حلقه شنا بادی

پس از دو تمرین دولت وقت تدریس این ورزش را در معارف ممنوع قرار داده صرف در دانشگاه کابل اختصاص داد. ورزش تکوان

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

پس از دو تمرین دولت وقت تدریس این ورزش را در معارف ممنوع قرار داده صرف در دانشگاه کابل اختصاص داد. ورزش تکواندو برای اولین بار در سال «۱۳۵۲ هجری شمسی، مطابق ۱۹۷۳میلادی» توسط یکنفر آمریکایی سیاه پوست به نام آقای «فل کنگهم» که در آن وقت به صفت استاد تربیت بدنی و سپورت در دانشگاه کابل ایفای وظیفه میکرد، در بین محصلین دانشگاه کابل به سیستم و یاسبک «یانگس» رونق داده شد و از جمع در حدود ۶۰تن از شاگردانش هریک: «استاد اسد «اوریاخیل»، استاد همایون، استاد عتیق، استاد حبیب، استاد مصطفی، استاد خلیل، استاد واحد، استاد معراج «اریوبی»، استاد اکبر «حیدری» و دیگران» توانستند تا در کمترین فرصت این ورزش را آموخته، به درجه استادی ارتقاء نمودند و به مرور زمان کلبهای مستقل را به نام خویش ایجاد کنند که ضمناً ایشان به نام «اولین شاگردان یا استادان» مکتب ورزش رزمی تکواندو در افغانستان شهرت دارند. در سال ۲۳/۳/ ۱۳۶۳ موصوف تمرینات را درین رشته آغاز نموده و در سال ۱۳۶۵ تعلیم دهی را با برادرش عباس حسینی در بین مهاجرین افغان و ایرانیان شروع نمود. یانگ بین ۷۷ کیلوگرم م. لیو سونگکانگ ۵۶- کیلوگرم ا. ​This a rtic le was writt en  by GSA Content G en er᠎at​or  DEMO !

شو بوکشیانگ ۵۶- کیلوگرم Bye لی ی.ک. شانگ یی ۶۰- کیلوگرم Bye س. دبل - Bye م. دبل مختلط Bye س. لو تونگجوان ۵۷- کیلوگرم Bye م. لا ییون ۴۹- کیلوگرم Bye ج. توهتا اربیک تانگلاتیان ۷۵- کیلوگرم Bye ن. ژو یا ۷۰- کیلوگرم - د. یک مدال طلا را ژو فنگ، که در ۷۵- کیلوگرم آزاد بانوان بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ هم مدال طلا کسب کرده بود و دیگری را ژو چیان کسب کردند. از سویی دیگر، این حلقه باید انعطافپذیری کامل را هم داشته باشد تا فرد بتواند بهراحتی درون آن قرار گیرد. کمیته ورزشی افغانها در اروپا(به انگلیسی: Afghan Euro Sport) یک نهاد ورزشی واجتماعی متکی بر اصل بیطرفی کامل در امور سیاسی مذهبی منطقهای، نژادی و جنسی بوده ویک نهاد غیر وابسته، مستقل و دموکراتیک میباشد. فیفا داری ۲۰۸ عضواست که ۱۶ عضو بیشتر از سازمان ملل و ۳ عضو بیشتر از کمیته بینالمللی المپیک دارد ولی با این حال تعداد اعضای آن در مقایسه با فدراسیون بینالمللی ورزشکاران ۵ عضو کمتر است.

این سازمان توسط ورزشکاران فوتبال آماتور افغانی از سراسر دنیا به پیش برده میشود. هدف: هدف این سازمان منسجم نمودن و تشویق نمودن افغانهای زن و مرد است که علاقه به سپورت دارند. در سال ۱۳۱۷ خورشیدی در چهارچوب معارف مکتب سپورت ایجاد گردید که در آن از تمام مکاتب شهر شاگردان جذب میگردید و پس از دو سال تدریس به حیث استاد سپورت به تمام مکاتب معرفی میشدند که نخستین تعداد فارغان آن دوره را ۱۱ تن تشکیل میداد. با توجه به این مورد باید اشاره کنیم که قیمت این محصولات به فاکتورهای متعددی بستگی دارد اما اگر بخواهیم در حالت کلی به این مورد اشاره کنیم می توان عنوان کرد که قیمت این محصولات عموما از ۱۰۰ هزار تومان شروع شده و مدل های سایز بزرگ و دو نفره این محصولات نیز تا حدود قیمت یک میلیون و پانصد هزار تومان قیمت گذاری می شود. بنابراین اگر کودک تمایلی به شنا کردن حتی با وجود حلقه شنا نداشت، پیشنهاد میکنیم یکی از طرحهایی که در ادامه بیان خواهیم کرد را به کودک هدیه دهید تا مشتاقانه به دنبال یادگیری شنا بروند. خرید حلقه شنا بادی مستلزم دانستن نکاتی است که در ادامه این مقاله به بیان و بررسی آن­ها خواهیم پرداخت.

پس خیالتان از بابت خرید محصولات این برند هم ازنظر کیفیت و هم از نظر قیمت می­تواند راحت باشد. هم چنین از نظر ابعاد نیز باید به چند نکته در خصوص این محصولات اشاره کنیم. بعداً وی هم جهان فانی را وداع گفت. فدراسیون بینالمللی فوتبال (به فرانسوی: Fédération Internationale de Football Association) معروف به فیفا نهاد ادارهکننده مسائل فوتبال در سطح جهان است. فیفا سازمانی است که تحت قوانین کشور سوییس تأسیس شدهاست و محل استقرار آن نیز در شهر زوریخ سوئیس است. کنگره رئیس فیفا، دبیر کل و دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا را انتخاب کند. استادان ورزش تکواندو، در سال «۱۹۹۲ میلادی مطابق ۱۳۷۱ هجری شمسی» توانستند تا فدراسیون را ایجاد نموده و از طریق کمیته ملی المپیک افغانستان، عضویت فدراسیون تکواندوی جهانی را کسب نمایند. به تاریخ ۲۵ سرطان ۱۳۱۳ خورشیدی برابر با سال ۱۹۳۴ میلادی کمیته المپیک افغانستان در جمع خانواده المپیک بینالمللی پیوست؛ و در سال ۱۳۱۵ خورشیدی مطابق ۱۹۳۶ میلادی ریاست ورزش و حفظ الصحه به نام کمیته ملی المپیک شناخته شد. در همین دوره همه ساله رقابتهای ورزشی در رشتههای مختلف میان صنوف به نام اسپارتکیاد به راه انداخته میشد و در ختم به ورزشکاران ممتاز و تیمهای قهرمان مدالها، کپها و جوایز از طرف مقامها اهدا میگردید.

آخرین مطالب