چرا ایتالیایی ها در حال رشد سیب وحشی خرس

علم برای برخی از, حفاظت, حفظ بیابان دیگر به هیچ وجه فقط محیط زمین را کنار گذاشته و خروج حیوانات به تنهایی.

توسط NEWS-SINGLE در 22 فروردین 1399
در ایتالیا مونته Genzana رزرو اياد در حال رشد سیب نه برای کشاورز محلی در بازار اما به صورت وحشی خرس.پیتر مرلو / مگنوم

من در تلاش بود برای نگه داشتن سرعت با ماریو Cipollone او به عنوان hustled تا شیب های نوین در Apennines مرکزی ایتالیا. ما عنوان شد از طریق سرد ژوئن باران به سمت رها چوپان کابین در مونته Genzana رزرو. سقوط برگ راش ساخته شده جنگلی فرش به عنوان ما عبور پوشیده شده از درخت ریج در 4000 پا. گاه به گاه گرگ گم شدن در trailside مدارک ارائه شده که این تپه های ناهموار بودند خانه را به بیش از فقط پرندگان و سنجاب.

38 ساله و حفاظت از منابع طبیعی موهای خود را نابود و لگدمال به عنوان کوتاه به عنوان یک سرباز نیروهای ویژه را اسکن چکیدن جنگل برای چیزی که او فکر می کردم برای من مهم را ببینید. "وجود دارد!" او گفت: با اشاره به سمت یک درخت با یک نگاه آشنا. "اپل! ببینید که چگونه ما داوطلبان باید هرس آن؟"

این gnarled تنه یک یادگاری از زمانی که این تپه بودند کشت توسط کشاورزان قبل از آنها رها شده و زمینه های خود را در پایان جنگ جهانی دوم است. داوطلبان تحت Cipollone راهنمایی برداشته و به چوب مرده و باز درخت به نور به منظور تحریک بازگشت از میوه—نه برای بازارهای در روستاهای اطراف, اما برای شکم یکی از منطقه بدنام ترین ساکنان: نادر Marsican خرس قهوه ای است.

Cipollone و همکار خود را آنجلا Tavone که پیوست, ما در پیاده روی تخصص در کمک به رها کشاورزی مناظر بازگشت به طبیعت است. به عنوان انسانی ساکنان چپ این بخش از لاکوئیلا بزرگ حیوانات از جمله Marsican خرس باید بینی راه خود را به عقب بر روی رها مزارع و باغ ها. "Rewilders" مانند Cipollone و Tavone در حال کمک به صاف خود بازگشت.

"ما نمی بحث در مورد این سیب زیادی" Cipollone اعتراف با ترسو پوزخند. "Rewilders قرار نیست به هرس درختان."

حیات وحش مدیران پشت در خانه من از مونتانا خواهد بود وحشت زده با ایده مراقبت از درختان میوه به منظور تغذیه خرس. من یک بار ضربه به آمریکا خدمات جنگل رنجر او را رها باغ سیب با یک کوله پشتی پر از میوه مصمم به حفظ این محصول دور از خرس. خرس در "وحشی" مکان های مانند مونتانا, استاندارد زیست محیطی خط می رود باید به خوردن "وحشی" مواد غذایی. هیچ یک از 7000 گونه های سیب در سراسر جهان کشت شد به تغذیه آنها است.

اما اگر شما یک 400 پوند Marsican خرس قهوه ای و کمتر از 60 از شما سمت چپ بر روی این سیاره آنچه شما به غذا خوردن بسیار کمتر مهم تر این که آیا شما در حال غذا خوردن به اندازه کافی از آن است. با توجه به Cipollone و Tavone هرس این درختان سیب را فراهم می کند شکننده جمعیت Marsican خرس برخی از با ارزش کالری اضافی. اگر خرس می تواند هدایت روشن از جوجه خانه زنبور و ماشین های کشنده ترافیک در دره پایین Cipollone و Tavone را rewilding کار خواهد بود heck از بسیاری آسان تر است.

هرس در نزدیکی چوپان کلبه است نشانه ای از یک تغییر چشمگیر در محیطی تفکر است. جدید شیوه های حفاظت باعث پیر مفهومی خطوط به تیرگی و به عنوان انسان و غیرانسان زندگی بیشتر گرفتار حفاظت از purists هستند که مجبور به دادن زمین. حفظ "وحشی" دیگر به هیچ وجه فقط محیط زمین را کنار گذاشته و خروج حیوانات به تنهایی. به این معنی پیدا کردن راه هایی برای پرورش قطعاتی از درندهخویی است که باقی می ماند از طریق مداخلات که قبلا می شده اند در نظر گرفته شود بدعت.

Cipollone بزرگ در حومه شهر جایی که او صرف ساعت پیاده روی در جنگل به دنبال حیات وحش است. تفکر است که او تشویق پسر بچه منافع یک کشاورز تدریس Cipollone چگونه برای ساخت یک دام. هنگامی که او به خانه آمد یک روز برای پیدا کردن یک گربه همسایه به دنبال بازگشت او را از دام خود او سوگند یاد کردن آسیب رساندن به حیوانات ،

بیشتر او به کاوش تپه های اطراف او متوجه شد که Apennines پناه چیزی خاص. هر چند تهی قرن از شکار جمعیت حیوانات بزرگ مانند گرگ و گراز وحشی و goatlike جیر به نحوی چسبیده و در این منطقه بیشتر گوشه های از راه دور. به عنوان کشاورزی اقتصاد پژمرده و جنگل ها شروع به رشد بازگشت Cipollone متوجه شدم که حیات وحش ممکن است یک کلید به این منطقه تجدید حیات; در سال 2012 او تاسیس یک انجمن حفاظت Salviamo l'Orso برای رسیدگی به آنچه که او به عنوان "فرهنگی اضطراری" ایجاد تهدید برای منطقه یاد خرس.

Ursus arctos marsicanus یکی از نادرترین انواع خرس قهوه ای در اطراف. جمعیت آن هرگز صعود بسیار بالاتر از 60 پس مردم شروع به توجه به آن را نزدیک به یک قرن پیش است. این غیر معمول خرس زندگی می کنند در مرکز جغرافیایی ایتالیا یک کشور از 60 میلیون انسان ساکنان و در طول چند هزار سال از انزوا—نزدیکترین همسایه فعلی بیش از 400 صعب العبور مایلی شمال—آنها توسعه یافته متمایز فک پایین برای شکستن باز کردن مهره که به صورت بخش بزرگی از رژیم غذایی خود را. به عنوان خرس قهوه ای رفتن آنها جای تعجب خفیف ادب.

زمانی که احساسات در مورد حفاظت از محیط زیست شروع به بیدار در آغاز قرن 20 ایتالیا در میان کشورهای اروپایی به ارائه حفاظت کاریزماتیک آن جانوران است. در سال 1922 دولت آغاز شده صرفنظر زمین در آبروزو که در نهایت به رشد این پارک ملی از آبروزو لاتزیو و ملیس. این ایده که شما می توانید ببینید یک خرس قهوه ای فقط چند ساعت پس از خوردن صبحانه در رم پیازا Navona به سرعت تبدیل به یک منبع غرور ملی.

Tavone رشد در Bojano یک شهر 8,000 فقط فراتر از جنوب حد خرس محدوده. او به خاطر ناامیدی او احساس زمانی که به عنوان داوطلب در پارک در اوایل 20s, اخبار, خواهد, فیلتر طریق دیگری خرس مسموم و یا به ضرب گلوله توسط کشاورزان محلی برای "تهدید امرار معاش خود را" پس از خروج از پارک. کار او در حال حاضر متمرکز شده است در حال توسعه "همزیستی دالان" که از طریق مزارع و روستاها جدا مختلف مناطق حفاظت شده در منطقه است.

خیلی از این شامل نسبتا پایین-tech رفع مناظر اشغال شده توسط هر دو خرس و مردم است. سیمان و مخازن آب مورد استفاده توسط گوسفند داده شده خروج از رمپ و یا پوشش داده شده با ضخامت انواع اسکلت فلزی بعد از چند خرس غرق در صاف طرفه ظروف. دستگاه های نوری نصب شده در کنار جاده به Pettorano سول Gizio منتشر می کنند بالا سخت تن به تن صدا در هنگام روشن با ماشین چراغهای جلو و برای هشدار دادن به خرس در مورد ترافیک در شب. به آرامش شکننده انسانی اعصاب لباس شرکت پاتاگونیا بودجه الکتریکی نرده ها در اطراف محلی خانه زنبور.

طبعا نه همه هیجان زده در مورد یک نسخه از یک خرس خاکستری در حیاط خلوت خود و یک تیم با دقت انتخاب شده "خرس سفیران" با این نسخهها کار سخت برای متقاعد کردن مردم محلی از ارزش خود را پلاریزه همسایه. Tavone اعزام گرما طبیعی برای متقاعد کردن ساکنان که سالم جمعیت خرس است که در دراز مدت خود بهره. در شام یک شب او و Cipollone رفت از راه خود را به بحث کوچک با یک صاحب رستوران درباره برداشت محصول فصلی از قارچ های وحشی. سنگ رو proprietario بود یک دید مشترک در جنگل به دنبال ظریف قارچ برای منوی خود را. او همچنین شناخته شده به خشمگین در محدودیت های جدید بر روی هیزم جمع آوری در حال اجرا در رزرو برای حفاظت از خرس.

حتی یک سفر سریع به اطراف مونته Genzana رزرو روشن می سازد که چگونه همه طرف در اینجا در حال کار کردن روش های جدید موجود است. مردم نیاز به کمک نگه داشتن خرس از خود apiaries و مرغ خانه. خرس نیاز به کمک به عبور از جاده ها و با خیال راحت پیدا کردن غذا. در این بخش از Apennines شما نمی توانید به سادگی با نگه داشتن انسان و طبیعت وحشی جداگانه. اگر خرس اعداد برای افزایش, انسان و خرس ها در حال رفتن به یاد بگیرند که چگونه به مودبانه تداخل می کنند.

میدوی را از طریق ما پیاده روی در نزدیکی بالای یک دنباله Tavone و Cipollone stooped را در مقابل یک توده بزرگ از تیره گم شدن. سکوت حل و فصل بیش از ما به عنوان ما در این واقعیت است که یک خرس به تازگی تصویب این راه.

Poking در ordure با چوب Cipollone با اشاره به راش ماست و انواع توت ها که در آن خرس بود تغذیه می کند. او با استفاده از دو شاخه را به یک قطعه از گم شدن تا به سمت بینی خود را. سیستم گوارش خرس هرگز نشانی از یک کار بسیار دقیق کار بر روی انواع توت ها, او توضیح داد که او استنشاق کمرنگ عطر های میوه ای.

"مثل یک شراب خوب," او گفت: با غرور و افتخار. سالم توده ای از گم شدن به معنای آن است که حداقل یک خرس پر رونق بود.

Rewilding نه فقط در مورد صرفه جویی در حیوانات کاریزماتیک به عنوان Wouter Helmer از بنیانگذاران هلند مبتنی بر Rewilding اروپا مشتاق است به این نکته اشاره. به این عمل که توسعه در پاسخ به نظریه ها در مورد مضرات تکه تکه زیستگاه است که به همان اندازه در مورد بازگرداندن فرآیندهای طبیعی آن را به عنوان مورد صرفه جویی در گرگ و خرس.

Helmer انداز طبیعت وحشی از طریق یک شخصیتی هلندی لنز رایگان-جریان رودخانه ها رسوب و سیل. "چشم انداز باید شما را متعجب,," او می گوید. "به طبیعت این ابزار برای بیان خود است." زمینه سیستم های شایسته مهار آزاد به عنوان مقدار به عنوان موجودات که پد خود را در سراسر سطح.

اما Helmer اذعان می کند که بازگرداندن فرآیندهای طبیعی گاهی اوقات نیاز به یک سنگین دست بشر. به طور دائم از بین بردن انتخاب dikes در هلند به طوری که رودخانه ها می تواند سیل برای مثال می تواند به معنای ماه از زمین در حال حرکت با استفاده از ماشین آلات سنگین. حتی پس از آن طبیعت است که همیشه در سمت چپ به طور کامل به دستگاه های خود را. در یک مورد یک شهرداری مایل به rewild رودخانه زده یک توافق است که اجازه می دهد تا یک آجر-ساخت شرکت دوباره در 10 سال به حفاری خاک رس از جدید سیلابی.

اگر این انسان دستکاری مناظر واقعا تعداد به عنوان rewilded سپس وحشی دیگر به هیچ وجه آنچه در آن بود که اياد مانند آلدو لئوپولد اول دفاع و پشتیبانی ایده در 1930s. آن است که دیگر یک مترادف برای دست نخورده. بی وقفه و نسب اتصال رودخانه ها و حیوانات راه رفتن خود را از بانک ها به تکاملی پویایی پلیستوسن دیگر وجود ندارد. اما در بخشی به Helmer سازمان وجود دارد یک تجدید حیات علاقه ای به بازگرداندن درندهخویی در سراسر اروپا است. این دیدگاه جدید ارزش های زیست محیطی سیستم های بازیگری به عنوان آنجا که ممکن است خارج از کنترل انسان حتی اگر آنها در طول تاریخ خالص.

چند صد مایل دورتر از Rewilding اروپا هلندی ستاد چارلی بارل و ایزابلا درخت دو دهه به حفاظت آزمایش در Knepp قلعه و مستغلات در غرب ساسکس. این بسیار رام کشاورزی کمربند جنوب لندن ممکن است به نظر می رسد بیش از حد به شدت موفق به حمایت از هر چیزی و آزمایش است پر از سوالات در مورد اینکه آیا Knepp زمین همیشه می تواند واقعا رسیدن به این علامت: حفاظت از purists اشاره می کنند که انسان باید شکل زمین قابل ملاحظه ای از طریق کشاورزی پس از قرون وسطی پادشاهان شکار Knepp را جنگل. اما بارل و درخت نمی مراقبت در مورد purists.

به عنوان درخت توصیف در کتاب خود Wildingسنگین خاک رس در Knepp, بارل خانواده زمین هرگز بسیار مناسب برای کشاورزی. وجود دارد یک دلیل محلی در ساسکس گویش دارای 30 کلمات مختلف برای گل. با الهام از سایت آنها بازدید در هلند بارل و درخت فکر کرده اید که اگر امکان و مستغلات به rewild خواهد آنها را عملی اقتصادی آینده است.

با املاک و لبنی گله و تراکتور به فروش می رسد, صدای موتورهای دیزل و شیر آلات به سرعت به راه برای تماس های از لاک پشت کبوترها بلبل و woodlarks. گونه های غیر معمول مانند peregrine شاهین Bechstein را خفاش و بنفش امپراتور پروانه ها نشان داد در Knepp در اعداد است که سر در گم حتی خوش بینانه ترین rewilder. سیاه و سفید لک لک که تابستان رؤیت در بریتانیا محسوب می شود از یک طرف مبهوت هر کس با ساخت طولانی توقفگاه بین راه. در شب گرم تابستان در این زمینه و هدجروس همهمه جدید زندگی حشرات.

مانند rewilders در Apennines بارل و درخت ارائه شده ثابت اشاره به کمک طبیعت همراه است. یک رودخانه بود recontoured red deer و Exmoor اسبان بودند دوباره به راه افتادند به پاره پشت پوشش گیاهی و گله از سفید storks شد به طور موقت گذراند در زمین به خود را تشویق مهاجرت برادران به توقف و نژاد است. (که از آزمایش با مته سوراخ کردن میوه در سال 2019 هنگامی که یک جفت از storks گذاشته تخم مرغ در زبان انگلیسی خاک برای اولین بار پس از قرون وسطی است.) در اطراف مجموعه ای از حیات وحش موفقیت بارل و درخت باید با دقت ساخته شده است یک جریان درآمد از اکوتوریسم و وحشی-محدوده گوشت.

بارل صندلی از Rewilding بریتانیا طول می کشد درد به اشاره است که آنها نه بازگرداندن برخی از چشم انداز از طبیعت بکر. زمین احاطه شده توسط جاده ها و درون گوش رس از گاتویک فرودگاه flightpath هرگز مطابقت سنتی مفهوم مدیریت نشده بیابان. بسیاری از گیاهخواران چرای مخلوط اسکراب سخت domesticates ایستاده به عنوان جانشین برای گونه های منقرض شده. Exmoor اسبان تقریبی tarpan. انگلیسی longhorn گاو ارائه خدمات زیست محیطی یک بار ارائه شده توسط آستین مرده aurochs در. و اگر چه گراز وحشی شده اند ساخت باز گشت در سراسر جنوب انگلستان هاردی داخلی تمورته خوک مسئولیت محصول کف جنگل در اینجا. اروپا گاومیش کوهان دار امریکایی شده اند که دوباره به راه افتادند تا به برخی از نقاط این قاره خواهد بود بیش از حد غیر قابل پیش بینی برای سگ که مردم راه رفتن در Knepp را پياده.

Knepp هرگز یلوستون. نقش انسان در شکل دادن به سیستم و باقی می ماند مشهود در سراسر. چشم انداز ارائه می دهد ناقص بازی برای preagricultural اکوسیستم. آن است که جمعیت یک مخلوط عجیب و غریب از پروکسی holdouts و بازگشت پیشگامان.

اما در راه های مهم آن را به اندازه کافی خوب. به یک عاشق طبیعت چشم آن است که تحت وحشی. حیوانات در حال پیدا کردن راه خود را و شکل دادن به چشم انداز به عنوان آنها می دانند که بهترین است. طبیعت بازگشت است البته در یک مراقب سازش با زمینداری که به آرامی به یادگیری هنگامی که به فشار و زمانی که به عقب نگه دارید. سال به سال آونگ از نفوذ نوسانی در طبیعت را به نفع.

بازگشت به خانه در مونتانا من فکر چه کسانی که زندگی در برخی از آمریکای شمالی بزرگترین مناظر باید برای یادگیری از خرس در Apennines و خوک در روستایی Sussex. در آسمان بزرگ کشور تمایل مردم به کمیاب و حیوانات بزرگتر و بیشتر متعدد از غرب اروپا است. در برخی از نقاط کشور, شما می توانید پیاده روی برای روز بدون عبور از جاده ها است. فراموش مدیریت پازل به وضوح آشکار در اروپا هر جای اینجا ؟ و اگر سازش مورد نیاز حتی در مونتانا چه مانده است از وحشی در تمام ؟

برای کسانی که استفاده می شود به مقیاس اروپایی مناظر دشت اطراف Charles M. راسل ملی پناهگاه حیات وحش به نظر می رسد بی پایان است. Crenelated بدلندز عملکرد به فرسایش خندق است که برای اجرا در خطوط کج به سمت رودخانه میسوری. درمنه دشت ترک خورده توسط گل آلود coulees پنهان سنبه که در آن برف بهار مردد است. در دره پایین cottonwoods از تبار درختان که سوخت مهاجران' دست و پا زدن بخار ارائه پوشش برای گوزن, گوزن و pronghorn بز کوهی. این گسترده منطقه اطراف چارلی راسل است که تمرکز یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های مرمت مدرن در امریکا است.

اگر چه تمام شبانهروزی مناسب می تواند نزدیک به 100 بار فقط در نیمه شرقی, مونتانا, بث Saboe و همکاران او در آمریکا دشت رزرو می خواهید فضای بیشتری. رزرو در حال حاضر صاحب زمین یا چرا حقوق به بیش از 400 ، 000 هکتار است. اما گاومیش کوهان دار امریکایی بودن آورده بازگشت به امریکا Great Plains توسط این سازمان نیاز به مقدار زیادی از اتاق.

در همان زمان به عنوان جمعیت انسانی در این منطقه در حال کاهش است, خصوصی, دولت, فدرال و سرزمین میزبان کوچک اما پیوسته در حال رشد گله گاومیش کوهان دار امریکایی. آمریکا دشت رزرو همراه با قلعه پک Blackfeet و فورت, Belknap, قبیله ای, رزرو خانه به نظر ژنتیکی خالص وحشی گاومیش کوهان دار امریکایی—استاندارد طلا در گاومیش کوهان دار امریکایی حفاظت. این حیوانات که تنها بخش کوچکی از نزدیک به نیم میلیون گاومیش کوهان دار امریکایی در حال حاضر در ایالات متحده شده اند با دقت در منابع از کانادا و در یک آرایش جدید بین دولت فدرال و قبایل در پارک ملی یلوستون.

پیتر ون Agtmael / مگنوم

آمریکا دشت رزرو حیوانات به عنوان معتبر به عنوان گاومیش کوهان دار امریکایی می توانید از نظر ژنتیکی. اما رسما آنها هنوز هم حیوانات وحشی. "در ایالت مونتانا" Saboe اشاره "گاومیش کوهان دار امریکایی هستند و دام است." به عنوان دام خصوصي گاومیش کوهان دار امریکایی در مونتانا در حال اداره یک مجموعه مفصل از قوانین خود را در مورد چرا و جنبش است. این یک سازش است که کسانی که مشغول به کار در آمریکا دشت رزرو قبول.

وحشی گاومیش کوهان دار امریکایی قرار نیست موجود نرده ها و دیوارها ، زمانی که آنها در حال تبدیل شدن آنها به یک حیوان متفاوت است. "این گونه Bison bison امن است" جیم بیلی بازنشسته حیات وحش-زیست شناسی استاد و بنیانگذار مونتانا وحشی گاومیش کوهان دار امریکایی ترمیم ائتلاف به من گفت. "تهدید اهلی است." چه بیلی نگرانی در مورد بسیاری است که فروپاشی گاومیش کوهان دار امریکایی ژنوم. وقتی گاومیش کوهان دار امریکایی جنبش محدود غرایز خود را کسل کننده و در طول زمان ژن متعلق به خوب migrators در حال وجین کردن. بیلی دارای ایده آل های اصلی از درندهخویی ، درست rewilding از دشت نیاز به آزادی بیشتری برای گاومیش کوهان دار امریکایی و بسیار کمتر مدیریت توسط مردم است.

مشکل این است که حتی در یک دولت به عنوان بزرگ به عنوان مونتانا واقعیت بر روی زمین اجازه نمی دهد که. آمریکا دشت رزرو این را می داند و با تمرکز بر نگهداری گاومیش کوهان دار امریکایی به عنوان وحشی به عنوان امکان پذیر است در حالی که یک همسایه خوب به اطراف دامداران. از طریق وحشی, آسمان, برنامه ذخیره می پردازد محلی دامداران که به دیدار برخی از زیستگاه ها و حیات وحش معیارهای یک جایزه خود به فروش گوشت گاو. به آن همه کار رزرو مدیران نگه داشتن گاومیش کوهان دار امریکایی نرده قوی و چرخش حیوانات خود را از طریق چرای مراتع فقط به عنوان همسایگان خود را با گاو خود را.

آمریکا دشت رزرو جزئی عقب نشینی از حفاظت سنتی جدایی انسان و طبیعت—شالوده اصل حفاظت از محیط زیست برای بسیاری از قرن گذشته است—نه فقط یک محل اقامت. آن را نیز مطابق با نظر چگونه به درمان حیات وحش, مشاهده یک بار شایع در این بخش از جهان است. این Blackfeet کلاغ و Assiniboine افرادی که جمعیت این دشت از فکر انسان و حیات وحش به عنوان دو نیرو در یک هواپیما مداوم; هر یک نقش حیاتی در کمک به دیگر زنده ماندن و شکوفا. وجود دارد بدون نیاز به اجرا جدایی. در بازگشت برای گوشت و پوست آنها دریافت, مردم, کمک به رشد حیات وحش از طریق نماز خود را آتش آنها تعیین و دقیق برداشت شیوه های.

این مرد مسن بینش می یابد تعجب آور رزونانس با مدرن rewilding فلسفه است. از ایتالیایی Apennines به مونتانا بالا دشت خطوط بین زندگی مردم و زندگی حیات وحش در حال تبدیل شدن کمتر به خوبی تعریف شده از آنها در حفاظت از دوران از قرن 20th. Rewilders مانند Cipollone و Tavone هرس درختان. بارل و درخت را بیش از حد دیر کردن زمین های خود را. آمریکا دشت رزرو چوپان آن گاومیش کوهان دار امریکایی فصلی در سراسر مرتع. به عنوان rewilders همه آنها به دنبال راه هایی را به تدریج باز کردن انسان و حیات وحش در حالی که اذعان که disentangling ممکن است هرگز دوباره کامل می شود.

طولانی نیست پس از مکالمه من با Saboe من خودم خیره در یک گاو نر گاومیش کوهان دار امریکایی ایستاده در کنار یک جاده شن داخل نرده های ملی گاومیش کوهان دار امریکایی محدوده. گاومیش کوهان دار امریکایی نگاه سخت در فک خود کار می کرد با عصبانیت در یک لقمه از چمن. ضخامت حصیر مجعد, موهای قهوه ای بر پیشانی شد پودر توسط یک تابستان گرد و غبار. من نمی دانم برخی چگونه این خاص گاومیش کوهان دار امریکایی انباشته شده ژنتیکی. من می دانم که آن را نمی پرسه زدن کاملا رایگان است. من همچنین می دانستم که من در معرض خطر بالقوه خطرناک روبرو می شوند اگر من پا به سعی کنید برای به دست آوردن یک نگاه نزدیک تر است. من به اندازه کافی شنیده بود داستان در مورد سیار گردشگران در یلوستون به می دانم که به من فشار ،

حتی از من فاصله امن من نمی تواند کمک کند اما ارزش این طولانی روبرو می شوند. وحشی و موفق ظاهر شد و به همزیستی به راحتی در این کوه بزرگ از پوست و گوشت. وجود دارد چیزی برای یادگیری از آن. به عنوان حفاظت فلسفه نبرد بیش از این سوال چقدر انسان نفوذ بیش از حد حیوانات در مرکز این بحث به سادگی رفتن در مورد کسب و کار خود را. گاو نر گاومیش کوهان دار امریکایی به نظر می رسد کاملا خوشحال به سادگی ایستاده وجود دارد و خوردن.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.rucutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب