KRIVONISCHENKO دوربین / عرش RAZIUDDIN / اطلس

دقیقا 61 سال پیش یک گروه از اسکی بازان کوه پیمایی از طریق کوه های اورال stashed مواد غذایی اضافی اسکی و به خوبی پوشیده, ماندولین در یک دره به انتخاب کنید تا در راه بازگشت از سفر خود را. در یک لحظه از lightheartedness یکی کشید تا جعلی روزنامه با تیتر در مورد سفر خود را: “با توجه به آخرین اطلاعات ناپسند برفی در شمال اورال.” خود را بیش از حد تجهیزات ذخیره می شود دور این گروه شروع به حرکت به سمت شیب قله 1079 شناخته شده در میان مردم بومی منطقه به عنوان “مرده کوه.” یک عکس نشان داد که منجر بازان ناپدید شدن به ورق شلاق برف به عنوان آب و هوا بدتر شده است.

بعد از آن شب نه تجربه trekkers برگشت پشت سر هم در خارج از چادر خود را نیمه لباس پوشیدن و فرار به مرگ و میر خود را در یک بلیزارد. برخی از اجساد آنها پیدا شد با استخوان شکسته; یکی گم شده بود ، دهه چند مردم فراتر از گروه دوستان و خانواده آگاه بودند از این رویداد. آن را تنها شناخته شده به عموم مردم در سال 1990 زمانی که بازنشسته رسمی حساب مشتعل کنجکاوی که به زودی متاستاز.

امروز “Dyatlov Pass incident,” پس از نام یکی از دانش آموزان در این سفر ایگور Dyatlov تبدیل شده روسیه بزرگترین راز حل نشده فونت بی پایان تئوری های توطئه است. بیگانگان ماموران دولت “قطب شمال دورف”و حتی ناپسند برفی—را در نقاط مختلف متهم شده است که برای مرگ و میر. یک دولت-تلویزیون نشان می دهد به طور منظم قرار می دهد خود منصوب کارشناسان از طریق یک تئاتر دروغ سنج تست به بررسی عجیب و غریب توضیحات.

یک سال پیش روسیه دفتر دادستان کل اعلام کرد تحقیقات در مورد مرگ و میر برای متوقف کردن آنچه از آن به نام “رشد شایعات” و “ایجاد حقیقت است.” محققان در سفر خود به منطقه به reenact بخش هایی از این حادثه و در حال انتظار برای اعلام نتایج خود را به زودی.

اما اگر Dyatlov Pass incident نشان داده هر چیزی را که بسته شدن خواهد بود دشوار است. حتی یک قطعی قضاوت بعید است که به سرکوب حدس و گمان: در روسیه, تئوری های توطئه یک بخش ضروری از زندگی روزمره است.

“این ما شوروی رمز و راز است که ما می خواهیم برای حل” ناتالیا Barsegova است که چاپ مقالات در مورد روزنامه Komsomolskaya پراودا “از سال 2012 به من گفت. “هر کسی که شروع به تحقیق در مورد آن فکر می کند او کسی است که می تواند آن را حل کند اما عمیق تر او می رود و بیشتر در این باتلاق او را بمکد ،


یک راز حل نشده از جمله Dyatlov Pass incident بدون شک rile تا truthers در ایالات متحده, اما روسیه وسواس با این حادثه است که در بالا و فراتر از اینترنت در آمریکا-فروم بحث در منطقه 51 و chupacabra. در حالی که ایالات متحده تئوریهای توطئه اغلب توسعه در حاشیه زندگی عمومی—یک خط است که مسلما شده در تاری دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن عصر—توطئه طلبی است که جریان اصلی در روسیه یک کشور که در آن 57 درصد از جمعیت معتقد است که آپولو فرود ماه شد یک جعل است.

و در حالی که این باور در راز توطئه به طور معمول شروع می شود و در سطح توده مردم در ایالات متحده در روسیه این مطلب آمده اغلب از بالا به پایین. در اواخر 1800s به دولت تزاری شروع به تشویق تئوری های توطئه هدف قرار دادن یهودیان و کاتولیک ها به عنوان یک راه برای راهپیمایی روس ها در مقابل غرب است. پروتکل بزرگان صهیونیک سند جعلی استناد به شواهد یهودی قصد دارد برای سلطه بر جهان توسط آدولف هیتلر بود و برای اولین بار منتشر شده در روسیه در سال 1903 در ارتفاع پوگروم.

در دوران اتحاد جماهیر شوروی و مقامات به طور منظم در بر داشت توطئه سرمایهداری جاسوس و ضد انقلابیون و کشتن و زندانی کردن میلیونها نفر برای چنین تصور جرائم در دوران استالین بزرگ ترور. تولید سوء ظن بودند به بیرون و همچنین: زمانی که مسکو به طور تصادفی شلیک کره خطوط هوایی پرواز 007 در سال 1983 از آن ادعا کرد که این هواپیما بخشی از ایالات متحده طرح برای شروع یک جنگ است. این فسخ از همسایگان و گسترده دولت نظارت پوشش یو پی اس و فریب منجر به پارانویا در میان شهروندان. مردم تا به حال به خواندن بین خطوط از حزب رابط برای دریافت هر گونه حس از آنچه که واقعا در رفتن است. به عنوان یک نتیجه نویس اولگ Kashin معتقد است بسیاری هنوز هم احساس می کنم امروز که چیزی “پنهان شده بود پشت black-and-white photographs” از Dyatlov سفر.

عادت که از به هم چسباندن خود توضیح پافشاری کرده است پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مرکب از یک ریشه دار بدبینی و کرملین خود را تبلیغ است. دولت ولادیمیر پوتین—که یک بار ادعا کرد که اینترنت یک “سیا پروژه”—به طور معمول نشان می دهد که توطئه غربی ها در پشت همه چیز از روسیه المپیک دوپینگ بان کی مون به سوریه سفید کلاه داوطلبان. آنلاین ترول مزارع طرفدار کرملین صاحب نظران و sensationalist دولت رسانه های خبری مانند Sputnik و RT زمین در بیش از حد: یکی دولت-تلویزیون میزبان حیله گر عبارت—”تصادف است ؟ من فکر نمی کنم”—دارای اینترنت تبدیل به الگوی رفتاری.

مبهم و تاریک کردن به طور پیش فرض در واکنش به هر گونه اتهام. زمانی که خطوط هوایی مالزی پرواز 17 دمیده شد از هم جدا بیش شرقی اوکراین توسط موشک های روسی در سال 2014 وزارت دفاع در مسکو استدلال کرد که این می توانست گلوله را در یک غلط-پرچم عملیات. هنگامی که مسمومیت از سرگئی Skripal گره خورده بود به نمایندگی وزارت امور خارجه اشاره کرد که یک آزمایشگاه بود مقصر واقعی. اخیرا نمایندگان مجلس ادعا کرده اند که در تابستان گذشته تظاهرات در مسکو بودند هماهنگ با واشنگتن است. حقیقت این است که دیده می شود به عنوان نسبی و توطئه تبدیل به سکه از قلمرو.


در اینجا چیزی است که ما می دانیم در مورد Dyatlov Pass incident: نه اسکی بازان همه دانشجویان تا به حال مجموعه ای از یکاترینبورگ پس از آن شناخته شده توسط خود را کمونیست نام Sverdlovsk در ژانویه سال 1959 و آواز و آهنگ ها در یک شب ، آنها برنامه ریزی برای اسکی در حدود 200 مایل بیش از 16 روز summiting چند قله در طول مسیر اجازه می دهد به اندازه کافی زمان به عقب برای ترم بهار. پس از ابتلا به یک آسانسور با برخی از هیزم و پس از یک سورتمه راننده شمال, گروه اسکی از روستای رها در تاریخ 28 ژانویه در نهایت ساخت آن به نهایی خود را در اردوگاه در تاریخ 1 فوریه.

جستجوگران بعد از آن آهنگ های خود را در امتداد یک رودخانه یخ زده و پس از رسیدن مرده کوه تصادفا در سراسر نیم-سقوط چادر تند بر باد رفته, شیب. در داخل تامین مواد غذایی و لباس بیرونی گذاشته شد که اگر این گروه تا به حال شده است در مورد به طبخ شام. نه جفت از چکمه های ایستاده در کنار یک دیوار. Bizarrely چادر ظاهر شده اند به چاک باز از درون.

در جنگل زیر محققان در سراسر دو بدن زیر یک درخت سرو دروغ گفتن در کنار باقی مانده از آتش. اگر چه متوسط بوده است به -40 درجه فارنهایت شب گروه ناپدید جفت شد با پوشیدن طولانی ، قطعاتی از پوست انسان در درخت نشان داد که آنها تا به حال شکسته شاخه. بدن Dyatlov و دو نفر دیگر نیز بدون کفش و کت یافت شد چند صد فوت دور. آن نیست تا زمانی که برف شروع به گرم شدن دو ماه بعد که چهار نفر باقی مانده اجساد یافت شد. دو شکسته بود دنده و جمجمه بود تا حدی خرد.

تحقیقات انجام شده در بهار سال 1959 سمت چپ بسیاری از سوالات حل نشده است. چرا اسکی بازان فرار چادر به مرگ حتمی در باد و برف ؟ چه چیزی باعث blunt-نیروی صدمات? چرا یک تجزیه و تحلیل پیدا افزايش سطح رادیواکتیویته در دو تا از این قربانیان لباس ؟ این سوالات همه فراتر از حوزه رسمی و محققان که در حالی که گیج به این نتیجه رسیدند که وجود داشت هیچ بازی ناپاک و دانش آموزان کشته شدند یک “نیروی عنصری که گردشگران قادر به غلبه بر.” پرونده بسته شد و یافته های بایگانی شده به عنوان “راز” به عنوان معمول در اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان بود.

یک روزنامه نگار محلی محروم شد از پر کردن یک گزارش حادثه و برای چندین دهه تنها نشریه مربوط به رمز و راز بود, یک رمان توسط یکی از جستجوگران. (آن را تا به حال کمی شادتر پایان: پس از طوفان نیروی باد جنسی با یک دختر پایین شیب و دام دیگران که با عجله برای کمک به او را رهبر گروه تلاش برای بازگشت به چادر و می میرد. بقیه پیدا کردن سرپناه در یک تله کلبه.) اما پس از آن آمد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی که برداشته پرده از سکوت بیش از این سانحه گذشته است. میزان استالین سرکوب نازل شد به مردم به وجود مولوتف-ریبن تروپ پیمان. فقیر با فروپاشی مالی و شوکه شده است که بسیاری از آنچه به آنها داده شده بود از دوران کودکی آموزش داده شد دروغ بسیاری از روس ها شد و بازیگران احساسی شناور. ایمان شفا فرقه ها و طرح های هرمی رونق گرفت.

بر روی این رسیده زمین سقوط دانه از Dyatlov رمز و راز است. در ژانویه 1990 سابق حزب کمونیست سر از یک شهر در نزدیکی Dyatlov Pass نوشت: در پاسخ به یک روزنامه مقاله در مورد قرار رویت بشقاب پرنده در منطقه است. در آن او توضیح آنچه اتفاق افتاده بود به اسکی بازان این ادعا که سوراخ در چادر خود را ساخته شده بودند با سقوط باقی مانده از یک موشک آزمون. کاغذ بعد از چاپ یک داستان است که در آن لو ایوانف سرب محقق در سال 1959 Dyatlov پرس و جو به نقل از به نقل از دانش آموزان کشته شدند توسط یک بشقاب پرنده است. در این مقاله نیز تکرار شایعات که این گروه می تواند کشته شده اند توسط مردم بومی و یا تابش از یک سلاح آزمون. (در واقع “توپ از آتش” با اشاره به در داستان دیده شده است هفته پس از دانش آموزان و میر شدند و نسبت به مستند موشک آزمون.) چند ماه بعد ایوانف خود را نوشت و مقاله خود را در یکی دیگر از روزنامه سرزنش دانش آموزان آسیب در یک “گرما ری یا یک انرژی قوی است که کاملا برای ما ناشناخته است.” با کامپیوتر اسناد محرمانه و تذکرات به دولت cover-up—”خروشچف مطلع شد در مورد این رویداد در ابتدا” ایوانف نوشت—مقالات یک توطئه-نظریه های کیت. اواخر 2000s “Dyatlophrenia” ساخته شده بود آن را به روزنامه های ملی و تلویزیون است.

رو به رشد وب سایت از نظریه است و پس از ظهور این ادعا که مسموم الکل فرزندان باستان “آریایی” یا انواع سلاح های خارق العاده مانند یک “خلاء بمب” مسئول بودند. این واقعیت است که معاون مهندس نیروگاه هسته ای چرنوبیل بودند همان نام خانوادگی به عنوان ایگور Dyatlov مطرح سوء ظن برخی از اتصال به آن فاجعه است. چند نظریه نگه دارید که Dyatlov گروه شامل یک کا گ ب یا CIA agent.

حتی کسانی که نزدیک به فاجعه را سرزنش مرگ و میر در برخی از طرح نابکار. یوری Yudin یک دانش آموز که به طور خلاصه به همراه گروه قبل از بازگشت به علت بیماری گفت: قبل از مرگ که به اعتقاد او دوستان او “را دیدم چیزی است که آنها نباید دیده” و مجبور شدند به زور اسلحه به ساخت یک صحنه به اشتباه محققان سپس از چپ به مرگ.

زمانی که من صحبت کرد و به یوری Kuntsevich که با حضور دانش آموزان تشییع جنازه به عنوان یک پسر است و پس از تبدیل شدن به یک بارها به نقل پژوهشگر و رئیس Dyatlov صندوق یادبود من به امید clear-eyed ارزیابی به قطع از طریق سر و صدا. او استدلال می کرد که دانش آموزان خواسته شده بود توسط یک غربی عامل به نام “مول” به عکس یک سری آزمایش موشکی. پس از انجام این کار آنها به قتل رسیده توسط مستی محکومین حفاظت از رمز عبور. “سپس آنها نقل مکان کرد و چادر 1.5 کیلومتر به عملی محل. که انجام شد توسط یک mop-تا تیم [سربازان]; آنها تا به حال چندین هلیکوپتر” او به من گفت که ماده از factly.

Dyatlov خود خواهر تاتیانا Perminova به من گفت که او تا به حال شنیده ام یک قایق عجیب و غریب نظریه اما تنها می تواند تکرار آنچه پدر و مادر او به او گفته بود در زمان برادرش ناپدید شدن و مرگ است. “آنها مطمئن,” او گفت: “که نظامی بود به نحوی درگیر است.”


بنابراین آنچه واقعا اتفاق می افتد شب از تاریخ 1 فوریه 1959? نظریه های مطرح شده توسط پژوهشگر آمریکایی دانی Eichar و همچنین به عنوان توسط برخی از دانشمندان روسی است که وزش باد شدید باد بیش گنبد کوه ایجاد یک “رابطه گرداب خیابان” از طوفان که تولید یک فرکانس پایین صدا است که به طور کامل قابل شنیدن اما ارتعاش سلول های مو در گوش باعث تهوع شدید و ناراحتی های روحی و روانی. که تحت یورش در تاریکی زمین, دانش آموزان می توانست با غلبه بر احساسات ترس و وحشت.

زمانی که اعلام آن پرس و جو در سال گذشته دادستان کل حکومت “جنایی” توضیحات و گفت: آن را با تمرکز بر سه علل طبیعی—بهمن یک برف دال یا یک طوفان. که انجام داده است کمی به نگه داشتن شایعه ماشین از لگد زدن به دنده بالا. برای ماه, عکس های جدید تئوری های پدید آمده در وب سایت ها و تلویزیون نشان می دهد در حالی که Kuntsevich و بستگان برخی از Dyatlov گروه عصبانی دادستان امتناع به نظر غیر طبیعی علل مرگ و میر باید شکایت درخواست محققان برای باز کردن یک پرونده جنایی.

که این مشکل با تئوری های توطئه در روسیه و در جای دیگر: حتی اگر واقعی توضیح یافت و هر کس نمی خواهد آن را باور. رمز و راز از Dyatlov Pass incident ممکن است یک روز حل شود اما آن را هرگز واقعا به استراحت قرار داده.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر