کالیفرنیا استثنایی جدید آمریکا استثنایی

سیاست چگونه نتانیاهو نخست فرماندار گاوین Newsom است دست زدن و در عین حال یکی دیگر از فاجعه در گلدن استیت.

توسط NEWS-SINGLE در 2 اردیبهشت 1399
کارولین Cole-استخر / گتی

لس آنجلس— کالیفرنیا صعودی و فرماندار آن, گاوین Newsom می داند آن است. خود دولت است که با داشتن چشمگیر موفقیت در مهار این بیماری همه گیر کوروناویروس و Newsom است بنابراین صعودی در مورد وضعیت آن است که او در مورد کالیفرنیا به عنوان اگر آن را به یکی از قدرتمند ترین جهان, سازمان ملل نه تنها بزرگترین دولت است.

"من امیدوارم که ما در حال مدل سازی رفتار خوب" Newsom به من گفت روز دیگر وقتی که من با او از طریق تلفن از ساکرامنتو, به عنوان او در یک برنامه ریزی چند حالته پاسخ به بحران با همکار خود را دموکراتیک فرمانداران در اورگان و واشنگتن است. "نگاه ما به پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان 40 میلیون, قوی, ما به عنوان متنوع دولت به عنوان وجود دارد در این کشور [با] 20-برخی از درصد از دولت های خارجی به دنیا آمد." به عبارت دیگر کالیفرنیا مقدار به یک نوع از کشور را نزد خود است و فقط در پاسخ درآمده است.

این ماه Newsom که مارس 19 اجباری اقامت در خانه سفارش برای اولین بار در کشور و به استناد کالیفرنیا قدرت به عنوان یک "دولت-ملت" تا اعلام کند که این امر قرض 500 دولتی هواکش به دیگر COVID-19 نقاط داغ در نیاز و استفاده از آن بسیار زیاد بودجه مازاد برای شروع تقریبا 1 میلیارد دلار زنجیره تامین از چین به واردات 200 میلیون تنفسی و ماسک های جراحی.

Newsom حرکت—و کسانی که از دیگر آبی دولت فرمانداران است که باید گرفته شود در مقابله با بحران در صورت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شکست—نوع اقدام قاطع که آمریکایی ها ممکن است به آسانی انتظار از دولت فدرال است. از حاشیه اقیانوس آرام به شمال, آبی متحده افتاده زود به نقض با اقدامات قوی اجتماعی فاصله تعیین به سطح شیب دار بالا, تست و با دقت در نظر گرفته و برنامه ای برای بازگشت به برخی از صورت ظاهر از نرمال در مراحل کالیبره. کاخ سفید مجبور شده است به بازی گرفتن.

Newsom رویکرد نیز روشن ترین نشانه در عین حال که در کالیفرنیا استثنایی—آن دیرین خود تصویر به عنوان مکانی که تصور آینده چگونه خواهد نگاه و کار برای هوافضا و محاسبات و سرگرمی—ممکن است جدید آمریکا استثنایی. چگونه دولت در پاسخ به این عظیم اقتصادی و اجتماعی و مراقبت های بهداشتی چالش می تواند ثابت کند که تصویر دقیق است—و یا شکستن آن را به طور کامل.

به طور کلی کالیفرنیا به نظر می رسد که موفق به شدت محدود کردن گسترش ویروس هر چند دولت باقی می ماند قابل ملاحظه ای تحت آزمایش به طوری که آمار ممکن است به عنوان تشویق به عنوان آنها به نظر می رسد. از دیروز 31,675 موارد تاييد شده بود در سطح ایالت و 1,178 مرگ و میر—در مقایسه با 247,512 موارد و 14,347 مرگ و میر در ایالت نیویورک است.

Newsom اقدام تا به طور یک جانبه در مخالفت با واشنگتن, آیا نگهداری برخی از خطرات. کالیفرنیا مالیات دهندگان حواله در حدود 15 درصد از کمک های فردی به وزارت خزانه داری ایالات متحده در عین حال کالیفرنیا است که در پایان تنها یک دولت مسئول و وابسته به قوانین فدرال و سخاوتمندانه مانند هر دیگر. آن را می توانید خرید تجهیزات و نفوذ در بازارهای جهانی اما این نمی تواند مجموعه ای از ملی تجارت یا سیاست های اقتصادی. اما آن را به اندازه کافی آسان به تصور قرمز دولت نمودار comparably مستقل و البته در برابر یک آینده دموکراتیک دولت در واشنگتن—که یکی از لیبرال ها که کف Newsom امروز ممکن است مخالفت می کنند.

هنوز Newsom تا کنون برنده ستایش گسترده نه تنها برای پاسخ به این ویروس در بحران اما برای بیان یک جایگزین چشم انداز به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و آمریکا رویکرد دولت در مورد مسائل از جمله خودرو تولید گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا و بی خانمانی و مراقبت های بهداشتی.

هفته گذشته Newsom و همکار خود را دموکراتیک فرمانداران کیت براون اورگان و جی Inslee واشنگتن—مانند شش از سواحل شرق همتایان اعلام کرد که همکاری در یک طرح مشترک برای بازگشایی کشورهای خود را' اقتصاد یکی که طرح حذف پزشکی و علمی شاخص برای زمانی که آن را امن برای شروع بازگشت تدریجی به زندگی عادی تر. آنها متعهد خاص و تلاش برای حفاظت از جمعیت های آسیب پذیر در مکان هایی مانند خانه های سالمندان و ایجاد یک سیستم برای تست آهنگ و منزوی COVID-19 بیماران حتی پس از گسترده تر محدودیت ها برداشته.

یک روز بعد Newsom برشمرد و نیم دوجین معیارهای او را در تصمیم گیری زمانی که و چگونه او در حال حاضر نامعلوم ماندن در خانه و منظور از جمله در دسترس بودن گسترده تست و ردیابی ایجاد دستورالعمل های جدید برای مدارس و کسب و کار و اطمینان داد که خانه های سالمندان و دیگر گروه مراقبت از تنظیمات را می توان امن و بیمارستان در حال آمادگی برای یک پتانسیل افزایش بیماران. او هشدار داده که کالیفرنیا باید انتظار ادامه با پوشیدن ماسک و برای غذا خوردن در رستوران های با کمتر از جداول که در آن سرور پوشیدن دستکش و ماسک و همچنین آماده شدن برای unlikelihood که رویدادهای ورزشی و کنسرت و جشنواره را با رزومه تابستان است. و او منصوب یک شورای مشورتی رهبری سابق دموکرات نامزد ریاست جمهوری تام Steyer و از جمله همه از دولت زندگی سابق فرمانداران برای نظارت بر راه اندازی مجدد اقتصاد است.

کالیفرنیا ظاهری موفقیت شده است یک نوع دفاع شخصی برای Newsom که برنده دفتر در سال 2018 پس از خدمت به عنوان معاون فرماندار به hyper-صالح سیاسی زرنگ جری براون. وجود دارد برخی از شک و تردید اولیه در مورد اینکه آیا Newsom خواهد بود تا به این کار بالا است. او کاهش coiffed, telegenic شکل و به عنوان شهردار سان فرانسیسکو بیش از یک دهه پیش در حالی که در میان یک طلاق به حال یک رابطه جنسی با یک تابع بود که بعد از آن ساخته شده است. او اذعان کرد یک مشکل الکل که او به دنبال مشاوره. او از سر گرفت نوشیدن در حد متوسط چند سال بعد.

Newsom آشنا تنگاتنگی با روز به روز واقعیت های داخلی از انزوا. او و همسرش جنیفر Siebel Newsom, یک مستند ساز و بازیگر باید چهار جوان, کودکان در خانه. "که شدید ترین قسمت," او گفت:. "مدرسه ما روز, شاید, صادقانه گذشته یک ساعت چرا که آنها فقط نمی مدلسازی مشورت با پدر و مادر خود را. و به طوری که سخت ترین بخش قادر به دیدن دوستان خود و playdates. زوم فقط کار می کرد برای یک یا دو هفته قبل از آنها فقط بیش مجازی playdate."

او در نظر گرفته و تحلیل چرا کالیفرنیا به نظر می رسد فوق العاده آماده برای دیدار با تهدید ویروس. "این روایت از مشت زدن و بالاتر از وزن ما این روایت در اطراف یک ملت-دولت که در روایت است که بخشی از کالیفرنیا روح بودن خیال و ظالمان این کارآفرینی است که در آینده اتفاق می افتد در اینجا برای اولین بار," او گفت:. "وجود دارد یک افتخار است که وجود دارد شاید یک استکبار در زمان است." اما او افزود: "من فکر می کنم همه از آن ساخته شده است به DNA و همه بخشی از این سس در حال حاضر است."

