آنچه که ما می توانند یاد بگیرند از بروس لی صحنه های مبارزه

فرهنگ نگاهی نزدیک تر به خود را بزرگترین فیلم نشان می دهد که بسیاری از ابعاد از بهترین و شناخته شده به عنوا

توسط NEWS-SINGLE در 25 تیر 1399
Criterion Collection

شاید ناب ترین تقطیر از بروس لی, سینمایی, حضور, زمانی که او جامعی چاک نوریس گردن در پایان یک نبرد در روم کولوسئوم. آن اوجی مرحله نهایی مسابقات در این راه اژدها—تنها فیلم لی کارگردانی و آخرین فیلم منتشر شده در طول عمر خود. آن را نیز یکی از این چند بار در لی حرفه ای هنگامی که شخصیت خود را در مواجهه با یک حریف شایسته. در صحنه روش های لی نوریس که نقش یک استاد کاراته با یک سری از رسمی ضربات قبل از گرفتن زدم به زمین. دوباره روی پای خود لی شخصیت شروع می شود مخلوط کردن مبارزه خود را سبک بهترینها نوریس و به او این شانس را به تسلیم. زمانی که نوریس حاضر یک پشیمان لی جان او را بعد از قرار دادن مرد مرده لباس و کمربند سیاه و سفید در بالای بدن خود را به عنوان نشانه ای از احترام است.

راه اژدهاکه نوشته شده بود به عنوان به خوبی به عنوان کارگردان لی, عجیب و غریب, فیلم, یکی, که به مراتب بیشتر نور دل و ظاهر خنده دار تر از بقیه از آثار مفصل. اما این مایع تعجب آور مبارزه با نوریس—بین المللی کاراته قهرمان و زندگی واقعی از لی که رفت تا تبدیل به یک روی صفحه قهرمان در سمت راست خود را—فقط یک هیجان فیلم لحظه. آن را نیز بیان لی فلسفه به عنوان یک هنرمند و خلاق کنترل او در اختیار داشت در پروژه های خود را. هر چند خود پایدار پاپ-فرهنگ تصویر است که از یک رواقی غیر قابل خراب کردن, جنگجو فیلم های خود را به تصویر بکشد او را به عنوان یک بسیار متنوع تر قهرمان.

لی تنها ستاره دار در پنج فیلم در عین حال کسانی که هنوز هم آثار خود را ضبط multidimensionality می گوید: Curtis Tsui, the Criterion Collection تولید کننده که مونتاژ جدید جعبه مجموعه شامل remastered نسخه های لی greatest hits. راه اژدها است به خصوص آشکار فیلم. "اگر شما در راه است که مبارزه نهایی صحنه صحنه لی می رود با شکل سفت و سخت و چاک نوریس در واقع دستمال مرطوب کف با او" Tsui به من گفت. سپس لی شیفت دنده های او کمتر می شود قابل پیش بینی استقبال معروف خود رویکرد "بودن آب است." "این زمانی است که او برنده" Tsui توضیح داد. "او ریپ کردن نوریس قفسه سینه ، او می بیند یک بچه گربه کوچک اطراف پخش می شود و این ایده برای سرحال کردن. که [صحنه] بیان نه فقط بروس لی badass, بروس لی قهرمان اکشن بلکه Bruce Lee the philosopher, معلم. این یک چیز بسیار مهم به او."

هر چند او به دست آورد واقعی نویسندگی بیش از کار خود را تنها در پایان زندگی حرفه ای لی تمام زندگی خود را در کانون توجه است. کار خود را به عنوان یک بازیگر آغاز شد زمانی که او یک کودک بود; پدر او یک ستاره اپرا کانتونی و لی به نظر می رسد در کنار او چند بار ظاهر می شود در حدود 20 دلار هنگ کنگ فیلم های قبل از او تبدیل شده 18. او را از طریق شکست با آمریکا مخاطبان به عنوان شخص وابسته کاتو در کوتاه مدت نشان می دهد تلویزیون سبز هورنتکه لغو شد در سال 1967. بنابراین Lee کار می کرد برای ایجاد این نوع از عمل او می خواست برای دیدن ایجاد یک بیشتر بداهه مبارزه شکل او لقب جیت کان دو.

"این بود تا زمانی که او تا به حال گرفته شده از بازیگری شروع به آموزش هنرهای رزمی و نمیفهمد که او بود که او می تواند کانال که فلسفه به خود فیلم نقش" Tsui گفت. پس از تاسیس مدرسه لی سفر به هنگ کنگ روبرو شد به عنوان یک قهرمان و یک قرارداد امضا شده به نظر می رسد در دو رزمی هنر, فیلم رئیس بزرگ (منتشر شده در سال 1971) و مشت های خشم (1972). آنها چنین عظیم موفقیت های که لی داده شد کنترل کامل خلاق برای راه اژدها. اما حتی در آن اوایل فیلم لی مسحور روی نیروی هر دو thrillingly کاریزماتیک و یک شکل عمل بر خلاف رزمی-هنرهای ستاره از گذشته است.

"[تولید فیلم] می خواستم او را به دنبال رقص اقدام آنها تا به حال در محل است که بسیار بیشتر سنتی و ترامپلاین-هدایت می شود. اما او هنوز قادر به در خود را بیشتر ریگ واقع بینانه سبک" Tsui گفت. "ما [بر] در حال حاضر در مارول فیلم و یا ماموریت: غیر ممکن است سری که در آن مردم با استفاده از رزمی-سبک های هنری است که ریشه در چیزی خاص. آنها نمی متلاشیکننده میمون-مشت یا جرثقیل سبک و یا تای چی. وجود دارد jabs و آرنج تمام انواع UFC-نوع حرکت و بسیاری از که می توان به آنچه که بروس لی از آن ها در فیلم های خود را."

لی جیت کان دو سبک ساخته شده بود برای مبارزه خیابانی, جای بدنسازی, مبارزه, پیش بینی است که یک دشمن ممکن است رفتار غیر قابل پیش بینی. پس از آن مخلوط را در عناصر مختلف از جمله استفاده از nunchakuسلاح های لی چرخش زیبایی در تعدادی از فیلم های خود را. "این صفر را با هنرهای رزمی چینی; این یک اکیناوایی سلاح" Tsui گفت. "اما او با استفاده از آن به دلیل وجود دارد هیچ کس بهتر که می توانید از آن استفاده کنید به عنوان زیبا به عنوان او می کند. او فقط به حال این ذاتی دانش برای چه نگاه بزرگ بر روی صفحه نمایش گسترده." که سینمایی چشم است بر روی صفحه نمایش در راه اژدها—لی کارگردان سبک شامل بسیاری از دراماتیک زوم, اما او همچنین اجازه می دهد تا دعوا بازی کردن در عکس های گسترده ای با عنوان کاهش چند که ممکن است تاکید ورزشی فضل آنجا که نیروی فیزیکی است.

معیار مجموعه شامل بخش های بزرگ, رئیس, مشت از خشم, راه اژدها, و عجیب و غریب و bowdlerized کار و بازی مرگبود که مونتاژ با استفاده از خشن فیلم از یک فیلم لی هرگز به دلیل مرگ او در سال 1973. این مجموعه همچنین ویژگی های یک ترمیم Enter the Dragon (1973) در راس لی حرفه ای به عنوان یک ستاره و آخرین فیلم او به اتمام بود که تولید شده توسط برادران وارنر پس از فوق العاده گیشه grosses از هنگ کنگ کار می کنند. آن را قطعا او بهترین و شناخته شده ترین فیلم های ساخته شده با ارزش تولید بالا و ارائه به عنوان یک جیمز باند–esque جست و خیز. به Tsui آن را نیز بسیار مهم رکورد لی صدای صحبت کردن. پس از آن بود عمل استاندارد در هنگ کنگ سینما برای همه فیلم به دوبله با دیگر بازیگران, اژدها وارد می شود این است که لی تنها نقش بازیگران که او در آن صحبت می کند در واقع بر روی صفحه نمایش.

اما لی است که چنین حضور برق به سختی آن مهم است. "وجود دارد یک مغناطیس به او. آن چیزی است که ما بحث در مورد زمانی که ما صحبت در مورد فیلم ستاره قدرت. که فقط راه که چشم خود را اقامت چسب به آن فرد خاص به" Tsui گفت. در بازی مرگشیرین کاری بازی دونفره لی برای بسیاری از فیلم به دلیل وجود دارد بسیار کمی قابل استفاده در فیلم های این بازیگر است; اما هر بار که او را بر روی صفحه نمایش آن را به شدت آشکار است. حتی پس از, لی باعث مرگ کل یک نوع شناخته شده به عنوان "Brucesploitation" که در آن بازیگران دیگر را تقلید را از نوع منحرف بیعت دیگر ستاره های بزرگ هالیوود هرگز می تواند از خواب.

مهم ترین درس Tsui آموخته در مونتاژ مجموعه برای معیار بود که لی تصویر به مراتب بیشتر انعطاف پذیر تر از بسیاری از مخاطبان ممکن است به یاد داشته باشید. تصویر محبوب او است به عنوان غیر قابل خراب کردن نیروی تنها با استفاده از مشت خود را در سپاه از بچه ها بد است. "او نه فقط رشته badass" Tsui گفت: Lee. "او یک جری لوئیس فن که بسیار خنده دار او یک cha-cha-رقصنده قهرمان با یک حس ریتم و او را یک فیلسوف کسی که با یک نقطه نظر است. و این همه می آید از طریق زمانی که شما دوباره این فیلم است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب