جنسی-سلامت زنجیره تامین شکسته است

جهانی کاندوم کنترل تولد و سایر آیتم ها سخت تر برای دریافت در کشورهای در حال توسعه به دلیل بیماری همه گیر.

توسط NEWS-SINGLE در 19 خرداد 1399
گتی / اطلس

این مقاله یک همکاری بین اقیانوس اطلس و فولر پروژه.

آن زمان Dimos Sakellaridis حدود شش سال برای ساخت بوسه کاندوم به یکی از نیجریه برترین برندها با حدود 91 میلیون فروخته شده در سال 2019. این prophylactics موجود در مغازه ها و بازارها و کیوسک های سراسر کشور و ترکیبی از هتاک تبلیغات رو به رشد جمعیت افراد جوان و درک بیشتری از بهداشت باروری در نیجریه به معنای فروش خود را به طور پیوسته افزایش یافته است.

اما اگر او نمی تواند حمل و نقل از 12 میلیون کاندوم (و 4 میلیون بسته از تولد-قرص های کنترل) از بندر لاگوس به زودی سهام آن را اجرا خواهد کرد. و متاسفانه برای Sakellaridis آن را می سازد تفاوت به مقامات گمرکی که در حال کار راه خود را از طریق جمع شدن از ظروف که عادی نیجریه بستگی دارد Sakellaridis را در رشته باری برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و جلوگیری از گسترش بیماریهای مقاربتی است. همه او می تواند انجام دهید این است که صبر کنید—و او تنها نیست.

Sakellaridis است که در نیجریه کشور, مدیر DKT International, یکی از بزرگترین خانواده-برنامه ریزی و ارائه دهندگان خدمات در جهان است. از اواسط ماه مارس زمانی که اقدامات انجام شده برای جلوگیری از coronavirus قطع کار در بندر لاگوس روند پاکسازی ورودی باری کشیده از دو تا سه هفته به بیش از سه ماه. در آن زمان DKT مرکزی انبار فرار از کاندوم.

DKT مبارزات برجسته شکنندگی یک زنجیره تامین جهانی است که در آن کالاهای اساسی و دارو اغلب منابع از یک تعداد انگشت شماری از کشورهایی که مزیت رقابتی اجازه داده است آنها را به تسلط بر مراحل مختلف از چرخه تولید. این یک چالش محدود به بهداشت باروری: در سراسر جهان تولید و حمل و نقل و تدارکات را آهسته یا متوقف در دسترس نباشد به عنوان دولت باید بسته کارخانه های مبتنی پرواز و مهر و موم کردن مرزها در پاسخ به کوروناویروس. اما در حالی که برای بسیاری از کالاهای این نشان دهنده کمی بیشتر از ناراحتی آید به حیاتی جنسی و باروری-سلامت کالاها از جمله خرابی می توانید زندگی در خطر است.

زنانی که اعتماد یک نام تجاری خاص از قرص های ضد بارداری ممکن است پیدا کردن آن را خارج از بورس در داروخانه. زوج در خانه گیر کرده قادر به کردهاید ارزان کاندوم آنها به طور معمول خرید ممکن است جست و خیز حفاظت. مرکزی انبارها ممکن است قادر به تامین کلینیک سیار کامیون که با سفر به جوامع روستایی unserved ملی بهداشت عمومی سیستم. نتایج یک مختل زنجیره تامین در این زمینه می تواند فاجعه آمیز. صندوق جمعیت ملل متحد و یا سازمان صندوق جمعیت ملل متحد, سازمان جنسی و باروری-سلامت سازمان اتحاد پرچم stockout خطرات در ماه های آینده در 46 کشور جهان است. ماری Stopes بین المللی فراهم می کند که خانواده-برنامه ریزی خدمات در 37 کشورهای کم درآمد هشدار داده است که تا به 9.5 میلیون نفر از زنان و دختران در معرض خطر از دست دادن دسترسی به پیشگیری از بارداری و سقط جنین خدمات است که می تواند در نتیجه 1.3 به 3 میلیون حاملگی ناخواسته و 1.2 به 2.7 میلیون سقط جنین ناامن. این می تواند به نوبه خود منجر به حدود 5000 11000 بارداری-مرگ و میر مرتبط.

اثرات متفاوت بسته به فرد, سارا شاو سر از وکالت در ماری Stopes به من گفت—مردم فقیر که تکیه بر خدمات رایگان خواهد بود بدتر از خود را ثروتمند همسالان در همان کشور و در کشورهای با قوی نظام سلامت باید یک آرایه وسیعی از گزینه ها اگر یک داروخانه اجرا می شود از کاندوم. اگر چه کشورهای با درآمد بالا است که ساخت خود مواد مخدر به واردات مقادیر زیادی از مواد فعال دارویی و یا رابط های برنامه کاربردی از چین, معنی آنها در مواجه با فشار بر منابع در اوج این بیماری همه گیر تولید کنندگان به احتمال زیاد به اولویت بندی این بیشتر بازارهای سودآور بیش از درآمد ،

در DKT که توزیع پیشگیری از بارداری و امن-سقط جنین محصولات در 90 عمدتا کم و متوسط درآمد کشورها, کشور, مدیران, به طور معمول حفظ حدود سه ماه ارزش موجودی در دست در طول زمان عادی با توجه به کریس Purdy, DKT رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت. حتی اگر تولید در سراسر آسیا بازگشت آنلاین به عنوان coronavirus شیوع بیماری کاسته است در بخش هایی از قاره اوایل تعطیلی کارخانه در کشورهایی مانند هند و مالزی و چین همراه با حمل و نقل تاخیر و پورت تراکم کاهش این حاشیه ،

اکثریت جهان از کاندوم به عنوان مثال ساخته شده در مالزی و تایلند به طبیعی-صنایع لاستیک. کاغذ و مقوا برای بسته کاندوم پس از آن می آید از چین و اندونزی و اروپا, پل لیانگ که مدیر بازاریابی در Karex Berhad یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کاندوم به من گفت. هند و چین تولید کنندگان پیشرو هستند ژنریک دارویی و محصولات ارزان و مواد مخدر و اگر چه بسیاری از هند شرکت های دارویی تکیه بر شرکت های چینی برای رابط های برنامه کاربردی. محصولات ساخته شده در یک کشور نیز ممکن است حمل به آزمایشگاه دیگری برای تست کیفیت. هنگامی که آنها آماده برای صادرات آنها سفر توسط هوا یا دریا بسته به اندازه حمل و نقل, ضرورت و تقاضا و عوامل دیگر. امروز بسیاری از این مسیرهای سفر در حال تعطیل به شدت محدود و یا به شدت گران تر است.

حتی بدون coronavirus همه گیر است که موجب جدید قرنطینه اقدامات و دوره انتظار این محصولات به طور معمول موضوع را به بازرسی یک بار آنها فرود آمد. در اوگاندا برای مثال کاندوم باید نمونه برداری و آزمایش توسط یک تنظیم کننده. در کنیا هر سه بسته کاندوم حمل کوچک دشنه گفت: آنها ملاقات کردم استانداردهای نظارتی قبل از آن می تواند فروخته شده به مصرف کنندگان که نیاز به باز کردن هر حمل و نقل به صورت دستی و برچسب زدن. کاهش نیروی انسانی به عنوان یک نتیجه اجتماعی فاصله و شب حکومت در کنیا که به معنای برچسب زدن است که به طور معمول دو هفته طول می کشد کشیده به بیش از یک ماه است. تا به حال این روند به تاخیر افتاده است هر بیشتر, لورن, کماندار به DKT کنیا و اوگاندا کشور, مدیر به من گفت تیم او را اجرا خارج از بورس.

شرکت های مانند DKT مبارزه حتی به جای محصولات یکسان در زمان نیاز: واردات کشور ثبت نام از مواد مخدر مانند تزریقی پیشگیری از بارداری و یا سقط جنین قرص و دستگاه های پزشکی مانند کاندوم یا کیت های مورد استفاده برای ارائه سقط جنین توسط تولید کننده و کشور مبدا و نه فقط بر اساس مواد تشکیل دهنده فعال و یا دسته بندی محصولات. روند ثبت نام یک داروی جدید و یا دستگاه های پزشکی با مناسب آژانس ملی می تواند در هر نقطه از شش ماه تا چند سال. "بیایید می گویند شما باید یک stockout از چین است. این یک موضوع ساده نیست از 'خوب من فقط رفتن به خرید از هند در حال حاضر'" Purdy به من گفت. "شما نمی توانید به سادگی تبدیل به یک تولید کننده جدید بدون تحت دوباره ثبت نام."

بخش های بزرگی از جهان ندارند داخلی ظرفیت تولید برای این حیاتی سلامت محصولات ترک آنها را عمیقا آسیب پذیر به هر گونه قطعی و یا اختلال در زنجیره تامین. حتی کشورهایی که برخی از ظرفیت داخلی هستند و نه کاملا خودکفا: ایران باید دارویی تولید می کند را خود دستگاه داخل رحمی یا آیودی این اقدام قابل برگشت جلوگیری از بارداری جلوگیری از بارداری برای چندین سال در یک زمان. زمانی که من با صحبت Purdy در پایان ممکن است یک ظرف برگزاری 50,000 آیودی محدود برای ایران شده بود گیر کرده در دبی پورت برای نزدیک به سه ماه.

عمده سازمان های جهانی است که خرید و توزیع این محصولات سعی کرده اند برای پیش بینی و جلوگیری از سهام از در حال اجرا. Purdy تشویق DKT کشور مدیران به جای سفارشات بزرگ در ماه ژانویه پس از یک همکار در چین فرستاده او عکس هایی از خیابان های خالی و قفسه های سوپر مارکت خراشیده تمیز.... در اواسط ماه مارس اریک Dupont, رئیس صندوق جمعیت ملل متحد را تامین-خدمات شعبه اجرا سریع-پیگیری مراحل مناقصه های مهم باروری-محصولات بهداشتی و به ملی دفاتر قدرت بیشتری را به منظور آنچه که آنها مورد نیاز است. در عین حال بسیاری از این قراردادها هنوز تحویل داده می شود: ماری Stopes بین المللی را در دستور قرار داده شده در ژانویه هنوز هم در مسیر سفر از طریق دریا.

این سازمان شده اند با استفاده از هر ابزار در اختیار خود را برای دریافت محصولات به کشورهایی که در آن آنها مورد نیاز است و به آنها فشار خارج از مرکزی انبارها. این سازمان صندوق جمعیت ملل متحد با استفاده از آن نفوذ دیپلماتیک به نفع صادرات چشم پوشی برای هند ساخته شده کالا. آن را نیز بیشتر با برنامه جهانی غذا که مدیریت جهانی تدارکات خوشه به نمایندگی از چند U. N. ادارات و سازمان صندوق جمعیت ملل متحد نیز با یک دوجین دیگر U. N. سازمان مشترک مناقصه تجهیزات حفاظت شخصی.

در سطح محلی DKT تدارکات همکاران در اوگاندا بوده است قادر به دست آوردن فقط چند تعداد محدودی از اسناد منتشر شده توسط دولت برای وانت حمل و نقل در حال مکمل خود را در شبکه حمل و نقل با موتورسیکلت هر چند این می تواند تنها مقدار کمی از محصولات آرچر گفت. در ماداگاسکار, ماری Stopes شده است با استفاده از ناوگان خود را از اتوبوس به انتخاب کنید تا زایمان بیماران—در حالی که مطابق با دولت-نیاز اجتماعی فاصله—و آنها را به درمانگاه پس از حمل و نقل عمومی تعطیل شد, با توجه به شاو. Manuelle Hurwitz, مدیر برنامه های بخش بین المللی Planned Parenthood فدراسیون به من گفت که یکی از راه های کمک به دیدار با تقاضا از طریق تماس برای سیاست یا تغییرات قانونی مانند طبقه بندی خانواده-برنامه ریزی و جنسی-خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان "ضروری" پزشکی از راه دور و اجازه می دهد. IPPF عضو انجمن در هند برای مثال با استفاده از یک مدل ترکیبی از پزشکی از راه دور برای مشاوره و پیگیری مراقبت و درمانگاه بازدیدکننده داشته است برنامه ریزی شده در فواصل را به نگه داشتن یک فاصله امن بین مشتریان. "وجود دارد سازگاری مانند که در حال تکامل در همه زمان ها اما واقعیت این است که ما در حال رسیدن به عنوان بسیاری از زنان" شاو گفت.

این تلاش های اضافی را تیره و تار سازمانی بودجه. برای اطمینان از جریان مداوم لوازم—هر دو پایین دست به داروخانه ها و درمانگاه ها و سوپر مارکت ها با گسترش اعتبار به خریداران و بالادست با قرار دادن سفارشات بزرگ است که به ماه می رسند—Purdy گفت که او تا به حال به شناور بیش از 10 میلیون دلار در ماه است که او به طور معمول او را مجبور به حفاری به DKT را وقف (a $1.9 میلیون دلار کمک مالی از دولت سوئد کمک به تامین برخی از این هزینه های اضافی). دیگران با من صحبت کرد گفت: آنها همچنین هزینه های بیشتر در خرید لوازم—هر دو جنسی و باروری-محصولات بهداشتی و PPE برای کارکنان.

"من هرگز فکر نمی کردم در یک میلیون سال من خواهد بود گرفتن درخواست می کنم ما می تواند با استفاده از وکالت ما بودجه برای خرید ضد عفونی کننده دست?'" شاو گفت.

در حالی که تولید از سر گرفته است و در هند و چین و مالزی و کارخانه ها وجود دارد در صورت طولانی کارهای عقب افتاده از سفارشات. جدید اقدامات ایمنی از جمله سه بار-روزانه مایع به این معنی است که تولید خواهد شد آهسته لیانگ گفت و او است که هنوز هم در برخورد با وقفه در منابع. به دلیل محدودیت در حرکت و در اجتماعات بزرگ بسیاری از مردم هنوز نمی مراقبت از آنها نیاز خواهد شد و یا باید برای تنظیم خود را پیشگیری از بارداری روش های جلوگیری از بازدید دکتر. شاو گفت که در کوتاه مدت زنان در کشورهای در حال توسعه هستند به احتمال زیاد به تغییر از بسیار موثر طولانی اثر قابل برگشت جلوگیری از بارداری مانند تزریقی ایمپلنت و آیودی به کاندوم یا قرص ضد بارداری خوراکی. این روش به طور معمول ترک فضای بیشتری برای خطای انسانی که به خاطر آنها باید روزانه گرفته شود و یا به درستی مورد استفاده قرار هر زمان برای بیشترین اثر بخشی.

همه این به این معنی است که در چند ماه زمان وجود دارد ممکن است یک افزایش در تقاضا برای سقط جنین مراقبت. "این که آیا ما قادر خواهید بود برای دیدار با این تقاضا" Hurwitz گفت: "چیز دیگری است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب