هنگامی که یک تلویزیون اقتباس می کند آنچه در این کتاب نمی تواند

در میا و مروارید مسابقه نشان می دهد نویسندگان نیاز به اطمینان حاصل شود که آنها به شخصیت های داستان های اصیل.ارین Simkin / Hulu

در نگاه اول این رمان کمی آتش در همه جا به نظر می رسد حومه whodunit. در ابتدای فصل یک خانه در یک پیشرو در محله Shaker Heights, اوهایو, سوزانده است پس از کسی که مجموعه یک سری از آتش سوزی در داخل آن اتاق خواب—و هیچ کس نمی داند چرا. اما پس از آن داستان عقب به تابستان گذشته و از آنجا آن را تبدیل به یک مطالعه دو—النا Richardson, ثروتمند مادر چهار و میا Warren عشایری یک مادر تنها که تبدیل شدن به طور جدایی ناپذیری مرتبط است. روابط خود را به هم بزنید تا یک وسواس خطرناک در میان هر دو خانواده آشکار داستان به کمتر از یک جرم هیجان انگیز تر و هوشمندانه حرکت معاینه مادری زن جاه طلبی و سیاست است.

مجموعه در سال 1997 کمی آتش سوزی یک بی پروا رمان از این رو به 48 ماه آن صرف شده در نیویورک تایمز‘ گالینگور داستان بهترین فروشنده لیست. داستان نه فقط در مورد دو زن است که نمی توانید. این کتاب را نویسنده Celeste Ng فرض میکند که خود را از درگیری های ناشی از این واقعیت است که آنها نه به معنای اتصال زیرا آنها محدود هستند شرایط خود را. النا که ثروتمند و باهوش و مودب درک موفقیت به معنی یک خانواده هسته ای. به او میا سبک زندگی به عنوان یک هنرمند و یک عکاس به نظر می رسد عجیب و غریب. ممتاز النا همیشه میا به تحتانی حتی اگر او حاضر به اعتراف به آن است.

Ng در اصل در نظر گرفته شده برای ایجاد تفاوت های خود را حتی روشن تر. النا اما Ng هرگز تعریف میا قومیت. “در ابتدا من می خواستم برای نوشتن [میا و دخترش, مروارید] به عنوان مردم رنگ” نویسنده که آسیایی آمریکایی گفت: من در ماه فوریه است. “من فکر می کردم از آنها به عنوان مردم از رنگ چون من می دانستم که من می خواستم به بحث در مورد نژاد و طبقه و کسانی که همه چیز در هم تنیده هستند در کشور ما و در فرهنگ ما … اما من احساس مثل من در حق فرد برای سعی کنید به یک زن تجربه به این صفحه است.”

کوچک-سازگاری صفحه نمایش که در حال حاضر در حال پخش یک قسمت جدید در Hulu هر چهارشنبه, نمی, فقط داستان از صفحه ای به صفحه نمایش اما می رود که در آن Ng احساس او نمی تواند رفتن در خود است. نشان می دهد تمرکز بر روی مسابقه به عنوان یکی از مهم تضاد بین النا (ریس ویترسپون) و میا (کری واشنگتن). هر چند این کتاب کار می کند بدون این که جزئیات آن ارائه یک فرصت از دست رفته برای ایجاد ارتباط بین خانواده ها و حتی knottier. Shaker Heights ساکنان افتخار در این واقعیت است که جامعه خود یکی از اولین حومه کلیولند به لحاظ نژادی, ادغام, به عنوان مثال. اگر Ng ساخته شده بود میا یک زن از رنگ او می توانست delved بیشتر به این نگرش از طریق النا. علاوه بر پویایی در بین خانواده های آنها ارائه مقدار زیادی از شانس به عنوان سمبل نژاد: این Richardsons اغلب ogle به Warrens و غرور خود را در دانستن آنها; یکی از این کودکان در نظر مروارید “ادعا” خود را به خاطر او دوست ، النا مشکل میا و آنچه که او خواستار “تاریکی شب” میا الهام بخش در او. و میا مراقبت عمیقا در مورد مالکیت—از هنر مروارید و هویت او. در نگاه به گذشته آن را روشن Ng شد tiptoeing نسبت به تعریف میا مسابقه. از احساس انگیزه نویسنده مسئولیت او نیست.

اما یک مجموعه تلویزیونی ندارد چنین انتخابی. و در حالی که سازگاری هرگز کربن کپی از خود منبع مواد کمی آتش همه جا نشده ساخته شده یک تغییر فقط برای دلایل لوازم آرایشی و بهداشتی. مفهوم caging دیگران و بودن در قفس توسط دیگران—بر اساس یک پس زمینه ارزش ها و شیوه زندگی خود را—به عنوان یک موضوع محوری برای Ng رمان. در طول نیمه اول از فصل تعریف Warrens به عنوان سیاه و سفید پیچیده است که تم.

نشان می دهد یک مطالعه از دو متضاد زنان النا (ریس ویترسپون) و میا (کری واشنگتن) که محدود هستند شرایط خود را. (ارین Simkin / Hulu)

نگاهی به subplot بین النا دختر Lexie (Jade Pettyjohn) و میا پدر مروارید (Lexi Underwood) به عنوان مثال. در کتاب و نمایش مروارید خیره شدن توسط همسر Lexie; او با او شیفته اعتماد به نفس او لباس و جایگاه اجتماعی به عنوان ملکه زنبور Shaker Heights High School. در صفحه Lexie طول می کشد استفاده از مروارید است naïveté و تحسین: وقتی که مروارید امید به تحت تاثیر قرار دادن, خوشگل, زن زیبا ارائه می دهد برای کمک به او در نوشتن او کالج-نرم افزار مقاله Lexie می پذیرد—و ارسال به کل قطعه. بر روی صفحه نمایش Lexie می کند اما در راه کمی متفاوت است. به جای مروارید نوشتن آن Lexie طول می کشد یک داستان مروارید به او گفت:—در مورد اینکه اجازه ورود به یک برتری در کلاس شاکر به خاطر راهنمایی های مشاور را به عهده گرفت او یک دانش آموز سیاه و سفید نقل مکان کرد که اغلب تا به حال گرفته شده به اندازه کافی کلاس ریاضی—و می گوید آن را به عنوان خود را برای مقاله خود را. (سریع مورد نیاز خود را به نوشتن در مورد مشکلات او می خواهم تجربه کرده و Lexie تلاش به آمده تا با چیزی است که به نظر می رسید به اندازه کافی جدی.) Lexie خودش می گوید که خوب است, اما او همچنین احساس گناه در مورد خوشهچین دوست خود را تجربه. او طول می کشد مروارید خرید و تلاش می کند تا به پاک کردن هوا بدون توضیح آنچه که او انجام داد. “منظورم این است که آیا شما در حال سیاه و سفید و یا یک دختر یا مانند هر دو زمانی که چیزی اتفاق می افتد به یکی از ما آن را مانند آن اتفاق می افتد به همه ما می دانید ؟” او می پرسد.

در یک صحنه مثل این سری قطاری از ارتباط آن با دینامیک به عنوان نشان داده شده در رمان و جمع آنها: Lexie در حال حاضر درک خودش را به قدرتمند تر از مروارید به دلیل سن و سال و جایگاه اجتماعی در مدرسه, اما چگونه می نژادها خود بازی به که ؟ اگر بودن “کوررنگ”—محبوب اعتقاد در ’90s—معنی دیدن “فراتر از” نژاد, چرا Lexie احساس نیاز به تایید می کنند که مروارید موافق است که در حال به حاشیه رانده شده بودن سیاه و سفید همان حال به حاشیه رانده شده بودن ؟ این کتاب و این مجموعه ممکن است مجموعه ای از چند دهه پیش است اما این پرسش را سری احساس به موقع منعکس راه هایی که شاید کمی تغییر کرده است.

در ساخت محوری تغییر به میا و مروارید مسابقه این نویسندگان کوچک آتش در همه جا نیاز به اطمینان حاصل شود که آنها به شخصیت های داستان های اصیل. این showrunner لیز Tigelaar به عنوان یک زن بمب موضوع—که شده است در مرکز چندین اخیر مجادلات بیش از هنر اصیل و نویسندگی—در اوایل. “آن را مانند, آیا شما فرد برای انطباق با این رمان?'” او گفت:. “من فکر می کنم که یک سوال عادلانه است.”

برای پاسخ به آن Tigelaar شروع با جستجو برای “نقطه اتصال” با این مواد منبع. (به عنوان مثال او کشید و از تجربه خود به عنوان یک adoptee برای درک رمان subplot در مورد فرزند مادر که می خواهد برای به دست آوردن حضانت.) از آنجا او به دنبال نویسندگان که می تواند شخصا ارتباط با کاراکتر’ دیدگاه آنهایی که درک تجربه زنان از مادران تنها از پدر و مادر خوانده از حومه Ohioans و غیره—در عبارت “کل حیطه.” “من می دانستم که همه چیز داره به تغییر [به عنوان یک نتیجه از میا و مروارید سیاه بودن] و من تا به حال ایده های خود من چگونه آنها را تغییر دهید,” او گفت:, “اما واقعا نبود تا همه صدای ما آمد و با هم با همه‘s نقطه نظر است که ما قادر به واقعا در رفتن و شروع به بازبینی هر لحظه.” در نهایت نویسندگان اتاق رشد به هفت نفر بزرگتر از اندازه متوسط برای یک سری محدود از جمله این که معمولا به ارمغان می آورد در هیئت مدیره سه تا چهار نویسندگان. “ما با همکاری استودیو و پول” بئاتریس Springborn Hulu معاونت توسعه محتوا و گفت: من از طریق تلفن “از آنجا که ما احساس مانند آن چیزی که حق انجام این پروژه است.”


ممکن است بسیاری سوار بر سری, موفقیت, اما حتی بیشتر وجود دارد و فشار بر نویسندگان به داستان عدالت است. پس از همه, آن را به عنوان اگر کمی آتش در همه جادر این کتاب نادیده گرفته شده با موضوع مسابقه. Ng تکل موضوع ماهرانه در subplot در مورد یک کودک چینی به تصویب رسید و توسط یک خانواده که مادر تلاش می کند تا او را به عقب. در آن قوس شخصیت بحث آینده فرزند و مفهوم از اینکه او را یک “زندگی بهتر” با خانواده خوانده که نمی درک فرهنگ خود و یا با یک مادر تنها که می کند.

جنگ که شروع به بازی کردن در این سریال نیز هست. اما در حالی که کتاب حاضر را به یک طرف نشان می دهد ميگيرد درام: در قسمت سوم, Bebe چو (Huang Lu) نوزاد مادر بیولوژیکی با هجوم به خوانده خانه و خانواده خود را از جان گذشته برای دیدن فرزند خود است. قسمت چهارم و سپس به دنبال النا تلاش برای جلوگیری Bebe از دنبال حضانت ارائه شده توسط او را $10,000—پول که Bebe رد توهین توسط النا تلاش برای خرید او ، النا نشان می دهد نشان می دهد در اشتباه است. Tigelaar یک adoptee خودش به من گفت این سری نیست و تلاش برای اهریمن جلوه دادن تصویب, اما برای نشان دادن یکی از بحثهای بسیاری را نشان نویسندگان خود را به حال زمانی که تفسیر Ng رمان: آیا النا طرفه با پدر و مادر خوانده به سادگی از آنجا که آنها دوستان و یا اینکه آنها سفید و در نتیجه بیشتر مناسب به منظور بالا بردن یک کودک در چشم او.

در هر دو کتاب و نشان دادن النا می بیند میا به تحتانی حتی اگر او حاضر به اعتراف به آن است. نشان می دهد هر چند پیچیده خود را در ارتباط بیشتر با تعریف میا به عنوان سیاه و سفید. (ارین Simkin / Hulu)

کسانی که بحث شد ، Tigelaar می خواستم برای ایجاد یک “زبان مشترک” در اتاق مورد کتاب تفسیر اجتماعی پس از او اختصاص داده مشق شب—از جمله جامعه شناس رابین DiAngelo کتاب , سفید, شکنندگی: چرا آن را بسیار سخت برای مردم به صحبت در مورد نژاد پرستیو پرسید: این تیم برای به اشتراک گذاشتن تحقیقات و مطالعه مواد. او او را تشویق نویسندگان به داد و بیداد کردن با هر طرح نقطه. “هر انتخاب و هر خط از گفت و گو هر بحث در اتاق زمانی که من به تماشای این قسمت احساس طلبه چرا که هر کس لگد به لاستیک” Tigelaar گفت. “اتاق بود واقعا تحول را تجربه کنند. من از آن بسیار متفاوت است ،

چنین بحث ها منجر به برخی از چالش برانگیز ترین صحنه در این مجموعه تا کنون صحنه های که اضافه کردن نکات دقیق وظریف به داستان و کاراکتر کد روابط در یک راه جدید است. زمانی که النا می گوید مروارید که او را “خوش آمدید” در Richardsons خانه در هر زمان به عنوان مثال این پیشنهاد را طول می کشد در یک پیچیده تر subtext: النا به وضوح در نظر او راه زندگی “عادی” را در مقایسه با مروارید خود و به نظر می رسد به انتظار مروارید برای تشکر از او را برای راحت بودن با خود در اطراف. (کتاب مشخص النا اقدامات صرفا به عنوان کسانی که از یک زن خوشحال به دوستان فرزندان او را بیش از.) میا ناراحتی با مروارید علاقه در Richardsons می شود غنی تر در نور از خود تفاوت های نژادی. وقتی میا می بیند راه Lexie را تحت تاثیر قرار داده مروارید کمد لباس و رفتار او نه فقط نگران دخترش است بدست بیش از حد نزدیک به خانواده دیگر اما که او دختر است و رها کردن او هویت نژادی به نفع دیگری اتخاذ. این کتاب به کنکاش تاثیر یک مادر می تواند بر روی کودک خود ارزش; نشان می دهد ایجاد شده است که اضافه کردن مکالمه در اطراف چگونه یک فرهنگ غالب می توانید همان را انجام دهید و خفه دیگر.

با هشت قسمت سری به اتاق بیشتر برای کشف شخصیت های داستان زندگی از این کتاب می کند. Ng صرف یک فصل کشف میا گذشته اما sprinkles جزئیات النا در طول داستان است. این سری از سوی دیگر اختصاص داده است آینده قسمت به هر دو زندگی زنان را قبل از آنها به مادران و حتی با استفاده از برخی از سرد باز می شود به بررسی فلش بک حمایت از شخصیت های. نشان می دهد همچنین اختراع جدید شخصیت کمان برای این گروه: Izzy (مگان Stott) برای مثال دیگر ریچاردسون خانواده مطرود صرفا به این دلیل او را سرکش. او را به کاوش در تمایلات جنسی خود و جاذبه به زن سابق بهترین دوست—درگیری که در عمیق تر شدن شکاف بین او و محافظه کار النا. این ها نشان می دهد که نویسندگان علاقه شدید در رمان اجتماعی در تفسیر و استفاده از Ng داستان به عنوان وسیله ای برای به موقع گفتگو در مورد نژاد و جنسیت.

نشان می دهد به وضوح تلاش برای پوشش پایگاه Ng نمی تواند به خودش و این قابل تحسین برای دیدن اقتباس سعی کنید به بهبود پس از آن منبع مواد و نوشتن نسبت به ادراک مخاطب متوجه اجتماعی و نژادی مسائل. در عین حال در برخی از راه آن می تواند به نظر می رسد نشان می دهد که پخت بیش از حد بسیاری از جهات در یک بار. حمایت از کاراکترهای بیشتر روی صفحه نمایش اما اغلب کمک کمی به سری پیام. النا رابطه با شوهرش بیل (Joshua Jackson) به عنوان مثال استفاده می شود برای نشان دادن قدرت و پویایی یک ازدواج اما arc منحرف. او را مفید به عنوان شواهد بیشتر از کنترل رفتار—او حتی تنظیم زمانی که آنها مجاز به داشتن رابطه جنسی—اما سری’ تلاش برای توسعه لایحه muddles مخاطبان را درک النا. در صحنه او را به تصویر کشیده که مطلق تبه کار به جای پیچیده زن که اقدامات ریشه در اعتقاد به این که او بهترین نیت. در این معنا, Ng تمرکز لیزر در توطئه رمان او روشن ساخته است که او چه مراقبت بیشتر در مورد: طبیعت پیچیده تر از مادر بودن.

Tigelaar هر چند قطعا امیدوار است او را مونتاژ تیم نویسندگان با ترسیم متنوع تجارب می تواند انجام عدالت به شخصیت های سفر. “من احساس می کنم بسیاری از صلح با این دلیل از صدای درگیر است که من فکر می کنم هر کسی ممکن است سوال یا نوشتن چیزی است که ما بی وقفه صحبت در مورد در اتاق” او به من گفت. “ما را یک گام بدون سه نفر بودن مثل” یک دقیقه صبر کنید, نگه, اجازه دهید من فکر می کنم از این راه و یا در این راه.'”

و Ng برای بخش او هیچ تردیدی با سری’ نویسندگان’ جاه طلبی. او سپاسگزار کوچک آتش در همه جا رشد فراتر از کتاب او با یک تیم که می تواند آن را به جایی که او نمی تواند. (“کار من به عنوان یک نویسنده داستان است که معمولا من به تنهایی در خانه من در دفتر خانه من احتمالا پوشیدن sweatpants با لپ تاپ من” او پکتیا میباشد.) او می بیند اتاق به عنوان مثال چرا از آن مهم است به سوال صحت برخی از داستان ها و بازجویی که آیا یک نویسنده است که مناسب برای واگذاری. “آن را مانند یک چیز پیچیده را امتحان کنید و suss کردن … این فقط یک نویسنده با نویسنده گفتگو و یا یک است که این نویسنده مجاز به نوشتن در مورد این,'” او ادامه داد. “این واقعا نوعی, ‘می توانید این نویسنده انجام عدالت به آن است ؟ … شما مجاز به نوشتن آنچه شما می خواهید, اما از آن است که شما سعی کنید به آن را درست انجام دهد.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>