هنگ کنگ از ساکنان موج چینی پرچم در طول منجر به تحویل این شهر از بریتانیا به چین در سال 1997.کلرو Cortes / ایسنا

هنگ کنگ و غرب برلین ایستاده مورد به عنوان دور از هم به عنوان دو شهر می شود. در عین حال برای بسیاری از نیمه دوم قرن 20 آنها doppelgängers در یک راه مهم: هر یک نقطه کانونی جنگ سرد و تنش مرتبط با به اشتراک گذاشته تنش بودن battlegrounds برای دو نقطه مخالف ایدئولوژی است.

طول نهایی ده سال از قرن گذشته انهدام جنگ سرد تغییر هر شهرستان در راه عمیق. برای برلین آلمان ساخته شده شهر کل دوباره. آن است که در حال حاضر در کشور است و مهم ترین کلان شهر. راه رفتن و یا رانندگی در اطراف برلین امروز شما می توانید حرکت بین چه شد هنگامی که بخش هایی از دو شهر مختلف بدون لزوما توجه شما انجام داده اند. بازرسی چارلی در حال حاضر یک موزه و آخرین نگهبان برج در نزدیکی دیوار در سمت شرق که از آن سربازان گاهی اوقات در فراری به سمت غرب است و تمرکز از یک تاریخی تلاش حفظ. انتخاب خود را از مجلات و روزنامه ها بستگی ندارد که در آن شما در شهرستان. اگر شما ترجیح می دهید, دیجیتال, اشکال, اطلاعات, وب, کار عینا شرق و غرب از دیوار.

این مقاله اقتباس گزیده ای از Wasserstrom’s کتاب آینده.

هنگ کنگ متفاوت است. در سال 1997 در بریتانیا بیش از آن باارزش مستعمره به جمهوری مردم چین آن را یک منطقه ویژه اداری که قرار بود برای لذت بردن از یک “درجه بالایی از خودمختاری” برای 50 سال. آزادی بیان و اجتماعات و تظاهرات هنوز هم حفاظت شده تحت قلمرو قانون اساسی به نام قانون اساسی. این بود که یک گرند آزمایش—این آزادی نیست در دسترس در هر نقطه در سرزمین اصلی چین. در دلار هنگ کنگ شما می توانید زندگینامه و نوشته توسط دالایی لاما; روزنامه های اجرا مقالات که انتقاد ها و کارتون ها که مسخره رهبران چین کمونیست ، به “فایروال بزرگ” باعث می شود گشت و گذار در وب بسیار متفاوت تجربه در طرف مقابل از مـرز شهرستان از بقیه از چین است. اگر شما در سرزمین اصلی, مگر اینکه شما با استفاده از یک VPN برای کمک به شما در مقیاس دیواری دیجیتال شما هیچ دسترسی به Twitter, Facebook, The New York Times, The Atlantic, و یا سایت های تخصصی اختصاص داده شده به چنین متنوع چیزهایی به عنوان دروازه صلح آسمانی, یک فیلم مستند در مورد تیان آن من تظاهرات و 4 ژوئن قتل عام 1989 و Shen Yun مجلل است که مربوط به ممنوع فالون گونگ فرقه. در مقابل کسانی که به هنگ کنگ از تورنتو تولیدو لیسبون یا لندن به احتمال زیاد متوجه تفاوت کمی در استفاده از وب به جز این که اتصال به اینترنت خود را در هنگ کنگ به احتمال زیاد خواهد شد سریع تر و اینترنت ارائه دهنده رسیدن به گسترده تر از در خانه.

اما در نامحسوس و نه چندان ظریف, راه های, برخی از تفاوت های بین چگونه زندگی می کردند در طرف مقابل مرز به تیرگی آغاز کرده اند و یا ناپدید می شوند. جدید قطار با سرعت بالا که اتصال هنگ کنگ به سرزمین اصلی شهر شنزن و گوانگژو به نام اکسپرس راه آهن لینک نشان می دهد این تغییر است. با توجه به قانون اساسی “هیچ بخش از دولت مرکزی مردم و هیچ استان خودمختار منطقه یا شهرداری به طور مستقیم تحت دولت مرکزی ممکن است تداخل در امور است که هنگ کنگ منطقه ویژه اداری اداره خود را دارد.” اما در بخشی از بیان راه آهن لینک ترمینال در هنگ کنگ است که باز در سال 2018 تمام امنیتی به کار گرفته شده است توسط سرزمین اصلی کارکنان و مسافران هستند موضوع را به سرزمین اصلی چین قوانین به جای هنگ کنگ ،

اگر شما می خواهید یک تلفن همراه سیم کارت کار می کند که در هنگ کنگ و ماکائو—مستعمره سابق پرتغال که در سال 1999 به دنبال آن همسایه در حال تبدیل شدن به یک SAR—به عنوان من در آخرین سفر خود به شهرستانها خرید با بزرگ منطقه خلیج 10 روز قبل از پرداخت سیم کارت در بسته بندی در نوع بزرگ است. این وعده کاربران که طرح خود را به کار خواهد کرد و نه فقط در هنگ کنگ و ماکائو (که در سال های اخیر دیده می شود بیشتر سیاسی و آزادی مطبوعات از سرزمین اصلی شهرستانها اما کمتر از در هنگ کنگ) اما در شهرهای مرزی مانند Zhuhai گوانگژو و شنژن که همچنین در دلتای رودخانه مرواريد اخیرا نامیده بیشتر منطقه خلیج. این طرح به محکم تر ادغام هنگ کنگ و ماکائو با سرزمین اصلی شهرستانها برنامه ریزی شده است که باید تکمیل شود در 2020s و شامل مقیاس بزرگ توسعه و زیرساخت های طرح های که در محل حتی قبل از این طرح بود اعلام کرد در سال 2019. اکسپرس راه آهن لینک یک مورد در نقطه است هنگ کنگ–Zhuhai–ماکائو پل 34 مایل پل و تونل سیستم است که طولانی ترین عبور از دریا در جهان است. این پروژه پیش بینی زمان هنگام رفتن از یک سر به سر دیگر یا به سرزمین اصلی شهرستانها خواهد بود به عنوان گردیده و به عنوان رفتن به خانه از سان فرانسیسکو به اوکلند به دره سیلیکون.

“ما دیگر نمی خواهد در هنگ کنگ مردم اما منطقه خلیج بیشتر مردم” جاناتان چوی Koon-شوم, رئیس, چینی, عمومی اتاق بازرگانی در هنگ کنگ گفت: یک روزنامه نگار در یک سال 2018 ، او را دیدم این طرح به عنوان یک برنامه به طور بالقوه مثبت توسعه و تشویق ساکنان به “تمرکز بر ادغام به جای منافع هنگ کنگ است.”

در حالی که با استفاده از بیشتر منطقه خلیج سیم کارت برای برقراری تماس تلفنی در شهرهای مختلف می تواند یک تجربه بدون درز گشت و گذار در وب در شنژن است—من خواهد بود قادر به خواندن نیویورک تایمز و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد جایزه صلح نوبل برنده Liu Xiaobo آسان چیزهایی که در هنگ کنگ و ماکائو است.

من تعجب می کنم که آیا هنگ کنگ مبتنی بر بیشتر منطقه خلیج بوستر مانند چوی به طور کامل درک آنچه اتفاق خواهد افتاد اگر دیجیتال مرز مشخص شده توسط فایروال بزرگ ناپدید. آیا آنها به نحوی تصور کنید که گشت و گذار در وب در شنژن تبدیل خواهد شد درست مثل گشت و گذار در وب در هنگ کنگ و ماکائو است ؟ آن را بسیار بیشتر احتمال دارد که مخالف اتفاق می افتد: که هر دو سارس را تا پایان در پشت فایروال.

هنوز هم وجود دارد که نمی روند به همه که مهم است. زیر نظر ارز که لیلی کو پکن دفتر رئیس برای نگهبانبود در سال 2018 در هنگام نوشتن در مورد راه های جدید که مسیرهای حمل و نقل شد و آن را کمتر آشکار هنگامی که یک حرکت از یک بخش از مروارید دلتای رود به یکی دیگر: “لای Youyou در راه خود را به هنگ کنگ از شنژن با دوستان خود به خرید بروید shrugs وقتی پرسید که آیا او نگران تمایز بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین ناپدید شده است. ‘این همه, همان,” او می گوید. ‘ما وجود دارد می توانید بروید. آنها می توانند به اینجا می آیند.”

اما آن است که نه همان. دیوید و جالوت مبارزه در راه در هنگ کنگ دیده می شود که تا حدودی ریشه در تقابل دیدگاه ها از اهمیت مرزها و چه اتفاقی می افتد به آنها محو یا ناپدید می شوند. کسانی هستند که به محو شدن تفاوت بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی شهرستانها و یا حداقل نگران نباشید در مورد آنها زیاد است. این می تواند به این دلیل باشد که آنها را ببینید حزب کمونیست به عنوان یک خیرخواه سازمان و یا به صورت عملی دلایل به عنوان مورد با برخی از افرادی که در هنگ کنگ زندگی می کنند در شنژن که در اجاره هستند به شدت بالا است.

سپس کسانی هستند که گنج بسیاری از جنبه های زندگی محلی از جمله پر جنب و جوش جامعه مدنی و دادگاه ها است که کار با استقلال بیشتر از دیگر نهادهای دولتی است که باعث هنگ کنگ متمایز—و آزادتر از سرزمین اصلی است. برای آنها پکن داشتن مستقیم و کنترل کل بیش از بخشی از ایستگاه قطار واقع در قلب هنگ کنگ conjures یک حس خشم نه چندان متفاوت از آنچه ساکن برلین غرب ممکن است احساس کرده و در یادگیری است که بازرسی چارلی بود که تحت کنترل بود ،

در سال 2015 پنج نفر از هنگ کنگ در ارتباط با انتشارات و کتابفروشی شناخته شده برای تولید gossipy به آرامی منابع exposés از زندگی خصوصی رهبران پکن رفت و گم شده است. یک Gui Minhai شد و زندگی در تایلند برگزار شد و یک کرون گذرنامه هنگامی که او را به سرزمین اصلی در حالی که دیگران زندگی می کردند در هنگ کنگ و نه عمیق روابط به هر جای دیگر. چهار تحت فشار بودند تا به ساخت تلویزیونی “اعترافات” به قیمت به دست آوردن آزادی خود را; Gui باقی مانده بازداشت در سرزمین اصلی که در آن مقامات را رد دیپلماتیک entreaties از طرف او اصرار دارد که خود چینی ریشه های ارائه تابعیت سوئدی بی ربط. این مجموعه ای از آدم ربایی عناوین ساخته شده در سراسر جهان پس از آن بود که به زودی را فراموش کرده اید به عنوان بحران جدید رخ داده است. اما ثابت شده بسیاری در هنگ کنگ است.

این قسمت به نظر می رسد مانند یک John le Carré طرح. (در واقع موازی بین هنگ کنگ و غرب برلین بود و نه از دست رفته در le Carré. زمانی که نویسنده از جاسوسی که از سرما تصمیم به تنظیم یک رمان در آسیا در اواخر دهه 1970 او باز محترم مدرسه با صحنه در هنگ کنگ است.) بسیاری در هنگ کنگ در حال حاضر نگران است که پکن و آن محلی پروکسی قادر به دستگیری آنها را آشکارا در آینده بدون نیاز به توسل به Carré-esque cloak-and-dagger عذر. اعتراض رهبر اگنس چو اصلاح معروف آیه توسط Martin Niemöller—مردم در مورد عدم عمل به هنگامی که دیگران در حال هدفمند توسط مقامات زیرا آنها فکر می کنم آنها بی خطر هستند از همان سرنوشت—در اوایل سال 2016 ویدیو یوتیوب که تماشا بود در روز با صدها نفر از هزاران نفر از مردم. چو بازسازی باز می شود با “اول آنها را برای فعال” و در ادامه به توصیف روزنامه نگاران و سپس کتابفروشان بودن دور whisked.

آن است که دیگر فقط فعالان که نگران هستند. این است که با این حجم از جمعیت ساخته شده است تا از مردم از تمام جنبه های زندگی است که باید آب گرفتگی هنگ کنگ خیابان ها پس از ماه ژوئن گذشته. متنوع نارضایتی الهام گرفته اند مردم را به نوبه خود برای تظاهرات از جمله خشم که پلیس بیش از حد در رسیدگی به قبلی. هنوز ماشه اصلی برای سری مداوم از راهپیمایی بود پیشنهاد استرداد قانون است. مخالفان این لایحه اصرار داشت که اگر آن را اجرا می شد آن را تبدیل به بیش از حد آسان برای همه نوع از ساکنان و حتی برای مسافران بین المللی به ناپدید می شوند از هنگ کنگ و ظهور در سرزمین اصلی زندانها با کمی شانس از یک محاکمه عادلانه به عنوان یک غرب برلین اقامت داشته اند اگر او تا به حال به پایان رسید تا بودن سعی در طرف دیگر دیوار.