کالیفرنیا DNA است تحقیقات پیشگام در زمینه هایی مانند نجوم و فیزیک هسته ای و پزشکی و ژنتیک است. عمومی-مقامات بهداشتی در شهرستان سانتا کلارا در قلب دره سیلیکون تاسیس یک حادثه مرکز فرماندهی به برنامه ریزی برای دست زدن به این ویروس سه روز پس از تایید آمریکا مورد. در اواسط ماه مارس زمانی که این ویروس را گسترده بود آشکار تبدیل شدن دانشمندان در برکلی ابتکاری ژنتیک موسسه شتافت به توسعه سریع آزمون است با موفقیت مستقر به ساکنان اطراف دولت است. بلوم انرژی یک شرکت مستقر در Sunnyvale که به طور معمول تولید سلول سوختی قدرت ژنراتور و توجه Newsom تماس برای بازسازی نمرات آسیب دیده هواکش در این دولت موجودی. به طور گسترده تر و حرکت به مجازی محل کار در سراسر کشور کمک کرده است تخم ریزی کردن هزاران نفر از فناوری جدید مشاغل اینجا.

طلایی دولت دائمی حساسيت به فاجعه قریب الوقوع است و همچنین کمک به آماده سازی آن برای دیدار با این یکی Newsom گفت. کالیفرنیا سیاسی و دولتی مشروط است به مقابله با زلزله, آتش سوزی, رانش زمین, خشکسالی و سیل و هر شیوه ای دیگر از طاعون و طبیعی و انسان ساخته شده—و تا حد زیادی در راه است که نادیده سیاست های حزبی. "ما به نوعی فراتر از دوران بحران" Newsom گفت. "و شما را در آنچه دولت را از طریق بوده است در سال 2015 با آتش سوزی و '17 و '18 و در سال گذشته نه تنها ترکیبی از آتش سوزی اما خاموشی که واقعا تقویت این روابط ... و من فکر می کنم که شاید بیش از هر چیز دیگری واقعا ثابت کرده بود کلید در این لحظه است."

است که می گویند سیاسی مقاومت مواجه شده است وجود ندارد. یکی از چالش های است که Newsom به مدیریت سیاسی و جمعیتی مربوط به حوزه های مختلف به عنوان ملت و تقریبا به عنوان تقسیم شده است. نماینده Devin Nunes, یک ملتهب تهمت متحد از دره مرکزی به شدت انتقاد اجتماعی فاصله و تعطیلی مدارس به درد نمیخورد. و Newsom مواجه انتقاد از برخی از همکار دموکرات خود را برای صدور ایالت اقامت در خانه سفارش تنها پس از شهرداران از دولت دو اصل شهرستانها—لندن نژاد در سان فرانسیسکو و اریک Garcetti در لس آنجلس—در حال حاضر انجام می شود. یکی از Newsom عبدالله به من گفت که فرماندار بود می خواستم محلات را به سرب در اجتماعی-فاصله اقدامات گسترده ای برای اطمینان از خرید-در زمانی که او در زمان ایالت عمل است.

بر خلاف مقامات در برخی از کشورهای دیگر Newsom تا حد زیادی اجتناب آوازی انتقاد از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا حدودی به دلیل بزرگ عصری داخلی و روستایی کالیفرنیا به لحاظ سیاسی قرمز به عنوان آن می شود. برای بسیاری از نیم قرن گذشته, ملی, مجلس, تمسخر کالیفرنیا به عنوان یک dystopian شکست خورده دولت از مشکلات مزمن و اجتماعی permissiveness. با وجود این دولت شدید و بحران بی خانمانی و خمیازه کشیدن شکاف بین ثروت و فقر که نوع کاریکاتور دیگر کاهش آنجا یخ با توجه به دولت است که با توجه به دنیای اپل و تسلا و Netflix بکشد. هنوز محافظه کار ساکنان مرکزی و داخلی کالیفرنیا نمی تواند متفاوت تر از لحاظ سیاسی خود را لیبرال همتایان در ساحل. "حدود 40 درصد از دولت این است که بیشتر احتمال دارد به گوش دادن به ناروا نسبت به او" این Newsom مشاور به من گفت صحبت خواست نامش فاش نشود به منظور پرده. "بخشی از لفاظی بود و نه بیگانه آن مردمی—دانستن است که آنها را به واقعی قربانی—به منظور ایجاد اعتماد با که بخشی از دولت, به طوری که آنها خواهد پرداخت توجه به او وقتی که آمد آن زمان به اجباری عمل است."

Newsom به من گفت که او ویژگی بخشی از دولت در اوایل آگاهی از تهدید گرانش به پذیرش آن ابتدا در اواخر ژانویه از پرواز آمریکایی از بازگشت از چین و بسیاری از آنان پس از آن در قرنطینه پایگاه های نظامی. "تعدادی از کشورها به عنوان شما را به یاد داشتند و نه علاقه مند در مصرف آن عودت پرواز از چین," او گفت:. "و به عنوان یک نتیجه, ما شروع به کسانی که مستقیم مکالمات نه تنها در کاخ سفید اما در CDC و HHS که واقعا به ما اجازه توسعه دو طرفه خط ارتباطی است."

چهل سال پیش یکی دیگر از زمانی فرماندار کالیفرنیا سوار به کاخ سفید در نقد او از واشنگتن را شکست و خود را متعهد به بازگرداندن آمریکایی عظمت است. Newsom را سیاست یک جهان دور از رونالد ریگان اما او یک نسل پنجم کالیفرنیا و او گفت که او احساس می کند منحصر به فرد مسئولیت حفظ و حمایت خود را از دولت خانه شهرت. "این فوق العاده ای میراث, این, دولت," او گفت:. "این همیشه یک مقایسه ناعادلانه اما مردم صحبت از شرق و غرب که در آن از اینجا در غرب مردم به چیزی شروع و در حالی که در خارج وجود دارد در شرق آنها را به پیوستن به چیزی. بنابراین واقعا وجود دارد که پیشگام روح همیشه به دنبال به آینده و به دنبال بیش که ساحل—ساحل از رویاهای که رونالد ریگان استفاده می شود به صحبت می کنند."

ریگان آمد galloping از کالیفرنیا به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در مواجهه با جیمی کارتر شکست های مدیریت و شایستگی و در میان گسترده عمومی بی اعتمادی واشنگتن پس از ویتنام و واترگیت. این COVID-19 بحران را به خوبی ممکن است تبدیل به یک قابل تعریف لحظه ای در سیاست آمریکا یکی که 52 ساله Newsom است که به خوبی آماده برای بهره برداری از, اگر دولت خود را از دست داده و معلوم بهتر از بسیاری از مکان های دیگر' در پایان. Newsom به من گفت که او سپاسگزار برای کالیفرنیا ظاهری "موفقیت اولیه از خم منحنی" این بیماری همه گیر. اما او اذعان کرد: "به هیچ کشش احساس می کنم که ما در طرف دیگر آن است."

او همچنین می داند دست اول گرفتاری دولت کسب و کارهای کوچک به طوری که بسیاری از آنها به او دستور داد بسته شده است. Newsom ساخته ثروت خود را از طریق یک سری از سرمایه گذاری در wineries, هتل ها, رستوران ها و دیگر کسب و کار مهمان نوازی شروع با اولین PlumpJack فروشگاه شراب که باز در سان فرانسیسکو در سال 1992. او اشاره کرد که خود کسب و کار "ممکن است در یک نابینا اعتماد, اما آنها همچنین سوار کردن در حال حاضر و اثرات عمیق و تلفظ."

او ثابت هزینه های دولت در پاسخ اولیه به این ویروس در 7 میلیارد دلار و شمارش و تا کنون توانسته است برای تامین مالی اقدامات خود را خارج از بودجه مازاد ساخته شده است تا در طول دوره تصدی خود را از سلف قهوه ای است. "ذخایر وجود دارد و آنها در حال بدیهی است که فوق العاده مهم است," او گفت:. "من فکر می کنم بزرگترین مبارزه همه ما ناشناخته است," او اضافه شده است. او اشاره کرد که در سال آینده پیش بینی شده بودجه دولت—به دلیل به زودی خواهد بود گریم. "من فقط می توانم بگویم این است: ما در حال مدل سازی بیش از سه سال آینده برخی از فک انداختن کسری که ما خواهید بود و نرخ بیکاری دوست دارد که ما هرگز در طول عمر ما. اقتصادی تصویر گلگون است و فوق العاده جدی...ما در حال برخورد با یک رمان ویروس. و در حالی که به اعتقاد ما برخی از چیزهایی درست باشد ما باید به رسمیت شناختن شکنندگی آن اعتقادات در این زمینه که چگونه این ویروس ممکن است عمل می کنند."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im
آخرین مطالب