ایالات متحده با صرف میلیون ها دلار و پرورش Flesh-Eating کرم

کلید های فلوریدا یک محل که در آن گوزن ایستاده در کنار کودکان در مدرسه-اتوبوس متوقف می شود. آنها از سالن روی چ

توسط NEWS-SINGLE در 6 خرداد 1399

کلید های فلوریدا یک محل که در آن گوزن ایستاده در کنار کودکان در مدرسه-اتوبوس متوقف می شود. آنها از سالن روی چمن. آنها به خوردن تنقلات حق از دست مردم. بنابراین وقتی که دیر شروع به اقدام عجیبی در تابستان 2016, مردم از کلیدهای متوجه شده است. دیگران شروع به حرکت سر خود را به طور نامنظم به عنوان اگر تلاش به لرزش چیزی سست است.

سپس زخم های باز بر روی سر خود را—بزرگ, gaping, زخم که در معرض سفید اسلب از استخوان. چیزی خوردن گوزن زنده است.

که چیزی تست های آزمایشگاهی بعدها تایید شد دنیای جدید screwworm یک انگل قرار است به ریشه کن شده است از ایالات متحده در نیم قرن پیش. هیچ یک از کلید ها تا به حال آن را دیده. اگر شما تا به حال خواسته های قدیمی زمان فلوریدا گله دار هر چند او ممکن است به شما گفته بچگی داستان به همین ریخت و مرگ گاو. در آن روز screwworms در بر داشت راه خود را به گاو از طریق هر باز در پوست: شکم دکمه نوزاد گوساله, خش از سیم خاردار حتی گزش کنه. سپس آنها feasted.

Screwworms پس از کشته شدن میلیون ها دلار ارزش گاو یک سال در جنوب ایالات متحده خود را در محدوده توسعه یافته از فلوریدا به کالیفرنیا و آنها را آلوده هر زندگی خونگرم حیوانات: نه تنها گاو اما گوزن سنجاب حیوانات خانگی و حتی گاه به گاه انسان است. در واقع screwworm را با نام علمی C. hominivorax یا "مرد خوار"—پس وحشتناک شیوع بیماری در میان زندانیان on devil's Island بدنام قرن 19 فرانسه penal colony در آمریکای جنوبی است.

برای ناگفته هزاره screwworms شد وحشتناک بود واقعیت زندگی در آمریکا. در 1950s, اما, ایالات متحده دامداران شروع به تصور یک وضعیت جدید موجود است. آنها جرأت به کل کشور رایگان از screwworms. در خود اصرار ایالات متحده وزارت کشاورزی به عهده چه در نهایت امر تبدیل به یک عظیم multidecade تلاش برای از بین بردن screwworms اول در آمریکا و سپس در مکزیک و مرکزی امریکا—تمام راه را به پایین به نوار باریک از زمین است که از تنگه پاناما. ریشه کن کردن بود یک موفقیت چشمگیر. اما داستان می کند پایان ندارد وجود دارد. حاوی یک بیماری در یک چیز است. نگه داشتن این موجود چیز دیگری است به طور کامل به عنوان coronavirus بیماری همه گیر در حال حاضر به طور چشمگیری نشان میدهد.

برای دریافت screwworms از وزارت کشاورزی به این روز حفظ بین المللی screwworm مانع در امتداد پاناما-کلمبیا مرز. مانع نامرئی است و آن را نگه داشته است در جای خود ثابت انسان تلاش است. هر هفته هواپیما رها کردن 14.7 میلیون سترون screwworms بیش از بارانی که تقسیم دو کشور. یک screwworm-پرورش گیاه عمل 24/7 در پاناما. بازرسان پوشش هزاران مایل مربع توسط موتور قایق سواری و جستجو برای ولگرد screwworm عفونت در شمال مرز. کوچکترین نظارت می تواند خنثیسازی تمام کاری که قبل آمد.

حشرات بی امان در جستجوی خود برای میزبان. کسانی که مبارزه با آن باید بی امان بیش از حد.

این اوت گذشته من به پاناما برای دیدار با مردم که حفظ screwworm مانع است. کلید شیوع بود و بیش از آن quelled در ماه از انتشار استریل screwworms از پاناما. به عنوان شگفت انگیز به عنوان آن بود به فلوریدا بوده است فقط یک کوچک وحشتناک تصویری بر روی صفحه رادار در تاریخ screwworm.

یک قاره screwworm مانع شده است در محل برای 50 سال—طولانی تر از بسیاری از افرادی که در حال حاضر حفظ آن زنده بوده است. آنها کار را برای یک کمیسیون مشترک از پاناما وزارت کشاورزی و وزارت کشاورزی ایالات متحده شناخته شده به عنوان COPEG یا Comisión, Panamá–Estados Unidos para la Erradicación y Prevención دلم Gusano Barrenador دلم Ganado. روز قبل از من فرود آمد در تکومن فرودگاه بین المللی دو COPEG هواپیما تا به حال گرفته شده و منتشر شده با ارزش خود را بارهای از screwworms بیش از پاناما-کلمبیا مرز.

بیشتر screwworm پروازهای برنامه ریزی شده بودند روز بعد چهارشنبه و پنج شنبه و شنبه و دوشنبه و غیره و.... "ما در اینجا خواهد بود برای یک مدت زمان طولانی" یک COPEG کارکنان در پاناما به من گفت با آشکار غرور و افتخار است. "ما در اینجا باید برای 100 سال آینده."

در روزهای اولیه از ریشه کن کردن تلاش های وزارت کشاورزی ایالات متحده دانشمندان نمی شد تا برخی از موفقیت و یا طول عمر. آنها تا به حال به bootleg پول از دیگر برنامه چرا که آنها نمی باید بودجه کافی. در مصاحبه مطبوعاتی آنها نگران چه laughingstocks آنها می شود اگر خود را "ساده لوحانه حشرات-sex طرح" شکست خورده و حاشا شد بسیار mockable نماد دولت ضایعات.

مردی که آمد تا با طرح و معتقد بودند در آن بیشتر عاشقانه بود Edward F. Knipling یک وزارتخانه حشره شناس که در دهه 1930 صرف ساعت های طولانی تماشای screwworms همسر. به عنوان یک پسر او برپا ثابت جنگ در برابر حشرات و آفات روی خانواده اش در تگزاس مزرعه. "هر گیاه که ما بزرگ شده," او بعدها گفت: "وجود دارد برخی از نوع از حشرات بود که باعث آسیب." Screwworms آلوده مزرعه گاو و خوک و Knipling یاد آنها را به عنوان یکی از بدترین آفات است. او تا به حال برای صعود به گراز قلم به لام دارو در زخم uncooperative بکارد. "است که بسیار ناخوشایند وظیفه" او به یاد می آورد برخی از هشت دهه بعد در یک مصاحبه در مدت کوتاهی قبل از او درگذشت.

بالغ screwworms در واقع مگس با چشم های قرمز و فلزی سبز-آبی بدن. پس از جفت گیری زن ذخیره کردن تخم مرغ خود را در زخم های باز و در نتیجه لارو از طریق خوردن یک حلقه از اطراف گوشت. هنگامی که به اندازه کافی cfnm handjobs, زن سروری لارو رها کردن زخم تبدیل به شفیره شدن در حال ظهور به عنوان یک نسل جدید از مگس. به عنوان Knipling تماشا screwworms بوسیله اسباب گردنده از طریق چرخه زندگی خود را در دولت خود آزمایشگاه او ساخته شده یک مشاهده که اهمیت او می تواند intuit اما هنوز رتبهدهی نشده است قرار به استفاده از: زن screwworms mate تنها یک بار در تمام عمر خود را. اگر یک زن screwworm با آمپول استریل نر او هرگز هر گونه فرزندان. بنابراین اگر محیط زیست می تواند به نوعی اشباع شده با استریل مردان Knipling گمان screwworms خواهد به سرعت همسر خود را از وجود.

اما Knipling نمی دانید که چگونه برای استریل نر screwworms. در هر صورت ایالات متحده شد و از ورود به جنگ جهانی دوم و تخصص مورد نیاز بود در جاهای دیگر. Knipling شد reassigned به یک آزمایشگاه در فلوریدا که در آن تیم خود را کامل فوق العاده موثر آفت کش ها مانند DDT که حفاظت سربازان از حشرات, بیماری های منتقله. DDT کمک به آمریکا در جنگ پیروز شود اما این امر بعد از نابودی محیط زیست از استفاده بیش از حد. این تجربه به شکل بقیه Knipling حرفه ای. او خودش را اختصاص داده به نماتد حشرات, راه برای کنترل آفات بدون سموم.

پس از جنگ Knipling رفت و برگشت به تحصیل screwworms با همکار خود را حشره شناس ریموند بوتهزار. دانشمندان در حال حاضر می دانستم که از عواقب وحشتناک از بمب اتمی کاهش یافته است در ژاپن که دوزهای بالایی از تابش انسان آسیب بافت ها و سلول های. هنگامی که یک همکار معرفی Knipling به تحقیق در مورد عقیم سازی از دیگر مگس توسط تابش او تعجب: می تواند تابش استریل screwworms بیش از حد ؟

این متخصص حشره شناس موفق به دسترسی به یک دستگاه اشعه X در نزدیکی یک بیمارستان نظامی که در آن یکی از بوتهزار رفقا ارتش قدیمی کار می کرد. هر پنج شنبه بعد از ظهر Knipling و بوتهزار خود قرار داده screwworms از طریق X-ray دستگاه آزمایش های مختلف با مراحل رشد و نمو سطح تابش. آنها نیاز screwworms که آسیب دیده بودند به اندازه کافی برای استریل اما نه چندان آسیب دیده است که آنها نمی تواند جذب همسر در وحشی. بهترین زمان برای منور دو پیدا شد 5.5 تا 5.7 روز به pupal مرحله زمانی که بالغ مگس تخمدان و بيضه در حال توسعه و در نتیجه حساس به تابش.

تابش کار می کرد. این screwworms در واقع تبدیل استریل اما Knipling و بوتهزار هنوز هم نیاز به اثبات است که تابش مردان در واقع می تواند همسر با زنان بارور در این زمینه است. در سال 1951 یک USDA تیم شروع به انتشار استریل نر screwworms در Sanibel جزیره در سواحل فلوریدا. این screwworms همچنان ادامه داشت تا این تیم در نوبه خود پافشاری انتشار استریل مردان در این جزیره برای دو سال دیگر. آن را هنوز هم کار نمی کند. این تیم تصور می کردند که مردان بارور شد و احتمالا پرواز بیش از سرزمین اصلی است. بنابراین در سال 1954 دانشمندان سعی دوباره در یک جزیره دور افتاده: تایلند در هلندی کارائیب. این بار آنها موفق شد. Screwworms ناپدید شد از این جزیره در ماه.

از اینجا بی سر و صدا بی پروا پروژه به reengineer محیط زیست دام رو در جریان در نهایت تغییر زندگی گاو و گوزن و انسان در سراسر قاره آمریکای شمالی.

وقتی فلوریدا Cattlemen انجمن گرفتار باد از موفقیت در تایلند از آن بلافاصله به رسمیت شناخته شده و بالقوه نزدیک به خانه. این گروه لابی دولت و مقامات فدرال برای بزرگتر انجام است. و در سال 1957 این وزارتخانه شروع یک کمپین برای پاک کردن از خوردن گوشت انگل شرق رودخانه می سی سی پی. وقتی که موفق شد دو سال بعد دامداران در تگزاس و لوئیزیانا نیومکزیکو و آریزونا و کالیفرنیا آغاز شده و تقاضاهای مصرانه خود را برای ریشه کن کردن برنامه. Screwworm بسیار گسترده در این کشورها است که آن را تا به حال شکل خود را کابوی فرهنگ: روز "از محدوده" برای مثال بودند اختصاص داده شده به پیدا کردن نشانه هایی از screwworm عفونت است.

برای وزارت کشاورزی ایالات متحده هر چند غرب ثابت کرد یک چالش در مقیاس های مختلف. این screwworm-برنامه ریشه کنی تا به حال برای ساخت یک نیروگاه جدید در ماموریت تگزاس به تولید به عنوان بسیاری که 200 میلیون استریل پرواز در هر هفته. چون screwworms ترجیح می دهند به خوردن زندگی گوشت تغذیه گیاه مگس بود وحشتناک لجستیکی پازل. در ابتدا USDA دانشمندان به screwworms مخلوطی از گرم گوشت و خون اما گوشت گاو گران بود. در زمان های مختلف آنها جایگزین ارزان تر گوشت مانند اسب و نهنگ و خوک یا گاو ریه و حتی nutria—تهاجمی جوندگان است که در آن مصرف بیش از لوئیزیانا. توسط 1962, مگس در ماموریت گیاه مصرف شد 240,000 پوند از گوشت و 10000 گالن خون کامل در هر هفته. در اولین روز از استریل-screwworm تست مگس مخزن بد است که شرکت های هواپیمایی حاضر به کشتی آنها. کارگران آموخته اسپری و جعبه ادکلن.

ماموریت کارخانه بسته در سال 1981 زمانی که screwworm پرورش به مکزیک نقل مکان کرد و سپس به پاناما. امروز screwworm-مرکز تولید در پاناما واقع شده است در نیشکر کشت و زرع در حدود 20 مایلی شرق این کشور سرمایه است. سقف نقاشی شده است صاف نعناع سبز و امکانات برنامه مدرن ترین رتبهدهی نشده است. اما screwworms هنوز ازلی خواستار: آنها هنوز هم باید برای تغذیه حیوانات باقی مانده. بنابراین زمانی که من پا در داخل این مرکز در ماه اوت گذشته اولین چیزی که من متوجه بوی ناپاک, با یک حلقه فلزی تنگ. مغز من غیر ارادی همسان آن را به خونین تامپون.

Screwworms دیگر داده گوشت خام اما نگهبانان مطمئن شوید که آنها خود را دریافت پروتئین حیوانی در راه های دیگر. فعلی رژیم غذایی مقرون به صرفه تر مخلوط از پودر خون و شیر و تخم مرغ—بازسازی و سپس ضخیم با سلولز به قهوه ای تیره و لجن. من به تماشای کارگران لوله آن را به سینی رژیم غذایی احساساتی مانند فاضلاب.

پرورش تسهیلات به خودی خود یک پنجره خم از بتن می باشد. هر اتاق نگهداری تجویز دما و رطوبت بهینه سازی شده برای یک مرحله خاص از screwworm توسعه است. لارو برای مثال تخم در یک اتاق گرم به 102 درجه فارنهایت که تقلید درجه حرارت بدن یک حیوان آلوده. هنگامی که تخم آنها چرخ به کولر اتاق که در آن آنها خزیدن از مواد غذایی خود را و تبدیل به شفیره. عینک من fogged تا چند بار به ما منتقل شده از طریق اتاق های سرد و گرم و خشک و مرطوب پس از screwworm چرخه زندگی.

در 102 درجه تفریخ اتاق کارکنان از جیبش یک سینی غذا به من نشان می دهد یک "تغذیه جیب." زمانی که screwworms خوردن آنها مانند خود را بسته محکم هم مانند سیگار در یک کارتن دهان خود را هل را به مواد غذایی و سفید خود را دم wriggling در هوا. من تا به حال در سراسر, تصاویر, تغذیه جیب در حیوانات' زخم های باز قبل از. در حال حاضر من مجبور به خودم نگاه در نوشتن قهوه ای توده تصور این پروتئین لجن به گوشت بازده به هزاران نفر از بی رحم دهان.

"من و زیبا" گفت: سابینا باریوس از screwworm تولید قیافه در تغذیه جیب. آنچه او را دیدم سالم بودند screwworms که رشد می کنند و بزرگ ، در چند روز آنها را تبدیل به شفیره نیز بزرگ و چاق است که می تواند استریل با رادیواکتیو کبالت 60. و چند روز پس از آن آنها خواهد ظهور به عنوان مگس قوی و آماده به همسر است. یک صد و پانزده مردم کار را به نگه داشتن گیاه عامل در 24 ساعت شبانه روز و هر روز به تولید 20 میلیون نفر از این پرواز در هفته است.

COPEG بیش از تولید استریل مگس. آن را نیز اجرا می شود یک شبکه screwworm-بازرسی پست و دفاتر می رسد که به دور افتاده ترین نقاط کشور است. در اوایل صبح روز بعد, من مجموعه ای را برای Darién پاناما را در شرقی ترین و کم جمعیت استان با پاملا فیلیپس و جان ولش. هر دو در حال دانشمندان که دهه را صرف کار بر روی screwworm کنی; فیلیپس در حال حاضر COPEG را مدیر فنی و ولش است که آن مدیر فنی سابق و فعلی screwworm-برنامه رابط.

فیلیپس و ولش کار برای COPEG از طریق وزارت کشاورزی و آنها تا به حال به اطلاع سفارت آمریکا که رفتن آنها به Darién. ما نیز تا به حال برای جلوگیری از "red مناطق" مناطق در استان است که دولت ایالات متحده در نظر گرفته بیش از حد خطرناک برای کارکنان خود را وارد کنید. همه در همه ، (COPEG است پاناما بازرسان هنوز هم کار در این بخش است.) چریک های فارک استفاده می شود به پرسه زدن در Darién و مواد مخدر از آمریکای جنوبی هنوز تصویب از طریق اینجا در راه شمال.

ولش یک ریشو تگزاس با کمتر از دو screwworm خالکوبی. او آموخته است که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند پس از پیوستن به این برنامه در سال 1984 و با وجود او بسیار لهجه آمریکایی او به راه اندازی آسان, جوک با هر کس ملاقات ما. او استخدام فیلیپس به تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای برای screwworm زیستگاه در سال 1994. پس از 25 سال کار با هم, پویا شبیه است که از یک زن و شوهر است. "من بیولوژیکی 67" ولش به من گفت. "ذهنی هنوز یک نوجوان" فیلیپس اضافه شده است. همانطور که دانشمندان آنها را هر دو در بر داشت در screwworms توانمند فکری به چالش بکشد. به عنوان دوستداران طبیعت آنها لذت بردن از فرصت ها برای سفر آمده است که با کار بیش از حد.

ولش ممکن است یک نوجوان در قلب اما پشت او رسیدگی نمی کند این سفر به عنوان به خوبی به عنوان آن استفاده می شود. جاده به Darién است بنابراین festooned با چاههای که فیلیپس تا به حال برای اغلب منحرف به خط مخالف برای جلوگیری از آنها را. زمانی که ما عبور به استان ما در یک ایستگاه بازرسی به ما نشان می دهد گذرنامه به Senafront پاناما را پلیس مرزی. COPEG یک ایستگاه بازرسی در اینجا بیش از حد پا صرف دور—اما برای حیوانات. گاو ترک Darién در حال تخلیه یکی یکی و بازرسی برای زخم های که با رنگ آبی-سبز ضد انگل دارو برای کشتن هر screwworms.

نه خیلی دور گذشته این پاسگاه بزرگراه در Darién به سادگی به پایان می رسد. تنها راه برای سفر دورتر است که توسط رودخانه. همراه با چند پاناما کارکنان ما قرار داده و همه ما چیزهایی در ضد آب کیسه زباله و رو به کوچک COPEG قایق. ما وارد برای اولین بار در شهر Garachiné یک مجموعه کوچک از بیشتر خاکستر-بلوک های خانه ها و سپس صعود به یک COPEG وانت به تنه همراه ناهموار جاده خاکی به شهر کوچکتر از Sambu. در طول ساعت-رانندگی طولانی گذشت ما بیشتر اسب ها و سواران از اتومبیل. پروانه ها فوران جاده در به طور منظم می ترکد. اما زمین در اینجا به مراتب کمتر وحشی از آن استفاده می شود. آنچه پس از جنگل و باتلاق در حال حاضر pastureland. "مردم را گاو در اینجا به فربه کردن آنها را" فیلیپس گفت.

دام دامداری شده است و در حال گسترش در Darién و COPEG بازرسان باید سفر کردن همیشه بیشتر جاده ها و رودخانه ها به بازدید از همیشه بیشتر مزارع. در یک مزرعه بین Garachiné و Sambu یک کشاورز استقبال ما با نوزاد پسر در دو داشتن به رسمیت شناخته COPEG لوگو—یکپارچهسازی با سیستمعامل به دنبال اتمی پرواز—در ماشین ما. بازرسان متوقف کردن به طور منظم به بررسی حیوانات و چت با کشاورزان یادآوری آنها را به هوشیار از screwworms. یک COPEG دامپزشک مانوئل سانچز را به من نشان داد و دست نوشته های ورود به سیستم ضبط چندین سال از بازدید از این مزرعه است. اعضای هیات بازدید بالاترین خطر مزارع در این منطقه حداقل یک بار در ماه و متوسط و خطر مزارع هر چهار ماه و بقیه یک بار در سال. کوچک COPEG پاسگاه در این منطقه بر عهده دارد و در مجموع 224 مزارع. وجود دارد 12 دیگر COPEG زمینه پست مانند آن در Darién.

ما اواخر ترک Garachiné و جزر و مد بالا است که اجازه می دهد تا قایق را به حرکت از طریق این منطقه کم عمق رودخانه ها و مصب بود در راه خود را. اگر جزر و مد بیش از حد پایین ما را مجبور به صرف شب در Garachiné که در آن COPEG دفتر نگه می دارد و یک پشته از تشک های مفید برای رشته کارکنان. ما تصمیم گرفتیم که چند صد فوت از گل و لای و آب های کم عمق که جدا ما از قایق بودند traversable. اما گل به راه مثل ریگ روان بلع پای ما کل. من کشیده من پای چپ و سپس پای راست من و پس از آن من دوباره سمت چپ. فیلیپس تقریبا خود را از دست داده ، ما در نهایت از آن ساخته شده به قایق و تراوش گل.

زمانی که وزارت کشاورزی ایالات متحده شروع به گسترش screwworm برنامه به آمریکای مرکزی آن اعزام دانشمندان به انواع مکان های از راه دور. آنها جمع آوری شده جدید screwworm گونه های مورد مطالعه زیستگاه در هر کشور و زمانی که screwworms تصور می شد به ریشه کن از یک منطقه تایید کرد که آنها رفته بودند. این کار در زمان ولش به مکزیک و پاناما و کاستاریکا, بلیز, گواتمالا, هندوراس نیکاراگوئه, جمهوری دومینیکن, کلمبیا, آرژانتین, اروگوئه, جامائیکا, آروبا و کوبا گوانتانامو بای. او و همکارانش پیاده بالا و پایین کوه گاهی اوقات در زیر باران به بررسی تله baited با یک ماده شیمیایی جلب به نام Swormlure. در روز آسان تر آنها ساعت نشسته در کنار فاسد کبد در انتظار آن بو را به خود جلب زنده screwworms. گاهی اوقات آنها خواب در ماشین و در کلبه طبقه است. گاهی اوقات آنها معترضان از خواب به صدای باد و آب است.

دولت ایالات متحده تصمیم به از بین بردن screwworms در مرکزی امریکا شد و در نهایت در مورد پول است. در پایان روز حفاظت از آمریکایی دام انداختن استریل پرواز بیش از باریک 50 مایل تنگه پاناما ارزان تر از حفظ یک مانع حتی مجازی یک همراه 2000 مایل ایالات متحده و مکزیک مرز.

ایالات متحده تا به حال رسما اعلام کرد پیروزی بر screwworm در سال 1966 اما مانع از استریل مگس آن را تاسیس در مرز ایالات متحده و مکزیک به سرعت بی اثر ثابت. دامداران در ایالات متحده در جنوب غربی ادامه داد: برای دیدن شیوع است. با مکزیک همکاری کنی جلو منتقل جنوب به tehuantepec که در آن مکزیک باریک به 120 مایل است. دو کشور تقسیم این لایحه بر اساس ارزش دام می دهد که در هر کشور: 80 درصد متحده 20 درصد مکزیک.

در سال 1985 USDA دانشمندان پیشنهاد حرکت مانع جنوبی دوباره—به حتی باریک تنگه پاناما که در آن این امر می تواند ارزان تر به حفظ. اما این امر نیاز به متقاعد کردن دولت های هفت کشور به توافق برسند و کمک به پرداخت هزینه برای—screwworm کنی.

اواخر 1980s شد زمان آشفته مرکزی امریکا است. هر دو با حمایت دولت و حملات چریکی در افغانستان گسترده بود. دیگر بخش هایی از دولت آمریکا شدند مداخله در منطقه به عنوان بخشی از جنگ سرد سیاست است. "بسیاری از مردم گمان من با سیا می گوید:" جان Wyss بازنشسته وزارت کشاورزی ایالات متحده دانشمند و مدیر که صرف مدت طولانی در مرکزی امریکا کار در screwworm برنامه گسترش است. مذاکرات بین مقامات وزارت کشاورزی ایالات متحده و آمریکای مرکزی و همکاران صورت گرفت در برابر یک پس زمینه از خشونت است. یکی دیگر از USDA دانشمند در خاطرات خود به یاد می آورد مذاکره با هندوراس مقامات دولتی در مورد screwworms—تنها به یاد بگیرند که دو هفته بعد از آن که ساختمان در جایی که آنها ملاقات کرده بود شده بود منفجر شده است.

ریشه کن کردن تلاش بود که مشتاق محلی متحدان Wyss به من گفت: صاحبان دام در هر کشور دوست داشتم این ایده. مذاکرات رفت و به آرامی اما در سال 1994 تمام کشورهای امضا کرده بود تعاونی توافق با ایالات متحده

در سال 2000 زمانی که مرکزی آمریکا ریشه کن شد و در آن نهایی فاز Wyss کاغذ نوشت شعار برنامه سیاسی دستاوردهای. "وجود دارد یک ابزار است که نقش مهمی ایفا کرده است از ابتدای screwworm برنامه ریشه کنی است که اغلب نادیده گرفته شده و یا حتی ذکر" او نوشت. "این ابزار این است که تعاونی توافق است." این موافقت نامه رئوس مطالب و اداری در جزئیات چگونه حقوق پرداخت خواهد, چگونه اموال موفق خواهد شد و چگونه این توافق به خودی خود اصلاح خواهد شد. پاناما اعلام شد رایگان از screwworm در سال 2006 و استریل-حشرات سد ساخته شد. COPEG در حال حاضر به طور مشترک به رهبری دو مدیر ژنرال: ونسا Dellis برای ایالات متحده و انریکه Samudio برای پاناما.

این screwworm برنامه هزینه 15 میلیون دلار در سال بخش کوچکی از حدود 796 میلیون سال است که آن را موجب صرفه جویی کشاورزان آمریکایی. (که برآورد از سال 1996 معادل 1.3 میلیارد دلار در امروز دلار است.) هنوز این برنامه به طور مداوم به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها. در مرکز تولید فیلیپس را به من نشان داد نمونه های کنترل آب و هوا پرورش کابینت که می تواند از بین بردن نیاز به گرم کردن یا سرد تمام اتاق. زیست شناسان نیز در حال توسعه اصلاح شده ژنتیکی مرد-تنها فشار از screwworms که نیاز به مگس کمتر مطرح می شود و منتشر شد. ارزان تر برنامه های توسعه پایدار و توسعه پایدار ضروری است.

illustration of an airplane
کورنلیا Li

در طول سال موفقیت screwworm کنی الهام بخش دانشمندان به درخواست استریل-حشرات روش به دیگر محصولات کشاورزی آفات از جمله مکزیک میوه پرواز Mediterraean مگس میوه و صورتی bollworm. این برنامه تا به حال درجات مختلفی از موفقیت در ایالات متحده, اما هیچ کدام به گسترش است به عنوان به طور گسترده ای به عنوان screwworm تلاش است. Screwworm عفونت در ضمن هنوز هم بومی در دام و حیات وحش جنوب استریل-حشرات مانع است. کشورهای آمریکای جنوبی مانند اروگوئه را در برابر پرسش در مورد از بین بردن انگل. اما برای هر کشور به آن مراجعه به تنهایی حس می کند کمی داده porousness از مرزهای ملی. و کل قاره آمریکای جنوبی در هیئت مدیره به طوری عظیم مالی و دیپلماتیک انجام است که آن را به سختی به نظر می رسد ممکن است.

من فکر در مورد این که من در پاناما و من تعجب شده است در مورد آن در حال حاضر در حالی که من محدود به آپارتمان من. امروز جهان است و تلاش برای مهار یک طاعون از یک نوع بسیار متفاوتی. سازمان ملل در حال بسته شدن مرزهای خود را به دفع کردن برای خود و ایالات متحده را به طور کامل وجود ندارد و از نقش آن در رهبری جهانی. مهار در مورد علم, بله, اما آن را نیز در مورد سیاست. Screwworm ریشه کنی کار می کرد فقط به این دلیل آن را به حال پشتیبانی از هر دو.

در اواخر سال 2016 زمانی که screwworms نشان داد تا در فلوریدا کلید کارشناسان بلافاصله مشکوک است که آنها آمده بودند از کوبا. رهبری ایالات متحده برنامه ریشه کنی هرگز برتر جزیره—دو کشور نیست دقیقا در شرایط خوب در 80s و 90s—پس screwworms ادامه داد: برای رونق 90 مایل از کلید. کوبا screwworm کارشناسان هنوز هم تا به حال برای مقابله با آفات راه قدیمی از مد افتاده, توسط درمان عفونت به عنوان آنها به وجود آمد. و حتی آنها توافق کردند که جزیره شد این منبع به احتمال زیاد از کلید شیوع. "ما خواسته آنها را به آنچه آنها فکر می کنم و آنها خندید و گفت:" شما چه فکر می کنید ؟ ما حق در اینجا'" ولش به یاد می آورد.

که کوبا و آمریکا متخصص حشره شناس می تواند صحبت کردن با یکدیگر در همه جدید بود. برای دهه USDA کارکنان ممنوع شد, از برقراری ارتباط با کوبا همتایان حتی زمانی که آنها با حضور در همان بین المللی screwworm جلسات. سپس در اواخر سال 2014 باراک اوباما آرام ایالات متحده محدودیت در تجارت با کوبا و روابط شروع به گرم شدن. بنابراین حتی زمانی که آزمایش DNA شدند و در نهایت بی نتیجه در مورد منشاء کلید شیوع دانشمندان در هر دو کشور شروع به بحث در مورد اجرای یک برنامه ریشه کنی در کوبا و کوبا یک دانشمند در سفر به پاناما برای بازدید از COPEG کارخانه تولید.

اما در ماه اوت 2017, داستان های عجیب و غریب شروع به گردش مورد دیپلمات های آمریکایی در کوبا. آنها در حال سقوط بیمار از مرموز و تایید نشده "حملات صوتی." در پاسخ ایالات متحده انصراف خود را غیر ضروری کارکنان از کشور و اخراج دو دیپلمات های کوبا. کوبا دانشمندان متوقف پاسخ دادن به آمریکایی ها در مورد ایمیل های screwworms.

در آخرین روز کامل در پاناما بیدار شدم قبل از طلوع آفتاب سر به فرودگاه که در آن من می خواهم هیئت مدیره کوچک turboprop هواپیما لود شده با 2.1 میلیون سترون screwworms. من تا به حال سرگردان در فرودگاه پایانه های مسافری با حمل فقط چند روز زودتر, اما در حال حاضر من whisked به بال بسته تجاری به مسافران است. این بود COPEG را پراکندگی مرکز.

چهار روز در هفته یک ون سفید که کارگران در تماس با "Pupamobile" قطره کولرهای سترون شفیره. این مرکز پس از انفجار به فعالیت است. یک repurposed صنعتی قرص-دستگاه شمارش تف کردن 450 میلی لیتر از شفیره در یک زمان بر روی سینی های آلومینیوم هستند که پس از انباشته حدود 50 ، دو روز بعد از بالغ ظهور به عنوان مگس. آنها در حال نقل مکان به یک اتاق سرد که در آن آنها وارد خفته دولت; کند مگس ها پس از لود به یک شستشو-دستگاه-اندازه جعبه فلزی و لود شده بر روی هواپیما.

من وجود دارد در روز دوشنبه به این معنا که دو پرواز برنامه ریزی شده بود که آن روز صبح. هواپیما مورد استفاده هواپیماهای نظامی هر سفارشی با به طور مداوم چرخش پراکندگی ماشین که تف پرواز از هواپیما حلقه در یک نرخ قابل تنظیم در هر مایل دریایی. (در روز های یک تکنسین انداخت کوچک جعبه های مقوایی از مگس دست اما جعبه گاهی اوقات شکستن نیست باز در تاثیر و مگس مرده در داخل.) پراکندگی ماشین سرد نگه داشته تا مگس خواب بیدار نیست تا زمانی که آنها ضربه گرم هوا خارج. چند همیشه موفق به فرار به کابین خلبان.

یکی از خلبانان آمد را به شما معرفی خود به عنوان مایکل جکسون. (بله, او توضیح داد که پدرش یک فن بزرگ.) جکسون استفاده می شود برای انجام تخلیه پزشکی, اما او تا به حال روشن به بیشتر به طور منظم برنامه ریزی شده screwworm-پراکندگی پروازها و من پرواز را با او که آن روز صبح. من صعود به هواپیما خود را و متوجه شدم با کمی تردید که باز تنها صندلی بود که خلبان در کابین خلبان. او راننده سرشونو تکون دادن. من برای نشستن وجود دارد. به طور معمول یک تکنسین نشسته در کنار screwworm جعبه در پشت, ورود به سیستم حرارت و تایید پراکندگی دستگاه عملکرد مناسب.

در زمان ما در زمان خاموش در 6:50 صبح آفتاب سوخته بودند و برخی از ابرها. "شما آنقدر خوش شانس هستند. ما باید خوب آب و هوا امروز" جکسون گفت. آب و هوای خوب به معنای خوب دید. من دیدم که دریا از زنگ زدگی-سقف قرمز در اطراف شهر پاناما به راه به زمرد lushness از Darién. من تا به حال هرگز قبل از پرواز نزدیک به زمین: زمانی که ما با گذشت بیش از شهرهای کوچک که در آن زمینه بازرسان به تازگی در بر داشت screwworm عفونت های ما آغشته به فقط 1500 فوت برای اطمینان از استریل مگس نمی خواهد منفجر کردن البته در سفر بازگشت به زمین است. ما به اندازه کافی کم به انتخاب فرد گاو و پراکنده مانند غلات برنج در سبز دشت.

حیات وحش شد نه به عنوان آسان به نقطه از هواپیما اما زندگی خود را نیز تغییر توسط ما پرواز. ولش به من گفته بود که میمون زوزه کش در پاناما گاهی اوقات سقوط از درختان پس از screwworms خوردند کردن چشم خود را. که دیگر اتفاق نمی افتد. پلنگ تنبل, tapirs اسب کویوتس بوفالو خرگوش و سنجاب ها بالا و پایین قاره آمریکای شمالی در حال حاضر امان از screwworms بیش از حد. در ایالات متحده آمریکا اصلی زیست محیطی در نتیجه ریشه کن شده است یک افزایش چشمگیر در طبیعت-گوزن جمعیت که یک بار نوسان با screwworm اعداد. انگل استفاده می شود برای کشتن بزرگی از نوزاد fawns که unhealed حلقه دکمه بودند زخم های باز. در کلید های اخیر screwworm شیوع آشکار شد در طول فصل جفت گیری که مردان شروع به مبارزه با یکدیگر با خود شاخ. خود را کوچک و معمولا بی ضرر کاهش و تبدیل شکافهای بزرگ و وحشتناک یک بار screwworms تاخت و تاز آنها.

هنگامی که هواپیما رسیده مرز کلمبیا Jackson مطلع کنترل ترافیک هوایی و در ادامه برای 20 مایل دریایی. هر ماه این برنامه می پرسد کلمبیا برای اجازه انتشار screwworms در درون مرزهای آن با امید به ایجاد یک screwworm-رایگان منطقه حائل که تقویت قاره مانع است. ما لوپ بیش از Darién و این برش نازک از کلمبیا چندین بار در چهار ساعت تا زمانی که این هواپیما متعلق به همه پراکنده 2.1 میلیون مگس پردازنده. پراکندگی ماشین whirred پشت سر ما در حال چرخش در آن از پیش تعیین شده با سرعت هل دادن انبوهی از مگس در آن از پیش تعیین شده هستند. Screwworms که تا به حال صرف تمام عمر خود را کهنه در یک کارخانه در حال حاضر خواهد بود از خواب بیدار برای پیدا کردن خود را در حال سقوط هزاران پا از طریق هوا نازک. آنها زمین و سپس آنها را mate. که آنچه را تکاملی غرایز باید در ابتدا آنها را به انجام; این چیزی است که انسان که سترون آنها را می خواهید آنها را به انجام.

طول نهایی ساعت پرواز من نگاه مشتاقانه از پنجره به بیرون به امید یک نگاه اجمالی از تمام مکان هایی که من تا به حال بوده است. ما در طول پرواز potholed بزرگراه به Darién. ما در طول پرواز روبان زرد از رودخانه که منجر به Sambu و Garachiné. ما در طول پرواز COPEG تولید کارخانه با میلیون ها نفر از screwworms تغذیه در زیر آن تردید بام سبز. روز بعد, من می خواهم پرواز را از طریق همان حریم هوایی این بار در یک jetliner محدود برای امریکا—که در آن USDA-درجه بندی استیک نشستن بر روی قفسه های سوپر مارکت که در آن گوزن جهش در سراسر این چشم انداز که در آن تلاش های دور گروهی از مردم ما را با خیال راحت نادان از screwworms.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب