چین معامله در نفوذ جهانی پرداخت

شاتر / اطلس

این بهار جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد که او را متوقف آمریکا بودجه ای را برای سازمان بهداشت جهانی پیش از این بیش از 400 میلیون دلار در سال—و او اعلام کرد این حق در میان جهانی از همه گیر. یک هفته بعد رئیس جمهور چین متعهد یکی دیگر از $30 میلیون—که ابدا برای کمبود (نه به ذکر است که چین هنوز هم مدیون این سازمان 60 میلیون دلار در حق عضویت در یک مقدار که انتظار بعد از این سال). اما لحظه ای بود روشن مورد در نقطه, برای موفقیت چین در دفترچه دیپلماسی است که در آن مقدار مسائل کمتر از این پیام: شما نمی توانید تعداد در ایالات متحده, اما شما می توانید تعداد ما.

آمریکا بود تا تهمت دستور بررسی سهم بزرگترین دولت حامی مالی از این که چین کمک شد فقط بیش از 10 از آنچه در ایالات متحده بود. در عین حال برای سال در حال حاضر, حتی قبل از تهمت متهم کرد که از بودن بیش از حد “چین محور” مقامات آمریکایی نگران است که چین نگهداری می شود به نحوی خرید بیشتر نفوذ با پول کمتر در سراسر جهان است.

“چینی را به عنوان پول کمی به عنوان آنها می توانید دور با” Rear Admiral Kenneth برنارد, که قبلا به عنوان یک مشاور سیاسی به مدیر کل سازمان بهداشت جهانی و به عنوان دستیار ویژه برای biodefense به رئیس جمهور جورج دبلیو بوش به من گفت. “آنها را به عنوان پول کمی که خواهد خرید نفوذ است.”

“این است که در مورد عادلانه بودن” او اضافه شده است. “این است که در مورد برنده شدن است.”

این نیست که تنها نمونه. سال گذشته ایالات متحده به بیش از $670 میلیون دلار به سازمان ملل متحد بودجه عملیاتی در حالی که چین به حدود 370 میلیون—هنوز اتباع چینی در حال حاضر سر از بدن 15 سازمان های تخصصی. “هیچ ملت دیگر منجر به بیش از یک” ملانی هارت یک عضو ارشد و مدیر سیاست چین در مرکز آمریکا به من گفت. “سهم یک چیز است اما [چینی پرسنل] نشان می دهد و آنها فشار.”

چین عضله خم نیز رخ می دهد در یک زمان که در آن رئیس جمهور آمریکا ابراز بی علاقگی و یا آشکار تحقیر برای, سازمان های بین المللی لغو یا تعلیق کمک های مالی برای برخی از, و آن را به سوال برای دیگران. قدرتمند ترین کشور در جهان است که شاید حق را به این وضعیت—بعد از همه روسای جمهور ایالات متحده نادیده گرفته اند و یا sidestepped سازمان های بین المللی برای چندین دهه است, در راه اندازی بمب مبارزات بیش از کوزوو در 1990s و عراق در 2000s. اما چین به وضوح می بیند چنین سازمان نه به عنوان بی ربط موانع اما به عنوان مناسب وسایل نقلیه برای گسترش نفوذ جهانی. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در عین حال—هر چند ایالات متحده منصوب فرستاده ویژه برای مقابله با “بدگویی نفوذ” چین و دیگران در سازمان ملل متحد نسبت به ابتدای سال و در نهایت اعلام نامزدی برای آمریکا در سال-صندلی خالی در که هیئت اجرایی—تا حد زیادی واگذار میشه.

علاوه بر این پکن splashy اما ناچیز سهم به این که در هفته گذشته چین با ارسال نماینده اتحادیه اروپا به رهبری متعهد کنفرانس برای پیدا کردن یک واکسن. ایالات متحده برای شرکت کاهش یافته است. در یک تماس تلفنی با خبرنگاران یک مقام ارشد دولت رسمی بارها و بارها sidestepped سوال در مورد چرا و اصرار داشت که “ما در همکاری با شرکای اروپایی همچنان بسیار قوی است.”

الگوی تکرار خود را در سراسر این سیاره است. ایالات متحده هنوز هم می دهد میلیاردها دلار کمک های خارجی هر سال بودجه لمس تمام جنبه های زندگی در کشورهای دیگر از جمله بهداشت عمومی, آموزش نظامی, بهسازی, و حقوق زنان. اما چین براق و تازه وارد نسبت در بسیاری از کشورهای در حال توسعه که آمده اند به ایالات متحده کمک برای اعطا. در 15 سال گذشته چین بوده است شخم پول به megaprojects مانند فرودگاه ها و سدها—استراتژیک و پر زرق و برق, سرمایه گذاری اجتناب ناپذیر بناهای تاریخی به چین جاه طلبی و قدرت ماندن. و بودجه نمی تمایل به آمده با همان نوع از نرم افزار-شفافیت و حقوق بشر-حفاظت در رشته های متصل به آمریکا کمک, که باعث می شود آن را جذاب تر به فاسد و یا دولت های اقتدارگرا. بنابراین حتی اگر چین نمی دهد بیشتر از این تبلیغ بهتر است.

رهبران چینی نیز در حال حاضر در کشور خود به عنوان یک صدا برای کشورهای در حال توسعه در برابر غالب غربی و قدرتهای جهانی. “آنها بازیکنان بزرگ” در تلاش برای به دست آوردن سازمان بهداشت جهانی به تمرکز بر کشورهای در حال توسعه مسائل دیوید Hohman که قبلا به عنوان معاون مدیر دفتر امور جهانی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی به من گفت. “خوشبختانه در که به شما رای نمی دهند در همه چیز اما اگر شما تا کنون انجام [چین] آرا … این یک مزیت بزرگ برای آنها است.”

از طریق آن کرسی در شورای امنیت سازمان ملل چین کمونیست و دولت تا به حال توانایی خنثی کردن دیگر اعضای جاه طلبی برای چند دهه. اما تنها به تازگی آن را آغاز کرده اند به انعطاف پذیری این عضله است. در 15 سال گذشته چین وتو 11 قطعنامه شورای امنیت بیش از پنج بار به عنوان بسیاری به عنوان در قبل از 15 سال. (که هنوز هم گرفتار به ایالات متحده آن را وتو 18 قطعنامه در همان 30 سال دوره.)

در همین حال پکن در حال کار به بازنویسی قوانین لیبرال سیستم امریکا یک بار بالید خود را در ساخته شده است. چین واز دو قطعنامه از طریق سازمان ملل متحد شورای حقوق بشر هارت توضیح داده شده در نوشته شهادت به ایالات متحده-چین اقتصادی و امنیتی بررسی کمیسیون این بهار یک “نشان می دهد که حقوق بشر باید متوازن با توسعه اقتصادی نیاز دارد” و دیگری پرسیدن که بافتهای فرهنگی در نظر گرفته شود که با توجه به استانداردهای حقوق بشر. هارت به من گفت که “ایالات متحده در حال حاضر نمی مراقبت در مورد شورای حقوق بشر سازمان ملل. چین می کند.” (ایالات متحده در خارج از بدن که در سال 2018 هنگامی که پس از آن سازمان ملل متحد سفیر نیکی هیلی متهم آن را از بودن مغرضانه علیه اسرائیل است.) و آبیاری پایین از استانداردهای بین المللی هارت می گوید: ایجاد “مانور اتاق” برای authoritarians در سراسر جهان است.

“این یک ایده خوب نیست به دیکتاتورها اجازه اجرای آژانس های سازمان ملل متحد گفت:” برنارد که بازنشسته از خدمات بهداشت عمومی آمریکا. “نه به این دلیل که آن را به خصوص چین یا نه چین. این دلیل است که حوزه برای کسانی که مسائل مربوط به صدمه می بینند.” چین در حال حاضر در حال برگزاری تا 1 میلیون اویغوری مسلمانان در آنچه در آن خواستار “re-آموزش و پرورش” اردوگاه در شرایطی که گروه های حقوق بشر و دولت های دیگر را محکوم کرده اند.

“اگر هر دولت دیگر از چین بود که برگزاری یک میلیون مسلمان خودسرانه من فکر می کنم ما می توانیم منطقی فرض کنیم ما در حال حاضر می تواند به خوبی در راه در یک بحث نه فقط در مورد تحقیق و اما در مورد مسئوليت” سوفی Richardson, چین, مدیر دیده بان حقوق بشر گفت: من. اما سازمان ملل متحد حتی راه اندازی یک بررسی. در یک نقطه در مارس 2017, با توجه به سازمان دیده بان حقوق بشر گزارش امنیت سازمان ملل متحد همراهی یک اویغوری فعال در خارج از مقر سازمان ملل متحد که در آن او شرکت در یک فروم. یک دیپلمات چینی بعد bragged در مورد آن در رسانه های دولتی هارت که در شهادت او.

در مثال دیگری است که دیده بان حقوق بشر برجسته شده دولت چین بازداشت یک فعال سیاسی که در تلاش برای رفتن به ژنو برای یک جلسه در شورای حقوق بشر. پس از فعال کائو Shunli درگذشت پس از شش ماه بازداشت دیپلمات چینی در ژنو مسدود شده و تلاش برای برگزاری یک لحظه سکوت در حافظه خود. چین “حقوق بشر در دستور کار است که در مورد حقوق بشر” برنارد گفت. “این در مورد سیاست چین.”

همان درست است از هر گونه ساز و چین با استفاده از برای ساخت آن نفوذ در سراسر جهان است. اگر چین تحت فشار قرار دادند به نصب آن دیپلمات در راس سازمان ملل متحد سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری و سازمان غذا و کشاورزی آن را نه لزوما به دلیل حزب کمونیست چین به مراقبت زیادی در مورد این مسائل در هسته آن سازمان. آن را در مورد به دست آوردن سیاسی و اقتصادی بر کشورهای عضو است. مورد در نقطه: کامرون را به جلو یک نامزد برای رهبری سازمان غذا و کشاورزی که انصراف پس از پکن بخشید کامرونی بدهی. چین همچنین گزارش تهدید به قطع مهم صادرات به کشورهای دیگر اگر آنها حاضر به بازگشت به پکن نامزد شده است. چینی نامزد برنده.

روشن ترین مثال از اینکه چگونه چین با استفاده از این نفوذ شامل تایوان دموکراتیک اداره جزیره که حزب کمونیست چین ادعا می کند به عنوان بخشی از خاک خود را دارد. هارت اشاره کرد که پس از تایوان در سال 2016 انتخاب رئیس جمهور Tsai و نشستند ون زد که به عنوان یک مدافع برای تایوانی حاکمیت از پکن که متوقف شد دعوت از تایوان به آن اجلاس جهانی—هر چند تایوان حضور نبوده است و دلیلی برای نگرانی سال قبل زمانی که یک طرفدار پکن رئیس جمهور به اتهام این جزیره است. “به محض این که مردم تایوان انتخاب یک نامزد که پکن نمی مانند,” اوه,'” هارت گفت. “شما نمی توانید من را متقاعد کند که آن را دیگر حس ساخته شده برای کسانی که به این افراد نشان داده شده وجود دارد به این دلیل که در انتخابات ریاست جمهوری تغییر کرده است.” اخیرا یک مقام ارشد که رسمی dodged سوال در مورد تایوان موفقیت در, پاسخ به همه گیر و گفت: به جای: “هنگامی که شما نگاه در سراسر مناطق مختلف چین در واقع آنها انجام می شود کاملا یک کار خوب است.”

هنوز این همه مانور ممکن است محدودیت های آن است. یک بررسی مرکز تحقیقات پیو از ماه دسامبر قبل از coronavirus بحران فرا گرفته تمام جهان یافت منفی انداز از چین در بسیاری از ایالات متحده, اروپای غربی و آسیا است. چین دارای نفوذ اقتصادی و زرنگ و دانا در مورد استفاده از آن, اما این امر لزوما آن را خریداری نفوذ پایدار در جهان دیگر قدرت اقتصادی مراکز.

در حال حاضر ایالات متحده در افکار عمومی به سمت چین است که در پایین تمام وقت, با توجه به پیو و هر چند اطلاعات هنوز وجود داشته باشد, چگونه افکار عمومی جهان تغییر کرده است از بحران رهبران چینی در حال حاضر به وضوح نگران است. آنها پمپاژ تبلیغاتی توهین به آمریکا پاسخ و شعار خود را برای کمک به کشورهای درگیر با. رویترز گزارش داخلی چینی سند فرسایش در مورد امکان جهانی واکنش شبیه به آنچه چین را دیدم پس از قتل عام میدان تیان آن من. چین یک معامله بزرگ غنی تر و از نظر نظامی قوی تر از آن بود که در سال 1989 اما با جهان غرق در یک بیماری همه گیر و آمریکا trumpeting چین مجرمیت پکن ممکن است به زودی پیدا کردن که وجود دارد برخی از چیزهایی که می تواند پول ثابت نیست.


لی Feiger کمک گزارش.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>