سطح مقطع فلزات ساختمانی

  مقاطع فولادی نان و کره ساخت فولاد است. طراحان ، معماران و مهندسان بخشهای مختلفی را برای زیبایی و کیف

توسط NEWS-SINGLE در 22 خرداد 1400

 

مقاطع فولادی نان و کره ساخت فولاد است. طراحان ، معماران و مهندسان بخشهای مختلفی را برای زیبایی و کیفیت ساختاری خود انتخاب می کنند - انتخاب آنها با توجه به اندازه ، وزن و مشخصات تعیین می شود. فولاد بسیار متنوع است و می تواند به اشکال مختلف قالب گیری شود.

 

این بدان معنی است که سازندگان مانند خدمات ساخت فولاد می توانند فولاد را تقریباً به هر شکل و اندازه ای تغییر دهند ، با این حال این یک حق بیمه است. از طرف دیگر بخشهای فولادی متداول زیادی وجود دارد که مشاهده خواهید کرد در طول ساخت و ساز و ساخت فولاد استفاده می شود و هر روز در سازه ها دیده می شوند.

هنگامی که صحبت از تامین کننده قطعات فولادی میشود آهن آلات برمکی از همه به نام تر است.

بخشهای زاویه دار

مقاطع فولادی ساختاری زاویه دار یا می توانند برابر یا نابرابر باشند. هر دو زاویه قائم هستند ، با این حال ، مقاطع نابرابر دارای محور متفاوت هستند و آنها را L شکل می کند. این نوع بخش بسیار قوی تر (تا 20٪) با نسبت مقاومت به وزن بسیار بالاتر است. بخش زاویه دار در ساخت و سازهای مسکونی ، زیرساخت ها ، معدن و حمل و نقل استفاده می شود. آنها در طیف گسترده ای از طول و اندازه در دسترس هستند.

 

کانال های فلنج موازی

این تیرهای کانال دار به شکل U با گوشه های زاویه دار راست هستند - کمی شبیه یک چوب منگنه. آنها در اندازه های مختلفی وجود دارند ، با این حال ، دو طرف همیشه طول یکسانی دارند و با یکدیگر موازی هستند. آنها همچنین نسبت مقاومت به وزن بالایی را ارائه می دهند و کاربردهای مشابه بخشهای زاویه دار دارند

 

تیرهای فلنج مخروطی

تیرهای فلنج مخروطی مقاطع I شکل هستند و در اندازه های بسیار متنوع نیز موجود هستند. در ساخت و سازها اینها اغلب برای مقاطع عرضی تیرها استفاده می شود. اگرچه آنها نسبت مقاومت بالایی دارند ، اما وقتی فشار در طول آنها وجود دارد توصیه نمی شود زیرا در برابر پیچش (تاب) مقاوم نیستند.

 

بخشهای توخالی دایره ای

مقاطع توخالی دایره ای دارای مقطع لوله ای توخالی هستند و مقاومت بسیار بیشتری در برابر پیچش تیرهای فلنج مخروطی دارند. ضخامت دیواره ها در کل دایره یکنواخت است که باعث می شود این تیرها برای استفاده در برنامه های بارگیری چند محوره عالی باشند.

 

مقاطع توخالی مستطیلی

مانند مقاطع توخالی مدور اما دارای مقطع مستطیلی هستند. آنها در بسیاری از کاربردهای مکانیکی و ساختاری بسیار محبوب هستند. سطوح صاف آنها باعث می شود که از آنها برای اتصال و ساخت استفاده شود.

 

بخشهای توخالی مربع

مانند برادران دارای قسمت توخالی اما با مقطع مربع ، از این موارد در کاربردهای کوچکتر مانند ستون ها یا پست ها استفاده می شود. با این حال آنها برای تیرها نامناسب هستند زیرا ذاتاً پیچیدن اشکال آنها به اشکال دیگر دشوار است. آنها همچنین به عنوان "بخش های جعبه ای" شناخته می شوند.

 

بخشهای مسطح

متنوع ترین بخش فولادی زیرا نیاز به اتصال به بخش دیگری دارند. در بعضی موارد می توان آنها را به عنوان ابزاری تقویت کننده به قسمت دیگری متصل کرد. آنها همچنین اغلب به "صفحات" اشاره می شود

 

صفحه شطرنجی

صفحه چک کننده فولادی ، که به آن کفپوش نیز می گویند ، صفحات فلزی مسطحی با مجموعه ای از فرورفتگی های مربع برای گرفتن و زیبایی است. همانطور که از نام آنها پیداست ، از آنها در کفپوش استفاده می شود. ضخامت ها از 3 میلی متر تا 12 میلی متر متفاوت است.

 

صفحه شطرنجی نیز کاملاً شکل پذیر است و می تواند متناسب با نیازهای مختلف خم یا رول شود. شاید دیده باشید که برای مواردی مانند جعبه ابزار و صندوق های ذخیره سازی استفاده می شود

آخرین مطالب