند که قبول این درخواست در شرایطی که لی خواهد به او میآموزد که چگونه به رقص است.

بروس لی خانواده بایگانی

اما حتی جزئیات کوچکتر از لی زندگی می تواند بافته شده را به خود اسطوره است. آن را غیر ممکن است برای دیدن در فراگیر او به عنوان یک مربی در پاسخ به تبعیض او می خواهم مواجه زمانی که برای اولین بار به دنبال یادگیری کونگ فو از استاد ییپ من که مدرسه دانش آموزان دیگر اعتراض کردند چرا که از مادرش اوراسیا و نسب; و یا به وسعت مربیان او در سراسر هنرهای رزمی و رقص. او اولین کونگ فو در ایالات متحده بود جسی گلاور, سیاه جودو پزشک که تجربه شخصی با خشونت پلیس بود کاتالیز ارادت او به هنرهای رزمی. گلوور مورد استفاده قرار گیرد به ساقه لی در خارج از روبی چو یک رستوران که در آن لی به طور خلاصه به عنوان یک پیشخدمت و شروع به لگد زدن, قطب تلفن به تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن خود را در آینده مربی. خود معلم و دانش آموز, رابطه همزیستی به عنوان مورد برای بسیاری از دانش آموزان لی آموخت. پویا شبیه به یکی از او با استاد Shiu محترم سنگ تنها در این زمان لی استاد تدریس کونگ فو در ازای یادگیری آنچه در آن به معنای آمریکایی است.

یک بخش بزرگ از لی میراث فلسفه او توسعه یافته به نام Jeet Kune Do, راه متوقف کردن مشت. اما حتی آن—رساله در محدودیت های سبکی خلوص اغلب استدلال به بنیاد مدرن مخلوط هنرهای رزمی—یافت زندگی خود را. لی تلاش در یک نظریه واحد و یکپارچه خود بیان شد به سرعت مارک سبک بیش از حد تبدیل شدن به یک الگو برای یادگیری چگونه برای مبارزه با "مثل بروس لی" سرمایه گذاری در یک عجله و شتاب لی تا به حال تولید شده خود را از طریق هنگ کنگ ، کل کلبه صنعت ایجاد شد و پس از مرگ او به اصل کلون او را از طریق جعل هویت—بروس لو و بروس لی دو برجسته ترین مقلدان در فیلم است. پیدا کردن خود است سخت به نظر می رسد. Retracing بروس لی مراحل آسان تر است.

تیاو در مسیر همگرایی بسیاری از بار بیش از. لی همه جا تعجب خود آشنایی به فن داستان; کوئنتین تارانتینو است انتشار خود را برای نزدیک به دو دهه است. بیل را بکش: جلد 1 یک درهم آمیخته از مراجع نقاشی از لی نهایی سال هر دو در - و offscreen: اوما تورمن شخصیت, عروس دون نزدیک ماکت زرد jumpsuit لی می پوشد در بازی مرگکه هنوز هم در تولید هنگامی که او درگذشت; عنوانی تبه کار, لایحه است که توسط David Carradine که ستاره دار در کونگ فو, یک سری که لی خانواده ادعا کرده است به سرقت رفته بود توسط برادران وارنر از یک مفهوم است که لی تا به حال خود را توسعه. اما در جایی که بیل را بکش قرض لی پیکرنگاری به عنوان یک اعتبار از سبک است که او ساخته شده محبوب تارانتینو در اخیر یادگار او صرفا معاملاتي.

بحث پنج دقیقه بروس لی صحنه از Once Upon a Time in Hollywood قرض لی هویت به عنوان یک تمبر زمان برای اواسط 1960s. در طول یک استراحت در مجموعه ای از زنبور سبز (کوتاه 1966 تلویزیون سری عمل که در زندگی واقعی لی ستاره دار در) والا لی, بازی های برگزار شده توسط Mike Moh, ریف در محمد علی سبک و یادداشت شباهت به خود را دارد. یک عضو خدمه می پرسد فرضی: "اگر با شما جنگیدند او چه کسی برنده می شود؟" لی dodges سوال اما او تحت فشار است. "چه اتفاقی خواهد افتاد؟" "من می خواهم او را به یک فلج" او پاسخ می دهد. (واقعی لی pored بیش از علی (ع) فلسفه و تجزيه و تحليل مسابقات خود را به هر پانچ. بود آب شامل یک فریم به فریم سبکی مقایسه نشان می دهد که چقدر لی آموخته شده از علی, به عنوان اگر آن را یک پاسخ مستقیم به تارانتینو در دستور لی و مستغلات.) صخره های سبز کلاه بره تبدیل شیرین بازیگر با بازی براد پیت ترک در مفهوم لی شکست علی در یک مبارزه. دو spar; لی می زند صخره خاموش پای خود را اول و سپس صخره پرتاب لی به سرپا نگه داشتن خودرو ترک دندانه. این دو به نظر می رسد به همان اندازه همسان اما آنها نیست. صخره یک شخصیت اصلی در داستان; Lee یک مجموعه دستگاه برای کالیبره کردن صخره قدرت.

در پاسخ به واکنش در مورد صحنه تارانتینو گفت: "اگر شما از من بپرسید این سوال" که آیا برنده شدن در یک مبارزه: بروس لی یا دراکولا?,' این همان سوال. آن را به یک شخصیت داستانی. اگر من می گویند صخره می توانید ضرب و شتم بروس لی تا او را به یک شخصیت داستانی بنابراین او می تواند ضرب و شتم بروس لی است." اما با transposing لی واقعی قوس و شباهت به داستان تارانتینو به طور مستقیم احضار لی اسطوره راه او خواهد یک کار از مالکیت عمومی است. در حوزه فیلم لی است که تقریبا به عنوان داستانی به عنوان صخره است.

بروس لی خانواده بایگانی

اما نه همه از لی اخیر مسئله تناسخ بیش شاخص در اساطیر. یک ماه قبل از Once Upon a Time منتشر شد در سال 2019, نشانه خال خال شد در یک دموکراسی اعتراض در هنگ کنگ: آب! ما بی شکل. ما بی ریخت. ما می تواند جریان. ما می تواند سقوط. ما مثل آب است. ما Hongkongers! لی معروف ترین کلمات را تبدیل به یک سازماندهی اصل برای کسانی که از وطن خود راهی برای دور زدن پلیس از طریق امواج بالا-غلظت تظاهرات که می تواند به سرعت و خود به خود متفرق و دوباره در سراسر شهرستان. به عنوان تظاهرات آغاز شد و در سراسر ایالات متحده به افتخار جورج فلوید Breonna تیلور و بسیاری دیگر از سیاه و سفید زندگی می کند که از دست داده اند به عنوان یک نتیجه از خشونت پلیس هنگ کنگ با معترضان در حال حاضر yearlong جانبازان ارائه مشاوره در مورد چگونه به ماندن یک قدم جلوتر از پلیس: "آب" بود که مشترک ضروری خودداری کنند. این پنج دهه و تعداد بی شماری از رسانه های, اما آن را سخت به تصور کنید که هر چیزیکه صدا میکند ادای احترام به لی ایده formlessness که بار دیگر ساخته شده یک سفر از هنگ کنگ به آمریکا

و آنچه در مورد بروس ، من خودم اصلاح خود گام خودم را یک شب در یوتیوب, مشاهده, قدیمی, low-res تصویری از Glover, لی سابق دانشجویی گرفتن بیننده در یک تور از سیاتل جفت یک بار می دانستند. نگاه ما به پیاده رو جایی که Glover برای اولین بار سعی کردم به گرفتن لی توجه; تمرین چینی-رستوران ثابت شده که در آن لی متقاعد بشود اشتهای سیری ناپذیر خود را برای صدف-سس گوشت گاو; ساختمان ها که در آن آنها استفاده می شود به قطار در حال حاضر طولانی تخریب. دوربین تابه به پچ چمن که در آن Glover deadpans "این است که در آن بروس استفاده می شود به بیش از آمده و برای من ارسال پرواز در اطراف آپارتمان من." نسخه ای از شهر که Glover که در سال 2012 به خاطر در کلیپ در حال حاضر از دست داده شده است برای چندین دهه است. اما mundanity از تصویری بود آرامش و در راه الهامی. گلوور ایجاد حس نظم و روال خود را در بازگویی دوست خود زندگی; آن را رک و پوست کنده کمی خسته کننده—چیزی بروس لی هرگز تمکین کردن به. او اسطوره جاودانه در فیلم, نوشتن, و, هنرهای رزمی همیشه ایستاده در خط مقدم تخیل محبوب وجود دارد اما در تصویری از مکان ها و فضاهای دیگر وجود دارد که من در نهایت گرفتار یک نگاه اجمالی زودگذر از مرد در به عقب.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن