آموزش اعداد در زبان انگلیسی

  آیا می توانید به زبان انگلیسی حساب کنید؟ یادگیری تلفظ و نوشتن اعداد به یک زبان جدید برای برقراری ارت

توسط مدیر سایت در 28 خرداد 1402

 

آیا می توانید به زبان انگلیسی حساب کنید؟ یادگیری تلفظ و نوشتن اعداد به یک زبان جدید برای برقراری ارتباط اطلاعاتی مانند شماره تلفن یا فعالیت های روزمره مانند سفارش در رستوران مهم است. در این راهنمای سریع، نحوه نوشتن، املا و تلفظ اعداد انگلیسی یک تا صد (1 تا 100) را یاد خواهیم گرفت.

اعداد انگلیسی از دو زبان اصلی آن فرانسوی و آلمانی می آیند. اگر به زبان مادری یک زبان آلمانی یا رومی صحبت می کنید، بسیاری از این زبان ها آشنا به نظر می رسند. اگر اینطور نیستید، ما همچنان شما را در کمترین زمان ممکن آماده خواهیم کرد.
اعداد 1 تا 100 کدامند؟

در زیر، اعداد 1-100 را به اشتراک گذاشته ایم. ما آنها را به مجموعه های 10 تایی تقسیم کرده ایم تا بتوانید در مقادیر کم با آنها آشنا شوید. ما عدد (یا شکل)، املای انگلیسی و تلفظ هر صد عدد را به شما داده ایم.

اینفوگرافیک اعداد انگلیسی، با حسن نیت از  زبان نیو

بسیار خوب، ما یک شماره جایزه دریافت کردیم. عدد صفر (0) قبل از یک می آید و هیچ کمیتی را نشان نمی دهد، نه منفی و نه مثبت. گاهی اوقات صفر در انگلیسی بریتانیایی "nought" یا "nil" نیز نامیده می شود.

عدد 10 انگلیسی "ده" نوشته شده است.

پسوند '-teen' از کلمه انگلیسی ten گرفته شده است و در ریشه آن به معنی به اضافه 10 است. این بدان معنی است که شما می توانید عددی مانند چهارده (چهار نوجوان) را برای یافتن کمیت (4 + 10) تجزیه کنید.

واقعیت جالب: کلمه انگلیسی "teenager" کاملاً تحت اللفظی به معنای شخصی است که سن او با "-teen" به پایان می رسد.

درست مانند اعداد 1-10، این اعداد همگی یک کلمه هستند، بدون خط فاصله (-). عدد انگلیسی 20 به صورت "بیست" نوشته شده است.

به سلامتی، شما در نیمه راه 100 هستید! هنگامی که به اعداد بالای بیست رسیدید، می توانید یک الگوی قابل اعتماد را دنبال کنید. هر یک از این کلمات اعدادی با عدد ده ها (بیست، سی و غیره) که با خط فاصله به عدد یک ها متصل است شروع می شود.

در حالی که شما در انگلیسی «چهار» و «چهارم» دارید، املای «چهل» افراد زیادی را جذب می کند. بسیاری به اشتباه فکر می کنند که املای آن "چهل" است، اما املای اعداد "u" را از دست داده و با گذشت زمان کوتاه می شود.

شما به صد (100) رسیدید!

یه نفس بکش

صد با فاصله و بدون خط تیره نوشته می شود و به سادگی «صد» نیز خوانده می شود.
مطالعه زبان؟ در  زبان نیو 4 برابر سریعتر بیاموزید

آیا آماده‌اید از حفظ اعداد و کلمات به صحبت کردن در مکالمه بپرید؟

شمارش به اعداد بالاتر؟ این املای اعداد به شما در درک نحوه خواندن، نوشتن و تلفظ اعداد معمولی تا یک میلیون کمک می کند.
اعداد انگلیسی بزرگتر: 1000-1000000
عددی     املا     تلفظ
1000     یک هزار     WUHN THOW-suhnd
10000     ده هزار     TEHN THOW-suhnd
100000     یکصد هزار     WUHN HUHN-druhd THOW-suhnd
1,000,000     یک میلیون     WUHN MIL-yuhn

شما به تازگی اعداد اصلی را یاد گرفتید - یعنی اعدادی که بر اساس کمیت ارزش گذاری می شوند. در مرحله بعد، اعداد ترتیبی را یاد می گیریم که با ترتیب ارزش گذاری می شوند - "اول"، "دوم" و غیره.

این برای توصیف موارد یا گفتن یک داستان به ترتیب مفید است.

مثلا:

اول از خانه خارج شدیم. دوم، ما به سوپرمارکت رفتیم…

در اینجا اعداد اصلی با نام کامل و اختصارات اعداد آنها آمده است:
اعداد اصلی در مقابل اعداد ترتیبی
شماره ریشه     شماره ترتیبی     مخفف
1     اولین     1
2     دومین     2
3     سوم     3
4     چهارم     4
5     پنجم     5
6     ششم     6
7     هفتم     7
8     هشتم     8
9     نهم     9
10     دهم     10

در حالی که سه عدد اول نامنظم هستند، با شروع با "چهارم" می توانید از الگوی منظم همه کلماتی که به "-th" ختم می شوند، پیروی کنید و حدس زدن پایان اعدادی که به یک، دو یا سه ختم نمی شوند را آسان می کند.
چه زمانی باید یک عدد را به انگلیسی بنویسید؟

به طور کلی، اعداد تنها زمانی املا می شوند که در یک متن به مقدار کم (یک تا نه) نوشته شوند یا زمانی که یک جمله را شروع می کنند. اما مسلماً استثنائاتی هم ممکن است وجود داشته باشد.
تفاوت در نحوه نوشتن اعداد انگلیسی

در حالی که املای آن در تمام کشورهای انگلیسی زبان یکسان است، تفاوت هایی در نحوه نوشتن اعداد انگلیسی وجود دارد.
0

گاهی اوقات صفر را با یک اسلاید از طریق آن می نویسند تا بین 0 و حرف 'O' تفاوت قائل شود. اسلش بیشتر در اروپا و انگلیسی بریتانیایی رایج است.
1

حرف یک را می توان به صورت یک خط مستقیم، یک خط با یک خط زاویه دار در بالا، یا یک خط با یک خط زاویه دار در بالا و یک خط در پایه نوشت. دو شکل ساده تر بدون پایه در اروپا و انگلیسی بریتانیایی رایج تر است.
4

خط عمودی و خط زاویه دار گاهی در بالا به هم متصل می شوند و گاهی باز می مانند. هر یک از نسخه ها پذیرفته شده و شناخته شده است.
7

Seven گاهی اوقات با یک اسلاید از وسط نوشته می شود تا با "1" ساده بدون پایه اشتباه گرفته نشود. این برای در انگلیسی بریتانیایی بیشتر رایج است.

شما آن را به پایان رساندید! برای تمرین اعداد خود، اعداد رایج در زندگی خود را بشمارید یا بگویید، مانند سن، تعداد فرزندان، آدرس یا شماره تلفنتان.

عبارتی در انگلیسی وجود دارد که چیزی آسان را به عنوان "به آسانی 1، 2، 3!" توصیف می کند. امیدواریم بعد از این درس اعتماد به نفس و توانمندی داشته باشید.
برای ادامه یادگیری آماده اید؟

75 ساعت از عمر خود را پس بگیرید. 25 ساعت در  زبان نیو = 100 ساعت مطالعه رسمی زبان.

منبع : https://zabannew.ir/

zabannew

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن