هنگامی که خانواده خود را گسترش اطلاعات غلط

خانواده در زمان بحران خانواده چت گروهی می تواند تبدیل به سیستم عامل خطرناک برای گسترش ادعاهای دروغین.

توسط NEWS-SINGLE در 27 خرداد 1399
رز ونگ

یک روز صبح در ماه آوریل بیدار شدم به 77 هشدار از خانواده من گروه واتساپ. معمولا که بسیاری از پیام های معنی تنها یکی از دو چیز است: یا آن کسی که تولد و یا کسی نوشته شده است تصویری از کودک خود آواز کلاسیک هندی آهنگ. این زمان گرچه خانواده من صحبت کردن در مورد کوروناویروس: یکی از بستگان فرستاده بود یک نمودار رتبه بندی ویروس به عنوان کمتر کشنده از یک دوجین دیگر بیماری ها و یادآوری میکند که آن را جهانی همه گیر. دیگر تا به حال شده یک ویدیو از یک گجراتی زبان در مالش به مردم بگویند که قابل اعتماد و رایگان coronavirus آزمون درگیر برگزاری یک نفس است. "اگر شما نمی سرفه پس از [برای اولین بار] سه ثانیه شما لازم نیست که coronavirus," او گفت:. عمه ارسال یک پیام نشان می دهد که همه ساخت ایمنی با نوشیدن گرم زردچوبه-تزریق آب با زنجبیل.

روانشناسان دریافته اند که مردم سریعتر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تایید نشده با کسانی که نزدیک به آنها و آنها به احتمال زیاد به این باور جعلی اخبار هنگامی که آن را فرستاده شده توسط دوستان و خانواده. این عوامل می تواند به نوبه خود, خانواده, گروه چت به سیستم عامل خطرناک برای گسترش اطلاعات غلط. قبل از coronavirus فرماندهی افکار ما فرصتهای شغلی و آزادی جنبش خانواده من فقط یک پراکنده گروهی از افرادی که در ظاهر و از یک دیگر زندگی می کند. ما به ندرت در مورد سیاست و یا تغییر آب و هوا شدید ترین استدلال رخ داده است که پدر و مادر تلاش برای شکست دادن یکدیگر با تصاویر فرزندان خود, اسکی در تاهو و یا در حال اجرا یک نیمه ماراتن در سوئیس. در حال حاضر coronavirus اطلاعات غلط مسموم است که معمولا دنیوی خوراک آن را به عنوان بسیاری از خانواده مکالمات در سراسر جهان است.

در زمان بحران مردم مشتق احساس راحتی از عبور همراه اطلاعات به اعضای خانواده خود را. در طول دوره از بالا قطعیت بحث گروهی می تواند به مردم این احساس که آنها حس چه خبر است. در مصاحبه با علم مجله جامعه شناس اما Spiro گفت که این فرایند کمک می کند تا ارام کردن مردم از نگرانی چرا که این باعث می شود آنها احساس به عنوان اگر آنها در حال تصمیم گیری "بر اساس برخی از گروه اجتماعی-سطح درک درستی از آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد." اما زمانی که هدف از گفتگو این است که به راحتی مردم تبدیل شدن به خیلی بیشتر احتمال دارد به ارسال اطلاعات است که تجدید نظر به آنها را به جای اطلاعات مبتنی بر حقایق است.

ترکیبات این مشکل این است که مردم تمایل به افزایش اطلاعات غلط بر این باورند که آن را می آید از کسانی که با آنها دارای روابط نزدیک, اوارگان, اوکانر, استادیار فلسفه در دانشگاه UC Irvine به من گفت. بسیاری از مردم ارزیابی اطلاعات آنها دریافت بر اساس نه فقط کیفیت اطلاعات خود را, اما به درجه ای که آنها خود را به عنوان اجتماعی و فرهنگی مشابه به فرد رله آن است. "نزدیک شما را درک خودتان به [بود] کسی ... بیشتر به شما اعتماد اطلاعات آنها به اشتراک گذاری" اوکانر گفت. "با خانواده من فکر می کنم بسیاری از این نوع از نزدیکی خواهد بود در محل."

خانواده چت گروهی نیز به احتمال زیاد شامل افراد کمتر آشنا با رسانه های اجتماعی و کمتر مورد استفاده قرار گیرد برای فیلتر کردن امواج از اطلاعات غلط در آن سیستم عامل است. من 80 ساله مادر بزرگ, برای مثال زندگی می کند که در یک معبد در کشور آمیش یک آیفون فقط به صورت هفتگی ما از Google Hangouts. پس از او هر کس که آیا آنها درست او آویزان است تا بر ما اواسط گفتگو. یک 2019 مطالعه در علم پیشرفت در بر داشت که مردم از نسل های قدیمی تر تمایل برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات غلط تقریبا هفت برابر بیشتر از جوان و اعضای خانواده حتی زمانی که عوامل مانند آموزش و پرورش و حزبی وابستگی در نظر گرفته شد.

و اگر چه مردم ممکن است تشخیص دهند که بستگان خود را در حال پخش اطلاعات غلط خود را در, از اوراق قرضه می تواند صحبت کردن دشوار است. یک 2019 مطالعه نشان داد که تنها 21 درصد از افراد مورد مطالعه در انگلستان گزارش اصلاح دیگران که به اشتراک گذاشته غلط و یا اطلاعات نادرست است. این تعداد به احتمال زیاد حتی کوچکتر در گروه خانواده چت اوکانر به من گفت به دلیل آن است که ذاتا ناراحت کننده به مخالفت با کسانی که نزدیک به شما—فکر می کنم از راه مردم ترس از داشتن برای مقابله با استدلالی عموهای در روز شکرگزاری است. "وجود دارد این روانی نیروی ما همه نوع که مایل به مطابقت کمی و نه چوب," اوکانر گفت. "در درون خانواده می توان آن را یک نیروی قدرتمند است. وقتی کسی گفت: "من باور X' آن را هل می دهد دیگران فقط به قبول آن به جای گفتن "خوب شما اشتباه در مورد X.'"

Coronavirus-گسترش اطلاعات غلط در خانواده من چت گروهی است که اغلب تحت تاثیر عناصر مشترک ما جنوب آسیا هندو فرهنگ و به ویژه پذیرش گسترده از داروهای هومیوپاتی. Sharlyn Vareed یک وکیل از سان فرانسیسکو تا به حال تجربه مشابه. او به من گفت که برخی از اعضای خانواده به اشتراک گذاری شده است و resharing یک شبکه از "coronavirus-حفاظت از مواد غذایی برای خوردن هر روز" از جمله آلوئه ورا آب انگور فرنگی هندی و تلخ خربزه و جردس. او حتی بیشتر زمانی که پسر عموی در منطقه خلیج فرستاده نمودار این ادعا که ودایی جریان را coronavirus به پایان در 23 سپتامبر. بسیاری از هندوها به شدت بر این باورند در طالع بینی—در هنگام تولد برخی از ما دریافت طالع بینی شخصی, ترسیم آینده ما بر اساس زمان تولد و محل سکونت. هنگامی که من سعی کردم به روم یک دوش کودک در سال گذشته آن تاریخ تغییر حداقل نیم دوجین بار به خاطر من مادر بر این باور است که ستاره شدند درستی تراز وسط قرار دارد. با توجه به Radhika Gajjala رسانه ها-و-ارتباطات استاد در Bowling Green State University, های, طالع بینی و درمان راه های حفظ یک حس از فرهنگ است. اما در طول بهداشت عمومی بحران یک overreliance در این شیوه می تواند عواقب خطرناک.

برای من و برخی از دوستان من یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد خانواده چت گروهی در حال تماشای بستگان ما به اشتراک گذاری اطلاعات غلط که demonizes گروه از مردم است. قدیمی, کالج, دوست Namita Dodeja به من گفت که برخی از اعضای خانواده او بودند با استفاده از رسانه های اجتماعی به انتشار خبر جعلی که سرزنش مسلمانان برای گسترش coronavirus. نهایی کلش برای Vareed بود که یکی از بستگان او را فرستاده یک doctored National Geographic مقاله سرزنش کسی منشاء چینی برای انتقال ویروس است.

برای خرد کردن گسترش اطلاعات غلط و اعضای خانواده باید به طور فعال در پرچم جعلی اخبار در گروه چت, حتی اگر آن منجر به ناراحت کننده مکالمات با عزیزان. Gajjala به من گفت که او متوجه بسیاری از اعضای نسل جوان در نظر گرفتن شرایط لازم مسئولیت هل دادن در برابر اطلاعات غلط ارسال توسط بستگان.

به زودی پس از من تا به حال خاموش واتساپ گروهی با بی پایان, اطلاعیه ها, یکی از پسرعموهای من با ارسال یک پیام به خانواده گفت: او تا به حال در جایی خوانده است که دولت هند شد نظارت بر چت خصوصی برای اطلاعات غلط و مجازات مدیران اگر آنها شواهدی از همان. آن بهتر خواهد بود, او نوشت: اگر ما رفت و برگشت به قبل از coronavirus یادآوری تولد.

چند روز بعد من به نام او برای پیدا کردن که آیا هر یک از آن درست بود. "من نمی دانم, اما آن را متوقف پیام," او گفت: بیش از FaceTime از آشپزخانه خود را.

آن را تنها اتصالات که یک قطعه از اطلاعات غلط پایان را به اطلاعات غلط.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de