چرا پرندگان انجام آنچه آنها انجام

کتاب بیشتر انسان ها درک در مورد رفتار خود بیشتر غیر قابل دسترس جهان خود را به نظر می رسد. .c-book-in

توسط NEWS-SINGLE در 27 اردیبهشت 1399
چه آن را مانند به یک پرنده: از پرواز به تودرتو خوردن به آواز خواندن—چه پرندگان انجام می دهند و به همین دلیل توسط دیوید آلن Sibley ناف
پرنده راه: یک نگاه جدید در پرندگان چگونه بحث و کار و بازی و پدر و مادر و فکر می کنم توسط جنیفر Ackerman پنگوئن پرس
Sacrée Frangine

بushtits—تقریبا غیرممکن کوچک خاکستری پرندگان که زندگی در گله های سراسر غرب ایالات متحده—که در نقطه ای در منطقه خلیج است. من معمولا آگاه شدن از آنها را با توجه به کر دزدکی در بخشی از یک درخت بلوط که به نظر می رسد jiggling. لانه خود را هر چند به خوبی پنهان است و آنها را متفاوت از آنچه که بسیاری از افراد انتظار می رود. ساخته شده از spiderwebs, خز, پلان و مواد گیاهی آنها آویزان کردن از یک زن و شوهر از شاخه مانند عجیب و غریب به دنبال sock با طرف ورودی در نزدیکی بالای صفحه. یک ماه و یا تا زمانی که دوست من جو را به من نشان داد لانه او می یافت ما به تماشای پرندگان گذر گاه بیت از ریش ریش شدن و آنچه که ما تصور بودند بلوط و گل و اضافه کردن آنها را متفکرانه به رو به رشد لکه.

Bushtits شد برخی از اولین پرندگان گرفتم برای شناسایی زمانی که من شروع به تماشای پرندگان در سال 2016 مسلح با آنچه به نظر می رسد استاندارد راهنمای در این بخش است. Sibley پرندگان غرب دارای دو گونه به یک صفحه با توضیحات مختصر و متفاوت molts و گونه—همه نوشته شده و نشان داده شده توسط دیوید آلن Sibley به طور گسترده ای در نظر گرفته جانشین Roger Tory Peterson که اختراع مدرن field guide. اما در سال های پس از من آگاه از چه مقدار از چپ به یادگیری در مورد پرندگان, من فکر کردم من می دانستم که. برای مشاهده پرندگان نه فقط به عنوان نمونه اما به عنوان بازیگران تماشای پرنده در زمان, آیا من رعایت لحظه-به-لحظه تصمیم گیری و یا تغییرات در سراسر فصل است. به عنوان اگر پیش بینی من کنجکاوی Sibley در حال حاضر تولید یک نوع متفاوت از کتاب آنچه که آن را شبیه به یک پرندهکه پوشش وعده آن را توضیح دهد "چه پرندگان انجام می دهند و به همین دلیل است."

من شده است خواندن این کتاب زمانی که جو اشاره لانه و به زودی شروع کردم به دیدن لانه همه جا تاریک و مبهم اشکال پنهان در برگ مانند نسخه های کوچکی از کشتی بیگانه از ورود. خوشبختانه برای من یک صفحه کامل در Sibley کتاب جدید نشان می دهد که گام به گام ساخت bushtit لانه شروع با یک اسکلت spiderweb کشیده در سراسر شعب است که پس از آن به تدریج پر و عمیقتر. یک روز در یک parklet در نزدیکی خانه من تیره و تار برای دیدن دو bushtits در مرحله یک فرایند ساختمان faintest spiderweb حلقه اتصال دو شاخه. من هیجان زده شدم. پرندگان بودند انجام کاری! در ضمن یک زمین سنجاب سقوط ناشیانه از طریق درخت و هنگامی که آن را بیش از حد نزدیک به خود را شکننده ایجاد bushtits تغییر از معمول خود را دزدکی به یک زنگ تماس بگیرید.

به طور غیر منتظره در این نبرد برای وجود یک درخت بلوط, من پیدا کردم خودم که مایل به عضویت در زنگ و چخ سنجاب دور. احساس bushtits' نا امیدی (و یا پس از آن به نظر می رسید) ساخته شده من فکر می کنم جای تعجب مناقصه مقدمه Sibley کتاب است که در آن او می نویسد که غریزه بیش از صرفا programmatic: پرندگان باید انگیزه چیزی شبیه به احساسات. "من می دانم این است که فوق العاده انسان," او اشاره می کند اما با این وجود "شاید احساس یک مرغ انجیر خوار است زمانی که به دنبال در آن به پایان رسید لانه شبیه به احساس انسان پدر و مادر هنگامی که ما از نگاه یک تازه نقاشی و تزئین شده مهد کودک. شاید chickadee 'خواب خوب بعد از یک روز خوب از جمع آوری و ذخیره سازی مواد غذایی برای زمستان."

این anthropomorphizing اخطار امتیاز نسبت های روانی و حتی عاطفی و رسیدن به این است که همیشه اتفاق می افتد زمانی که ما سعی می کنیم به تصور "چه پرندگان انجام می دهند و به همین دلیل است." او در سال 1974 مقاله "آنچه در آن است مانند یک خفاش؟," فیلسوف Thomas Nagel معروف استدلال کرد که پاسخ به این سوال غیر ممکن است زیرا تفاوت های بین ما فقط بیش از حد بزرگ:

حتی اگر من می تواند توسط تدریجی درجه تبدیل به یک بت هیچ چیز در حال حاضر من قانون اساسی را قادر می سازد من به تصور کنید چه تجربه چنین آینده مرحله از خودم در نتیجه دگرگون خواهد بود. بهترین شواهد خواهد آمد از تجارب خفاش اگر ما تنها می دانستند آنچه را که آنها می خواهم.

Sibley بی است. توصیف آنچه دانشمندان کشف کرده اند در مورد چشم انداز از یک ادم احمق او از ما می خواهد به "تصور کنید که قادر به دیدن تمام آسمان و افق و برخی از جزئیات در طول بیشتر از, افق, بدون چرخش سر خود را." پرندگان نیز پردازش تصاویر بیشتر از دو بار به عنوان سریع به عنوان انسان انجام دهد; Sibley حدس است که ما فیلم را نگاه مانند نمایش اسلاید به آنها. برای توضیح راه که warblers و سایر پرندگان با استفاده از میدان مغناطیسی برای حرکت او برای به تصویر کشیدن یک کل معنا که انسان ها ندارد و با استفاده از "کاملا فرضی هنرمند ارائه چه پرنده ممکن است در آسمان": گنبد نواری از نور پلاریزه عبور با دیگری گرا با میدان مغناطیسی.

در تمام این تلاش به تصور من برخورد خاصی طنز: بیشتر من می دانم که در مورد پرندگان بیشتر غیر قابل دسترس خود ادراکی جهان به نظر می رسد به من. از جنیفر ackerman's پرنده راه: یک نگاه جدید در پرندگان چگونه بحث و کار و بازی و پدر و مادر و فکر می کنممن یاد گرفتم که پرندگان مانند vinous-بویژه parrotbill و Jacobin مرغ مگس خوار را برای تلفن های موبایل فراتر از محدوده ما از شنیدن در حالی که نمایش جفت گیری نر سیاه manakins ویژگی "سرعت بالا پشتک" چنان سریع است که انسان می تواند آن را ببینید فقط در آهسته به پایین تصویری. پرندگان دیدن رنگ است که ما هرگز و تمایز میان رنگ که همان نگاه به ما. نوشتن در مورد چگونه آنها را تفسیر یک دیوار از شاخ و برگ به عنوان "جزئیات سه بعدی جهان به شدت متضاد فردی برگ" اکرمن با ابراز تاسف است که او تلاش کرده است برای دیدن آنچه که پرندگان را ببینید, اما انسان فقط می تواند در افتراق در میان سبزها.

یادگیری بیشتر و همچنین به معنی داشتن سوالات بیشتر. هر دو کتاب شامل تحقیقات اخیر که روشن رفتار جدید که مکانیک و هدف باقی می ماند فرضی و یا کاملا ناشناخته است. Ackerman می نویسد که veeries یک نوع از آمریکای شمالی برفک می تواند در پیش بینی طوفان ماه در پیش تنظیم خود را تودرتو و مهاجرت برنامه بر این اساس—اما راه آنها آن را "رمز و راز عمیق."

یکی از فراموش نشدنی مثال می آید بیشتر از آنی یک آمریکای جنوبی گونه فاخته. به عنوان Ackerman, توضیح می دهد, بیشتر, anis فرم ژنتیکی نامربوط همکاری پدر و مادر از گروه هایی که با هم ماندن برای یک دهه یا بیشتر; انتخاب یک سایت آشیانه و ساختمان لانه هستند و تلاش های تعاونی. زنان تمام تخم در همان زمان و ناتوان از شناخت خاص هر تخم مرغ را به عنوان خود را. در طول روز پرندگان را جمع آوری و به آنچه کریستینا Riehl یک پرینستون محیط زیست و تکاملی-زیست شناسی استاد تماس "یک غول فوتبال huddle," آوردن منقار خود نزدیک به هم و ساطع عجیب و غریب gurgling صدا برای 10 دقیقه یا بیشتر. به نحوی gurgling بخشی از ارتباطات مورد نیاز را پیچیده تصمیمات گروه اما Riehl می گوید Ackerman که او مطمئن نیستید از ویژگی های. "چگونه می توانم فردی پرندگان 'رای' در این جمعی انجمن ؟ " او می پرسد. "چگونه می توانم آنها را در غلبه بر اختلافات و نظرات ضد و نقیضی?"

در یوتیوب, من قادر به پیگیری کردن تنها یک تصویری از این gurgling که گرفته شد با پریسیلا Diniz در مانائوس, برزیل. آن را به نام "Crotophaga عمده / Anu-coroca / بیشتر آنی" و من احتمالا آن را تماشا 50 بار در حال حاضر. سه anis نشستن در یک درخت سر خود را نزدیک به هم و ساخت یک صدا است که بیننده ممکن است ویژگی به نوعی از سر و صدای پس زمینه تا زمانی که همه آنها توقف خود را تنظیم مجدد و شروع دوباره. به عنوان آنها را به صدای بدن خود لرزش کمی مانند یک ماشین قدیمی که فقط آغاز شده است. آنها اینچ هم نزدیک cocking سر خود را کمی ظاهری (از من انسان مشاهده) به گوش دادن با دقت به یکدیگر است. در برخی از نقطه در یک چهارم آنی می رسد و در ارتعاشی و gurgling. هر بار که من به تماشای این ویدئو من به سختی می تواند بر این باورند که آنچه که من از دیدن بر روی زمین وجود دارد.

اما این غرابت وجود دارد حتی در حیاط ما. من تخیل کشیده است هر روز صبح توسط محله کلاغ که من دوست من در خیابان در سال 2016 پس از یادگیری در Ackerman قبلی کتاب نابغه پرندگاناست که آنها را تشخیص چهره انسان. من تا به حال چهار سال به رعایت رفتار یک کلاغ ، من آنها را داماد یکی دیگر علوفه در همسایه سقف قطره قطره شدن پک جالب در قارچ, پاک کردن منقار خود بر قدرت خط خمیازه سرزنش شاهین یا گربه (با صداهای مختلف برای هر یک) انجام بشکه رول هنگامی که باد می وزد و گاهی دنبال من پایین بلوک فرود در شاخه های مختلف نزدیکی سر من. به تازگی به نظر می رسد برای لذت بردن از پنهان من یک بادام زمینی برای آنها در زیر توده ای از تخته پاره روی اب و مخروط کاج و آنها یک بار نقل مکان کرد و یک سنگ کوچک از یک طرف از بالکن به طرف دیگر. چرا آنها این است ... یک راز است. من بیشتر رعایت آنها کمتر از یک درک من احساس می کنم من باید بر روی آنها. آنها بیشتر و بیشتر شبیه عمدی افراد است.

کلاغ ها نیز به من یادآوری می کنند که در حالی که پرندگان و انسان ممکن است دیدن دنیاهای مختلف ما ساکن یکی از همان ما بیگانه در جهانهای بخیه با هم در نقطه تماس به طور مستمر موثر بر هر یک از دیگر. یک روز خوشحال برای پیدا کردن یک bushtit لانه پایین خیابان از خانه من, من متوجه شدم که یک اسکراب جی به تماشای من. اسکراب جیز بخشی از همان خانواده به عنوان کلاغ شناخته شده برای داشتن چیزی شبیه به نظریه ذهن توانایی تصور کنید آنچه در حیوانات دیگر فکر کردن است. در هنگام دفن یک میان وعده اگر یک اسکراب جی می بیند یکی دیگر از جی تماشای آن را وانمود به پایان دفن و پس از آن دوباره و rebury آن شد. جیز همچنین خوردن bushtit تخم مرغ است. با توجه به مالش دادن jay من scurried دور فکر آن استفاده کرده اند ممکن است رفتار من (توقف و خیره) برای قرار دادن لانه.

پرندگان در پاسخ به رفتار انسان در دراز مدت ، Ackerman می نویسد که فنچ گورخر رو به گرم شدن آب و هوای راه های برقراری ارتباط یک دستورالعمل به خود unhatched جوان به تخم کوچکتر به طوری که آنها از دست دادن گرما بیشتر به راحتی. Sibley اشاره می کند که اسکراب جیز هستند تودرتو پنج تا 12 روز زودتر از آنها 100 سال پیش احتمالا به چین با گیاه و حشرات چرخه تحت تاثیر تغییر آب و هوا. برخی از پرندگان در مناطق شهری باید ramped تا شب آواز در پاسخ به افزایش طول روز سر و صدا و پرندگان زندگی در با صدای بلند مکان منتقل کرده اند زمین از آهنگ های خود را بالاتر به منظور شنیده می شود. البته رفتاری انعطاف پذیری می تواند تنها تا کنون. در سپتامبر 2019, Science انتشار یافته است که آمریکای شمالی از دست داده بود نزدیک به یک سوم از آن پرندگان در 50 سال گذشته. یکی از پرندگان وسیعترین پاسخ به رفتار انسان معلوم شده است به ناپدید می شوند.

وجود یک گورستان بزرگ و نه چندان دور از جایی که من زندگی می کنند. در حال حاضر به لطف فراوانی از درختان و حوضچه های این منطقه از تپه میزبان یک تنوع شگفت انگیز از پرندگان. بعد به یکی از حوضچه های یک ساحل زندگی می کنند بلوط درخت و پوشیده از چمن لبه که در آن من می خواهم به نشستن و پشت دروغ. از وجود من می تواند نگاه به شاخه های بلوط در حال انتظار برای ورود دیگران است. من را دیده اند بلوط titmice, محدوده chickadees, خانه, فنچ, goldfinches سفید-سینه nuthatches قهوه ای creepers زرد-rumped warblers تاونسند در warblers غربی bluebirds یاقوت-تاج kinglets سیاه phoebes, Bewick را wrens سفید-تاج گنجشک طلایی-تاج گنجشک کالیفرنیا towhees اسکراب جیز Steller را جیز کوپر بازها, کلاغ بلوط داده و بله bushtits.

زمانی که من یک بار به یکی از دوستان که این راه مورد علاقه من از تماشای پرندگان گفت: من چیزی در مورد چگونگی "آن را به عنوان اگر من در همه وجود دارد." ما خندید ruefully در چگونه این صدا: من در روی زمین در گورستان حرکت نمی احاطه شده توسط گور. علاوه بر اینکه واقعا یک راه خوب برای دیدن پرندگان, آن را نیز یک شکل از خود حک—به عنوان اینکه تنها با تصور خودم به خارج از جهان زندگی می تواند من را تبرئه خودم از انسان گونه ها مسئول مرگ پرندگان و خیلی زندگی بر روی زمین است. آرزو به ناپدید می شد یک آرزو برای تماشای پرنده بدون مشاهده: فقط پرندگان.

Ackerman اشاره به یک "تنها تا حدودی زبان-در-گونه" حدس و گمان ارائه شده توسط ماتیاس Osvath یک شناختی-علوم محقق که آثار اغلب با corvids. این پرندگان آموخته اند به استفاده از تمدن بشر به غذا و سرپناه (برای مثال به خاطر سپردن برنامه از کامیون زباله) و Osvath می گوید که اگر ما به ناپدید می شوند انتخابی فشار ممکن است فشار آنها را برای تبدیل شدن به superintelligent, "بزرگ بعدی متفکران." وجود آرامش و آسایش در تصور یک کلاغ جامعه عاری از انسان است. اما من می توانم به خودم اجازه استراحت وجود دارد. من باید از نقطه در گورستان و بازگشت به زمان حال که در آن تجارب پرندگان و انسان ها گرفتار آن رفتار ما مهم است.

من می توانم تصور بیشتر مردم به مطالعه در مورد رفتار پرنده و شروع به دیدن پرندگان به عنوان عمدی بازیگران بلبرینگ حقوق به جای تزئینی و یا سرگرم کننده اتوماتیک. و اگر من واقعا سعی من می تواند به کشش تخیل من و حتی بیشتر. در Re-دلربا جهان: فمینیسم و سیاست های عوامسیلویا Federici می نویسد: در مورد امتناع سیاسی و اقتصادی "دولت از بی مسئولیتی" که در آن "تولید زندگی ما به ناچار می شود تولید از مرگ برای دیگران است." تلاش صادقانه به تصور یک جهان که در آن هنوز هم وجود دارد پرندگان چپ برای ما به سازمان دیده بان به معنی فکر کردن در مورد چگونه تماشای پرنده هرگز نمی تواند یک بیکار یا غیر سیاسی سرگرمی آنجا که من به تماشای زندگی از دیگران در افتتاح این سیاره که در آن من نیز زندگی می کنند.

در زمان من می خواهم به حل به گورستان چمن. اما پرنده ها همیشه وجود دارد, رسم من و به سمت بالا. های مختلف هر چند ما ممکن است فکر می کنم من نمی دانم یک قسمت از حیوانات تجربه دست اول: این کنجکاو "زندگی-y-ness" زندگی که می خواهد برای رفتن حتی به تکثیر. من تماشای کلاغ گردهمایی بزرگ beakfuls چمن از یک پچ خشک در سراسر خیابان به خط یک لانه برای جوان خود را. من پیدا کردن یک فنجان کامل به شکل مرغ مگس خوار لانه در یک bottlebrush درخت و فهیم کلاغ حمل و نقل خاص چوب (و نه دیگران) به بالای ردوود. جو متون به می گویند که bushtit لانه تبدیل به یک ایده آل L شکل و که آن دو معماران را حل و فصل کردن در داخل آن است. با هر نسل جدید از پرندگان, من احساس مسئولیت عمیق تر. آنها به من یادآوری از آنچه من انجام می دهند و به همین دلیل است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب