خواهد Coronavirus تغییر راه چین Millennials کشور خود را?

Coronavirus بحران باعث شده است تا بسیاری از چینی وای که سن آمده در مرفه اما سرکوب ملت برای تجدید نظر در جامعه

توسط NEWS-SINGLE در 28 اسفند 1398
A woman wearing a protective face mask in downtown Shanghai.
Coronavirus بحران باعث شده است تا بسیاری از چینی وای که سن آمده در مرفه اما سرکوب ملت برای تجدید نظر در جامعه خود را.عکس توسط Aly آهنگ / ایسنا

در ژانویه 21st وو Meifen بود که در دفتر او در شهر کوچک Zhanjiang, در جنوب چین که در آن او با این نسخهها کار به عنوان یک روزنامه نگار. آن را چند روز قبل از سال جدید جشن به آغاز شد و او در حال رفتن به خانه پدر و مادرش که شب بود اما متوقف به بررسی تلفن خود را. او شروع به خواندن گزارش می دهد که یک رمان coronavirus که مقامات چینی تا به حال در ابتدا عنوان شد که تبدیل به یک اپیدمی واقعی است که آن را تهدید به upend کل کشور است. اگر چه ووهان کانون ویروس است که تقریبا از صد مایل از Zhanjiang, وقتی وو سوار به خانه پدر و مادرش خیابان ساکت بود و بسیاری از مغازه ها تا به حال توقیف.

یک هفته بعد زمانی که من تماس وو که سی سال از طریق یک دوست مشترک در چین, او هنوز هم مصرف داستان های نوشته شده توسط قربانیان coronavirus بود که به زودی نام COVID-19. او متوجه شده بود که به عنوان ویروس مهر و موم کردن مردم—حتی اعضای خانواده گسترده خود را متوقف بازدید از یک دیگر—گمنامی نسبی از اینترنت و ضرورت از بحران به نظر می رسید به آزادی مردم را از خود معمول سکوت. در شیوه ای که وو به حال قبل از هرگز شاهد آنها افشای جزئیات صمیمی از خود را ویران زندگی پخش نارضایتی شفاعت برای کمک به. "ما چینی هستند نه در عادت افشای آسیب پذیری ما," او گفت:. "این اندازه گیری که چگونه از جان گذشته همه چیز تبدیل شده بود."

اکثر مردم به دنبال منابع پزشکی. تست کیت در تامین کوتاه مدت و حتی کسانی که به شدت بیمار است و تا به حال مشکل پیدا کردن یک تخت بیمارستان. "من احساس دردناکی بی فایده" وو به من گفت. "مثل من به تماشای یک فرد غرق, اما من می تواند انجام دهد ابلهانه مثل' پست های خود را." او تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته روزنامه نگاری در دانشگاه و در رشته فیلمسازی مستند; "انسان-داستان علاقه درخواست تجدید نظر به من," او گفت: "از آنجا که آنها بسیار مشخص در مورد چگونه زندگی می کنیم روز به روز." بنابراین با یک و نیم دوجین دوستان وو افتتاح یک کانال عمومی در WeChat چینی های اجتماعی-رسانه و پیام پلت فرم به سند اثرات coronavirus در هر دو افراد و جامعه است. (هر کسی می تواند به دنبال حساب در WeChat و آنها را تبدیل به یک روش محبوب به اشتراک گذاری اطلاعات با وجود آن شناخته شده است که حتی کانال های خصوصی تحت نظارت دولت.) او در بر داشت افراد در Weibo چین معادل توییتر و سپس messaged آنها را به درخواست مصاحبه از طریق تلفن. تعداد کمی از دوستان در پشت کانال از جمله وو آیا گزارش و دیگران ویرایش داستان آنها نوشت. هر چند روز آنها را قرار داده تا یک قطعه جدید. "بسیاری از دوستان سن من می خواستم به کمک کند اما نمی توانستم بفهمم چگونه می تواند مفید باشد تحت مستند" وو به من گفت. چینی وای که سن آمده در به طور فزاینده ای مرفه اما به طور فزاینده سرکوب ملت به رهبری Xi Jinping شده اند شناخته شده برای جسارت و یا نمایش عمومی از مسئولیت اجتماعی است. اما زمان ضعف منجر وو و بسیاری از همسالان خود به تجدید نظر در هر دو ساختار جامعه و نقش خود را به عنوان افراد در آن است.

یکی از اولین کسانی وو صحبت با یک سی چیزی ووهان بومی به نام Weng ون که مشغول به کار بود در پکن که coronavirus آمار شهر خانه خود را. او شصت و یک ساله از پدر بیمار شد اما در آن زمان Weng آموخته است که ووهان شد و در حال حاضر در مستند. پدر او را قرنطینه و Weng را هشتاد و سه ساله و مادر بزرگ پدری که زندگی کرده بود با پدر خود بود و از چپ به دفع کردن برای خود. چند روز بعد او یک تب و سرفه. او تا به حال هیچ وسیله ای برای گرفتن خودش را به نزدیکترین بیمارستان و منابع شهرستان شد بیش از حد تیره و تار به ارسال یک آمبولانس. دست پاچه Weng نوشت: به مقام های محلی از طریق WeChat اما رسمی پس از آن او را مسدود شده. "مادر بزرگ من شروع به کار در یک حالت کارخانه در سن دوازده" Weng گفت: وو. "او هرگز از مرگ نهراسیده ام. اما دولت یک وظیفه برای او مراقبت. این ماده از سلامت عمومی است. کشور باید مسئول برگزار می شود."

در این دوره از چند هفته وو مصاحبه با بیش از سی نفر در ووهان. یک نفر عکاس عروسی که بیمار شد و در مدت کوتاهی پس از پدر و مادر خود آلوده بودند; هر سه نفر در نهایت در بیمارستان بستری است اما حداقل آنها توجه پزشکی است. دیگران یافت مصیبت به دنبال درمان بسیار ناتوان کننده است که آنها به نظر می رسید در آستانه عاطفی سقوط. "که چگونه به من آموخته است که مردم در فاجعه دلخراش نمی خواهید به شنیدن عبارت" مبارزه با,', " او گفت:. "آنها نمی باید این انرژی را به کار نبرد. این یک جنگ است. آنها فقط می تواند تحمل." اما او افزود: "داشتن را برای گفتن یک داستان به شما می دهد یک هدف است." یک روز او صرف سه ساعت آموزش Weng پدر بود که دوره نقاهت بعد از این ویروس چگونه به ساقه و ذخیره فیلم کوتاه در مورد زندگی روزانه خود را در بیمارستان. او می دانست که این تلاش ارزش آن زمانی که او شنیده هیجان در صدای او از طریق تلفن پس از او فرستاده و او را اولین تصویری.

یک تفاوت وجود دارد بین بحران های اجتماعی مانند coronavirus و مشکلات سیاسی او به من گفت با دقت. او با استفاده از V. P. N. به اطراف چین دیجیتال فایروال که بارها کاربران را از دسترسی به سایت های مانند زمانهای مختلف Facebook و توییتر. او فکر می کند که تحت Xi چین در حال بهتر شدن است. او را بیش از حد علاقه حکومت به هر حال تا حدودی به دلیل موضوع تمایل به دعوت از مشکل. (هر کس می داند که بهتر است به بحث در مورد سیاست در WeChat.) اما او را ببینید به طور کلی فرسایش اعتماد. در اوایل ماه فوریه او در گفتگو با نوزده سال است که احساس است که بیمار و اعضای خانواده اش شده بود بنابراین نادیده گرفته شده توسط سیستم مراقبت های بهداشتی است که او قول داد برای مهاجرت به یک کشور دیگر. وو می تواند شنیدن صدای او عمق از نا امیدی و درد. "من سعی کردم به پرسیدن اینکه دقیقا چه چیزی خشم او را" وو به من گفت. "همه من می خواستم انجام شد کمک به او را به صحبت از طریق آن است." زن جوان گفت که او فکر می کنم در مورد آن. اما چند روز بعد وقتی وو به نام دوباره, زن جوان تن بود و با احتیاط. "او ترس است که من در تلاش بود برای به دام انداختن او را به بد-mouthing دولت" وو گفت.

Xi رژیم نیز اعتماد در نهادهای جامعه مدنی است. بزرگترین موسسه خیریه در چین است که صلیب سرخ. این سازمان که دارای هیچ وابستگی با کمیته بین المللی صلیب سرخ است که عمدتا دولتی و کنترل شده توسط دولت است. حتی قبل از coronavirus شیوع آن تا به حال شهرت به فساد و بی کفایتی در چین آن را اغلب به عنوان قرمز شپش. (واژه به صورت "عبور" و "شپش" در حال homonyms.) سپس به عنوان مراقبت های بهداشتی کارگران در سراسر استان هوبی که در آن ووهان واقع شده است, ساخته شده آنلاین درخواست برای تامین و دنده محافظ آن کشف شد که منابع برای پرداخت کمک های مالی خصوصی شد بیحال شدن, نامرتب در صلیب سرخ انبارها. در عین حال بالا بردن پول بخش خصوصی دشوار است که خسته کننده برای بسیاری از حرفه ای های جوان. برای شروع به آن نیاز به پر کردن یک برنامه با یک دولت مدنی-امور به منظور به دست آوردن مناسب اعتبار—یک فرایند دشوار است که غیر عملی است در یک حرکت سریع بحران است.

من به تازگی ابلاغ شده در برنامه رمزگذاری سیگنال با سی سال سن فیلمساز مستند در جنوب شهر Xiamen. "من نمی دانم کسی در ووهان و هرگز وجود دارد," او گفت:. "اما چگونه می توانم هیچ چیز؟" کار کردن با یک گروه از چهار نفر دیگر سن او در سراسر چین, او شروع به جمع آوری کمک های مالی برای خرید و تجهیزات کشتی—ماسک صورت biohazard مناسب عینک ایمنی دستکش استریل و حتی برنج—به ووهان. آنها از افزایش یک و نیم میلیون یوان حدود هفتاد هزار دلار است. "ما coördinated و کار تدارکات به طور انحصاری در برنامه های پیام رسانی" او به من گفت. او در مقایسه با روند قاچاق مواد مخدر به دلیل آن بود سایه خواستار گمنامی و مورد نیاز یک شبکه پنهانی گرداننده در هر مرحله.

او به من گفت که به عنوان یک فیلمساز او تبدیل شده بود استعفا داد و به کار در طبیعت مستند زیرا افراد که واقعا علاقه خود را—بررسی دولت بنگلادش می گویند و یا پروفایل صریح روشنفکران—نمی پاس جمع اوری دولت و بازرسان. اما در حال حاضر او سوال که تصمیم گیری. در مدرسه فیلم او تا به حال به ضرب گلوله یک مصاحبه با نود و شش سال کهنه دوم چین و ژاپن جنگ و از او پرسید که چرا او را انتخاب کرده بود به خطر زندگی خود را. پاسخ او میگوید: "زیرا که آنچه افراد جوان انجام دهد. اگر نسل جوان نمی کنند که تغییر جامعه؟" او جاه طلبی های بسیار متواضع تر است. "من در تلاش برای تأمین عدالت و یا دوباره جامعه مدنی" او گفت:. "هدف من این است که فقط برای دریافت منابع به جایی که آنها مورد نیاز و حفظ من گمنامی بنابراین من نمی زمین در زندان است."

من شنیده ام چیزی شبیه از سی و یک سال کارگر دفتر در شانگهای با نام لئو که احساس کردند که این حزب اصرار بر حفظ وضعیت سیاسی موجود—تبدیل شده است که بسیار ساده تر برای به اجرا درآوردن با افزایش نظارت فناوری—پوشیدن پایین احتمال یک توده تماس برای تغییر اجتماعی. چند نفر در چین شنیده قانون اساسی پروفسور زو Zhangrun که انتقاد Xi رهبری یا Liu Xiaobo اواخر دموکراسی فعال و برنده جایزه نوبل لئو به من گفت. دولت پاکسازی از وجود چنین افرادی توسط stigmatizing آنها و سانسور آنلاین اطلاعات در مورد آنها. "اکثر مردم فقط نا امید و تبدیل به عملی," او گفت:.

من از لئو اگر نسل خود است که کمتر علاقه مند به اصلاحات اجتماعی حتی در مواجهه با بحران و به دلیل فوق العاده ای افزایش رفاه در چین در طول چند دهه گذشته است. اما او فکر کرد که آن را به عقب آمد به سیاست است. این نسل هر دو بهتر و بیشتر از نزدیک تماشا تر از هر نسل قبلی در چین است. "وجود فضای محدود و فرصت نادر برای ما به مشارکت در جامعه مدنی" او گفت:. او فکر نمی کند که شیوع کروناویروس خواهد هر گونه آشکار نفوذ در این وضعیت مگر اینکه "دولت تغییرات در سیاست های خود برای حذف موانع است که جلوگیری از مشارکت مدنی."

یک نویسنده در ووهان به نام نیش نیش شده بود گردان همان موضوع در یک سری از وب سایت های محبوب پست ها به نام "خاطرات یک شهرستان در مستند." در فوریه 9th, او نوشت: "عزیزترین سانسور اینترنت وجود دارد برخی از چیزهایی که شما باید به ما اجازه ووهان بومی می گویند publicly. گفت: آنها را در قلب ما احساس بهتر است. ما قفل شده است در بیش از ده روز است. ما شاهد خیلی فاجعه است. اگر ما نمی توانیم حتی مجاز به گفتن چند کلمه در غضب بیان غم و اندوه و یا تأمل در آنچه اتفاق افتاده است ما قطعا همه دیوانه." برای یک لحظه اینترنت تا به حال تقریبا به نظر می رسید به عنوان اگر آن را به حال. تعداد بی سابقه ای از مردم—و نه فقط روشنفکران و مخالفان—آنلاین پست اظهارات خشم و غم و اندوه در هنگام Li Wenliang یک سی و سه ساله دکتر بود که مجبور به اعتراف است که او مرتکب جرم او پس از محاکمه به هشدار های پزشکی-مدرسه همکاران به این ویروس در اثر این بیماری است. دو ساعت پس از Li مرگ هشتگ #WeWantFreedomofSpeech روند در Weibo. آن را پاک از این سایت فقط به عنوان به سرعت. اجتماعی-حساب های رسانه های برجسته روشنفکران متوقف شد و پست های خود را حذف شده از WeChat. این حزب به طور فزاینده پیچیده تبلیغات بود بازنویسی تاریخ در زمان واقعی است.

این فیلمساز مستند از Xiamen به من گفت که اکثر dispiriting جنبه ای از بحران این است که از آن ساخته شده و مردم از ترس در مورد انجام کار درست. "افرادی که در حال تلاش برای ارائه تجهیزات به بیمارستان ها نباید احساس مانند آنها جنایتکارانی هستند. پزشکان که سعی کنید برای هشدار دادن به یک ویروس کشنده نباید خواست برای نوشتن یک انتقاد از خود," او گفت:. او تردید برای یک لحظه قبل از اضافه کردن "این است که چرا من در حفظ و درخواست خودم: من هنوز هم زندگی در یک جامعه متمدن?" چند روز بعد او به من گفت که پلیس محلی خواسته بود او را به "چای"—یک تعبیری برای یک سوال. خصوصی WeChat پیام های خوانده شده و به او گفته شد برای جلوگیری از برقراری ارتباط با آمریکا مبتنی بر فیلمساز با آنها او تا به حال شده است در تماس است.

یان Lianke های فرهنگی منتقد و رمان نویس به من گفت که تماشای شیوع گشوده بود زندگی از طریق یک تیره چینی افسانه. دیگران ممکن است احساس به عنوان اگر آنها زندگی می کنند از طریق یکی از Yan رمان که بسیاری از satirize دولت ظرفیت تولید روایت برای حمایت از سیاسی در دستور کار است. در سال 2012 زمانی که یازدهم سر کار آمد او ساخته شده خود را در دستور کار سیاسی در اطراف این ایده از ملی جوانسازی اندرز چینی جوانان "به کار پشتکار برای تحقق رویاهای خود و کمک به تجدید حیات ملت است." در سال 2019 یک برنامه به نام مطالعه یازدهم, قوی, ملت, راه اندازی شد, احتمالا با هدف جوانتر تکنولوژی زرنگ و دانا نسل به آموزش این حزب سیاست ها و نظارت بر آن حزب وفاداری. در ماه مه گذشته شیان که دختر یک هزاره را تشویق جوان چینی به ادغام آنها "باریک مفاهیم خود را به یک مفهوم گسترده تر از ملت است."

دهه پیش یان خود را به یک ستاره تبلیغاتی نویسنده برای افراد ارتش آزادی بخش. "قدردانی و سپاسگزاری است که احساس مردم نسبت به دولت به عهد دولت کنترل استادانه" او به من گفت. در مارس 5th, دولت اعلام کرد که به رسمیت شناختن آن از Li به عنوان یکی از کشور "مدل کادر پزشکی در مبارزه با کروناویروس." یان گفت: "با همکاری امید بستن دکتر لی بعد از این واقعیت دولت از جمله مردم و dodges مسئولیت بررسی مرگ خود را," او گفت:.

فراموشی بیش از حد می تواند نشانه ای از یک بیماری است و یکی است که متوجه یک خطر خاص در چین است. "توانایی ما برای به یاد داشته باشید آنچه که در واقع اتفاق افتاده است و آنچه که ما را متمایز از خاک روی زمین است که پیموده زمان و دوباره و حک خواهد از دیگران" یان گفت. اما ظرفیت برای یک ملت به در مجموع به یاد داشته باشید آن گذشته است مشروط بر آن آزادی به ثبت آن در حال حاضر. در یک سخنرانی با عنوان "اجازه ندهید ما بازماندگان بدون حافظه" یان گفت که اگر محروم از خاطرات مردم مانند نیش نیش که در حال حاضر پاک آنلاین "آنچه ما می دانیم از آنچه واقعا اتفاق افتاده است؟" چگونه ما روی چیزی حساب کردن با یک بحران یک راه برای محافظت در برابر آینده. اگر مردم نمی توانند مدعی خود را در حال حاضر رنج می برد, چگونه می توان آنها را دفاع از خود در برابر یک آینده reënactment از چنین مصیبت ؟

هنوز پاسخ های عمومی به coronavirus بحران به نظر می رسد به شدت دستپاچه سیستم. در آغاز ماه مارس چین امنیت سایبر دولت به تصویب رسید مجموعه ای جدید از قوانین و مقررات حکومت از "اطلاعات آنلاین محتوای اکوسیستم" و آنها به عنوان مبهم به عنوان آنها شدید محرومیت تمام مواد است که تلقی "منفی است." یک هفته بعد از گاردین گزارش داد که زو Zhiyong برجسته چینی فعال که ارسال یک مقاله که در آن او به نام برای Xi استعفای خود از دست زدن به شیوع برگزار شده است در بازداشتگاه های مخفی مرکز از فوریه 15th, و می تواند تا پانزده سال در زندان به اتهام "تحریک به براندازی دولت قدرت است." سپس در روز سه شنبه, چین, وزارت امور خارجه اعلام کرد که لغو اعتبار از روزنامه نگاران آمریکایی مشغول به کار در این کشور برای نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست. "آنچه ما رد است تعصب ایدئولوژیک در برابر چین خبر جعلی ساخته شده به نام آزادی مطبوعات و نقض اخلاق در روزنامه نگاری" یک سخنگوی این وزارتخانه گفت. "تماس با ما در رسانه های خارجی رسانه ها و روزنامه نگاران به نقش مثبت در پیشبرد درک متقابل میان چین و سایر نقاط جهان."

شاید هیچ فرصت بیشتری برای جوان چینی به ادغام یک مفهوم از خود با هدف ملت به عنوان یازدهم است extolled آنها را به نسبت در طول زمان بحران. اما چگونه یک جامعه محروم از اعتماد کفش خود را به جمله بالا فکر جاه طلبی ؟ اینترنت اجازه داده است مردم مانند وو Meifen و فیلمساز مستند از Xiamen به پرورش خود را در فرم از جامعه مدنی است. اما اینترنت نیز یک تله است. این نوع اقدامات شدید است که اجازه داده اند مقامات به مدیریت ویروس—تعداد عفونت های جدید به نظر می رسد به شدت کاهش یافته است در هفته های اخیر نیز تعریف حزب استراتژی در کنترل ملی روایت است. این سوال برای این نسل این است که آیا این بحران ادامه خواهد داد به آن فشار به در نظر گرفتن رابطه بین آگاهی اجتماعی و سیاسی خواهد شد.

وو در حال حاضر نوشته شده است بیش از ده داستان است. بسیاری از آنها دلخراش و دنبال همان قوس محرومیت و ناامیدی. "گاهی اوقات ویرایشگر من به من می گوید که آنها بیش از حد تکراری و ما نمی توانیم از انتشار همه آنها را" وو به من گفت. اگر چه او می داند که او گفت: مهم این است که او خود را به خاطر آنها را بنویسید. "من قادر به حفظ هر یک از آنها را" او قول داد. سپس او به من فرستاده عبور از یان سخنرانی. "در وفقه جزر و مد از زمان فردی اذکار ممکن است به نظر می رسد مانند بسیار زودگذر فوم و شکل گرفتن." در کلمات خود او افزود: "اما بدون آنها وجود خواهد داشت بدون موج بدون آب, چیزی که مشخص است ما در همه."


راهنمای Coronavirus

  • چگونه مردم را به مقابله و ایجاد گمرک در میان یک بیماری همه گیر.

  • آنچه در آن به معنی برای مهار و کاهش شیوع کروناویروس.

  • چقدر از جهان است که به احتمال زیاد به قرنطینه?

  • دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان coronavirus.

  • Coronavirus است به احتمال زیاد به گسترش بیش از یک سال قبل از واکسن می تواند به طور گسترده ای در دسترس است.

  • ما همه وحشت غیر منطقی خریداران.

  • عجیب و غریب ترور از تماشای coronavirus را رم.

  • چگونه بیماری های همه گیر تاریخ را تغییر دهید.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lytny.im
آخرین مطالب