چرا الیزابت وارن از دست

ایده های شکست وارن کمپین شایستگی ظریف بحث است که می رود فراتر از تبعیض جنسی. کایل Grillot / ایسنا

توسط NEWS-SINGLE در 24 اسفند 1398
کایل Grillot / ایسنا

سناتور الیزابت وارن که به پایان رسید مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در هفته گذشته بود غیر منتظره ای محبوب نامزد در میان سیاسی روزنامه نگاران و سفید حرفه ای با تحصیلات دانشگاهی تا شاید آن را هیچ جای تعجب است که من هم مانند بسیاری وجود ما مهم سیاسی و ایدئولوژیک تفاوت.

من مانند او هوش او طیف وسیعی از تجربه خود را پر انرژی comportment او توانایی درک و دست و پنجه نرم کردن با مسائل پیچیده از سیاست عمومی و incisiveness از بهترین نوشتن و اظهارات. در میان رقبای من در کمتر احتمال دارد برای شروع یک جنگ گنگ از جو بایدن بیشتر درک در مورد سرمایه داری حیاتی upsides از برنی ساندرز بیشتر برخوردار از فضائل مانند استحکام و سختی و افتخار از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بیشتر heterodoxly هماهنگ به برخی از امریکا مبرم ترین چالش های, به عنوان خواهد ویلکینسون از Niskanen مرکز استدلال و شخصا دوست داشتنی است. من می خواهم به جای یک آبجو با او از هر یک از دیگر در حال حاضر و یا سابق دموکرات نامزد این چرخه.

شکست مبارزات انتخاباتی او حکم یک گفتگو در مورد علل آن است که به عنوان ظریف و دقیق و راحت با پیچیدگی به عنوان وارن خودش است در بهترین حالت. اما تا کنون باریک سوال که آیا تبعیض بود به سرزنش برای از دست دادن او تا تحت سلطه گفتمان عمومی به عنوان miscast سیاسی توانمند بازیگر به عنوان یک قربانی بیچاره.

تبعیض جنسی به خوبی می تواند یکی از عوامل بسیاری است که هزینه وارن رای. اما با در نظر گرفتن تبعیض جنسی فرضیه به طور جدی نیاز به معرض شواهد به موشکافی خواهم با هر گونه استدلال است. هنگامی که تصریح می کند که وارن کمپین محروم توسط جنسیتی می کند سخنران به سادگی به این معنی نیست که وجود دارد این است که یک تعداد جنسیتی رای دهندگان که حاضر به حمایت از زنان ؟ و یا آنها ساخت باریک ادعا می کنند که وارن از دست داد رای بیشتر از افراد مخالف به یک زن نامزد از او به دست آورد رای از مردم هیجان زده شده توسط یک زن نامزد کنید ؟ یا گسترده تر ادعا می کنند که وارن را به دست آورد نامزدی اما برای تبعیض جنسی? یا counterfactual ادعا می کنند که او را برنده به عنوان یک مرد نگه داشتن همه چیز برابر ؟

ویژگی حیاتی است نه تنها به این دلیل که هیچ تنوع جنسیتی را می توان رفع نمود تا زمانی که آن را خطاب خاصبلکه به دلیل اغراق جنسیتی دانشآموزان و داوطلبان در صورت ممکن است به طور قابل توجهی تضعیف حمایت از زنان در میان رای دهندگان نگران electability. به عبارت ساده اغراق تبعیض جنسی مضرات کاندیداهای زن.

که قابل توجهی نر نامزدها موفق به پیروزی در یک مبارزه آنها الهام بخش چند وجهی postmortems که دست و پنجه نرم کردن با اقدامات خود و ایده های. در آنچه در پی من نشان می دهد وارن که همان احترام است.

هیچ خط برای Warren

در یکی از گفتن این چرخه دموکراتیک زمینه تشکیل شده بود از ترقی خواهان رهبری برنی ساندرز و میانه رو به رهبری جو بایدن با الیزابت وارن ارائه خودش را به عنوان یک جایگزین برای هر دو در حالی که موقعیت خود را به خوبی در سمت چپ بایدن و کمی به سمت راست از Sanders. این استراتژی مسلما زخم او کمتر قابل قبول برای ترقی خواهان و میانه به طور یکسان. جیل لارنس ارائه تنوع در این نظریه در ایالات متحده آمریکا امروزبا این استدلال که وارن از دست رای دهندگان که خسته شده بودند از disruptiveness به بایدن در حالی که رای دهندگان که می خواستم اختلال flocked به Sanders.

به طور مشابه, Matt Yglesias تقسیم دموکراتیک ائتلاف بین کار کلاس "آبجو آهنگ" دموکرات و غنی تر "شراب آهنگ" دموکرات. او استدلال کرد که نامزدها با بیشترین طبقه کارگر درخواست بایدن و Sanders, رقابت برای آبجو-آهنگ رای نامزدها که درو شراب-آهنگ رای دهندگان--Klobuchar, Buttigieg و Warren--رقابت شد سه راه برای یک مقدار کوچکتر کوهورت. توجه داشته باشید که وجود دارد این است که یک سابقه طولانی از لیبرال سناتور ماساچوست در حال اجرا برای رئیس جمهور و عدم ارتباط با طبقه کارگر است. وارن اتحاد پیوست باشگاه با جان کری, Paul Tsongas و ادوارد کندی در آن است.

مدیکر برای همه, انقلاب و اصالت

"من یک برنامه برای که." که عبارت است که بسیاری در ارتباط با وارن در اوایل مبارزات انتخاباتی خود را. او زمین کمتر هیجان انگیز برای برخی از وعده های انقلاب است. اما آن را با هم برگزار می شود بهتر است. او به نظر می رسید هوشمند و آگاه در مورد جزئیات و فصاحت متفکرين. بسیاری معتقد بودند که مسائل مربوط به سیاست به وجود آمد او خواهد حفاری به ماده و تصمیم گیری بر اساس آنچه که واقعا حس با آتیپیک جدیت و دقت. اما او تغییر مواضع در مراقبت از سلامت او صدمه دیده است به شدت.

آن را مشکوک و هنگامی که این زن با یک طرح برای همه چیز تا به حال بیان یک مراقبت های بهداشتی طرح و یا چگونه او را برای آن پرداخت. سپس او دستش را در یک بحث و گفت او در حمایت از حذف بیمه خصوصی یک موقعیت است که به نظر می رسید محاسبه به رقابت برای ساندرز رای دهندگان اما که به احتمال زیاد هزینه برخی از پشتیبانی از کسانی که بیشتر نگران electability در برابر مغلوب ساختن پیشی جستن.

وارن صدمه دیده است خودش را بیشتر هنگامی که او ایستاده بود در یک بحث مرحله و حاضر به دادن پاسخ صریح به سوالات در مورد چگونه او را به پرداخت هزینه برای مدیکر برای همه است. کالج تحصیل سفید حرفه ای که تمایل به مانند وارن همچنین تمایل به Klobuchar و Buttigieg. و کسانی که رقبا متهم وارن بودن گریزان و اصیل. "حداقل برنی که صادقانه و گفت: چگونه او در حال رفتن به پرداخت هزینه برای این که مالیات در حال رفتن به بالا" Klobuchar گفت. "من متاسفم الیزابت, اما شما باید گفت که, و من فکر می کنم ما آن را مدیون به مردم آمریکا به آنها بگویید که در آن ما در حال رفتن به ارسال فاکتور." ناگهان وارن به نظر می رسید مانند یک triangulator.

در موشکاف postmortem برای NBC News, Benjy Sarlin توضیح داد که چرا مدیکر برای همه بود و کمتر خطرناک موقعیت برای Sanders, داده پایگاه خود را از وارن. اگر شما یک دانش آموز کالج و یا twentysomething که نیست در عین حال تاسیس در زندگی حرفه ای خود را و یا اگر شما کار نمی کند شما مراقبت های بهداشتی و یا اگر کار شما این است که نا امنی و سپس پایان کارفرما-بیمه خدمات درمانی ارائه شده است بدون از دست دادن بزرگ. اما وارن تکیه بیشتر در دانشگاه, تحصیل رای دهندگان که در حال ثروتمندتر از برنی پایه--مردم به احتمال زیاد به امن شغل با بیمه آنها بود که بچه های خود را تکیه می کنند.

هنگامی که وارن اعلام کرد که او نمی خواهد حتی دنبال مدیکر برای همه تا سه سال از ریاست جمهوری رای دهندگان که با آن مخالف بودند و هنوز هم نگران در حالی که کسانی که مورد علاقه آن شک او تعهد است.

بیش از حد Wokeness

آن را تحسین وارن به تأیید کرامت در طول تاریخ به حاشیه رانده شده قومی و گروه های مذهبی و همچنین همجنس باز, لزبین ها و ترنسجندرهای مردم است. اما وارن رفت و بیشتر از تبیین اهمیت تنوع برابر درمان و لفظی شمول به آنچه نگاه به افراد خارج از پیشرفته ترین حباب در امریکا مانند رادیکال نمایشی pandering شبیه به زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن آغوش و بوسه پرچم آمریکا مثل یک خرس عروسکی.

وارن اعلام کرد در طول یک ظاهر در Cedar Rapids, Iowa که خاص فراجنسیتی جوانان او در مبارزات انتخاباتی خواهد او مصاحبه نهایی برای انتخاب وزیر آموزش و پرورش و ورزش وتو قدرت انتخاب. "تنها اگر این فرد معتقد است ما, وزیر آموزش و پرورش نامزد متعهد به ایجاد یک محیط استقبال یک محیط امن و کامل آموزشی درسی برای همه" وارن متعهد "را که فرد در واقع پیشرفته." که سایه دار شیرین کاری نه احترام توسعه. ما در حال صحبت کردن در مورد یک 9 ساله! تصور معمولی دموکرات واکنش اگر تهمت کنده یک طلایه دار از جمعیت در یک تجمع و اعلام کرد به کف زدن که کودک را وتو بیش از سمت وزیر دفاع است.

بسیاری از وارن زبان گزینه های گیج من. برای مثال او با استفاده از واژه Latinxبا وجود این واقعیت است که با توجه به نظرسنجی اکثر مردم آمریکای لاتین تبار احساس دوسوگرا یا حتی دشمن به آن neologism. "وارن پيشينه مدیون به یک محکم علمی-مترقی جهان" راس Douthat فرض "به یک نقطه که در آن او نمی داند که چگونه به صحبت به کمتر-ایدئولوژیک کمتر-بیدار شاید-حتی-تا حدودی محافظه کار اسپانیایی ها که رای حزب او نیاز دارد."

وارن مثال او ضمایر به عنوان او/او ممکن است پیشنهاد ادب به اطلاعرسانی در داخل نخبگان مترقی حباب اما خارج از آن نگاه مانند یک معروف شکل عمومی در 70s faux-آنچه بدیهی است که هر کس می دانست که به سیگنال پایبندی به بیدار عرف.

وارن بیدار فضیلت-سیگنالینگ ظاهرا او هیچ نفع و با لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شدند. نیویورک تایمز گزارش داد در وارن موفقیت برنده تاییدیه از فعالان پیشرو--و او را شکست و به دست آوردن کشش در میان رای دهندگان سیاه. "مترقی فعالان که باران نامزدی او را با اعتبار سنجی های مختلف انتخاباتی لنز از رای دهندگان سیاه در بزرگ" این روزنامه اشاره کرد.

حتی در دولت وارن از دست آمریکایی های آفریقایی تبار—در واقع او آمد و در چهارم, پشت بایدن ساندرز و بلومبرگ. او آمد و در سوم میان Latinos و دور دوم در میان جامعه رای دهندگان.

جنسیتی رای دهندگان

تحقیقات در مورد اینکه آیا جنسیتی لطمه می زند کاندیداهای زن مخلوط است. در یک متاآنالیز از مطالعات در مورد جنسیت و سیاست در 538آملیا تامسون Deveaux اشاره کرد که "مطالعات نشان داده اند که رای دهندگان ممکن است بیشتر مغرضانه علیه زنان زمانی که آنها را اجرا کنید برای اجرایی دفاتر" اما همچنین که اگر شما یک زن نامزد دموکرات رای دهندگان احتمالا به خصوص پسند. "آزمایش اخیر انجام شده توسط CBS و YouGov نگاه کیفیت اولویت دموکراتیک رای دهندگان در یک سری از ترکیب هیرو فرضی بین نامزدها و آن را در بر داشت که دموکرات ها نشان داد یک اولویت روشن برای کاندیداهای زن," او نوشت. "یکی از مطالعات در مورد رهبری نشان داد که دموکرات ها بیشتر از جمهوری خواهان و مستقل برای دیدن زنان به عنوان عملی رهبران و یک متاآنالیز از مطالعات متعدد همچنین نشان داد که دموکرات ها بیشتر از جمهوری خواهان به حمایت از کاندیداهای زن."

ارام Anastasopoulos یافت که در انتخابات بین سال های 1982 و 2012, کاندیداهای زن در حالی که به مراتب کمتر از مرد نامزد رنج می برند نیست نابرابری در جمع آوری کمک های مردمی, رای, به اشتراک گذاری و یا احتمال پیروزی. و در مطالعه دیگری از کنگره مسابقه کاتلین دولان از دانشگاه ویسکانسین در بر داشت: "هیچ گونه شواهد مستقیم, سازگار, و یا تاثیر قابل توجهی برای کلیشه های جنسیتی در ارزیابی و یا رای دادن به نامزدهای زن."

برخی از شواهد تجربی نشان می دهد که تبعیض جنسی ممکن است هزینه وارن خاص رای. با استفاده از خصمانه جنسیتی باتری یک مقیاس طراحی و توسعه توسط روانشناسان اجتماعی, محققان برایان Schaffner و سام Luks یافت در ماه ژوئیه گذشته که "در میان حداقل جنسیتی رای دهندگان بایدن و وارن گردن و گردن; در میان جنسیتی دموکراتیک اولیه رای دهندگان بایدن ترجیح داده است به اندازه چهار به یک حاشیه."

در یک مطالعه انجام شده توسط مترقی فکر می کنم مخزن داده ها برای پیشرفت وارن دریافت کمی به هیچ پشتیبانی از تقریبا یک سوم از مقدماتی حزب دموکرات رای دهندگان که نمی رد محوطه مانند زنان بیش از حد به راحتی جرم, بسیاری از زنان قادر به درک به طور کامل و تمام است که مردان برای آنها انجامو زنان به دنبال به دست آوردن قدرت گرفتن کنترل بیش از مردان. (این مطالعات را به ما بگویید بیشتر در مورد اثر خالص در electability اگر آنها گنجانده شده مشابه سوال در مورد نر نامزدها. به عنوان مثال چند درصد از دموکرات اولیه رای دهندگان معتقدند که مردان موفق با قدردانی از همه که زنان برای آنها انجام? و آنها بسیار کمتر احتمال دارد به حمایت مرد نامزد؟)

تا کنون, بهترین اطلاعات ما در مورد واقعی آرا می آید از خروج انتخابات از جمله سوپر شنبه نتیجه که بیشتر مرا شگفت زده کرد: وارن سوم-پایان محل در خانه خود دولت است. ماساچوست رای دهندگان بارها و بارها نشان داده و تمایل به انتخاب یک رئیس جمهور زن: آنها ترجیح هیلاری کلینتون به باراک اوباما در سال 2008 آنها ترجیح هیلاری کلینتون به برنی ساندرز در سال 2016 و کلینتون جای کسی را گرفتن مغلوب ساختن پیشی جستن در ماساچوست با 30 امتیاز. ماساچوست رای دهندگان نیز ترجیح وارن در دو ایالت در مجلس سنا نژادها در برابر مردان: او ضرب و شتم یک مرد وقت در سال 2012 و یک نر چلنجر در سال 2018 است.

چگونه وارن را در میان رای دهندگان که می دانم که او بهترین است ؟ به گفته نیویورک تایمززنان بودند و 56 درصد از رای دهندگان و وارن از دست رفته زنان را به هر دو بایدن و ساندرز. در بهترین جمعیتی سفید زن فارغ التحصیلان او به سختی جای کسی را گرفتن بایدن برنده 33 درصد به 31 درصد است. در میان سفید زنان که تا به حال فارغ التحصیل کالج, او برنده 15 درصد فقط چهار امتیاز بهتر از مایک بلومبرگ. بایدن برنده 44 درصد بوده است. حداقل در ماساچوست این فرضیه که تبعیض هزینه وارن یک برنده به نظر می رسد بسیار ضعیف است.

در تگزاس که در آن 53 درصد از دموکرات اولیه رای دهندگان زن بودند بایدن کردم 34 درصد از رای ساندرز کردم 30 درصد و وارن کردم فقط 13 درصد به تساوی با بلومبرگ. اگر چه وارن از دست هر گروه سنی او بسیار بدتر با جوانترین رای دهندگان تا سن 24 از با رای دهندگان بین 25 و 64 مخالف از آنچه ممکن است انتظار می رود اگر نمایش های سنتی در مورد جنسيت مورد مبارزات خود را. در کالیفرنیا که تا به حال دو زن سناتورها برای بیش از سه دهه و که در آن کلینتون به آسانی ضرب و شتم اوباما در سال 2008 وارن به پایان رسید و دور سوم در میان زنان رای دهندگان. در ویرجینیا که در آن 57 درصد اولیه رای دهندگان زن بودند و فقط 11 درصد از زنان رای دادند وارن.

هیچ چیز در این شماره substantiates این نتیجه رسیدند که تبعیض جنسی و همچنین قطعی و یا حتی نقش عمده ای در وارن را از دست دادن و این واقعیت که او انجام شده تا ضعیف در میان زنانی بودند که اکثریت رای دهندگان درگیری با شهودهای در مورد آنچه که از دست دادن به علت تبعیض جنسی نگاه می خواهم. به عنوان مت Yglesias مشاهده وارن بهتر بود با کالج تحصیل سفید مردان در مقایسه با زنان طبقه کارگر. "در حالی که هیچ نامزد برنده هر جمعیتی, جهانی, Warren نمی آیند نزدیک با زنان است. قوی تر از پیش بینی است که او را حمایت و کسی که نمی شد, آموزش و پرورش, نه جنسیتی."

فرا جنسیتی

یکی تلافی این است که زنان موفق به رای وارن چرا که آنها باور نمی کند که او می تواند برنده. در این گفتن مشکل نیست رای دهندگان animus آن است که در زنان دیده می شود توسط رای دهندگان کمتر electable از جمله زنانی که از ترس جنسیتی باعث می شود آن را غیر ممکن است برای یک زن برای تبدیل شدن به رئیس جمهور است.

بیشتر وزین نسخه از این استدلال به نظر می رسد در مادر جونز در اواخر ماه ژانویه است. "این electability از زنان در سوال باقی می ماند چرا که مردم در حفظ و بازجویی زنان electability," Pema لوی گزارش با استناد به تحقیقات نشان می دهد که رای دهندگان برداشت از اینکه دیگر رای دهندگان خواهد بازیگران در یک رای گیری برای یک زن مهم تر از رای دهندگان خود برداشت و تنظیمات.

این گیج کننده می شود به سرعت به عنوان برخی از افرادی که مورد شکایت که پویا به سادگی تماس با آن تبعیض با استفاده از همان کلمه به رفتار نابرابر زنان و ترس از این که رفتار نابرابر. اگر مردم خوشحال هستند برای رای دادن به زندگی می کنند و تحت یک زن رئیس جمهور, اما خودداری از رای دادن به یک دلیل اعتقاد خود را که دیگران نمی آماده است که "تبعیض جنسی"? انتخاب های مختلف بیشتر دقیق کلمه برای امر خدمت بهتر به وضوح و کاندیداهای زن از آنجا که این نظریه خود را فرض میکند که اظهارات جنسیتی می تواند صدمه دیده کاندیداهای زن.

"مردم به درک که تبعیض جنسی است یک عامل می تواند سهوا آنها را کمتر مایل به رای دادن برای یک زن" تامسون DeVeaux از 538 نوشت: گرفتن uroboros-مانند کیفیت این فرضیه است. "این عجیب و غریب خود شکست معمای. شما مردم را به قبول است که تبعیض جنسیتی در سیاست واقعی است و این حرکت اعتماد به نفس خود را در, آیا زنان می تواند پیروز شود." پس از وارن کاهش یافته و از, گروه حمایت از اشعه ماوراء بنفش عمل اظهار داشت: "روشن است که وجود یک سقف شیشه ای برگزار شد بصورتی پایدار و محکم در جای خود برای زنان توسط رسانه ها که بی وقفه شکل رای دهندگان ادراکات است که electable از طریق عمیقا جنسیتی لنز. در یک سال که در آن اولیه رای دهندگان بالا نگرانی است electability—رسانه ها تا به حال تاثیر عظیم در نحوه رای دهندگان درک نامزدها—و هنگامی که وارن در بالای نظر سنجی اصلی روایت رانده شده توسط رسانه ها بود که او نمی electable."

من از دو ذهن در مورد این نظریه است. دموکراتیک رای دهندگان این چرخه گفت electability بود به آنها بسیار مهم است و محتمل است که بسیاری از کسانی که رای دهندگان نگران است که این امر می تواند سخت تر به ضرب و شتم مغلوب ساختن پیشی جستن با یک زن به دلیل درست یا غلط آنها درک رای دهندگان به عنوان جنسیتی.

اما شرح اخبار رسانه های مطرح و توسط بسیاری از وارن حامیان جایی که او تحت درمان قرار گرفت بدتر از سایر نامزدها مورد سوال بیشتر در مورد electability و محروم به طور کلی به نظر می رسد مشکوک به من. به عنوان بهترین من می توانم بگویم وارن بود که نامزد مورد علاقه روزنامه نگاران تایید شده توسط The New York Times (همراه با Klobuchar), Des Moines, ثبت نام, Austin Chronicleو از بوستون گلوب. مفسران ابراز قبر شک و تردید در مورد electability از ساندرز حداقل به عنوان اغلب به عنوان وارن و زمانی که من در نگاه رای دهندگان وارن برنده آنها با هم همپوشانی دارند یک معامله بزرگ با جمعیتی از مردم که سنگین ترین مصرف کنندگان سیاسی رسانه های, در حالی که رای دهندگان جمعیتی او از دست همپوشانی با جمعیتی که مصرف بسیار کمتر سیاسی رسانه ها. اگر ثابت سوال در مورد electability از رسانه ها باعث از دست دادن چگونه به توضیح است که?

نتیجه گیری

من باز باقی می ماند به شواهدی از تبعیض جنسی در هر فردی مسابقه و باور آن را ارزشمند است به صورت آن مستقیما. Sexists پیاده روی این زمین. برخی از آنها رای دموکراتیک مقدماتی. بدون شک برخی رای دادند در برابر وارن فقط به عنوان برخی از ضد سامی رای دادند در برابر برنی ساندرز. وجود دارد هیچ راهی برای دانستن دقیقا چگونه بسیاری از و یا به چه میزان آنها را جبران رای دهندگان که ترجیح وارن زیرا آنها می خواهند یک زن رئیس جمهور. این محتمل است که زن بودن هزینه وارن رای خالص و که او رنج می برد بیشتر برای او هویت بیش از هر نامزد دیگر رنج می برد و برای خود هویت صفات. این نیز محتمل است که اگر او یک مرد از او می خواهم که تا به حال هیچ موفقیت بیش از مایکل بنت Deval پاتریک Beto o'rourke, John Delaney, Cory Booker یا اندرو یانگ.

با توجه به این که وارن به پایان رسید دور سوم و حتی در میان زنان در هر قابل توجهی در سه شنبه, دولت, مفهوم است که او را برنده ام اما برای تبعیض جنسی بسیار محتمل حتی اگر جنسیتی او صدمه دیده نامزدی در حاشیه.

رفتن به جلو و دموکرات باید توقف نگران کننده است که نامزدی یک زن که هزینه آنها انتخابات است. هیچ شواهد قطعی نشان می دهد که تبعیض جنسی مهم در کشیدن زن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری. هنگامی که وارن و یا یک نامزد مانند او اجرا می شود دوباره موفقیت خود را به مراتب بیشتر احتمال دارد به نوبه خود در توانایی خود را برای تمایز از رقبا پشتیبانی که او جذب از طبقه کارگر و افرادی که حضور نداشتند و اجتناب از نوع pandering که بیگانه می سازد بسیاری از آمریکایی ها. با توجه به این که هیچ یک از رقیب باقی مانده برای کاخ سفید خواهد, خدمت, بیش از یک دوره با تمرکز بر کسانی که به اشتباه به جای جنسیتی می دهد وارن بهترین شات در برنده شدن در 2024.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب