"چهارده" بررسی: دن Sallitt گسترده چشم انداز از دو نفر از دوستان و خطوط گسل بین آنها

Tallie مدل و گونیا Kuhling در یک صحنه از دن Sallitt جدید, درام "چهارده."عکس حسن نیت ارائه میدهد ملخ فیلمFacebo

توسط NEWS-SINGLE در 26 اردیبهشت 1399
A still from the film Fourteen with two girls learning on each other
Tallie مدل و گونیا Kuhling در یک صحنه از دن Sallitt جدید, درام "چهارده."عکس حسن نیت ارائه میدهد ملخ فیلم

نویسنده و کارگردان Dan Sallitt به نظر می رسد که فیلم برداری جدید خود را, درام "چهارده"—که منتشر خواهد شد دیجیتالی روز جمعه در ملخ فیلم—در حالت اوج درک و مشاهده آن قرار می دهد و بیننده را به مشابه دولت است. این یکی از نادر فیلم که در آن هوشیاری و ایجاد همگرایی در آن پیچیده عاطفی جریان زندگی روزمره است که به طعنه از مخفیگاه خود درون عادی و آشنا کدهای اجتماعی. بدون هر گونه احساسات مذهبی یا معنوی رقیق Sallitt تبدیل خود را فریب آمیزی آرام ملودرام به یک معنا و او می سازد پیچیده ای از بافت و تن به یک آتشفشان از شور و شوق.

فیلم کلاسیک راه اندازی: دو دوست عزیز هم زنان حدود سی با خطوط گسل بین آنها که ساخته شده است تا تنش بیش از چند دهه و تهدید به راه است. این مجموعه در gentrified بروکلین در میان تحصیل کرده اما با این وجود متزلزل جوان طبقه متوسط است. مارا (Tallie مدل) کشیده و نازک کار به عنوان یک معلم و دستیار در یک کلاس از کودکان نوشتن داستان به دنبال مدرک کارشناسی ارشد برای پیشبرد آموزش حرفه ای. او دوست مادام العمر جو (نورما Kuhling) زندگی می کند نه بیش از حد دور است. جو یک مددکار اجتماعی اختصاص داده شده به مشتریان خود و پر از ایده های در مورد عمل اما او همچنین یک گردباد از هرج و مرج انرژی: او نمی تواند تا صبح او ضربات خاموش جلسات او نیست فایل مدارک. (او نیز ممکن است ماده-مشکل سوء گرچه مارا به سوء ظن در مورد این موضوع اثبات دشوار به تایید.) مارا در مقابل سازمان است جزئیات گرا و مسئول; Jo به دردسر می شود و زمانی که او آن را مارا که با او تماس مستقیم همه چیز.

نه کاری است آسان با روابط عاشقانه. Sallitt کاملا آشکار اجتناب ناپذیر و مبهم همپوشانی کار و عشق به عنوان زمانی که در یک دنباله ای در ابتدای فیلم, مارا در حال آماده شدن برای رفتن به شام با یک مرد است که او را از طریق یک Rube Goldberg-esque سری از اتصالات. در یک صحنه درخشان از پیش بینی مارا و جو باز کردن آلت مخلوط انگیزه و ممکن است فریب ایستاده در کنار هم در مقابل یک دیوار خالی ساخته شده اکسپرسیونیست انتزاعی با بالا رفتن تاک. خود را مطرح می کند و حرکات و نگاهها و شدت بحث خود را همگرا به ارائه مسطح و تابلو فرش مانند فضا در مجسمه امداد. (در شام مرد معکوس معادله و تبدیل به کانون توجه در دو دوستی.) به عنوان هر دو دوستان فشار جلو و عقب نشینی در کار خود را و زندگی عشق خود را در طولانی خفه درگیری به جلو می آیند.

Sallitt را dialogue دارای غنای تنوع یک ضربه انرژی است که قطاری با هم تداخل دارند و متقاطع روابط, تجزیه و تحلیل, ظاهری, تست, خواسته, فریب و وفاداری. راه خود را از شخصیت های بحث و ناگهان searchingly در مورد چیزهای جدی—در مورد پول و کار و خانواده دوستی و خانوادگی, شخصی, تاریخ و جاه طلبی های بزرگ—انتقال با طنز و احساسات زیادی ریسک در معرض خطر در هر تعامل است. تراکم تجربه بسته بندی شده به ساده صحنه های از مردم صحبت کردن در مکان های آشنا و راه نشان می دهد گسترده ای طول Sallitt تنها به ظاهر متواضع سینمایی جاه طلبی. بیشتر چه, بازیگران گرفتن این همه جانبه روح—به خصوص مدل و Kuhling که آماده و متفکر اجرای برنامه در صحنه با هم و از هم جدا انتقال بی سر و صدا حس قریب به اتفاق طرح بزرگ.

گسترده چشم انداز است که "چهارده" ارائه می دهد است در اشاره به آن عنوان آن اشاره به یک سن و یک در که مارا و جو در حال حاضر بهترین دوستان است. با تمرکز خود را بر زمان و تغییراتی که آن را به ارمغان می آورد "چهارده" نیز یک میدان مین از بازی که میشم و نه شناخته شده اند در پیشبرد. این فیلم که در آن پایان اعتبار ضروری (و Sallitt ارائه آنها را با یک serenely مبتکر و جلال) چرا که حتی دانستن بازیگران از کاراکتر ها در پیشبرد به دور بیش از حد.

اعتبارات نشان می دهد که Sallitt است که نه تنها نویسنده و کارگردان این فیلم بلکه سردبیر آن. ویرایش از "چهارده" است و جدا از آن اسکریپت ها و تصاویر خود را—یک جنبه ضروری درام. "چهارده" اتفاق می افتد به یکی از بهترین ویرایش فیلم های من تا کنون دیده ام. وجود ندارد تنها سریع-مونتاژ سکانس در فیلم; Sallitt قطاری با سرعت عمل فیزیکی بدون تقلید حرکات آن در حال ویرایش. بلکه او با استفاده از ویرایش برای انتقال جریان از زمان در هر دو تکان دهنده ای ساده و بی پروا راه. در اثر او تبدیل تمام ساعت و نیم طولانی از ویژگی های به یک مونتاژ دنباله ای است که همه بیشتر از شجاعانه برای چگونه آن را حفظ می کند سخت به ترتیب زمانی. حتی به عنوان فیلم گستراند تمدید صحنه در کافی با جزئیات آن جهش joltingly جلوتر از قسمت به قسمت ایجاد حس فوق العاده ای از زمان عجله با هیجان و در عین حال دلخراش ضرورت.

بسیار موضوع "چهارده" است تصرف در روز و تلاش برای تعریف آنچه که نصیحت معنی. سرعت که در آن درام گستراند—هر دو به تدریج و در فراز است هسته اصلی این فیلم موضوع: خطراتی که در انتظار زمانی که فرصت ها و اتصالات از دست رفته, وقتی که درمان نیست, به دنبال زمانی که اقدام به تعویق افتاده است و در مقابل فرصت است که بوجود می آیند که در زمان تجزیه اقدامات سازمان یافته و به طور کلی احساسات و مشکلات در جزئیات تجزیه و تحلیل. این درام در مورد بلندی هرج و مرج در مورد پرتگاه است که تهدید به فرو ایده های بزرگ و نجیب نیت و حیاتی شخصیت—و در مورد بی امان تلاش است که نیاز به نگه داشتن هر چیزی شبیه به زندگی با هم. بیشتر چه, آن جعل است که ایده را به هر دو زیبایی شناسی و اخلاق—آن را یک درام جسمی و روحی نیروی کار که در آهنگسازی و زندگی احتراما به زندگی دیگران است که به خودی خود یک فضیلت و زیبایی است. Sallitt را کاملا مهار سبک سهام در این ایده بسیار; ساخته شده از متمرکز و متمرکز صورت مشاهده تب و تاب آن را فراتر از معمولی صورت مستقل-فیلم رئالیسم به درک فلسفی, شخصی, سینما که به نظر می رسد ایجاد و تازه و کامل از آغاز تا پایان.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب