این Funkadelic آلبوم است که پیش بینی آینده

فرهنگ این گروه افسانه ای تقریبا می تواند در ترکیب با دیگر اعمال در طول counterculture از '70s به. اما امرو

توسط NEWS-SINGLE در 3 مرداد 1399
Funkadelic تا به حال دو سطح واقعیت و بینش اعطا شده در نتیجه—به عنوان نخستزادگی خود را.مایکل Ochs Archives / گتی

پنجاه سال: یک نفس. یک ضربه محکم و ناگهانی از انگشتان دست. و یا در مورد Funkadelic را رایگان خود را در ذهن و ... را به دنبال خواهد داشت—ثبت شده در یک روز با کل گروه دام در LSD—یک نا محدود مارمولک-پلک زدن از چشم سوم.

ممکن است که این آلبوم برای تلفن های موبایل سنگین تر و crazier امروز از آن پس از انتشار آن در ماه ژوئیه سال 1970 ؟ من فکر می کنم آن را بسیار ممکن است. در کل countercultural بوسیله اسباب گردنده از '60s تبدیل شدن به دهه 70 بعد از همه و در Funkadelic پایگاه دیترویت در خاص (که در آن آنها به طور منظم بازی با MC5 و اعوان و انصار) یک carnivalesque سیاه گروه که تولید شبح مانند سوزاننده اسید راک با Motown سطح لغو احکام صادره ی و سر-خیابان نخ ریسی-حقیقی شعر می تواند فقط در مورد—فقط در مورد—در ترکیب. اما نه در حال حاضر. دیده می شود از اینجا از این تابستان Funkadelic به نظر می رسد مانند یک خالص پدیده: فوق العاده و تنهایی پر از خونین انرژی است.

این مسائل در مورد ضبط رایگان ذهن خود را در یک روز در LSD است که با مقدار Funkadelic تاریخ جعلی. و یا تایید نشده. یا پردهی در مبارزه با مواد مخدر دمه. من ترجیح می دهم جعلیاست, به خاطر آن در دست-انجیل extracanonical کیفیت این موسیقی است. ذهن خود را آزاد می شد و در Funkadelic بزرگ نقاشی سه قابی از آلبوم اولیه برای Westbound برچسب رکورد. اولین Funkadelicمنتشر شد در اوایل همان سال و حشره مغز را در سال 1971. هر سه پرونده به نظر می رسد به شناور خارج راک اند رول معلق در هوا وجود دارد, معلق در زمینه های باطنی دانش است.

یک جنبه از دانش که البته سیاهی: در حال سیاه و سفید—flamboyantly, psychedelically سیاه در امریکا که از طریق دیوانه وار خم منشور از '60s بود فقط شروع به تجربه خود را. سفید شورشی گروههای راک به عنوان outré به عنوان آنها ممکن است نه ضروری به این دانش است. بنابراین MC5 می تواند با بیحوصلگی حرف زدن در مورد انقلاب و گسترش ذهن اما Funkadelic تا به حال دو سطح واقعیت و بینش اعطا شده در نتیجه—به عنوان نخستزادگی خود را.

اعضای گروه مطرح برای یک پرتره در سپتامبر سال 1969. (مایکل Ochs Archives / گتی ایماژ)

همچنین آنها نابغه است. جورج کلینتون, گروه مقابل مرد بود متفکر جادوگر و رئیس قصه از یک موسیقی شگرف جمعی است که همچنین شامل خود, پیر, New Jersey, آرایشگاه پنجگانه این مجالس. کلینتون بود بهتر از یک آنارشیست; او منفجر شد فرمالیستی. او از Tin Pan Alley با صرف مقدار از '60s به انجام خط تولید آهنگسازی برای Motown. او در زمان خیلی اسید که آن را در نهایت کار متوقف شد. او انتخابی, اصلاح کرده, در یک پروتو پانک سر تراشیده. تخیل خود بود و ته خود را حس شوخ طبعی عجیب و غریب. یکی دیگر از سفال از apocrypha از همان عصر است Funkadelic توطئه مشترک آلبوم با سنگ سخت نوحه-mongers آهن پروانه. آن را به نام سنگین Funkبا 400 پوند در مقابل پوشش و 380 پوند مرد سیاه و سفید در پشت.

این Funkadelics وحشی به عنوان آنها به نظر می رسد و صدا مواد مخدر-آشفته به عنوان آنها بدون شک بودند حرفه ای: virtuosic جلسه با جدی موسیقی پروفایل. سنت بود سلاح های مخفی خود را: تعبیه شده در Funkadelic freakout—parodically گاهی spookily گاهی اوقات شدند doo-wop هارمونی, انجیل, تماس, وسوسه-سبک رقص روال writhings از روح. ادی هازل در گیتار همراه Hendrixian روش (و wah-wah pedal) با برقی شکنندگی و یا قرار گرفتن در معرض بود که همه خود را. "او فقط احساس همه چیز" کلینتون گفت به سادگی در یک مصاحبه منتشر شده در سال 1994 دو سال پس از گیتاریست مرگ است.

هازل بازی مانند او مصرانه خواست خود را از سیستم عصبی خارج از بازخورد. او لرزیدند. او زوزه میکشیدند محکوم کنند. او گریه ذوب پروازهای شد پایدار با حمایت و تضمین شده توسط درشت funk شاسی از Tawl راس (گیتار ریتم), "بیلی باس" نلسون و ماورا Fulwood (به زودی باریکش توسط مایلز دیویس) (درامز). و پس از آن وجود دارد این صفحه کلید از برنی Worrell که آمده بود به Funkadelic از طریق جولیارد و جدید انگلستان هنرستان موسیقی. از Westbound آلبوم رایگان ذهن خود را متعلق به خصوص به Worrell و RMI Electra پیانو. در سوزان تحریف آکورد که او نقش بر روی عنوان مسیر و در cracked-پیانو تفکرات که او sprinkles بیش از "بد بو دلار لایحه" این گروه به نظر می رسد دوز خود را با انفجار از اروپا avant-gardism.

رایگان ذهن شما قطعا برای تلفن های موبایل مانند آن ثبت شده بود در یک روز در LSD. کلینتون در تولید کننده صندلی مجبور موقت اختری ازدواج بین انگلستان جو حوصله ترک خورده معمار عصر فضا سر و صدا "Telstar" و جامائیکا را تلاشهايى دوبله مبتکر Lee Perry. پایان بالا fizzes unstably وجود دارد باطل غریب سمت به سمت pannings و آزار reverb استفاده creaky sci-fi صداهای chemtrails همه جا صوتی مار دم لحظات از هرج و مرج و فوقالعاده لحظات coalescence. پشت آهنگ های عقب به رمز و راز است که کل طیفی بعد از اکو و روشن و خاموش شدن و صدای خش خش. از این بعد پدیدار سنگین, فانک, شیار که چوب بسیار و تقریبا metallically به حال و سپس dematerialize بازگشت به روح جهان. هیچ چیز تا به حال صدا مانند این -- و نه خواهد دوباره آن را. تا به حال کل گروه تئاتر منفجر و ناپدید شد پس از این رکورد, آن را تنها مناسب بوده است. اما آن را نمی, به عنوان ما می دانیم: بزرگ فصل از گسترش و تکامل در انتظار کلینتون و پارلمان/Funkadelics.

جورج کلینتون در پارک مرکزی SummerStage در نیویورک در سال 1996. (جک Vartoogian / گتی ایماژ)

"ذهن خود را و الاغ خود را به دنبال خواهد داشت!" exhorts واعظ-ish Funkadelic در ابتدای آلبوم—که یک هیپنوتیزم صدایی کر از صدای ارائه می دهد پاسخ: "پادشاهی آسمان درون است!" در داخل—که سنگین funk می رود: به زیست شناسی به بدن است. تعالی از طریق غوطه وری. "نگاه کردن من اینجا آمده" آواز می خواند یکی دیگر از Funkadelic در فرویدی, خلق و خوی, در, "من می خواهم می دانم که اگر آن را خوب است برای شما؟," "حق بازگشت که در آن من شروع به از." و آنچه در آن است که نیاز به فراتر? سرمایه و نژاد پرستی و این سیستم همه چیز. "فروشنده, فشار, the fixer رفع قاضی acquits های بنجل آگهی خود را در زندگی ... برای دلار در لایحه" ("بد بو دلاری"). Funkadelic شد و تنها دو سال به دور از یک آلبوم به نام امریکا می خورد آن جوان.

در اخیر, رویایی قطعه برای The New York Review of Books, Fintan اوتول می نویسد: در مورد بازگشت از سرکوب در تاریخ آمریکا غیر مسیحیان روانی باقی مانده و یا "نهایی سرریز" جنگ داخلی و جنگ ویتنام است که در زمان خود ما در حال وادار کردن راه خود را به سطح. "همه از این کسب و کار ناتمام ساخته شده است که ایالات متحده semidemocratic نیم و نیم جهان است که در آن آرمان های برابری سیاسی و پاسخگویی و حاکمیت قانون وجود داشته باشد در کنار شیوه های است که روزانه مسخره از آن آرمان است." نهایی سرریز فوران prima materia به نصف و نیمه جهان—این 50 سال و لایه لایه در تمسخر و جشن و گیتار-جیغ واقعی سر و صدا از Funkadelic را رایگان خود را در ذهن و ... را به دنبال خواهد داشت. "این بازی half-life پایان" اوتول می نویسد. "در هر صورت ظاهری نشان از دموکراسی به پایان رسید و استبداد و پیروزی و یا بلند-رد ماده می شود واقعی است."

ذهن و سنجش هنوز غیرآزاد. طولانی-رد ماده است. آن را در حال حاضر و یا هرگز.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب