شانون استاپلتون / ایسنا

پس از سازمان ملل برای رسیدگی پخش اتهامات که جف بزوس تلفن کرده بود به احتمال زیاد هک شده که در این دوره از ارتباطات WhatsApp خود با عربستان شاهزاده محمد بن سلمان منطقی سوال بعدی این بود که آیا دیگر غنی-و-معروف, قلم بگیرید و یاد دهید, شده بود بدتر هرزنامهای بیش از حد.

دستیار Jared کوشنر نیست پاسخ به پرسش من در مورد اینکه آیا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در قانون نگران بود در مورد خود دستگاه به خطر بیافتد به عنوان یک نتیجه از گزارش واتساپ مکاتبه با عربستان رهبر. یک سخنگوی باکره تایید کرد که آن میلیاردر بنیانگذار ریچارد برانسون ارتباط برقرار کرده با ولیعهد (شناخته شده به عنوان MbS) توسط گوشی اما به من گفت که این شرکت تا به حال هیچ چیزی برای اضافه کردن. توییتر که مدیر عامل شرکت جک دورسی دیدار خود با MbS کاهش یافته است به نظر.

اما تمرکز بر روی افراد خاص که ممکن است یا نه ممکن است آمده اند به تاج و تخت شاهزاده تیررس خطر از دست رفته بزرگتر درس از این قسمت: که این افراد امکان پذیر می تواند آمده را ضربدر در همه.

در این dystopian عصر دیجیتال است که در آن ما به شدت در تلاش برای نجات برخی از صورت ظاهر از حریم خصوصی ما تبدیل شده اند عادت کرده اند به مطرح هشدار در مورد شرکت های استخراج معدن مردم داده و در مورد دولت راه انداختن استادانه درست شده حملات سایبری علیه دشمنان خود را. اما این است که زمین های مختلف: یک دولت قدرتمند بازیگر گفته می شود آلوده قدرتمند غیر دولتی به عنوان شخصی خود را در رابطه soured. این شبح جنگ سایبری در آن خالص و انسان پایان ما جمعی بی گناهی در مورد اضافه کردن یک “مخاطب جدید.”

بسیاری از ناظران اشاره کرده اند که اگر یک هک مثل این می تواند اتفاق می افتد به عنوان ذوات یک رقم به عنوان بزوس از آمازون و صاحب واشنگتن پستکه برخوردار اضافی تفاوت بودن ثروتمندترین فرد در جهان—آن اتفاق می افتد به هر کسی. اما مهم تر غذای آماده ممکن است که اگر این اتفاق می تواند برای هر کسی این اتفاق می تواند به ثروتمند و قدرتمند و فوق العاده با مخاطرات بالا خصوصی روابط بین المللی و جهانی کسب و کار در این فرآیند است.

به عنوان همکار الکسیس Madrigal نوشت: “من و شما می توانید چت در WhatsApp, اما ما نمی خواهد که یک حمله سایبری تیم قادر به هنر و صنعت ما یک ویروس برای هک کردن هر یک از دیگر گوشی های و نه خواهد ما گوشت گاو منجر به سقوط برخی از دره سیلیکون مدل های کسب و کار” مبتنی بر عربستان سرمایه گذاری است. سناتور دموکرات Ron Wyden قرار داده و آن را یکی دیگر از راه: “اگر دولت عربستان در حال دسترسی به Jared کوشنر تلفن آن می شود عملا مانند قرار دادن یک اشکال در دفتر بیضی.”

“این داستان واقعی در اینجا. که شگفت انگیز ترین داستان” توماس پاک بین المللی-کارشناس امنیت در دانشگاه جانز هاپکینز به من گفت. “بزوس یکی از ثروتمندترین و تاثیرگذارترین حوزه کسب و کار در ایالات متحده بر روی این سیاره است که با استفاده از همان فناوری—آی فون X و واتساپ—که همه ما در حال استفاده است.” و حتی با تمام پول خود را و نفوذ او هنوز در تلاش برای به دست آوردن “مناسب دید به اینکه گوشی خود را هک شد.”

اگنس Callamard یکی از دو سازمان ملل متحد حقوق بشر و گزارشگران که منتشر شد بیانیه ای در بزوس اتهامات هفته گذشته به من گفت که اعلام شد در نظر گرفته شده به عنوان یک “هشدار” به جهان است که بدون نگه می دارد-منع نبرد است دم بر اطلاعات و مکانیسم های نیاز به در محل قرار داده و به مقیاس آن را به عقب. Callamard دعوت “افرادی که احساس می کنند که آنها ممکن است به خطر بیافتد و یا تلفن خود را ممکن است به خطر بیافتد” توسط دولت حمایت حملات سایبری به او نزدیک دفتر محرمانه به موجب آن آنها می تواند در ارتباط با امنیت سایبر ،

سازمان ملل متحد در بیانیه ای نیز نامیده می شود برای تحقیقات بیشتر توسط آمریکا و دیگر مقامات مربوطه به چه Callamard و همکار David Kaye تلقی معتبر پزشکی قانونی تجزیه و تحلیل بزوس آی فون که تاجر بود سفارش از شرکت مشاوره FTI. که پروب به این نتیجه رسیدند با “متوسط به بالا اعتماد به نفس” است که نرم افزارهای مخرب رنگ و لعاب تصویری فرستاده شده از یک حساب واتساپ متعلق به MbS مخفیانه siphoned داده ها از تاجر دستگاه است. این پست تا به حال شده است با انتشار ستون انتقادی از رهبران عربستان عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi که در سال 2018 به قتل رسید توسط عوامل MbS دولت. اما چند اطلاعات-امنیت کارشناسان این پرسش را مطرح FTI گزارش. خلاص شدن از شر به عنوان مثال استدلال کرد که FTI را یافته هستند “بسیار قوی منجر شود برای تحقیقات بیشتر” اما نه قطعی. دولت عربستان را رد کرده است ادعا می کند به عنوان “مضحک است.

در عین حال حتی اگر بزوس را هک نمی در راه FTI نشان می دهد او به احتمال زیاد شد و این بدان معنا نیست که این سناریو این شرکت ترسیم شده نمی تواند اتفاق می افتد. این واقعیت باقی می ماند که می گوید در حال حاضر تا حد زیادی نامحدود امکان خرید دیجیتال-فن آوری نظارت از تعداد فزاینده ای از شرکت های خصوصی و می تواند بهره برداری از آن را برای خود می رسد. کارشناسان امنیتی در دانشگاه تورنتو شهروند آزمایشگاه را متهم به دولت عربستان از استقرار جوی پیشرفته نرم افزارهای جاسوسی علیه روزنامه نگاران و مخالفان و این گروه ها شده اند به طور مشابه هدفمند توسط دولت های دیگر نیز هست.

این بدافزار که اتهام نقض بزوس تلفن است که “تقریبا غیر ممکن است برای ردیابی و این ظرفیت به خود از بین ببرد بنابراین پیدا کردن منبع با 100 درصد یقین است که هرگز امکان” Callamard گفت: تأکید بر خطر از جمله یواشکی فن آوری های در دست بسیاری از بازیگران ماهیگیری برای دسترسی به اطلاعات حساس است. (در نظر بگیرید برای مثال سر-چرخش حدس و گمان است که MbS خود می تواند هک شده اند.)

او خواستار یک مهلت قانونی برای تجارت جهانی در تجاری ابزار نظارت تا یک چارچوب بین المللی ایجاد شده است برای جلوگیری از سوء استفاده خود را. و اشاره کرد که بیش از 150 گونه ابزار در حال حاضر در بازار واشنگتن پست در سرمقاله این هفته پیشنهاد شده است که این چارچوب شامل دولت نیاز به “فروشندگان به گواهی است که مشتریان تصویب حقوق بشر جمع اوری و که آنها نمی سوء استفاده از یک ابزار پس از خرید.”

چنین چارچوب قانونی اما بعید است به بنا. و حتی اگر یکی است به عنوان Callamard اذعان کرد “همیشه وجود خواهد داشت سیب بد.” دقت پلیس در این نوع از نرم افزارهای جاسوسی که ممکن است نفوذ کرده اند بزوس تلفن چالش برانگیز خواهد بود; افسرده حقیقت این است که هر کسی که این منابع به منظور توسعه و یا به دست آوردن این تکنولوژی و دسترسی به اهداف ارزشمند—دو شرایط است که بسیاری از دولت ها دیدار خواهد رسید و بسیاری از موانع در طول مسیر. “به اندازه کافی وجود دارد بازیکنان قدرتمند در این فضایی که می خواهید این قابلیت است که آنها را به ادامه ایجاد می شود و به فروش می رسد” شر گفت. “اما این بدان معنا نیست که ما نباید هر چیزی در مورد آن.”

در حالی که شر است که در نوشته های آینده کتاب در تاریخ دروغ و جنگ های سیاسی گفت که او می بیند ارزش در به دنبال مهار این فن آوری او همچنین اشاره کرد که تلاش برای افزایش آگاهی در مورد این ابزار خطر رفتن بیش از حد. هنگامی که “ما غلو تهدید ما در حال ایجاد بیشتر از آن. این یک نبوت خود انجام,” او توضیح داد, وی با اشاره به نحوه اغراق آمیز خصوصیات اثربخشی روسی دروغ تلاش در طول سال 2016 ایالات متحده در انتخابات تشویق دیگر کشورها به سرمایه گذاری در آن قابلیت های.

“من مطلقا هیچ شکی نیست که بسیاری از سازمان های اطلاعاتی تعداد زیادی از بازیکنان قدرتمند در جهان در حال فکر کردن [پس از بالا مشخصات حوادث مانند بزوس مورد], این است جالب … من می خواهم یکی از آن,” شر گفت. و برخی از کسانی که بازیکنان جدید را توسعه بسیار پیچیده تر عملیات از یک اتهام و محاکمه در برابر بزوس. این روزها او گفت: “من اعتماد به گوشی من کمتر و کمتر.”

آنچه باعث می شود این خصوص مخدوش عمومی-موضوع سیاست است که امروز بی نظیر ارتباط است که هر دو بسیار کشنده و عمیقا خطرناک در هیچ جا بیشتر از در محافل مادربورد بزوس در آن ساکن است. به عنوان وارث ظاهری به تاج و تخت عربستان پس از سال 2017 ولیعهد در ابتدا خیره شدن مشاهیر در سراسر جهان با تظاهرات خود را دسترسی و عزم و اراده برای رسیدن به کسب و کار سبکبار توسط بوروکراسی. وال استریت ژورنال گزارش “WhatsApp یک ابزار کلیدی از شاهزاده جوان را جهانی جذابیت مبارزات انتخاباتی.” MbS “دست خود را در WhatsApp اطلاعات تماس برای بازدید از بزرگان تجار و دانشگاهیان و برخی از روزنامه نگاران و بنابراین اغلب که تلفن خود را در جریان پیام روز و شب” که او را به خواندن و پاسخ دادن به به طور منظم کاغذ یادداشت.

در طول یک تور گردباد از ایالات متحده در 2018, MbS ملاقات با شخصیت های با نفوذ از جمله رسانه های مغول اپرا وینفری و مایکل بلومبرگ در حال حاضر یک نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری. او تعویض شماره تلفن بزوس در یک مهمانی شام در لس آنجلس که به راه به چت در مورد مشارکت کسب و کار. به زودی به اندازه کافی ولیعهد بود با اشاره به بزوس به عنوان “دوست من.”

برای میلیاردرهای تبادل اعداد باید به نظر می رسد مثل یک راه فوق العاده برای آنها برای ساخت یک اکوسیستم از دوستان با نفوذ. اما آن را فقط به عنوان بسیار بی پروا راه, رقص برهنه کردن خود از هر enhanced protection پست های مربوطه خود را ندارند. به عنوان روزنامه نگار ریچارد آبهای نوشت: در Financial Times, حملات مانند یک بزوس گفته دچار “بازی در ضعف انسان سیستم عامل است که می تواند به راحتی patched”; الکترونیک کانال های ارتباطی و اعتماد شخصی و شبکه های آنها کمک به ساخت و ضروری در بالاترین رده های کسب و کار و دولت است. “برای هر کسی که مشتاق به قدرت و نفوذ خود را در جهان این باعث عمیقا ناراحت کننده سوال” آب اشاره کرد. “مثلا کدام بدتر است: که در آینده رئیس دولت نبوده است به شما ارسال الگوهای رفتاری به اینترنت بیش از واتساپ یا این که او است؟”

تامین صمیمی دسترسی اعطا شده توسط یک شماره تلفن ممکن است به نظر می رسد مانند یک بی حد و حصر خوب است. داشتن آدرس ایمیل یک فرد قدرتمند در یک چیز است; آن را کاملا از دیگر قادر به عربستان ولیعهد دست ارتعاش. اما ارتباط کاهش هر دو روش. آن می تواند به عنوان بزوس و محققان در حال حاضر مظنون به مقدار توزیع بیش از کلید به زندگی دیجیتال خود را.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlrebrandlybitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی