چرا تهمت عمدا Misnames Coronavirus

فرهنگ زمانی که چهره های محافظه کار به طور مستمر مراجعه به "ووهان ویروس" یا "چینی coronavirus" روشن است که

توسط NEWS-SINGLE در 23 اسفند 1398
وقتی که می آید به محبوب نامگذاری بیماری های عفونی و کلا به مدت طولانی نقش برجسته.DuKai

در رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دفتر بیضی آدرس دیروز در مورد تهدیدات رمان coronavirus او از راه خود رفت و به برچسب آن را یک "خارجی virus."

"این است که تهاجمی ترین و جامع تلاش برای مقابله با یک خارجی ویروس در تاریخ مدرن" مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در کلماتی که خیانت isolationist گرایش خود را speechwriter ارشد استفان میلر. این سخنرانی در زمان به طور معمول میلر-esque رویکرد به بیماری همه گیر کوروناویروس: سرزنش خارجی و نزدیک مرزهای ایالات متحده.

"خارجی ویروس" خط کشید فوری نقد از جمله از سی ان ان جیم آکوستا که گفت: Chris Cuomo, زیر آدرس, "من فکر می کنم آن است که رفتن در سراسر آمده به بسیاری از آمریکایی ها به عنوان دوست داشتنی از بیگانه ستیزی به استفاده از این نوع از مدت در این گفتار." این می آید بر روی پاشنه از تعدادی از سیاستمداران جمهوری خواه از جمله وزیر امور خارجه مایک Pompeo و خانه رهبر اقلیت کوین مک کارتی ساخت یک نقطه از اشاره به "ووهان ویروس" یا "چینی coronavirus." سازمان بهداشت جهانی رسما در دادن این بیماری ناشی از ویروس به نام COVID-19 به دنبال جلوگیری از این نوع جغرافیایی انگ زدن.

وقتی که می آید به محبوب نامگذاری بیماری های عفونی و کلا به مدت طولانی نقش برجسته. Susan Sontag در سال 1988 کار به ایدز و استعاره (پی او تمدید مقاله از یک دهه پیش از بیماری به عنوان استعاره) مشاهده شده است که "وجود دارد یک لینک بین تصور بیماری و تصور foreignness. آن نهفته است شاید در مفهوم بسیار اشتباه است که archaically یکسان با غیر ما بیگانه است."

سفلیس که ویران اروپا ابتدا در اواخر قرن 15 است که یک مورد مشهور از چه Sontag تماس "نیاز به یک بیماری مخوف خارجی است." "آن ', فرانسوی, آبله " به زبان انگلیسی در حالت Germanicus برای پاریسی ها به ناپل بیماری به فلورانسی چینی بیماری به ژاپنی," او نوشت. (به نام "سفلیس" سرچشمه در حماسه لاتین شعر نوشته شده در 1530 ایتالیایی پزشک Girolamo Fracastoro در مورد یک چوپان پسر به نام سفلیس لعنت با این بیماری توسط خدا آپولو. شعر نامیده می شد سفلیس sive در حالت Gallicus, "سفلیس یا فرانسوی بیماری است.")

یک الگوی مشابه از سرزنش قدرت های خارجی پدید آمده در نامگذاری آنفلوانزا بیماری های همه گیر. نوشتن در سال 1922 اپیدمیولوژی انگلیسی Francis Graham Crookshank اشاره کرد که "هیچ اپیدمی بیماری است که منسوب به طوری غالبا در رابطه با خاص prevalences به همسایه و یا antipathetic مناطق به عنوان آنفلوانزا است." یک بیماری همه گیر که زده در 1889-90 به دست آورده برچسب "روسی آنفولانزا" در زبان انگلیسی, آلمانی, ایتالیایی و فرانسوی. که جغرافیایی نامگذاری سبک تنظیم قالب برای شیوع جهانی از سال 1918 و یا "آنفلوآنزای اسپانیایی" عنوان شد معمولا شناخته شده است.

به عنوان علم روزنامه نگار لورا Spinney اطلاعات در سال 2017, کتاب, Pale Rider: آنفولانزای اسپانیایی از سال 1918 و چگونه آن را تغییر, جهان, اسپانیا به پایان رسید تا گرفتن سرزنش نمی کند چرا که این بیماری همه گیر در واقع سرچشمه وجود دارد و نه به دلیل شیوع هر بیشتر شدید. بلکه این اتفاق به دلیل در حالی که اروپا در جنگ اسپانیا باقی مانده خنثی و نمی سانسور آن را فشار دهید. Spinney توضیح می دهد که عمده رزمندگان در جنگ جهانی اول نگه داشته شیوع بیماری خود را تحت کاری ادامه داده اند برای جلوگیری از صدمه زدن به روحیه با پزشکان نظامی cryptically با اشاره به maladie onzeیا "بیماری یازده." زمانی که آنفولانزا آمار اسپانیا در مارس 1918 آن را روشن اخبار بین المللی و فرانسوی و انگلیسی و آمریکایی ها شروع به تماس با آن "اسپانیایی آنفلوانزا است."

با اسپانیا در خدمت به عنوان یک راحت قربانی, گزارش از این بیماری را به دنبال گسترش قدیمی بیگانه استعارههای. برای مثال در ماه ژوئیه 1918 فورت ورث رکورد برداشت یک سیم گزارش در مورد یک مسافر بوش پس از رسیدن ناشناس اقیانوس اطلس پورت و "کاملا fumigated و کسانی که در هیئت مدیره به طور کامل مورد بررسی قرار فدرال و ایالتی سلامت افسران." مقاله های انجام شده با عنوان "اسپانیایی آنفلوانزا است نامطلوب" conflating این بیماری با خارجی "عناصر نامطلوب" سرزنش برای گسترش آن است. طنز در نگاه به گذشته است که منجر تئوری برای منشاء اصطلاح آنفلوآنزای اسپانیایی مکان آن را حق در اینجا در ایالات متحده است. در اوایل سال 1918 اولین موج همه گیر آغاز شده و در اردوگاه Funston یک اردوگاه آموزشی ارتش در فورت رایلی کانزاس قبل از گسترش آن به دیگر اردوگاه های نظامی و سفر خارج از کشور.

حتی زمانی که یک جغرافیایی برچسب برای یک بیماری است که بیشتر دقیق در تعیین منشاء آن چنین نام می تواند به سرعت بزرگتر شدن است. ویروس ابولا بود و به نام رودخانه ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقای مرکزی بود که در آن برای اولین بار شناسایی کرده اند اما 2014 اپیدمی در زمان و مکان دور در آفریقای غربی است. به طور مشابه Zika ویروس نام یک جنگل در اوگاندا بود که در آن اولین جدا شده در سال 1947 اما شیوع آغاز شد که در سال 2015 در برزیل آغاز شده و در سراسر آمریکا.

اخیرا بهداشت جهانی کرده اند که بیشتر حساس در نامگذاری بیماری ها با اجتناب از جغرافیایی منابع که ممکن است به نظر می رسد به سرزنش به یک منطقه خاص. گاهی اوقات نام می توانید غیر منتظره معانی ، به عنوان Spinney یادداشت در کتاب خود مخفف "سندرم حاد تنفسی," سارس به نظر می رسد بی ضرر به اندازه کافی اما مشکلات ایجاد شده در هنگ کنگ زمانی که بیماری اپیدمی رسیده سطوح در شرق آسیا در سال 2003. برخی در هنگ کنگ در بر داشت تعیین توهین آمیز به این دلیل که نام رسمی این کشور زبان انگلیسی شامل عبارت "منطقه ویژه اداری" است که به صورت مختصر به عنوان "SAR."

آگاه چگونه جغرافیایی برچسب شده اند ناعادلانه در گذشته استفاده می شود که با معرفی مجموعه ای جدید از بهترین شیوه ها برای نامگذاری بیماری های عفونی در 2015. جغرافیایی نام آنها اجتناب شود به منظور "جلوگیری از ایجاد جرم" هر چند که اصرار دارند که در حال حاضر تاسیس نام مانند سندرم تنفسی خاورمیانه یا MERS باید عطف به ماسبق تغییر کرده است.

وقتی که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus اعلام کرد در ماه گذشته که جدید کروناویروس بیماری می شود به نام COVID-19 او با اشاره به 2015 دستورالعمل به توضیح دهد که چرا نام نمی اشاره به ووهان شهر در مرکز چین که در آن ویروس است که به فکر سرچشمه گرفته است. "داشتن یک اسم مهم برای جلوگیری از استفاده از نام های دیگر است که می تواند نادرست و یا stigmatizing," او گفت: "آن را نیز به ما می دهد یک فرمت استاندارد برای استفاده برای هر آینده شیوع کروناویروس."

زمانی که چهره های محافظه کار مانند Pompeo و مک کارتی به طور مستمر مراجعه به "ووهان ویروس" یا "چینی coronavirus" حتی پس از این که اعلام روشن است که آنها در حال انجام آن را به یک نقطه. این هدف ممکن است برای مبارزه با آنچه آنها را به عنوان صحت سیاسی در اجتناب از اشاره به خاستگاه جغرافیایی ویروس. و یا به عنوان یک وزارت امور خارجه گفت: با توجه به نیویورک تایمز که در مورد خواسته Pompeo استفاده از "ووهان ویروس" نقطه ممکن برای مبارزه با چین حزب کمونیست تبلیغات است که پیشنهاد ویروس نمی سرچشمه در چین پس از همه. اما زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن با کمک میلر خواستار آن را "خارجی ویروس" حساب بسیار ساده تر است: "خارجی" = "بد است." Coronavirus البته نمی مراقبت از آنچه در آن نامیده می شود و مثل همه contagions ادامه خواهد داد به گسترش صرف نظر از هر jingoistic ذکراست.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im