چطوری یک پایان نامه خوب بنویسیم |فصل های پایان نامه

خرید پایان نامه ارشد این روزها بین دانشجویان متداول شده است. البته اگر از قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

توسط NEWS-SINGLE در 23 مهر 1399

خرید پایان نامه ارشد این روزها بین دانشجویان متداول شده است. البته اگر از قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد  اطلاع داشته باشید، سپردن این پروژه به موسسات معتبر و قانونی مشکلی را ایجاد نمی کند. آیین نامه نحوه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را می توانید از وب سایت وزارت علوم دریافت کنید. پس از نوشتن پایان نامه ، پرونده نهایی پایان نامه شما باید دارای اجزای زیر باشد: • طراحی جلد پایان نامه

 • صفحه سفید بدون متن

 • صفحه "بسم الله"

 • صفحه عنوان (به فارسی)

 • بیانیه دانشجویی (که در آن دانشجو بیان می کند که تمام مطالب پایان نامه از دسته اول است و از هر کجا کپی نشده است)

 • حق چاپ ، حق چاپ و حق چاپ (معروف به قانون حق چاپ)

 • صفحه تقدیم ، شکرگذاری یا شکرگذاری

 • چکیده و کلمات کلیدی (به زبان فارسی و به طور کلی بین 250 تا 300 کلمه)

 • علائم ، نشانه ها و اختصارات (مخفف و اختصار نامیده می شود)

 • فهرست مطالب (شامل تمام بخشهای اصلی ذکر شده در بخش قبلی این مقاله است. همچنین همه زیر بخشها در فهرست مطالب موجود است)

 • لیست نمودارها ، جداول ، فرمول ها ، عکس ها و نقشه ها

 • متن اصلی پایان نامه (شامل هر 5 فصل مقدمه ، پیشینه تحقیق ، مواد و روش ها ، نتایج ، بحث ها و پیشنهادات ، لیست منابع و منابع)

 • پیوست (می تواند شامل پرسشنامه ، آیین نامه و دستورالعمل و کلیه پرونده هایی باشد که در صورت نیاز می تواند در پایان نامه گنجانده شود)

 • اعلامیه (به انگلیسی)

 • چکیده و کلمات کلیدی (به انگلیسی)


هزینه های پایان نامه ارشد چقدر است؟


قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به رشته تحصیلی و موضوع پایان نامه بستگی دارد. از سوی دیگر دانشگاه هم تعیین کننده قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد است. برای مثال هزینه پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد نسبت به سایر دانشگاه های سراسری و معتبر کمتر است.


فصل اول: کلیات تحقیق


فصل اول پایان نامه با مقدمه آغاز می شود. برای نوشتن مقدمه ، باید بدانید که بقیه تحقیقات درباره چیست. بنابراین بهتر است ابتدا سایر قسمت های پایان نامه را کامل کرده و سپس بخشها و زیر مجموعه های مقدمه را بنویسید.


جمله اول مقدمه بسیار مهم است ، این جمله می تواند خواننده را راضی به خواندن بقیه پایان نامه کند. پاراگرافهای بعدی باید شامل مواردی مانند تحقیقات قبلی در مورد این موضوع ، افرادی که ایده اصلی را ارائه داده اند و جدیدترین مطالعات در این زمینه است. در آخر ، باید توضیح داد که چرا مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.


اگر هنوز در نوشتن مقدمه پایان نامه شک دارید ، نکات مربوط به نوشتن مقدمه پایان نامه را بخوانید. همچنین بد نیست که با دقت و شفافیت بیشتری نحوه نوشتن فصل اول پایان نامه بدانیم؟


فصل دوم: روشهای تحقیق


در این فصل از رساله اطلاعاتی ارائه شده است که خواننده را به صحت نتایج بدست آمده در این تحقیق متقاعد می کند. همچنین ، برخی از س questionsالات باید در این بخش پاسخ داده شود. این بخش همچنین پیشرفت اطلاعات و دانش محقق در یک زمینه تحقیق را نشان می دهد. بنابراین ، پیشینه موضوع باید بخوبی بررسی شود و متنی که ارائه می شود دارای مزایای زیر باشد: 1. افزودن اطلاعات محقق در مورد مطالعه و تحقیق وی

 2. به اشتراک گذاشتن تجربیات دیگران با محقق

 3. دوباره کاری انجام نده

 4. آشنایی محقق با انواع مختلف روشهایی که در آنها تحقیق استفاده می شود

 5. آشکار ساختن نقاط ضعف و نقص اطلاعات مربوط به موضوع تحقیق

 6. محقق می تواند ساده ترین روش تحقیق را برای مسئله مورد بررسی انتخاب کند.


فصل 3: مدل ها و ایده های تحقیق


این فصل از پایان نامه نقش تعیین کننده ای دارد. در این فصل ، متغیر معرفی شده است. متغیر در اصل خصوصیات و شرایط قابل اندازه گیری است که می تواند تغییر کند یا باعث تغییر شود ، بنابراین هنگام طراحی و برنامه ریزی یک تحقیق ، انتخاب و توضیح متغیرهایی که اندازه گیری می شوند مهم است. که متغیرها با اهداف تحقیق مرتبط خواهند بود.


فصل 4: یافته های تحقیق یا نتایج پایان نامه


فصل چهارم نیز بسیار مهم است و برخی آن را قلب تپنده پایان نامه می دانند زیرا در این بخش نتایج حل معادلات ، شبیه سازی ها یا آزمایشات بیان می شود و به طور کلی نتایج این پایان نامه را می توان در این قسمت کسب شده توصیف کرد.


این فصل از پایان نامه جایی است که پاسخ ها در آن قرار دارند ، بنابراین باید به ارائه داده و تفسیر نکردن آن محدود شود.


شما می توانید نتایج تحقیق را به صورت نمودار ، آمار ، جدول و شکل ارائه دهید.


دامنه تغییر و تفسیر اطلاعات را نیز مشخص کنید.


نتایجی را که فرضیه های تحقیق را رد می کنند و همچنین نتایج تأیید فرضیه ها را بیان کنید.


جزئیات کافی را وارد کنید تا دیگران بتوانند تفسیر و توضیحات خود را داشته باشند.


نتایج اصلی باید با جملات روشن و روان در ابتدای پاراگراف بیان شود.فصل پنجم: خلاصه تحقیق و تفسیر نتایج


آخرین قسمت کنجکاوی پایان نامه بخشی است که در آن نتایج نهایی تفسیر و بررسی شده و پیشنهادات ارائه می شود. هدف از نوشتن این فصل بازگشت به بیان مسئله و هدف اصلی تحقیق است. در نهایت نتیجه گیری را بیان می کنید و پایان نامه به اتمام می رسد. نوشتن پایان نامه کارشناسی


آخرین مطالب