دهلی شورش نشان می دهد خطرات انفعال دولت

جهانی در عدم جلوگیری از خشونت ها در این کشور خرس مسئولیت برای آن است. Anushree Fadnavis / ایسنا خشو

توسط NEWS-SINGLE در 13 اسفند 1398
Anushree Fadnavis / ایسنا

خشونت تبدیل به یک آشنا از ویژگی های بسیاری از مکان های تکان تظاهرات در سراسر جهان—به خصوص زمانی که دولت درگیر می شود. چنین مورد در فرانسه که در آن درگیری با پلیس منجر به آسیب های متعدد. در عراق و شیلی, آنها حتی منجر به مرگ و میر.

ناآرامی های در حال ظهور در هند این است که از یک نژاد های مختلف. وجود دارد که خشونت های فرقه ای است که منجر به ده ها تن از مرگ و میر در شهر دهلی به شرح زیر ماه از تظاهرات مسالمت آمیز در برابر جدید قانون تابعیت. در این مورد نبود یک دولت سرکوب است که موجب مرگ و میر بلکه دولت ظاهری تمایل به سبزها داد و بیداد در وهله اول.

مقیاس خشونت در دهلی نو و نخست وزیر نارندرا مودی را خاموش و واکنش به آن پرسش در مورد تعهد دولت ها برای جلوگیری از خشونت. آن را به اندازه کافی به تماس به صورت آرام به عنوان مودی انجام داده است یا قوی تر پاسخ مورد نیاز است ؟ شکست خورده است به مهر آشفتگی هر گونه متفاوت از علت آن را در وهله اول ؟

در مقایسه با برخی از تظاهرات توده ای در سراسر جهان دهلی شده اند نسبتا صلح آمیز است. گالوانیزه با عبور از تابعیت متمم قانون (CAA) که شامل مسلمانان را از لیست گروه های مذهبی در کشورهای همسایه واجد شرایط برای شهروندی در سراسر کشور تظاهرات کرده اند تا حد زیادی بر محور قانون اساسی و آنچه در آن به معنی برای هند هویت است. منتقدان استدلال می کنند که این قانون به طور ضمنی باعث می شود دین یک معیار برای ملیت موجب تهدید این کشور به وضعیت به عنوان یک سکولار و دموکراسی کثرت گرا. در دهلی نو این مخالفت تجلی در تحصن شمع vigils و خوانش از مقدمه قانون اساسی هند.

در هفته گذشته همه چیز گرفته اند به نوبه خود. به تازگی مقامش را از دست بدهد محلی سیاستمدار متعلق به مودی حاکم Bharatiya Janata Party (BJP) سخنرانی خواستار پلیس برای روشن شدن این جاده در شمال شرقی دهلی نو شد که مسدود شده توسط معترضان—و یا او و پیروان او آن را انجام دهد خود را. در عرض چند ساعت از اتمام حجت, به , نیویورک تایمز, گزارش, پلیس برای متفرق کردن از جمله درگیری بین مسلمان و هندو گروه. تا به امروز ده ها تن کشته شده اند و نمرات کسب و کار خانه ها و مساجد شده اند و سوزانده است.

خشونت های فرقه ای از این طبیعت را معمولا سریع یک سریع پاسخ از دولت هند, گرت, قیمت, محقق ارشد در لندن چتم هاوس به من گفت. "در طول تاریخ زمانی که خشونت معافیت از آنچه شما انجام دهید این است که شما اعمال مقررات منع رفت و آمد رک و بی پرده و شما مقدار زیادی از پلیس در خیابان و شما را هر کس به خانه و آرام کمی," او گفت:. "اگر شما می خواهید خشونت برای حمل یک کمی شما که نمی کنند."

اگر دولت را یک تعهد برای مهار خشونت و منابع لازم پس چرا مودی انجام می شود ، هر چند برخی از مقامات پیشنهاد کرده اند که ارتش مستقر می شود و یک حکومت نظامی مصوب دولت تاکنون در برابر فشار. به جای مودی صادر شده درخواست تجدید نظر برای آرام اصرار مردم در پایتخت به "حفظ صلح و برادری در تمام زمانها." درخواست شده است به احتمال زیاد به سقوط بر روی گوش های ناشنوا ، پس از همه دولت نبوده است به طور کامل مهار و در آن دست زدن به ضد کا تظاهرات. در طول روزهای اولیه اعتراضات در اواخر سال گذشته آن را بازداشت هزاران نفر از مردم در ایالت شمالی اوتار پرادش که در آن استفاده از زور منجر به بیش از یک دوجین مرگ و میر در این مورد آن بود که مخالفت با دولت در دستور کار است که باعث واکنش شدید; خشونت در دهلی است که ظاهرا رانده شده توسط کسانی که به حمایت از دولت قانون نیست حکم یک واکنش مشابه. در دیگر نقاط کشور با توجه به حقوق بشر و گروه های آن تعطیل اینترنت و محدود حمل و نقل عمومی.

دولت تمایل به لقاء اقدامات شدید علیه کسانی که مخالف آن تابعیت قانون اما نه در برابر خشونت در دهلی نو به دست آورده مودی و بی جی پی اتهام همدستی. مودی می ایستد متهم شده خیلی دلچسب با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مراجعه به توجه و هشدار در مورد این جنجال و هیاهو. (BJP سخنگو به خبرنگاران گفت که حزب را پشتیبانی نمی کند هر نوع خشونت قبل از ساخت یک ادعای بی اساس است که ناآرامی شده بود "از پیش برنامه ریزی شده" توسط احزاب رقیب در تلاش برای آسیب هند شهرت.) در همین حال مقامات انتقاد شده است و به صورت ایستاده به عنوان هندو اوباش مقابله با معترضان مسلمان و حتی شرکت در خشونت خود را. (دهلی اداره پلیس را رد کرد و این اتهام که در آن موفق به عرضه کافی نیروها به عنوان "بی اساس" و در بیانیه ای که سه شنبه گذشته گفته است که "همه تلاش های جدی ... برای بازگرداندن به حالت عادی.")

هر چند این مقیاس خشونت بین هندوها و مسلمانان در هند است نادر تنش stoking آنها ایجاد شده است در حالی که برای. زمانی که مودی صعود به لیگ برتر در سال 2014 او فعالیت در دستور کار برای احیای این کشور راکد اقتصاد و بهبود زیرساخت های آن است. اما او همچنین آورده و غیرت برای تبدیل هند از یک دموکراسی سکولار به یک هندو-ملی دولت است. پس از انتخاب مجدد خود در سال گذشته که هدف آشکار در تعدادی از ستیز سیاست از تصمیم به لغو قانون اساسی مندرج استقلال هند تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان, Jammu and Kashmir, برای تحمیل تابعیت رجیستری است که ارائه شده است نزدیک به 2 میلیون نفر از آنها مسلمان هستند بدون تابعیت. عبور از کا در نظر گرفته شد توسط برخی به عنوان یک گام بیش از حد باعث تظاهرات.

وقتی که می آید به دست زدن به خشونت اگر چه مودی پاسخ همتراز برای دوره. آخرین بار درگیری هایی از این رخ داده است در هند این بود که سال 2002 در ایالت گجرات که در آن او در خدمت به عنوان وزیر. هنگامی که شورش را شکست بین هندو و مسلمان در گروه زیر مرگبار قطار آتش مودی و دولت خود را دولت دیده می شد بی سر و صدا به تحریم خشونت که در ادامه برای ماه می باشد. در پایان از 2,000 مردم—اکثریت قریب به اتفاق آنها مسلمان بودند—کشته شدند و هزاران نفر آواره شدند. هر چند دادگاه منصوب پنل بعد پاک مودی مسئولیت نقش خود در ریاست جمهوری را بر شورش ثابت به اندازه کافی به او را انکار ورود به ایالات متحده و بریتانیا برای نزدیک به یک دهه.

با به کارگیری اقدامات لازم برای جلوگیری از داد و بیداد در دهلی نو مودی شاید می تواند ادعا می کنند برای اجتناب شدید دولت در پاسخ به اعتراضات دیده می شود در جای دیگر در سراسر جهان است. اما اجازه ناآرامی های در دست اوباش خشونت—در حالی که سرکوب معترضان ابراز مخالفت با دولت قانون—سیگنال های که در آن رهبران اولویت های دروغ. دولت هند ممکن است به طور فعال درگیر در خشونت های فرقه ای اما در عدم توقف آن رهبران تبدیل به مسئول آن است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن