چین به حیف و میل آن در اولین فرصت عالی

ایده های جهان را تجربه کرده است در شش ماه ژئوپولیتیک خلاء و چین پر کرده است آن ضعیف است. Kevin Fraye

توسط NEWS-SINGLE در 9 مرداد 1399
Kevin Frayer / گتی

سیاست خارجی ناظران به مدت طولانی مورد بحث: اگر چه پکن صادر شد به یک فرصت طلایی برای قدم زنی با تبختر در صحنه جهانی وجود ندارد و بیشتر قدرتمند ایالات متحده است ؟ خواهد آن را تصاحب فرصت اقدام برای خوب و قانع کننده جهان صلح آمیز آن نیت? و یا آن را دنبال تنگ چشم انداز ملی مورد علاقه ؟ جهان سهوا اجرای این آزمایش از ژانویه تاکنون است.

ترکیبی از چین اوایل coronavirus بازیابی فاجعه بار سلامت و وضعیت اقتصادی در ایالات متحده یک دولت که "امریکا برای اولین بار" غرایز را تبدیل کشور به سمت داخل و عمدتا هر-کشور-برای-خود را در پاسخ به همه گیر جهانی است و قرار است در چین در جغرافیای سیاسی در صندلی راننده. تا کنون پکن حیف و میل این فرصت را در مد دراماتیک.

اخبار از دیپلمات های سوزاندن اسناد در هوستون نشان دهنده فقط آخرین چشمگیر توسعه در واشنگتن به سرعت رو به وخامت روابط با پکن است. ایالات متحده تنها کشور با بدتر شدن روابط. در نیمه اول سال 2020 پکن شده است مربوط به سرتاسر جهان در آن ابراز وجود: بریتانیا, ژاپن, استرالیا, هند, کانادا, و دیگران شده اند و در پایان دریافت از چین به اصطلاح گرگ جنگجو دیپلماسی

لیستی از آنچه که در چین انجام داده است به منظور بالا بردن شک و تردید و سوء ظن است ، ماه گذشته پکن دنبال مرگبار مرز مناقشه با هند عبور از خط کنترل واقعی و کشتن برخی از 20 سربازان هندی. آن را به تصویب رساند امنیت ملی و قانون است که به طور موثر به پایان رسید, دلار هنگ کنگ, سیاسی, آزادی, نقض بین المللی توافق کرده است. زمانی که دولت استرالیا ابراز خفیف پشتیبانی از یک تحقیق بین المللی به COVID-19 ریشه چین ممنوع و مشمول مالیات کلیدی کشاورزی واردات است. توکیو می گوید که مسلح, چینی, ساحل گارد عروق میره در نزدیکی جزایر Senkaku هر روز از ماه آوریل و به پکن هشدار داد شهروندان خود در برابر سفر به کانادا با استناد به "مکرر اقدامات خشونت آمیز" ظاهرا انجام شده توسط اجرای قانون است. تایوانی وزیر خارجه یوسف وو به تازگی گزارش داد که "بی سابقه" تعدادی از دریا و هوا تمرینات در نزدیکی جزیره و نیروی هوایی این ماه انجام زندگی می کنند-آتش دریل در دریای چین جنوبی است. هیچ درک و سرکشی به نظر می رسد بیش از حد کوچک برای استخراج خصمانه چینی پاسخ: وقتی هلندی تغییر نام داد و نماینده آن در تایوان—از هلند تجارت و سرمایه گذاری به هلند دفتر تایپه—چین تهدید به توقف ارسال تجهیزات پزشکی و تحریم هلندی کالا.

اگر این چیزی است که چینی رهبری جهانی به نظر می رسد مانند بسیاری از دولت ها به سرعت انعقاد تعداد ما.

آنها فقط نگرانی و شکایت اما اقدام و خطر پکن بیشتر خشم. بریتانیا پیشنهاد کرده است یک مسیر به شهروندی برای نزدیک به 3 میلیون دلار هنگ کنگ از ساکنان و خود را به حالت تعلیق معاهده استرداد. لندن معکوس خود را بر روی Huawei نقش در ساختمان انگلیسی 5G شبکه محرومیت شرکت چینی به طور کامل. پس از مرز زد و خورد هند—یکی از مهم ترین بازارهای چینی شرکت های فن آوری—ممنوع 59 برنامه های چینی از جمله Infinite و WeChat. تماس در دهلی نو در حال افزایش است به انکار چین کلید زیرساخت قرارداد و حتی به تحریم محصولات چینی. ژاپن تاسیس $2.2 میلیارد دلار از صندوق برای کمک به تولید کنندگان تغییر تولید از چین و شینزو آبه چهره های کاهش مقاومت به تلاش های خود را در تقویت ژاپن استقرار نظامی. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون گفت که منطقه در حال حاضر رو به "مهم ترین استراتژیک تجدید پس از جنگ جهانی دوم" اعلام کرد نزدیک به 190 میلیارد در هزینه های دفاعی در طول دهه های آینده با تمرکز بر high-tech برنامه های است که می تواند ضد چینی قابلیت های. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت مشغول بوده است نه فقط بسته شدن کنسولگری اما اعلام رسمی آن مخالفت پکن ادعا می کند در دریای چین جنوبی rescinding هنگ کنگ ویژه وضعیت اقتصادی و تحریم شرکت های چینی بیش از موارد نقض حقوق بشر در سین کیانگ.

هندی سابق مشاور امنیت ملی Shivshankar منون نوشت: در این ماه که "آن را سخت به فکر می کنم از زمان پس از انقلاب فرهنگی که چین بین المللی اعتبار و شهرت شده اند کمتر است." که قابل توجه بیانیه با توجه به مزایای پکن برخوردار فقط چند ماه پیش. ماکیاولی گفت که بهتر است به ترس از عاشق. او نمی گویند متنفر بودم.

درک چرا حزب کمونیست چین است که عمل به ظاهر خود شکست مد در حال حاضر سوال بالا در سیاست خارجی ذهن. اما شاید هیچ تنها پاسخ درست است. در اوایل این سال به عنوان ویروس گسترش از چین در سراسر جهان رهبران به وضوح نگران تهدید به بین المللی خود ایستاده و به دنبال نو طرح روایت است. اطلاعات عملیات و تهدید در برابر کسانی که ممکن است سرزنش پکن به دنبال. در موارد دیگر چین اولویت بندی کرده است حقایق را بر روی زمین بیش از بی ثبات کرد. جهان ممکن است واکنش نشان می دهند با ترس و وحشت در چین اقدامات در هنگ کنگ, مثلا, اما پکن فرض می شود که احساسات را سرد و که آن را حفظ کنترل—رویکرد یادآور روسیه single-mindedness در کریمه چند سال پیش. در عین حال موارد دیگر به نظر می رسد بهتر توضیح غرور: The time has come, چینی, مبلغان استدلال می کنند برای جهان را به جای خود به چین را قدرت و نه برعکس.

با هم این انگیزه های متفاوت نشان می دهد که کلیشه—ارائه شده به تازگی به عنوان هفته گذشته توسط دادستان کل ویلیام Barr—فکر می کند که پکن در دهه ها و قرن ها در حالی که غرب نمی تواند تمرکز فراتر از بعد چهارم است که اغلب اشتباه است. رهبران آن می تواند فقط به عنوان ارام به عنوان هر کس دیگری.

ایالات متحده باید نگاهی کوچک به راحتی در تحقق آن. زمینه پویایی باقی می ماند: چین در حال خروج از رکود اقتصادی سریع تر از آمریکای شمالی و اروپا و نظامی خود را قوی تر رشد می کند در هر سال و در کشورهای اقتصادی افسردگی ممکن است خروج همه گیر بیشتر متکی بر سرمایه و بازار و نه کمتر از آن. رهبران چینی بر این باورند که آینده آنها است به آنها منتقل متمرد و کاهش دموکراسی مانند ایالات متحده ،

امریکا خوش شانس بوده که پکن نیست در عمل با بیشتر عیاری این زمان در اطراف. جهان را تجربه کرده است در شش ماه ژئوپولیتیک خلاء و چین پر کرده است آن ضعیف است. چه اتفاقی می افتد بعدی ممکن است کمتر به چینی ها نسبت به سیاست آمریکا. یک فعال احیا ایالات متحده یک بار دیگر می تواند به طور موثر در رقابت با چین و از سرگیری نقش خود را به عنوان یک رهبر جهانی. اگر آن را ندارد, از شش ماه گذشته می تواند نگاه کنید بیشتر شبیه به یک انحراف از یک مقدمه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن