بی سابقه شجاعت از Olivia de Havilland

فرهنگ از بر باد رفته فیلم افسانه که درگذشت در سن 104 رفت تا در برابر شکسته استودیو هالیوود در سیستم و کمک

توسط NEWS-SINGLE در 6 مرداد 1399
Olivia de Havilland در سال 1939 ضربه برادران وارنر فیلم داج سیتیاورت مجموعه

Olivia de Havilland گذشته بزرگ زندگی زن ستاره فیلم های " عصر طلایی در 1930s و '40s. او امروز در 104 در خانه اش در پاریس و درخشنده چهره و غیر مستقیم صدا در خواهد امد و شد زیاد مخاطبان برای حداقل یک قرن, آیا به عنوان Errol Flynn را سرخ Maid Marian در ماجراهای رابین هودو یا به عنوان دوست قدیمی Bette Davis نقشه فویل در گراند Guignol از Hush ... Hush, Sweet Charlotte.

هنوز de Havilland ترین تاثیر ماندگار در تاریخ هالیوود تسلیم است نه در celluloid اما در کمتر فریبنده صفحات کالیفرنیا کتاب قانون در نتیجه او خطرناک 1943 تصمیم به شکایت کارفرمایان خود را در برادران وارنر تصاویر. که حرکت نابود قراردادی بردگی بود که استودیو سیستم و کمک به هموار کردن راه برای مدرن, سن ستاره های سینما به عنوان مستقل مینی moguls با کنترل های خود را هنری و مالی و اقبال.

تا مطمئن شوید که de Havilland شد مقدار زیادی پر زرق و برق. او برنده دو جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن. او پرشور سکس عاشقانه با جیمز استوارت, هوارد هیوز و جان هیوستن و جان سالم به در seriocomic معاشقه توسط یک جوان جان اف کندی. او در حفظ حماسی ترین sororal دشمنی در تاریخ هالیوود سکس با خواهر, Joan Fontaine. در عین حال او بی باک فمینیستی موضع در لس آنجلس دادگاه در میانه جنگ جهانی دوم است که او میراث پایدار.

وقتی de Havilland امضا اولین استاندارد هفت سال قرارداد با برادران وارنر در سال 1936 او هنوز هم یک جزئی و آن را مجبور به تایید شده توسط دادگاه. متولد شده در توکیو به پدر و مادر او تا به حال رشد عمدتا در شمال کالیفرنیا و کشف شد توسط اتریش مدیر مکس راینهارت که بازیگران در سال 1935 تولید A Midsummer night's Dream. به عنوان او شکوفا شده از قول بازیکن جوان به ستاره در یک رشته از swashbuckling صحنه و لباس سریال با فلین و سپس به عنوان ماندگار ملانی همیلتون در بر باد رفته—de Havilland رشد pickier در مورد قطعات او را قبول کند.

هر بار که او تبدیل به یکی از پایین استودیو مغرور تولید رئیس Jack L. Warner (که او را لقب "جک سرپرست") را به حالت تعلیق درآورد او را بدون پرداخت هزینه و رویه تعلیق زمان بر روی او قرارداد موجود. وارنر تا به حال تحمیل مشابه توبه و طلب بخشایش از جمله با استعداد اما ستیزه جو ستاره به عنوان بت دیویس و جیمز کاگنی که تبدیل کردن خط مونتاژ نقش است که آنها احساس می شد در زیر آنها را. اما آن را de Havilland که در نهایت تصمیم به انجام کاری درباره آن.

"من متوجه شدم این بود که هرگز در Warner من که قرار بود برای این کار که من خیلی می خواستم به" او را به یاد بیاورید در یک مصاحبه تصویری با آکادمی آمریکایی از موفقیت در اواخر عمر. "من فکر کردم من باید برای رد; من باید آن را انجام دهدو من و البته من قرار داده شد در تعلیق است." توسط 1943 هنگامی که او هفت سال قرارداد باید شده اند تا او انباشته اضافی در شش ماه تعلیق و زمان. در مشاوره از مارتین باند برجسته هالیوود وکیل (که بعدها دفاع از قربانیان از لیست سیاه هالیوود به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که به نام کمونیست و مسافران), de Havilland کت و شلوار واصل تحت مبهم دولت "ضد peonage" قانون منع هر کارفرما از اجرای یک شخصی-قرارداد خدمات برای بیش از هفت سال است.

وارنر شد و خشم. "ما به ارمغان آورد و او را از گمنامی به شهرت و می تواند نشان دهد که ما ساخته شده یک سود هر تصویر او تا به حال بوده است و آن را ممکن است برای او برای به دست آوردن $125,000 برای هر تصویر است که او در حال حاضر" او fumed با توجه به Olivia de Havilland و عصر طلایی هالیووددر یک سال 2018 بیوگرافی توسط الیس Amburn. باند هشدار داد de Havilland که برادران وارنر وکیل که او را در شهادت ایستاده در دادگاه عالی را امتحان کنید به او را عصبانی و "به نظر می رسد مانند یک خراب بازیگر زن فیلم." "و اوه او بسیار ستمکار" de Havilland گفت: American Academy of دستاورد است. "او می گویند accusingly در صاعقه وار تن, 'درست است, دست de Havilland که مانند تاریخ شما شکست خورد به گزارش به مجموعه ای به بازی در چنین نقش و مانند یک فیلم؟' و من به یاد مارتین باند, دستورالعمل گفت: "من نمی رد. من کاهش یافته است.'"

De Havilland برنده در دادگاه استیناف و دادگاه که توافق کردند که "هفت سال" به معنای هفت تقویم سال نه هفت سال سپری شده از زمان کار. اما برادران وارنر به طور موثر در لیست سیاه او را از کار برای هر استودیو برای یک زمان و به دادگاه تجدید نظر مورد تمام راه را به دادگاه عالی ایالت کالیفرنیا است که در نهایت کاهش یافته است به معکوس دادگاه های پایین تر' یافته.

"واقعا وجود دارد نبود هر گونه شک در مورد حق تصمیم گیری برای من به" de Havilland را به یاد بیاورید. "یکی از چیزهایی که خوب من فکر کردم این بود اگر من برنده بازیگران دیگر احساس سرخوردگی مانند من احساس نمی خواهد مجبور به تحمل آن است. آنها را تعلیق, بدون پرداخت, البته, اما دانستن آنها نمی خواهد که به خدمت آن زمان دوباره." در واقع برجسته ستاره مانند جیمی استوارت و کلارک گیبل که قرارداد شده است توسعه یافته به دلیل خدمت در جنگ جهانی دوم به سرعت در زمان استفاده از "de Havilland قاعده" آن را به عنوان معروف شد به جعل مستقل و پر سود مشاغل. در دهه های پس از هنرمندان به عنوان متنوع به عنوان جانی کارسون, Courtney Love, ملیسا منچستر و جارد لتو نیز استناد حکم در زمینه از تلویزیون نشان می دهد بحث تعهدات به چند دلار ضبط قرارداد.

همانطور که برای de Havilland, پس از دو سال بدون کار او زده برای پارامونت پیکچرز و 20th Century Fox و به زودی به اندازه کافی برنده دو اسکار برای هر خود (1946) و اری برنده زن (1949) در حالی که همچنین ساخت دلخراش تصور به عنوان قربانی یک فروپاشی عصبی محدود به پناهندگی در این گودال مار (1948). اما به عنوان 1950s خطور de Havilland هرگز کاملا آورد سابق ستارگی و در سال 1952 او forsook هالیوود برای پاریس و ازدواج به پیر Galante سردبیر Paris Match magazine. او ادامه داد: برای ایجاد گاه به گاه ظاهر در هر دو فیلم و تلویزیون تا سال 1988 هنگامی که او در بازی گذشته نقش در زن او را دوست داشتدر یک فیلم تلویزیونی در مورد کناره گیری پادشاه ادوارد هشتم.

در سال های بعد de Havilland بازگو ماجراهای او با همان نوع حیله گر شوخ طبعی بود که impelled او را به بگویید هال کرن, بر باد رفته's, ویرایشگر فیلم, که او می تواند انجام یک کار بهتر از retching در اوجی اول-قانون آخر از ویوین لی که با بازی اسکارلت اوهارا و فکر نمی کنم استفراغ بود با وقار. (کرن موافقت کرد و آن را de Havilland را از جان گذشته برای تلفن های موبایل است که به نظر می رسد در تمام soundtrack). پس از جنگ جهانی دوم teatime روبرو می شوند و در خانه اش با یک smitten کندی, فقط بازگشت از خدمت نیروی دریایی در اقیانوس آرام به پایان سرگرم کننده. "او کاملا سکوت" او می گویند در یک روزنامه انگلیسی مصاحبه چندین سال بعد. "دوست خود را بیشتر از صحبت کردن است. او فقط آنجا نشسته آن بزرگ چشم خیره. سپس هنگامی که آن زمان برای آنها را به ترک ما راه می رفت به راهرو و او بسیار قاطعانه در را باز کرد و آن را گنجه و تمام جعبه های قدیمی از تابستان کلاه و راکت تنیس سقوط بر روی سر خود را." بعد از آن او کاهش یافته است یک شام دعوت از کندی ادعا که او تا به حال به مطالعه خطوط او و زمانی که کندی کشف ناهار خوری او آن شب در Romanoff را با چه نویسنده لودویگ Bemelmans او زبانم بند آمده بود. "آیا شما فکر می کنم آن را به من راه رفتن را به گنجه از او پرسید: یک دوست. "آیا شما فکر می کنم این چیزی است که واقعا این کار را کرد؟"

در نزدیکی پایان زندگی او ابتدا در سال 2017, de Havilland برپا یکی از آخرین نبرد قانونی این زمان از دست دادن یکی از, به عنوان او شکایت کرد FX و تولید کننده Ryan Murphy بیش از تجسم خود را با کاترین زتا-جونز در دشمنی: بت و جوآنیک شبکه تلویزیونی در مورد رقابت بین بت دیویس و جوآن کرافورد که در آن de Havilland شخصیت دیده می شود reminiscing در مورد دیویس. De Havilland ادعا تجسم یک استفاده غیر مجاز از نام او و شباهت. اما کالیفرنیا دادگاه تجدید نظر را رد کرد و در مورد متمم اول قانون اساسی زمینه و کالیفرنیا و ایالات متحده دادگاه عالی کاهش یافته است به نقد و بررسی این تصمیم است.

به پایان de Havilland باقی مانده wryly افتخار از نقش خود به عنوان یک قهرمان از کار بازیگران است. "من فرض کنید شما می خواهم به می دانم که چگونه بازیگر نقش اول زن از روز من متفاوت از بازیگران امروز," او گفت: به آکادمی آمریکایی از دستیابی مصاحبه در سال 2006. "خوب," او گفت: cocking ابرو به عنوان اشاره از یک لبخند رخنه کرد به او چشمک چشمان "بازیگران امروز غنی تر هستند."

با تشکر در هیچ بخش کوچکی به Olivia de Havilland, آنها هستند.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب