دموکراسی بهتر است در مبارزه با شیوع بیماری

چین روزانه CDIC / ایسنا

زمانی که Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در اواخر ماه گذشته که شیوع رمان coronavirus بين المللی بهداشت عمومی اورژانس او در زمان درد به ستایش چین برای پاسخ به پاتوژن. “در بسیاری از راه های چین واقع است تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ و اغراق نیست که” او گفت:. به عنوان بیماری جدید در حال حاضر به نام COVID-19 رشد به یک بحران بهداشتی چینی به حال مقامات قرنطینه در تمام شهرستانها در چند روز به حالت تعلیق سفر بسته مدارس و کسب و کار و تحمیل محدودیت های شدید است که می تواند به ترک خانه های خود. محلی محققان به سرعت توالی و مشترک ویروس ژنوم اجازه می دهد labs در سراسر جهان به کار خود ابزار تشخیصی. مقامات ساخته جدید “بیمارستان تخصصی” در 10 روز فیلم هایی که از آن دولت چین متعلق به رسانه پمپ به جهان در رسانه های اجتماعی. آنها اهرمی توانمند خود نظارت قدرت به مقیاس تماس با ردیابی یک معیار اساسی در توقف شیوع. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی در ستایش از چین “بزرگ نظم و انضباط است.”

حتی پس از گزارشات بعدی نشان داد که دولت چین به پنهان کاری و خصومت به مخالفت کرده و از شیوع و گسترش که مقامات در ادامه به ستایش پکن پاسخ. در یک کنفرانس مونیخ در اوایل این ماه, Michael Ryan مدیر اجرایی سازمان بهداشت و درمان اضطراری برنامه نگهداری می شود که مردم در چین احساس محافظت می شود. “آنها احساس خود را, دولت به شدت در شدت و به سرعت به حفاظت از آنها,” او گفت:. “که نهایی قرارداد اجتماعی بین هر دولت و مردم آن است.”

در طول بهداشت عمومی بحران دولت ها در ایالات متحده و بقیه جهان مجبور به در نظر گرفتن اقدامات مانند نیاز به چک های بهداشتی محدود کردن جنبش و سازماندهی قرنطينه—که تجاوز فردی و آزادی. بحران در حال حاضر اتفاق می افتند در چین افزایش ناراحت کننده سوال: آیا دولتهای خودکامه مجهز بهتر از دموکراسی برای دیدار با چالش یک بیماری همه گیر?

از یک دهه به یک جهانی واکنش در برابر لیبرال دموکراسی که سوال فوری است. مشتاق autocrats از مجارستان ویکتور وزیر به اوگاندا Yoweri Museveni گیلاس-انتخاب از منوی سرکوبگر تاکتیک و فن آوری—از ساختمان سیستم های نظارت به ممنوعیت مستقل رسانه ها—به اعمال کنترل و حفظ قدرت است. “چین مدل” است کشنده به دموکراسی منتقدان برای آنها چین شرکت حمل از COVID-19 شیوع به نظر می رسد مانند یکی دیگر از اثبات نقطه برای استبداد.

در عین حال عمومی خوب-سلامت عمل نمی کند فقط نیاز به کنترل. آن را نیز نیاز به شفافیت اعتماد عمومی و همکاری—عادات از ذهن است که اجازه می دهد تا رایگان جوامع برای بهتر پاسخ دادن به بیماری های همه گیر. دموکراسی’ توانایی مقابله با COVID-19 به زودی آزمایش می شود; پس از گسترش موارد در کره جنوبی و ژاپن و ایتالیا در روزهای اخیر مقامات وزن چگونه پاسخ می دهند. اما شهروندان کشورهای دموکراتیک می تواند منطقی انتظار یک سطح بالاتر از خلوص و صداقت و مسئولیت پذیری از خود دولت است.

شهروندان آمریکایی برای مثال می توانید تعداد در عینیت و دقت از مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری که هفتگی و مرگ و مير گزارش شده است ثابت از مهم ارتباطی بین دولت و مردم در یک فرم و یا دیگری از اواخر 1800s. قابل اعتماد گزارش را قادر می سازد اپیدیولوژی به پیش بینی یک بیماری رویکردی محققان به توسعه درمان و واکسن, پاسخ برای ردیابی انتقال و عمومی برای حفاظت از خود است.

در مقابل چین به طور فعال مخفی 2003 شیوع سارس از جامعه بین المللی و به خصوص در مراحل اولیه COVID-19 به نظر می رسد به انجام دوباره. مقامات محلی عمدا سرکوب گزارش های اولیه از ویروس ناشناخته گم شده اولیه پنجره پاسخ تا به حال برای جلوگیری از بیماری های عفونی قبل از آن گسترش یافته است. اگر چه محققان منتشر ویروس ژنتیکی توالی در زمان ضبط و مقامات محلی underreported موارد عنوان خطر از انسان به انسان انتقال و بازداشت پزشکان که در مورد این بیماری است.

هنگامی که یکی از پزشکان Li Wenliang تلاش برای هشدار دادن به دوستان در شبکه های اجتماعی-رسانه های سرویس WeChat او احضار مقامات و نیاز به رد نگرانی های خود را. او بعدها در اثر عوارض ناشی از COVID-19. وقتی پرسیده شد که در طول یک مصاحبه بی بی سی در مورد Li درمان این دیپلمات چینی لیو Ziaoming شانه ای بالا انداخت و به عنوان صنعت دست از overzealous مقامات محلی است. اما این دقیقا نقطه. چین پوشش ویروس بود نه نتیجه یک سیستم نقص. در یک دولت استبدادی cover-ups اتفاق می افتد ، زبان استبداد—زبان ترس و زور است که هر کم رتبه apparatchik از Pripyat به ووهان می داند که اقدام به خود ابتکار به دفن خبر بد.

دو ماه به بحران بین المللی محققان در ادامه به هشدار دادن اطلاعات از دست رفته از چین است. Anthony Fauci, مدیر متحده موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی دیپلماتیک با اشاره به این شکاف اخیرا به عنوان تفاوت بین “اعداد است که به شما داده می شود در یک کنفرانس مطبوعاتی به عنوان مخالف به شماره [که] شما در واقع می تواند به آمار نگاه کنید.”

شفافیت کامل غیر ممکن است بدون اعتماد عمومی چیزی رژیمهای مداوم کسری بودجه. چین حزب کمونیست در حال حاضر می گوید که می خواهد به شنیدن حقیقت است. اما اعتماد عمومی—آزادی شهروندان لذت بردن از به تفکر انتقادی ایمنی آنها احساس می کنند به صحبت کردن اعتماد به نفس آنها نیاز به غلبه بر ترس و یا شرایط دشوار—است نه منابع یک دولت می تواند روشن و خاموش مانند شیر آب. این یک عادت جعلی در طول زمان است.

امروز شایع ترس و بی اعتمادی در حال شاید بزرگترین موانع مراقبت های بهداشتی کارگران در جمهوری دموکراتیک کنگو به عنوان مثال که در آن شیوع ابولا است که در ادامه به آن 18 ماه است. در طول سال 2014 ابولا واکنش جامعه اعتماد ندارد و ارعاب بود و جزء کلیدی در ترغیب مردم به اتخاذ راه حل های اثبات شده—مانند تسلیم آلوده بدن مرحوم عزیزان—که بر خلاف غریزه انسان. در چین و عدم اعتماد بود دقیقا چه مجبور بحث ناشناخته coronavirus به روده ظاهرا خصوصی-برنامه های مسنجر.

چین تکیه بر اجبار تنها تشدید عنوان مقامات تر از جان گذشته برای راه اندازی مجدد اقتصادی کشور موتور و دوباره عادی روابط با جهان است. بدون شک وجود دارد که چین می تواند موثر وادار خاص تغییر رفتار در کوتاه مدت. اما دیگر بحران طول می کشد کمتر موثر این تاکتیک خواهد بود.

دموکراسی نمی تواند همه چیز را راست. در سال 2014 یک بازگشت ابولا پرستار به نام Kaci Hickox مجبور شد به قرنطینه در فرودگاه نیوآرک بدون روشن شدن علت پزشکی و در ابتدا ممنوع از دیدن یک وکیل و یا دریافت بازدید کننده. اما بر خلاف نظامهای خودکامه شهروندان در دموکراسی تاسیس کانال های که از طریق آنها می توانید reassert حقوق خود و به دنبال پاسخگویی برای سوء استفاده. اگر چه دادگاه های آمریکا به طور معمول تسلیم به دولت خودگردان برای تصویب لازم قرنطینه سفارشات Hickox کت و شلوار در برابر نیوجرسی مقامات دولتی منجر به تغییرات مهم در قانون از جمله تضمین کسانی که در قرنطینه حق برخورداری از مشاوره حقوقی و حفظ حریم خصوصی. به جای تضعیف اعتماد عمومی در این حادثه کمک کرد به پر کردن آن.

سهولت که با آن یک بیماری عفونی گسترش در سراسر جهان خواستار همکاری بین المللی برای مهار آن و دموکراسی همکاری بیش از غیر دموکراسی. (این بازی محبوب هیئت مدیره همه گیر است که در آن بازیکنان باید با هم کار کنند به منظور پیروزی نیست دور از حقیقت است.) از لحاظ تاریخی از منشور سازمان ملل متحد به پاریس آب و هوا رایحه های سازمان ملل است که تا به حال ان برای شناسایی مشکلات مشترک و ایجاد مشارکت در پشت راه حل های مشترک شده اند دموکراسی. در سال 2014 ایالات متحده به رهبری 62 کشور برای جلوگیری عمده شیوع ابولا. اگر چه کشورهای مانند چین و کوبا کمک به پاسخ آن ایالات متحده است که همچنین منجر به تلاش برای جلوگیری از فاجعه بعدی. (در آن زمان من مشغول به کار بود در بحران ابولا پاسخ در آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی.) در اوج بحران ابولا باراک اوباما رئیس جمهور برگزار 44 سازمان ملل در واشنگتن برای پیشبرد بهداشت جهانی امنیت را در دستور کار خود یک جامعه که در حال حاضر شامل 67 سازمان ملل.

جای تعجب نیست, چین نظام سیاسی ناسازگار است با این رویکرد است. به تازگی پس از هفته ها مذاکره و چین در نهایت به توافق اجازه می دهد در یک ارشد که تیم که شامل دو آمریکایی است. اما پکن همچنان به چشم پوشی از CDC را ارائه می دهد به ارسال خود تیم متخصص. حتی در یک مکان عمومی-بهداشت بحران حزب کمونیست می آید برای اولین بار. به عنوان مواردی از این ویروس برای اولین بار ظهور در سراسر جهان و سازمان ملل آغاز تعلیق پروازهای تایوان—که پکن به عنوان دیدگاه یک جدایی طلب استان کنار گذاشته شد از حرکت سریع بحث. محروم از سازمان های بین المللی در پکن دستور تایوان تلاش برای به دست آوردن دسترسی به اطلاعات به موقع و ویژگی های جلسات که سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری.

اعضای جامعه جهانی می تواند به توقف شیوع بیماری های جدید, اما آنها می توانند با هم کار کنند برای ساخت سیستم های که به سرعت شناسایی و به طور موثر به آنها پاسخ دهند به خصوص با حفاظت از آسیب پذیرترین. جوامع دموکراتیک تمایل به سلامت بهتر و شاخص های توسعه انسانی و نه فقط به دلیل دموکراتیک جوامع ثروتمند. یک مطالعه منتشر شده در مجله لانست در مارس 2019 در بر داشت که یک دولت پاسخگو به رای دهندگان به احتمال زیاد به سرمایه گذاری در دوام سیستم مراقبت های بهداشتی و اظهار داشت که سیاست گذاران در رابطه با سلامت به ویژه بیماری های مزمن “نیز باید نگران دموکراتیک را تجربه کنند.”

و در عین حال بسیار مزیت است که دموکراسی در یک مکان عمومی-بهداشت و درمان اضطراری نیز کسانی که تحت بزرگترین تهدید امروز از مغلوب ساختن پیشی جستن و همفکر populists و ملی گرایان در سراسر جهان است. در ایالات متحده مغلوب ساختن پیشی جستن است eviscerated منابع سنتی از اعتماد عمومی و پایمال تقریبا در هر شکل از همکاری های بین المللی. او سوار دور علم سیاست مشاوران برچیده کاخ سفید دفتر موظف به جلوگیری از بیماری های همه گیر و بدنبال آن احترام رئیس. حتی به عنوان تعدادی از COVID-19 مورد ضرب تهمت پیشنهاد کاهش بیش از 3 میلیارد دلار به طور کلی بودجه برای بهداشت جهانی.

اگر و هنگامی که coronavirus است که در نهایت به ارمغان آورد به پاشنه چین را به درستی جشن موفقیت خود را اما به اشتباه آن را به عنوان اعتبار از سیستم خود را. جهان ممکن است هرگز نمی دانید که چگونه بسیاری از زندگی می تواند ذخیره شده و اگر سازمان ملل در آغوش هنجارهای دموکراتیک شفافیت و همکاری. اما به عنوان چین گسترش آن قرنطینه محدودیت تا کنون بیشتر آن ارائه می دهد یک نگاه اجمالی از آینده باید جهان همچنان بدون چربی دور.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>