به عنوان من صرف زمان در هنگ کنگ در سال های اخیر, من می خواستم برای ملاقات و یا دیدن دوباره افرادی که قرار داده شده است به زندان و سلول. علاقه به چه ناپدید شده در هنگ کنگ است و آنچه می تواند در آینده—یک موضوع است که نویسندگان چنین به عنوان منتقد فرهنگی Ackbar عباس کاوش در کتاب قبلی در این شهرستان ارائه یک پس زمینه برای یک سفر پژوهشی در سراسر اقیانوس آرام است که من در ماه ژوئن گذشته به آماده شدن برای نوشتن این کتاب. من مصمم به رسیدن به هنگ کنگ پیش از سالگرد 30 از ژوئن 4 کشتار برای شرکت در یک سنت است که من می ترسید روزی ممکن است اضافه شده به لیست در حال رشد از چیزهایی که استفاده می شود به بخشی از هنگ کنگ چشم انداز سیاسی: شب زنده داری برگزار شد در ویکتوریا پارک در قلب هنگ کنگ به مناسبت مرگ حداقل صدها و احتمالا هزاران نفر در دست مردم و ارتش آزادی بخش. با وجود اختصاص خیلی از من حرفه ای به مطالعه دانش آموز چینی حرکات از جمله تیان آن من مبارزه من تا به حال هرگز در هنگ کنگ که در این مراسم صورت گرفت.

به نگرانی در مورد آینده ای که در آن 4 ژوئن vigils نمی توان برگزار شد در هنگ کنگ و یا می تواند تنها برگزار می شود, در یک مرکزی کمتر و کمتر قابل تنظیم از ویکتوریا پارک توجیه است. از سال 1989 هيچ بزرگداشت ژوئن 4 قتل عام شده اند مجاز در هر نقطه در سرزمین اصلی. و در سال های اخیر به مراتب از آرامش پلیس مقامات حتی محدود خصوصی عزاداری شهدا در شهرهایی مانند پکن.

من خوشحالم که من در سال گذشته شب زنده داری. زمانی که جمعیت کاهش یافت و خاموش میدوی را از طریق جمع آوری و من پیوست دیگران در برگزاری یک شمع به یاد شهدای آن لحظه جادویی. بازتابی از سوسوی شعله های آتش بر روی زمین همراه با چشمک زدن ستاره ها و تب و تاب بودن از ساختمان های بلند مجاور برای ایجاد یک منحصر به فرد عینک در یک شهر شناخته شده برای خود را پر زرق و نور را نمایش می دهد. خلق و خوی در طول این رویداد جدی اما با کمرنگ از امیدواری. این مراسم با حضور حدود 180,000 مردم بود نه کاملا به عنوان بزرگ به عنوان اوج خود بود اما بزرگتر از انتظار و فراتر از اندازه جمعیت در چند سال گذشته. شرکت کنندگان نسبت به این رشد خشم بیش پیشنهادی استرداد قانون که بسیاری در هنگ کنگ احساس مستقیم حمله به “یک کشور دو سیستم” چارچوب است.

بسیاری از سخنرانی ها و آهنگ آواز منعکس شده در گذشته غم انگیز و اعمال خشونت اما با استرداد قانون شرکت کنندگان ذهن این رویداد به پایان رسید در رو به جلو توجه داشته باشید. سخنرانان به نام جمعیت برای شرکت در راهپیمایی برنامه ریزی شده برای روز یکشنبه آینده. خشم ادامه داد: برای ساخت در روز است که به دنبال شب زنده داری و پس از آن جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت کنندگان توجه سخنرانان در کنار تعداد زیادی از افرادی که تا به حال نشده در ویکتوریا پارک. مبارزه با این لایحه آمده بود به نظر می رسد یک زندگی و مرگ مهم است. این بود که تقویت شده توسط این واقعیت است که در کانتونی اصلی سه شخصیت اصطلاح “ضد تروریسم” در حالی که به معنای واقعی کلمه به معنی “مخالف ارسال به چین” شامل دو شخصیت که هر دو همآوا برای “ارسال یک مرگ نسبی” و همچنین “به کسی یک ساعت” (عامیانه برای مایل مرگ بر گیرنده).

در ژوئن 9, دو روز پس از سفر به هنگ کنگ به این نتیجه رسیدند حدود 1 میلیون نفر به خیابان ها ریختند تا نشان دهد چگونه تعیین می شود آنها خود را به جامعه می میرند بدون مبارزه.


این مقاله با اقتباس از Wasserstrom را کتاب آینده افروزی: هنگ کنگ در آستانه.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی