بریتانیا و امریکا باید با چین مشکل

جهانی لندن و واشنگتن را متفاوت ارزیابی پکن را افزایش نقطه به نقطه عمیق تر مسائل بین دو کشور. وزیر خار

توسط NEWS-SINGLE در 11 بهمن 1398
وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت کردن در برابر چین در دیدار با وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab در 30 ژانویه 2020 در لندن است.کوین لمرقو / ایسنا

همه چیز فقط خوب. خوب وجود دارد, Huawei چیز. و اختلاف بر سر نحوه مقابله با ایران است. و گرمایش جهانی, تجارت, جنگ, ناتو, رسیدگی به شاهزاده اندرو و درخواست استرداد از یک دیپلمات آمریکایی که به کشته شدن یک نوجوان. آه و در آنجا بود که سفیر بریتانیا بود unceremoniously ریخته پس از انتقاد رئیس جمهور آمریکا است. هنوز هم همه اینها صرفا "چین و چروک" در آنچه باقی می ماند بسیار صاف و ارتباط ویژه ای بین ایالات متحده و بریتانیا.

حداقل این بود که در پیام وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab و وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo پیش بینی شده در لندن امروز.

روی صحنه Raab و Pompeo شد در درد بازی کردن اختلافات بیش از Huawei—بریتانیا این هفته به شرکت چینی غول متهور به ساخت برخی از آن 5G شبکه با وجود شدید آمریکا لابی در برابر چنین تصمیم گیری—و هر چیز دیگری. "دوستان واقعی نیست همیشه در همه چیز موافق اما شما کار راه خود را از طریق تمام کسانی که مسائل" Raab گفت. "دریا از چیزهایی که ما توافق را تحت الشعاع گاه به گاه قطره از اختلاف و است که قدرت ارتباط است." برای Raab, این گاه به گاه قطره تنها در مورد معنی به پایان مشترک. Pompeo به توافق رسیدند.

اجازه دهید تست این اظهارات خود به خود میدهند. برای اولین بار در حال ایالات متحده و بریتانیا واقعا بودن پرده با یکدیگر در مورد جایی که آنها مخالف ؟ دوم اینکه آیا آنها واقعا همان تجزیه و تحلیل از جهان و چالش های آن? و در نهایت آیا این واقعا فقط در مورد معنی و نه در مورد به پایان می رسد ؟ در هر سه مورد پاسخ به نظر می رسد هیچ.

ابتدا با این حال بسیار Raab و Pompeo اعتراض داستان واقعی از عشق خود را-در آن چه بود نمی گفت. در بزرگترین سیاست خارجی در نظر گرفتن همه, چگونه برای مقابله با چین را افزایش لندن دیگر به نظر می رسد برای به اشتراک گذاشتن واشنگتن ارزیابی استراتژیک اما این واقعیت بود نه خطاب است. به عبارت دیگر ایران نیست همان به اشتراک گذاشتن تحلیل جهان و چالش های آن—نه تنها در مورد معنی اما به پایان می رسد به عنوان به خوبی.

در لندن Pompeo مجموعه ای از موضع ایالات متحده در روشن ترین شرایط ممکن است. تروریسم بین المللی بود دیگر اصل وجودی تهدید به غرب: چین شد. "زمان حرکت" او گفت:. "در حالی که ما هنوز هم باید فوق العاده هوشیار ... حزب کمونیست چین ارائه مرکزی تهدید از زمان ما است." Pompeo منطق ساده بود: تحریم های اقتصادی ممکن است برای قرار دادن نیروی واقعی به آن فلسفی به چالش دموکراتیک سرمایه داری. آمریکا هژمونی است افتتاح—و نه توسط داعش, ایران, روسیه و یا هر کس دیگری. تنها در پکن.

این بود که آیا چرخش و یا چیز دیگری Pompeo نیز روشن در مورد آنچه باید انجام شود. آن "را یک تلاش هماهنگ و نه فقط توسط ایالات متحده, اما همه ما که عشق آزادی و گرامی دموکراسی و حکومت قانون را به اطمینان حاصل شود که [که] باقی مانده در غالب مدل برای جهان برای قرن آینده" او گفت:. قرار داده راه دیگر: چین را تهدید می کند نه تنها آمریکا بلکه غربی راه زندگی است.

اما این واضح نیست که بریتانیا موافق است. حتی قرار دادن Huawei تصمیم به کنار لندن به نظر می رسد در حال حاضر محاسبه می شود که چین یک زمین هموار با طلا آن را نمی توانیم به دور ماندن از. نقطه عطف بود رئیس جمهور چین را تا سال 2015 وزارت امور خارجه انگلیس—افکار و دیوید کامرون نخست وزیر با نفوذ خود را صدراعظم جورج آزبورن. یازدهم داده شد افتخار سلطنتی سوار کالسکه پایین بازار و دولت ضیافت در کاخ باکینگهام. این بازدید که منادی به عنوان شروع یک "عصر طلایی" از انگلیس و چین روابط. دولت انگلیس اعلام کرد قصد خود را پس از آن به چین "بهترین شریک زندگی در غرب است."

نتیجه فوری این سفر بود که میلیاردها پوند ارزش تجاری می پردازد. اما این انتخاب استراتژیک بود که مهم نیست فوری تاثیر مالی. در پنج سال پس از لندن تبدیل به مرکز بین المللی برای پاکسازی ارز چینی—بالقوه در دراز مدت معدن طلا برای بریتانیا باشد. آزبورن را محاسبه تایید شده توسط کامرون بود که چینی ثروت و قدرت بودند یک واقعیت زندگی است نه یک بحث است. در محافظه کار و سنت برخورد با جهان به عنوان آن است نه به عنوان آن را باید بحث کرد که بریتانیا باید استفاده قبل از دیگر رقبای اروپایی می تواند. کامرون و آزبورن استدلال کرد که در آن زمان انگلستان بود در یک "مسابقه جهانی" و تنها چیزی که معقول بود به مبارزه به مقابل آن.

بریتانیا سیاستمداران نه تنها آنهایی که ببینید که واقعیت زندگی است. سر مخفی بریتانیا سرویس اطلاعاتی MI6 الکس جوان مجموعه ای از تغییر چشم انداز مقابله با لندن در یک سخنرانی نادر در سال 2018 است. "در واقع قدرت و پول و سیاست است که شرق," او گفت:. "این یک واقعیت سیاسی ما نیاز به تنظیم به."

در لندن چین را دوست ندارد "مرکزی تهدید از زمان ما" به عنوان Pompeo آن قرار داده است اما مرکزی گاو پول نقد. ثروت و قدرت در حال حرکت به شرق و لندن نگاه ویژه ارتباط است یا نه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب