کجا مارماهی آمده است ؟

این موجود مرموز را به خود جلب کرده مشتاق کارآگاهان پس از دوران باستان است.تصویر توسط Jason HolleyFacebookتوییت

توسط NEWS-SINGLE در 30 اردیبهشت 1399
eels
این موجود مرموز را به خود جلب کرده مشتاق کارآگاهان پس از دوران باستان است.تصویر توسط Jason Holley

در بهار سال 1876 یک مرد جوان نوزده وارد ساحلی شهر تریسته و مجموعه ای در مورد یک کار عجیب. هر روز صبح به عنوان ماهیگیران در آورده خود را گرفتن او رفت و به دیدار با آنها را در این بندر که در آن او خریداری مارماهی توسط ده ها تن و پس از آن صدها نفر. او انجام آنها را به خانه برای یک کالبد شکافی, میز در گوشه ای از اتاق خود و از هشت تا ظهر زمانی که او را شکست و برای ناهار و بعد دوباره از یک تا شش هنگامی که او را ترک برای روز و رفت و به ogle زنان تریسته در خیابان—او مجدانه کاهش دور در جستجوی غدد تناسلی.

"دست من رنگ سفید و قرمز خون از موجودات دریایی," او نوشت: به یک دوست. "همه من را ببینید زمانی که من در چشم های من است, سوسو زننده بافت مرده که ثابت رویاهای من و همه من می توانم در مورد فکر می کنم به پرسش های بزرگ, آنهایی که دست در دست با بیضه ها و تخمدان ها—جهانی محوری سوالات."

مرد جوان که نام زیگموند فروید در نهایت به دنبال او در حال تحول سوال در جهت دیگر. اما در تریسته, آرنج در لجن و او امیدوار است که فرد برای اولین بار به پیدا کردن آنچه مردان علم تا به حال دنبال شده است برای هزاران سال: بیضه از یک مارماهی. برای دیدن آنها خواهد بود برای شروع به حل رمز و راز عمیق است که تا به حال متوقف کرد ارسطو و بی شماری را جانشینان در طول تاریخ علوم طبیعی: که در آن انجام مارماهی آمده است ؟

قرن نوزدهم آورده بود داروین و مندل, پاستور و مندلیف و رشد معنا که دانشمندان (یک کلمه ابداع تنها در هجده سی سالگی) با مطالعات خود و سیستم های خود را و خود را به میکروسکوپ بودند در گذشته برابر با حل بزرگ quandaries از جهان طبیعی است. سوالاتی که تا به حال befuddled انسان قرن ها—که در آن زندگی می آید از چه ساخته شده است, چگونه آن را تغییر و چرا از آن به پایان می رسد—در حال حاضر دیده می شود به عنوان دانستنی, سنجش قابل توضیح. فقط دو سال قبل از فروید وارد در تریسته, آلمانی زیست شناس حداکثر Schultze دروغ گفتن در بستر مرگ مشاهده شده شاید مشتاقانه که او ترک یک جهان که در آن "تمام سوال مهم است . . . در حال حاضر حل و فصل شده است." همه آنها که "به جز مارماهی سوال است."

چه می تواند بیشتر عادی از یک مارماهی? نه چندان طولانی پیش, اروپایی, مارماهی, آنگویلا anguillaشد به طور گسترده ای خورده است. در سوئد, آنها ممکن است, دودی ملایم پخته شده در آبجو و یا سرخ شده در کره; در ایتالیا پخته در سس گوجه فرنگی; در انگلستان jellied در سهام و یا سرخ شده با تخم مرغ به یک elver کیک. آنها ساده و مواد غذایی فراوان لذت می برد توسط اعضای فقیرتر کلاس مانند Cockney زن شرح داده شده در "شاه لیر" که به طور تصادفی قرار می دهد و آنها را در پای هنوز زنده است.

مردم گرفتار مارماهی در بروکس, رودخانه ها, دریاچه ها, دریا. آنها نیز گرفتار آنها را بدون توضیح در حوضچه ها که خشک و پر هر سال که هیچ دسترسی به دیگر بدن از آب است. آنها نمی تواند کمک کند اما توجه کنید که این موجودات به نظر می رسید به هیچ تخمدان هیچ بیضه ها, بدون تخم مرغ, بدون, اسپرم. که آنها هرگز به همسر است. که آنها گاهی اوقات به نظر می رسید به مسئله از زمین خود را. مارماهی بودند غیر قابل توصیف و بنابراین می نویسد روزنامه نگار سوئدی Patrik Svensson در "کتاب مارماهی" (Ecco) غیر معمول و جذاب راهنمای غیر معمول و جذاب حیوانات آن سقوط کرد به ما هم سعی می کنیم به حساب آنها.

مصریان باستان بر این باور بودند که مارماهی تولید شده توسط خورشید گرم شدن نیل; ارسطو تصمیم گرفت که مارماهی ظهور خود به خود از گل و لای و آب باران. Pliny the Elder فکر جدید که مارماهی توسعه یافته هنگامی که پیر مارماهی مالیده دور بخش هایی از بدن خود را بر روی سنگ. به عنوان اواخر به عنوان هجده شصت یک نویسنده اسکاتلندی حمایت یک باور قدیمی است که آنها شروع زندگی خود را به عنوان سوسک. "برخی بر این باورند مارماهی متولد شد از دریا-فوم" Svensson می نویسد: "یا ایجاد شده که اشعه خورشید کاهش یافت و در یک نوع خاصی از شبنم که تحت پوشش lakeshores و دستها در بهار. در حومه انگلیسی که در آن مارماهی ماهیگیری محبوب ترین مردم به رعایت این نظریه که مارماهی متولد شد و هنگامی که موها از اسب دم به آب افتاد."

حقیقت ظهور فقط به آرامی و در خود لغزنده راه غریبه تر از داستان. مراقب باشید ناظران کشف کرد که آنچه تا به حال مدت طولانی است که گرفته شده برای انواع مختلفی از حیوانات در حقیقت فقط یکی است. مارماهی بود یک موجود مسخ تبدیل خود را بیش از این دوره از زندگی خود را به چهار مجزا وجود دارد: کوچک لطیف لارو با چشم های بزرگ شناور نسبت به اروپا در دریا باز; سوسو زننده مارماهی شیشه ای شناخته شده به عنوان یک elver چند اینچ در طول قابل مشاهده داخل ساخت راه خود را در امتداد سواحل و رودخانه ها; زرد-قهوه ای مارماهی نوع شما ممکن است گرفتن در منطقه است که می تواند حرکت در سراسر زمین خشک hibernate در گل و لای تا زمانی که شما آن را فراموش کرده بود و همیشه وجود دارد و زندگی بی سر و صدا برای نیم قرن در یک محل واحد و در نهایت نقره مارماهی بلند و قدرتمند عضلانی است که امواج راه خود را به دریا. زمانی که این آخرین دگردیسی اتفاق می افتد, مارماهی معده حل می شود—آن سفر خواهد کرد هزاران مایل آن ذخایر چربی به تنهایی—و در آن اندامهای تناسلی توسعه برای اولین بار. در مارماهی اروپا هیچ کس نمی تواند پیدا کردن کسانی که در ارگان زیرا آنها هنوز وجود دارد.

اما حتی به این پاسخ وارد شد و "مارماهی سوال" آن را به عنوان به طور گسترده ای شناخته شده ثابت می شود به عنوان متغیر به عنوان مارماهی. آن را به نظر می رسید برای همیشه لاینحل برای پشت هر مارماهی پاسخ همیشه وجود دارد یکی دیگر از مارماهی سوال کفن توسط لایه های بیشتری از رمز و راز.

"ما می دانیم که قدیمی مارماهی محو از ما کن به دریا و دریا می فرستد و ما در بازگشت بی حد و حصر میزبان elvers" یک کرون جستجوگر یوهانس اشمیت نوشت. "اما کجا باید آنها سرگردان این پیر مارماهی و از کجا باید elvers می آیند؟" اشمیت شد مصرف سوالات خود را در سال 1904 او خانواده اش در کپنهاگ و مجموعه ای را به تکاپو دریاها برای کوچکترین مارماهی. هفت سال او trawled سواحل اروپا اما تنها بزرگتر لارو. برای یکی دیگر از سه سال او داوطلب خدمت سربازی شرکت های حمل و نقل به خالص لارو آنها به عنوان plied شمال اقیانوس اطلس و تبدیل خود گاری روپوش دار در غرب و جنوب. خالص خالص او نقشه برداری اقیانوس با توجه به کدام بخش از آن شامل مارماهی لارو و چگونه بزرگ آن لارو شد تا اندک آنهایی که به رهبری او را به نقطه نظر خود را از مبدا. کند شد روند کندتر ساخته شده توسط یک کشتی و یک جنگ جهانی. در نهایت نوزده سال پس از او برای اولین بار مجموعه ای از اشمیت اعلام کرد یافته های خود را. "چه مدت این سفر طول می کشد ما را نمی گویند," او نوشت: احضار عظمت موجه مناسبت. "اما ما می دانیم که در حال حاضر به دنبال مقصد: یک منطقه خاص واقع در غرب اقیانوس اطلس و n. e. N. از غرب هند. در اینجا دروغ زمینه پرورش مارماهی."

"اما مامان ما فقط بازی پیدا کردن عینک خود را امروز صبح."
کاریکاتور سوزی بکر

اشمیت به حال ترسیم آنگویلا anguilla به Sargasso Sea—دریای درون, دریا, باغ از جلبک دریایی محدود نه زمین بلکه بزرگ جریان آب است. (آمریکا مارماهی نژاد نیز وجود دارد و آن این است که هنوز چیزی از رمز و راز چگونه لارو همه با هم مخلوط شده اما از نظر ژنتیکی متمایز می دانید کدام قاره است که آینده خود را به خانه. ژاپنی مارماهی خود زمینه پرورش در اقیانوس آرام و معروف دیگر آب شیرین مارماهی الکتریکی یکی از آمریکای جنوبی است که در واقع یک مارماهی در همه این knifefish.) اشمیت کشف شد یک جواب و در قرن گذشته هیچ کس با موفقیت آن را به چالش کشید که مارماهی اروپایی آمده از دریای سارگاسو باقی مانده رسمی کلمه از علم است. اما به عنوان با آن دریا و حیوانات دنیا وجود دارد مرزهای این دانش مایع هستند و عجیب و غریب. بسیاری اعزامی به دنبال اشمیت به زمینه پرورش در دهه های پس از هر با تکنولوژی بهتر از گذشته است. آنها بیش از حد در بر داشت مقدار زیادی از لارو اما زمانی که یک سفر جمع آوری شده و مورد بررسی قرار هفت هزار ماهی و تخم مرغ و نه یکی از آنها معلوم شد که از یک مارماهی. دانشمندان قرار داده G. P. S. انتقالها در نقره مارماهی آغاز مهاجرت خود را; آنها با استفاده از هورمون برای آوردن زنان به گرما و حمل و نقل آنها را به زمینه پرورش و آنها را متصل به شناور خود را به استفاده از فرومون ها به عنوان طعمه. آنها کاهش یافته و میکروفن به آب و باز معده از شکارچیان. و در عین حال هیچ کس تا به حال دیده آنگویلا anguilla جفت گیری در هر نقطه و یا به عنوان مجموعه ای در یک مارماهی زنده یا مرده در دریای سارگاسو.

زمانی که Svensson شد یک کودک در سوئد او را صرف بسیاری از شب با پدرش جاده کفپوش در بانک ها از یک جریان زد که گذشته پدر خود را به خانه دوران کودکی. با هم به غروب سقوط آنها خواهد دکل و طعمه خود را از خطوط و پرتاب آنها را به جریان و سپس درایو اصلی موجد خسارت از خفاش ها. در طلوع آفتاب آنها را چک کنید که با قلاب گرفته شده توسط زرد-قهوه ای مارماهی که آنها جمع آوری شده در سطل و خوردند سرخ شده یا آب پز. (پدر او لذت طعم و مزه اما Svensson در آن یافت تهوع; آن ماهیگیری و زمان با پدرش که او دوست داشت.) او توصیف پدر خود را به عنوان یک متفکر مرد "مجذوب همه عجیب و غریب و فوق العاده اشکال زندگی در زمان" اما بیشتر از همه ویژگی مارماهی: "'آنها عجیب و غریب, مارماهی,' پدر می گویند. و او همیشه به نظر می رسید کمی خوشحال زمانی که او آن را گفت. به عنوان اینکه او نیاز به این رمز و راز. به عنوان هر چند آن پر از نوعی پوچی در او."

هنگامی که این جفت ارز سعی در سوئد ماهیگیری روش که درگیر نخ کشیدن برگهای توتون وامثال بسیاری از کرم ها در یک موضوع و سپس نورد آنها را "به یک لرزش, متعفن توپ از لجن و گل و ترشحات و نوشتن بدن." برای گرفتن لازم کرم Svensson پدر کابل برق متصل به شاخک های یک چنگال غرق تازه آبیاری چمن ایجاد موجی از برق در آورده است که با یک موج از دست پاچه کرم wriggling به سطح. با worm توپ آنها گرفتار مارماهی پس از مارماهی بیشتر از آنها همیشه می خواهم قبل از "مثل کشیدن هویج یک سبزی پچ." اما آنها نمی دوباره آن را انجام دهد. هیچ مبارزه در آن هیچ راز یا شانس و یا هیبت. "آن را نمی, چوب خط حساب کردن با آنچه که ما می خواستیم مارماهی به" Svensson muses. "شاید ما تا به حال بدست بیش از حد نزدیک به آن است."

Svensson کتاب مانند موضوع آن است که یک جانور عجیب و غریب: یک موجود مسخ یک shape-shifter که حرکت در میان عوالم. آن است که یک کتاب تاریخ طبیعی و خاطرات در مورد یک پسر و پدر او. همچنین اکتشاف ادبیات و دین و سفارشی و آنچه در آن به معنی برای زندگی در یک جهان پر از سوالات ما همیشه نمی توانید پاسخ. Svensson می نویسد: در صفحه 1 که مارماهی "کسانی معمول اقدامات از جهان" و به عنوان کتاب پیشرفت او شروع به دیدن چیزهای دیگر به عنوان به طور مشابه گریزان. او دیده است مارماهی که به نظر می رسد مرده اما نیست و مارماهی که واقعا مرده—خرد شده و سرخ در کره حتی—اما هنوز حرکت به عنوان اگر آنها زنده بودند. "به مارماهی مرگ به نظر می رسید از بستگان" او می نویسد. او آموخته است که زمان از یک مارماهی نهایی تحول است که به ارمغان می آورد آن را به هر دو خود را در مرگ و تولد نسل بعدی به نظر می رسد ربطی به زمان خود: مارماهی ممکن است احساس کشش به بازگشت به دریا پس از هشت سال داخلی و یا پس از نزدیک به شصت یا هرگز باقی مانده در پشت در یک نوع حالت تعلیق در انیمیشن است. این مارماهی که با هم سفر در سراسر اقیانوس ممکن است در همان مرحله از زندگی و در عین حال چندین دهه از هم جدا در سن. Svensson است گرفتار پیامدهای این. "شما باید از خودتان بپرسید: چگونه موجودی بود که درک زمان" او شگفتی.

Svensson مادر بزرگ مؤمن در هر دو خدا و gnomes. پدر او را نه مؤمن و نه Svensson; خود را شک و تردید شک و تردید عمل "تنها جایی که مارماهی نگران بود." هنگامی که مادر بزرگ خود را در حال مرگ بود او گفت: Svensson "من همیشه با شما خواهد بود" و او بلافاصله او اعتماد: "من نمی نیاز به اعتقاد به خدا به این باور است که." در نهایت Svensson پدر شد بیمار مبتلا به سرطان به احتمال زیاد یک نتیجه از سال خود را سنگ فرش جاده ها و تنفس در بخار آسفالت شده است. در تابستان قبل از تشخیص Svensson به حال اغلب با دیدن او. "ما نوشیدن قهوه و صحبت در مورد مارماهی ما می افتاد و مارماهی ما می خواهم از دست داد و بسیار دیگری" او می نویسد. به عنوان پدر او پژمرده Svensson درنگ بیش از این رمز و راز از زمان و وجود آبکی مرز بین مرگ و زندگی است. او ادامه راشل کارسون که نگه داشته مخزن از مارماهی در دفتر او ساخته شده و یک مارماهی به نام آنگویلا یک شخصیت از اولین کتاب او "در زیر دریا-باد." آنگویلا در زندگی گرم و خوش گل از یک برکه "فراتر از همه یادآوری دریا" که یکی دیگر از خودشان یک بار می دانستند. هنوز یک روز او احساس اضطرار به ترک فعلی زندگی فعلی خود را دگرگون کند و راه خود را از طریق "منجمد آب عمدی و بی شفقت به عنوان زمان خود" به یک محل که در آن هیچ کس می تواند به دنبال. "هیچ کس می تواند ردیابی مسیر مارماهی" کارسون نوشت.

یک دهه بعد و یک دهه قبل از کارسون بیش از حد از سرطان درگذشت او منتشر شده کتاب دیگری در مورد دریا. او در توصیف آن به عنوان یک محل که در آن مرد "احساس تنهایی از خود زمین در فضا است. و سپس به عنوان هرگز در زمین او حقیقت را می داند که جهان خود را یک جهان آب در یک سیاره توسط یک پوشش گوشته از اقیانوس که در آن قاره هستند اما گذرا رسوخ زمین بالاتر از سطح همه جانبه دریا."

اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و بدن متهم با بررسی وضعیت جهان طبیعی است و جای تعجب نیست تا به حال برخی از مشکل با مارماهی. ایده آل برای تعیین گونه های در حال انجام, I. U. C. N. می خواهم به دانستن شماره از "مادر مارماهی تخم ریزی خود را در زمینه"—یک شماره است که به عنوان چیزی به عنوان تعدادی از فرشتگان که می توانید در مورد استفاده از یک pin.

از آنجا که ماست یک جهان از ساخت انجام I. U. C. N. جای شمارش شیشه ای کوچک مارماهی که در اروپا می رسند هر بهار. برای هر صد مارماهی که نشان داد در سواحل در نوزده-دهه هفتاد آن را اعتقاد بر این است که در حال حاضر تنها پنج آمدن به لول خوردن راه خود را مرزی است. که قبلا عادی و روزمره مارماهی طبقه بندی شده است به شدت در معرض خطر, آخرین, رسمی, تعیین, در جاده ها نسبت به دفاع از اسلام. (خوب نیز وجود دارد "منقرض شده در طبیعت" اما بدون وحشی زمینه پرورش مارماهی چیزی. هیچ کس تا به حال موفق به پرورش آنها را در اسارت.) Svensson می نویسد: "این آخرین و فوری ترین مارماهی سوال: چرا ناپدید?"

وجود دارد بسیاری از دلایل ممکن است از بیماری ها به سدها و قفل از ماهیگیری فشار به گرم شدن آب و هوا است که باعث جریانهای اقیانوسی است که توسط مارماهی خود را در مهاجرت به تغییر و تغییر است. اما ممکن است پاسخ های دیگر و دانشمندان در حال مسابقه برای پیدا کردن آنها تلاش است که Svensson بدیهی است پشتیبانی می کند اما با این وجود به نظر نمی کمی غم انگیز است. "کسانی از ما که می خواهند برای محافظت از مارماهی به منظور حفظ چیزی واقعا مرموز و اسرار آمیز در جهان از روشنگری را در برخی از راه از دست دادن مهم نیست که چگونه همه چیز به نوبه خود از" او می نویسد. "هر کسی که احساس می کند یک مارماهی باید مجاز به باقی می ماند یک مارماهی دیگر نمی توانیم لوکس نیز اجازه آن را یک راز باقی می ماند."

در عصر ما از انقراض هر از دست دادن است مثل این: ناپدید شدن نه فقط از یک مخلوق از آن اکوسیستم اما از همه که ما ممکن است اطلاعات در مورد آن همه سرمایه گذاری که ما در آن تمام لایه های آن از معنی از ما انسان های آینده. به از دست دادن مارماهی است یکی از غم و اندوه برای از دست دادن مارماهی سوال دیگری. ♦tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب