چرا نرما McCorvey مسائل

ایده های اصلی شاکی پشت Roe v. Wade است بیش از فقط یک نماد در سقط جنین بحث است. Bettmann / گتی / اطلس

توسط NEWS-SINGLE در 11 خرداد 1399
Bettmann / گتی / اطلس

آخر هفته گذشته FX برای اولین بار با نام مستعار Jane Roe, یک فیلم مستند در نرما McCorvey شاکی در Roe v. Wade. حامیان این فیلم تبلیغ ترین آن مواد منفجره وحی—که McCorvey Jane Roe خودش تا به حال تبدیل به ضد سقط جنین علت تنها به این دلیل که او در گرفتن پرداخت می شود. این اخبار ساخته امواج و توجه آن را دریافت کرده است به نوبه خود یک بزرگتر سوال: چرا این موضوع در همه آنچه که او واقعا فکر در مورد سقط جنین ؟

قانون اساسی-قانون متخصص Michael Dorf گفته است که آن را نمی کند—و یا حداقل این است که تضاد اجتماعی جنبش دمیده اهمیت آن راه خروج از دین. وی معتقد است که وقتی که می آید به سرنوشت نهایی سقط جنین حقوق McCorvey اعتقادات ماده بسیار کم است.

که ممکن است حق قانونی اما McCorvey و ساخت حس از او باقی می ماند مرکزی به سقط جنین بحث و دلیل آن واضح است: داستان او آمده است برای ایستادن در بیشتر سوال که آیا سقط جنین برای زنان خوب—یک سوال در دیوان عالی کشور است به احتمال زیاد به حکومت در پایان ماه آینده.

بخش هایی از McCorvey داستان به خوبی شناخته شده است. در سال 1995 به عنوان امریکا درمانگاه-محاصره جنبش بود و به سرعت رو به کاهش, او به دین مسیحیت گرویده و در کنار نقش خود را در Roe. McCorvey همکاری با کشیش تلنگر Benham سپس سر از عملیات نجات. او تغییر در سقط جنین خوشحال بسیاری از ضد abortionist فعالان اما انتخاب خود را از عملیات نجات ابرو مطرح شده. در آن زمان این گروه به ستوه با مشکلات مالی مشکلات قانونی و جنجال در اطراف و موقعیت خود را بر ضد سقط جنین خشونت است. در سال 1994 Benham حال گردش یک طومار محکوم کردن قتل سقط جنین پزشکان; حرکت خرد خود سازمان است. McCorvey به نظر می رسید بستن خودش به یک استراتژی بود که در حاشیه سیاسی آمریکا زندگی است.

کمتر شناخته شده است که McCorvey همچنین یک نقش مرکزی در مسلما موثر ترین برنامه برای معکوس Roe v. Wade—که ممکن است به تولید مواد منفجره نتایج در پایان ماه ژوئن هنگامی که دیوان عالی کشور است که انتظار می رود به ارائه یک تصمیم در ژوئن خدمات پزشکی v. Russo.

در اواخر 1990s یک متمرد ضد سقط جنین قانونی جنبش موفق به توافق بر سر یک استراتژی جدید: این استدلال که سقط جنین لطمه می زند و زنان است. برای برخی از این نمی شد فقط یک استراتژی اما یک نگرانی واقعی پاسخ در قسمت اخیر تشکیل گروه های حمایت از زنان که تأسف خود را سقط جنین. اما وجود دارد و دلایل دیگر به برجسته این استدلال: برای بسیاری از عملیات نجات تا به حال مارک ضد سقط جنین جنبش به عنوان زن ستیزی مایل به شکستن قانون است.

علاوه بر این دیوان عالی کشور ذخیره کرده بود سقط جنین در سال 1992 به دلیل قضات بر این باور بودند که دسترسی به سقط جنین کمک به زنان است. در Planned Parenthood v. کیسیکه قضات استدلال که زنان با تکیه بر سقط جنین در دستیابی به یک برابر فرم شهروندی است. ضد سقط جنین کرده بودند اگر آنها می تواند ثابت کند که سقط جنین صدمه زنان حق انتخاب خواهد فرو ریختن.

نورما McCorvey ارائه شده فقط این نوع از شواهد. او به نام هارولد کسیدی یک وکیل که تا به حال اقدام جدید ضد سقط جنین قانونی ابتکار. کسیدی اعتقاد بر این است که سقط جنین خود به خود نقض یک زن حقوق پایان دادن به یک رابطه بنیادی بین مادر و کودک است. ایده خود را متقاعد عمده محافظه کار اهدا کنندگان و ضد سقط جنین دانشگاهیان. و آن را متقاعد McCorvey که خواسته کسیدی برای کمک به بازگشایی پرونده. او ادعا کرد که او تا به حال نه درک حقایق در مورد سقط جنین—که بدون واقعی ضبط دیوان عالی کشور تا به حال درک نکرده آسیب سقط جنین انجام شد به زنان است.

McCorvey موفق نشد در خلاص شدن از Roe v. Wadeاما او تماس تلفنی با کسیدی تنظیم این کشور در یک مسیر است که منجر به طور مستقیم به ماه ژوئن پزشکی. کسیدی دست McCorvey درخواست—و ساخته شده توسط Sandra کانو شاکی در سازمان حفاظت محیط زیست v. Bolton—به آلن پارکر یک وکیل است که تا به حال راه اندازی یک پروژه برای جمع آوری گواهی حسن از زنان که تأسف خود را سقط جنین. در سال 2007 را گونزالس v. Carhartپارکر عملیات اعتراض کمک به متقاعد کردن دادگاه عالی است که بسیاری از زنان پشیمان سقط جنین—که زنان پشیمانی به عنوان توجیهی برای سقط جنین, محدودیت.

ضد سقط جنین استقرار تا حد زیادی رد کسیدی طرح به عنوان یک harebrained طرح. اما بسیاری در جنبش توافق کردند که سقط جنین را دست نخورده باقی می ماند برای همیشه مگر اینکه دادگاه عالی (و اکثریت آمریکایی ها) بر این باور بودند که زنان دچار سقط جنین. چه کسی بهتر از نرما McCorvey به بحث بود ؟ دخالت او پیشنهاد کرد که کوچک شده بود فاسد از شروع.

که باور هنوز راهنماهای بسیاری از کشور های پیشرو مخالفان سقط جنین. فقط یک نگاه در دادگاه در انتظار تصمیم در ژوئن پزشکی. بیشتر به سادگی دادگاه تصمیم خواهد گرفت که آیا لوئیزیانا می تواند نیاز به سقط جنین پزشکان به اعتراف امتیازات در بیمارستان. اما ژوئن پزشکی بخشی از همان استراتژی که McCorvey من خیلی مهم بود. این حامیان از لوئیزیانا قانون ادعا می کنند برای حمایت از زنان بی سود. آنها درخواست دادگاه به نگه دارید که سقط جنین ارائه دهندگان مراقبت کمی در مورد رفاه که آنها نمی توان اعتماد به پرونده های حقوقی. اگر لوئیزیانا, موفق, ضد سقط جنین حرکت را یک گام نزدیک تر به یک حاکم است که زنان هرگز بهره مند از سقط جنین. نورما McCorvey است بیمار صفر در این روایت قربانی از سقط جنین.

بنابراین McCorvey را اعتراف تهدید استراتژی است که بهترین شانس لغو کوچک. و تصویر McCorvey که پدیدار از نام مستعار Jane Roe خطرناک است به هر دو ضد سقط جنین و نرم افزار-سقط جنین-حقوق حرکات. این McCorvey بر روی صفحه نمایش ما است هتاک پیچیده زن بازمانده با ایمان بیشتر در خودش نسبت به هر جنبش اجتماعی. او نه یک نماد به همین دلیل دادگاه عالی باید رعایت لوئیزیانا قانون سقط جنین—چرا که قضات باید به اعتصاب کردن آن است. او به نظر می رسد اگر هر چیزی به یک نماد کامل از سقط جنین سیاست در یک کشور که در آن بسیاری از پشتیبانی Roe v. Wade اما همچنین حمایت گسترده محدودیت های سقط جنین. که نورما McCorvey? پاسخ به این سوال که کثیف و این که دقیقا چه چیزی باعث این خیلی سخت است.

این داستان بخشی از پروژه "نبرد برای قانون اساسی" با همکاری مرکز ملی قانون اساسی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de