مرموز ریتم است که از کهکشان دیگری

علم ستاره شناسان شده است ردیابی سریع radio bursts برای سال, اما آنها هرگز گرفتار یکی مثل این قبل از.

توسط NEWS-SINGLE در 7 تیر 1399
Shaunl / iStock / گتی

حدود چهار روز امواج رادیویی می رسند در تصادفی. سپس برای بعد از 12 ،

سپس یکی دیگر از چهار روز از اتفاقی پالس. پس از یکی دیگر از 12 روز سکوت.

این الگوی خوبی تعریف شده و نوسانات از دیوانگی به سکون و بازگشت دوباره—همچنان ادامه داشت مانند ساعت برای بیش از یک سال است.

Dongzi Li دانشجوی دکتری در دانشگاه تورنتو شروع به ردیابی این سیگنال در 2019. او با این نسخهها کار در کانادا-led پروژه سنج اختر فیزیک است که به مطالعه پدیده به نام "سریع radio bursts." این نامرئی, چشمک می زند, شناخته شده به عنوان FRBs برای رسیدن به زمین از همه جهات در فضا است. آنها نشان می دهد تا بدون هشدار و فلش برای چند میلی ثانیه مطابق با درخشندگی تمام کهکشان ها.

ستاره شناسان نمی دانم چه چیزی باعث می شود آنها را که آنها می توانند سفر برای میلیونها و حتی میلیاردها سال از منابع خود را قبل از رسیدن به ما. در دهه گذشته ستاره شناسان موفق به شناسایی حدود 100 نفر از آنها را قبل از آنها از بین رفت.

Li شد نظارت FRBs ردیابی ورود بار در رادیو تلسکوپ در بریتیش کلمبیا هنگامی که او متوجه شده است که الگوی غیر معمول از یک FRB منبع—چهار روز در 12 روز ، (این شاید ناب ترین تعریف radio silence.)

این FRB شناخته شده توسط نوار-کد-esque تعیین 180916.J0158+65 است و برای نشان دادن این نوع به طور منظم اهنگ. ستاره شناسان ترسیم منبع به یک کهکشان مارپیچی در حدود 500 میلیون سال نوری که در آن هنوز رفتن قوی.

مقاله این کشف منتشر شده در اوایل این ماه مشخص شده پایان رسمی مشاهدات در ماه فوریه است. مانند بسیاری از مردم در این سال Li صرف بیشتر از روز خود را در خانه به ندرت جسارت فراتر از دیوارهای آپارتمان کوچک در شهر بن آلمان اما کانادا رصدخانه همچنان به اسکن آسمان ابتلا زودگذر FRBs به عنوان کمی لکه سیاه در برابر یک طرح از سر و صدا سفید. زمانی که لی و من صحبت کرد در این هفته او به من گفت او هنوز چک کردن و ریتم است که هنوز هم وجود دارد.

کشف جذاب است علاوه بر این به یک رشد موجودی از دانش در یک زمینه که اولین شواهد تقریبا رد به عنوان یک اتفاق است. اولین FRB کشف شد و در سال 2007 به خاک سپرده عمیق در آرشیوی داده ها از یک تلسکوپ در استرالیا در حالی که ستاره شناسان به دنبال یکی دیگر از اختر فیزیک پدیده است. سیگنال تصور می شد به یک تلسکوپ مصنوع یک ترفند از نور تغییر ظاهر به عنوان یک کنجکاوی کیهانی. و سپس مشابه سیگنال شروع به نشان دادن تا در مشاهدات در دیگر تلسکوپ.

ستاره شناسان پذیرفته شده است که آنها تا به حال شناسایی شده از یک رویداد واقعی, اما آنها هنوز هم فکر FRBs یکی آف. چشمک می زند آنقدر شدید حتی پس از عبور از ژرف فاصله در فضا است که هر چه تا به حال تولید شده آنها بعید به نظر می رسید برای زنده ماندن از تحولات ناگهانی و عمده. اما پس از آن ستاره شناسان پیدا تکرار یک منبع FRBs قادر به فوران دوباره و دوباره و گاهی چندین بار در کمتر از یک دقیقه.

هنگامی که ستاره شناسان موفق به ردیابی یک FRB به آن خانه کهکشان برای اولین بار آنها در بر داشت یک کهکشان پر جنب و جوش که در آن ستاره های جدید چشم به وجود بیش از 100 برابر سریع تر از راه شیری ما. بنابراین FRBs باید از این نوع محیط آنها فکر می کردم. اما پس از آن ستاره شناسان دریافتند که برخی از FRBs سرچشمه بزرگتر mellower کهکشان بیش از حد.

"به نظر می رسد مانند هر زمان جامعه علمی همگرایی در احتمال از آنچه FRBs ممکن است برخی از مشاهدات دیگر اتفاق می افتد که می اندازد همه این گمانه زنی از پنجره به بیرون" Kaitlyn Shin یک دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک نجومی در دانشگاه MIT که مشغول به کار در کشف الگوی تحمل FRB به من گفت. "در حال حاضر تمام نظریه های دیگر به جلو رفتن باید برای پیدا کردن یک راه به حساب این تناوب."

و نه فقط از FRB که شین و لی تیم داشت یا تیم های مختلف گزارش شده در این ماه کشف یکی دیگر از سیگنال که پالس در یک مقدار دیگر الگوی یک 157-چرخه روز با 90 روز از انفجار پس از 67 روز از سکوت. بسیاری دیگر از FRB منابع همچنین ممکن است به دنبال متمایز ریتم اما تلسکوپ فقط مشاهده نمی آنها را به اندازه کافی بلند به نقطه سرعت.

ماهیت اشیاء است که برای تولید FRBs یک راز باقی مانده است اما ستاره شناسان در حال جمع آوری سرنخ. یکی از مهم ترین تا به امروز به نظر می رسد فقط دو ماه پیش—2020 شده است یک سال بزرگ برای FRBs واقعا—هنگامی که رصدخانه Li کار می کند با شناسایی یک FRB-مانند رویداد در داخل بسیار خود ما کهکشان. فلش آمد از یک اختر فیزیک شی به نام magnetar یک ultramagnetic نوع نوترونی ستاره مانده هسته پیری ستاره.

برای یک بار FRB ستاره شناسان نیست کاملا شوکه شده در یک کشف بزرگ در این زمینه است. Magnetars در حال حاضر بالا لیست تئوری موتورهای این انفجار مرموز.

ستاره شناسان در حال حاضر با چند بالقوه توضیحات برای منبع FRB که مربا به خود را مجزا لحن. شاید جسم در حال چرخش است و wobbling در چنین راهی که آن نقاط نور به سمت زمین تنها هر چهار از 16 روز که از منظر ما می خواهم نگاه دوره ای می ترکد. شاید در واقع این دو اشیاء—یک ستاره نوترونی در حال چرخش یکی دیگر از ستاره نوترونی یا حتی یک سیاه چاله قفل شده است و در یک مدار که squishes یک ستاره بسیار است که آن را عود آن را به عنوان نوسانات در اطراف. شاید منبع ساکن در نزدیکی یک ابر بین ستاره ای گاز است که تقویت آن در رادیو به تولید گازهای گلخانه ای مانند کیهانی ذره بین آن را به عنوان عبور می کند.

با بسیاری از سناریوهای روی میز من نمی تواند مقاومت در برابر درخواست ستاره شناسان در مورد این گزینه در لبه بسیار از امکان بعید بلکه غیر ممکن است برای رد کردن: بیگانگان. اعتراف میکنم که با وجود دانستن بهتر که من یاد گرفتم که ستاره شناسان تا به حال شناسایی شده از یک الگوی مشخص نشأت گرفته از خارج از منظومه شمسی ذهن من شروع به پریدن کرد به تماسهای '90s کلاسیک با بازی جودی فاستر به عنوان Ellie Arroway یک دانشمند با وسواس زندگی فرازمینی. زمانی که لی گفت: همکاران او در مورد سیگنال های او را دیدم آنها با حداکثر سرعت دویدن از کنسول به کنسول در اتاق عمل مانند Arroway انجام, تقلا برای تبدیل سیگنال بلندتر و واضح تر?

چون داستان با FRBs—داستان با اکثر مبهم اختر فیزیک پدیده—است که آن را هرگز بیگانگان. اگر چه افراد واجد شرایط بیش از من نیز با توجه به این که شاید این ممکن استدر شانس فعال شود بیگانه سیگنال های: Avi, لوئب دانشگاه هاروارد اخترفیزیکدان شناخته شده برای سرگرم کننده و توضیحات در این هفته به خود جلب کرد ارتباط بین لی FRB و یک سیاره در منطقه قابل سکونت از پروکسیما قنطورس ستاره نزدیک به خورشید ما است. این سیاره در طول 16 روز به مدار ستاره خود همان دوره مشاهده شده در FRB رفتار و لوئب پیشنهاد کرد که شاید امواج رادیویی آمده از این سیاره که ساکنان آن را نمیفهمد چگونه به مهار و پرتو نور ستاره هنگامی که جهان خود را تبدیل راه ما.

اما اگر چه به تازگی در بر داشت FRB در واقع عجیب و غریب آن را احتمالا نه یک فانوس دریایی از یک تمدن پیشرفته. "این سهام بسیاری از خواص با انواع دیگر از FRBs که به طور منظم در همه, بنابراین ما لازم نیست که به هر دلیلی به این باور است که این یکی به طور خاص خاص است" Vikram راوی یک نجوم استاد بود که درگیر در تحقیق و کشف چندین FRBs به من گفت.

در بالا از آن راوی انتظار یک بیت بیشتر از هر بیگانگان و تلاش برای ارسال بین کهکشانی hellos. "سیگنال های کاملا پهن باند در حالی که آن را بسیار کارآمد تر برای برقراری ارتباط در باند باریک" او گفت:. "یکی امیدواریم که اگر کسی بود, برقراری ارتباط, از آن خواهد شد کمی بیشتر به خوبی تعریف شده است."

FRBs هستند چراغ از نوع دیگری و ستاره شناسان شناسایی بیش از به طور گسترده ای شناخته شده است. در ژانویه اعضای سنج نوشت: در یک مقاله نوشته شده در preprint مخزن arXiv.org است که آنها را شناسایی 700 FRBs در کمتر از یک سال. فروشگاه, زمانی که آن را به طور رسمی منتشر خواهد شد تعدادی از شناخته شده سیگنال sevenfold. این امواج رادیویی انتشار از طریق فضای آنها را از طریق همه انواع ماده از درخشان ترین کهکشان های نزدیک به نامرئی حلقه های کیهانی گرد و غبار و کاهش پایین در اینجا وجود دارد. این برخورد هستند کد گذاری در امواج رادیویی و دانشمندان می توانید آنها را انتخاب کنید از زمانی که سیگنال های ما برسد. ستاره شناسان به خصوص علاقه مند به تحصیل در رشته باریک مواد نهفته است که بین کهکشانها چرا که "ما هیچ اطلاعاتی غیر از آنچه FRBs شروع به ما می گوید:" شامی Chatterjee یک اخترفیزیکدان در دانشگاه کرنل که مطالعات FRBs بود و نه درگیر در تحقیقات جدید است. برای دیدن داخل این گستره ستاره شناسان به کمک نیاز دارند از این سیگنال های عجیب و غریب است که آنها هنوز هم به سختی قابل درک است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

آخرین مطالب