سرزنش چین

جو پنگ / رادیو فردا / رادیو فردا

شواهد از چین عمدی پوشش از شیوع کروناویروس در ووهان است که یک ماده از رکورد های عمومی. در سرکوب اطلاعات در مورد این ویروس به آن داشته باشد و اجازه می دهد آن را به گسترش بدون کنترل در بحرانی اوایل روز و هفته رژیم خطر نه تنها خود آن کشور و شهروندان خود بلکه بیش از 100 سازمان ملل در حال حاضر خود مواجه بالقوه ویرانگر شیوع است. بیشتر perniciously دولت چین سانسور و بازداشت کسانی که شجاع پزشکان و خبرچین که اقدام به صدای زنگ و هشدار دادن به شهروندان خود را زمانی که آنها درک جاذبه چه بود آمده است.

برخی از مفسران و سیاستمداران دموکرات هستند و مبهوت در دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و جمهوریخواه آمریکا با اشاره به همه گیر به عنوان ووهان ویروس و بارها و بارها با اشاره به چین به عنوان منبع این بیماری همه گیر. در نامگذاری این بیماری COVID-19 سازمان بهداشت جهانی به طور خاص اجتناب ذکر ووهان. در عین حال در د و تاکید کرد که این بیماری همه گیر شروع شد (چیزی چین شده است به شدت هل دادن) ما را اجرا خطر پنهان پکن نقش در اجازه دادن به گسترش بیماری فراتر از مرزهای آن.

چین دارای سابقه نادرست شیوع بیماری از جمله سارس در سال 2002 و 2003. اما رهبران چینی’ سهل انگاری در ماه دسامبر و ژانویه—برای بیش از یک ماه پس از اولین شیوع در ووهان—مراتب فراتر کسانی که bungled پاسخ. پایان سال گذشته بود و زمان برای مقامات به قانون و به عنوان Nicholas D. کریستف از نیویورک تایمز اشاره کرده است “قانون قاطعانه آنها را—نه در برابر ویروس اما در برابر whistle-blowers که در تلاش بودند به تماس توجه به سلامت عمومی را تهدید.”

این چیزی است که اجازه داده این ویروس به گسترش در سراسر جهان است. از آنجا که حزب کمونیست چین بود و تظاهر است که وجود دارد کمی نگران ووهان شد متخلخل اذوقه رسان از ویروس. دولت تنها نهاد یک مستند در ووهان در ژانویه 23—هفت هفته پس از این ویروس برای اولین بار ظاهر شد. به عنوان حوادث در ایتالیا, ایالات متحده آمریکا, اسپانیا و فرانسه نشان داده اند بسیار زیادی اتفاق می افتد در یک هفته بسیار کمتر از هفت. سپس توسط شهردار ژو Xianwang اعتراف کرد که بیش از 5 میلیون نفر در حال حاضر در سمت چپ ووهان.

اگر که نیست به اندازه کافی ما می تواند عمودی تاریخ اخیر برای حتی بیشتر محکم حساب. در یک 2019 مقاله کارشناسان چینی هشدار داد و آن را “بسیار محتمل است که در آینده سارس – یا MERS-مانند شیوع کروناویروس را سرچشمه گرفته از خفاش ها وجود دارد و افزایش احتمال که این اتفاق رخ خواهد داد در چین است.” در سال 2007 مجله مقاله بیماری عفونی متخصصان در یک مطالعه منتشر شده با این استدلال که “حضور یک مخزن بزرگ SARS-CoV-مانند ویروس در خفاش نعل اسبی همراه با فرهنگ غذا خوردن عجیب و غریب پستانداران در جنوب چین است ، امکان ظهور سارس و دیگر رمان ویروس ها از حیوانات و یا آزمایشگاه و در نتیجه نیاز به آمادگی نباید نادیده گرفته شود.” آن نادیده گرفته شد.

دانشمند سیاسی اندرو Michta شده و جنجال و اتهامات نژادپرستی برای بیان آنچه هر اندازه گیری کلی از شواهد روشن می سازد. در “سوال در مورد اختصاص آژانس و سرزنش بسیار ساده به جواب می نویسد: در آمریکا علاقه. کمونیست چینی دولت او می گوید مقصر است.

این است که هر چند وقت به نقطه انگشتان دست ؟ بله, آن است. حسابداری مسئولیت هنگامی که یک فاجعه اتفاق می افتد—به خصوص یکی به احتمال زیاد به نابودی تمام کشورهای ترک هزاران نفر مرده است کنار نقطه به خصوص که مقامات چینی حرکت به استفاده از بحران و راه اندازی یک کمپین دروغ ادعا که U. S Army معرفی ویروس.

خوب قبل از coronavirus در سراسر شهرهای آمریکا چینی رژیم شد و در حال حاضر به جای خلاقانه چرخش ایالات متحده نشریات اخراج روزنامه نگاران آمریکایی و weaponizing wokeness بیش از هر چیزی آن را به عنوان انتقادی از نقش چین در آثار متوجه این بیماری همه گیر. برای شنیدن چینی سخنگویان استفاده از زبان نژادپرستی و تعصب است تا حدودی حقیقی با توجه به اینکه این رژیم که قرار است بیش از 1 میلیون مسلمانان و اقلیت های قومی در “آموزش مجدد” اردوگاه.

البته آمریکایی ها باید هوشیار در برابر قربانی در کل و یا مردم چین در خاص است. با یکی از بالاترین نرخ ابتلا به عفونت و مرگ عوارض شهروندان چینی را به اندازه کافی رنج می برد. چینی, رهبری, با این حال موضوع دیگری است. یک دولت است و نه یک نژاد. این رژیم و به راحتی یکی از بدترین و بی رحم ترین در طول عمر ما. انتقاد از رژیم های اقتدارگرا برای آنچه انجام می دهند در خارج از مرزهای خود را و به خود مردم است که به سادگی تماس با همه چیز به عنوان آنها هستند. به انجام در غیر این صورت به چشم پوشیدن از تجزیه و تحلیل و دقت در نام assuaging یک رژیم است که سزاوار بدون در نظر می گیرد.

کسانی که منتقدان آمریکایی که افزایش نژادپرستی canard خود سهوا سقوط تفاوت بین یک رژیم اقتدارگرا و کسانی که زندگی می کنند در زیر آن است. بیش از حد بسیاری نیز به نظر می رسد راحت نقشه کشی اخلاقی equivalencies بین چینی رژیم و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. این نگرش سخت را جدی بگیرد. تهمت نمی بلوک رسانه ها از گزارش corona; او ناپدید می شوند و نه منتقدان. ماهیت یک رژیم مهم است. و این است که چرا من برای یک, خوشحالم که به زندگی در یک دموکراسی اما ناقص در این زمان از, بحران بی سابقه ای.

پس از بحران که پس از این است که رابطه با چین نمی تواند و نباید به بازگشت به حالت عادی. هیچ چیز در هر مورد را بازگشت به حالت عادی پس از مقیاس تخریب روشن می شود. البته بقیه جهان را مجبور به زندگی با رهبری چین به عنوان طولانی به عنوان آن را در قدرت باقی می ماند. اما این بیماری همه گیر باید در نهایت disabuse ما از هر گونه باقی مانده امیدواریم که رژیم چین می تواند یک مسئول جهانی بازیگر. آن نیست و آن را نمی خواهد تبدیل به یکی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>