چه جریان: "St. Louis Blues" یک خطر ناک ویترین برای Nat King Cole, Eartha Kitt و دیگر مشاهیر

Nat King Cole, Eartha Kitt و Cab Calloway در یک صحنه از آلن Reisner را در سال 1958 زیستی-pic "St. Louis Blues.

توسط NEWS-SINGLE در 4 مرداد 1399
Still from St. Louis Blues Year 1958
Nat King Cole, Eartha Kitt و Cab Calloway در یک صحنه از آلن Reisner را در سال 1958 زیستی-pic "St. Louis Blues."عکس از پارامونت پیکچرز / Alamy

هالیوود-استودیو بیوگرافی-عکس اعم از کلاسیک و یا مدرن را نمی توان شمارش برای وفاداری به تاریخ, اما آنها ممکن است پیشنهاد جایگزین لذت و "St. Louis Blues" در سال 1958 فیلم در مورد آهنگساز W. C. Handy فراهم می کند و آنها را عمیقا. (این جریان رایگان در صدای ترق و تروق.) آن تحریف دستی زندگی laughably شدید; آن را کارگردانی با صرف بهره وری توسط آلن Reisner که زندگی حرفه ای طولانی صرف شد عمدتا کارگردانی سریال های تلویزیون. اما این فیلم بازیگران است که در میان برجسته ترین در تاریخ سینما—Nat King Cole ستاره به عنوان دستی و co-ستاره ها و بازیگران در حمایت شامل Eartha Kitt, Ruby Dee, Pearl Bailey, Juano هرناندز و Cab Calloway. فیلم اجرای موسیقی (با کمی درام) ارائه شده توسط Chris Jackson الا فیتزجرالد (با بازی خودش) و از جمله قابل توجه نوازندگان جاز به عنوان clarinetist بارنی Bigard و درامر لی جوان است. بیشتر چه Reisner می دهد برداشت از شناخت خود بخت خوب. هر چند Reisner نیست یک مدیر در یک جامع تر حس او حساسیت—آیا مشترک, empathetically یا استثنا—با این فوق العاده و تکریم هنرمندان. به عنوان یک نتیجه از فیلمنامه نویسان' ساده و ملودرام را در دستی در زندگی با این وجود دستاوردهای شور و نشاط و مستقیم و بی واسطه از فرانک صمیمیت و مسکوت ضرورت است که بازیگران را به نقش خود.

دستی زندگی می کردند از سال 1873 به سال 1958. فیلم (نوشته شده توسط Ted Sherdeman و رابرت اسمیت) جوش تمام داستان زندگی اش را به یک مرکزی درگیری—یکی از بین سکولار و موسیقی مقدس و مربوط به انتخاب سبک زندگی است که در این بخش ذکر شده است. از اولین دوران کودکی دستی عاشق این آهنگ که کارگران می خوانم و می پیوندد و آنها را در انجام. پدرش چارلز (هرناندز) یک استرن وزیر نظر محبوب موسیقی شیطان کار و علنا سرزنش خواهد یک کودک ارگ در کلیسای خود را برای موسیقی خود را طعم و مزه. (کودک است که توسط جوان بیلی پرستون بعد حیاتی rock keyboard player.) به عنوان یک فرد بالغ کالج فارغ التحصیل خواهد می نویسد و انجام موسیقی محبوب است و مجبور به انتخاب بین زندگی حرفه ای او و پدرش را زینت های خوب. در همین حال خواهد شد را نامزد الیزابت (دی) انتظار او را "محترم" کار به عنوان یک معلم مدرسه و رد او را هنگامی که او می بیند او را مرتبط با گوگو بود (کیت) های محلی خواننده با زمان استعداد و جاه طلبی است که به رسمیت می شناسد را توانایی و قصد دارد برای خود نام و شهرت با آواز خواندن آهنگ های خود را.

برخی از این فیلم کلی ایده و طرح نقاط تصور با احترام به گاهشماری و یا برای که ماده پیچیدگی دستی بیرونی و درونی را تجربه کنند. زندگی واقعی مفید انجام داد در واقع برخورد با وزیر پدر بیش از سکولار موسیقی. اما مفید بود گرد مجری برای سال های بسیاری به عنوان به خوبی به عنوان یک استاد—و این فیلم فقط نشان می دهد در چند لحظه کوتاه از عمل و پرتاب کردن خط از گفت و گو تجربه خود را به عنوان یک تحصیل کرده شهری نوازنده سفر از طریق روستایی جنوب شنیدن دلتا بلوز و تقطیر آن عناصر را ترکیب. زندگی واقعی مفید ازدواج همسرش الیزابت در سال 1898 طولانی قبل از او به عنوان ترانه سرا; او همچنین یک تاجر در حال حرکت به نیویورک به زودی پس از اولین موفقیت و تبدیل شدن به یک ناشر موسیقی. زندگی واقعی مفید دچار کوری موقت از یک عفونت در سال 1921 زمانی که او در نیویورک زندگی می کنند. فیلم می سازد و این به عمده طرح نقطه به تصویر می کشد خود را در نابینایی به عنوان یک بیماری روان تنی ناشی از درگیری با پدر خود.

بالاتر از همه این فیلم به شدت نشان می دهد که روابط بین سیاه و سفید مردم در نوبه خود از قرن ممفیس بودند دلپذیر و untroubled—و در عین حال نیز تلاش می کند به دامن این ساخت با نگه داشتن آن تصویر از این روابط به حداقل برساند. چند سفید شخصیت های فیلم پاپ در یک خط یا دو انجام وظایف خود در طرح و هرگز دوباره دیده است. باشگاه شب Gogo که در آن خواهد شد و گروه او انجام است متعلق به یک مرد سیاه پوست به نام تیغه (Calloway) که در واقع یک تیز تاجر (و او سوء استفاده خواهد شد کمتر از هر سفید manipulator); همه باشگاه مشتریان در ضمن سفید و بی اهمیت; همه آنها اضافی—اساسا انسان wallpaper.

موسیقی در این فیلم نیست و در طول تاریخ دقیق یا—هیچ تلاش ساخته شده بود به تکرار این سبک در رواج در اوایل قرن بیستم—اما عملکرد درخشان و هیجان با این وجود. (نوازندگان تمام انجام در سبک خود پیوست و با برخی از suave و قابل توجهی به روز رسانی سنتی New Orleans jazz.) ضمن اینکه استادانه Reisner فیلم این اجراهای ساده و ساده تمدید می گیرد که برجسته هنرمندان پیچیده رسا, حضور, خود را همراه با موسیقی هنری. (ممکن است ویژگی های پایه ای برای این رویکرد: این فیلم در پهن VistaVision فرمت که در هالیوود در آن زمان دیکته استفاده از مدتها طول می کشد; کپی از فیلمی که صدای ترق و تروق ارائه می دهد اما کاهش این تصویر را به یک نزدیک به مربع روی صفحه نمایش.) صمیمی مکالمه آواز سبک کول و کیت (انفرادی و دو نفره) همراه با پیانو هنرمندی کول (او همچنین عمده پیانیست جاز) مجموعه ای از فیلم تن که اقدام به مسابقات سراسر.

وجود دارد یکی درست دراماتیک و الهام بخش است که فیلمنامه نویسان را به خود مصنوعی داستان: در فیلم عصر هنگامی که فرمانده و دنیوی بودند معمولا یا رندر operatically عجیب یا قربانی شخصیت Gogo ارائه شده است به عنوان مشتاق پایه خود آگاه و unconflicted از آن همه و کیت عملکرد به عنوان مرکزی برای این فیلم درام و موسیقی آن طیف به عنوان کول. گوگو میدارد تا در خواهد استعداد دانستن است که او می توانید آهنگ های خود را بیش از و است که آنها را به نوبه خود قرار داده و او را بیش از او نیروهای تیغه به استخدام خواهد شد و گروه او در سواحل خواهد شد اعتماد به نفس زمانی که شرایط سخت است و او باعث می شود روشن خواهد شد به جلو و به الیزابت—که خود را اما رابطه گرم و دوستانه است که به شدت افلاطونی. (در اوایل او هشدار را با خونسردی لفظی استعداد را به سقوط در عشق با او است.) او و باقی می ماند در سراسر کمال حرفه ای به عنوان به خوبی به عنوان یک کمال هنرمند آرام رهبر زندگی موسیقی و همدلانه دلال از امور شخصی. "St. Louis Blues" یک نمونه نادر از زمانی که محدودیت از هیز کد (که در آن روابط خارج از ازدواج داشتند یا تابو و یا فاجعه بار) همگرا با نمایشی اصل.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de