یک بیماری همه گیر رمان که عجیب آرامش بخش

گتی / اطلس

در این مرحله دو ماه به سراسر کشور مستند به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و فرض کنید که شما به اندازه کافی خوش شانس به اند قادر به ماندن در خانه یا شما نوع از کسی که در جریان سرایت فیلم در Netflix بکشد و یا شما نمی. یا شما کسی را به اجبار در وسط فاجعه غیر قابل تصور به بررسی تفاوت های ظریف است که فاجعه از طریق بطرز عجیبی رزونانس آثار فرهنگ و یا شما نمی. (اگر شما در دومی اردوگاه احتمالا شما نشده اند قادر به تماشای Veep طول دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات ریاست جمهوری.) بازگشت در اواسط ماه مارس چند روز به خود تحمیل قرنطینه من سعی کردم به تماشای شیوع و خودم را با داشتن یک واکنش شبیه به استرس حاد: افزایش ضربان قلب و عرق کردن, fretful بی قراری. در طول صحنه در هواپیما وقتی بچه دست درصدی بیش از تب و rheumy پاتریک دمپسی را دور انداخته کوکی من تقریبا داد زدم. آن را به عنوان آنها می گویند بیش از حد به زودی.

اما زمانی که من شروع به خواندن لارنس رایت پایان ماه اکتبر و چند هفته پیش من تا به حال بسیار متفاوت واکنش. جدید pandemic رمان از نیویورکر تحریریه بوده است به شدت برای تبلیغ خود prescience: این تصور جهانی و همه گیر است که در آن ویروس ناآشنا با این نسخهها کار راه خود را در اطراف جهان و خروج از بحران اقتصادی تئوری های توطئه و توده مرگ در پی آن است. این کتاب سرند با صحنه هایی که بیرون کشیدن لحظه ای جاری است. رئیس جمهور آمریکا یک مرد با خود لوازم آرایشی اتاق و تخت برنزه در کاخ سفید (نه به ذکر است یک گروه ترکان و مغولان از querulous تحت عنوان بزرگسالان و کودکان) outsources مدیریت بحران به معاون سابق فرماندار و رادیو میزبان. تئوری های توطئه تبلیغ توسط ربات شبکه های ثابت تقریبا به عنوان مسری ویروس خود و دامن زدن به ضد قفل تظاهرات مسلح “میهن پرستان.” ماسک و دستکش در تامین کوتاه مدت هستند. الکس جونز ماندگار پخش خود ادعا می کند که این ویروس در هر دو eugenicist طرح و یک اسطوره است.

بدون خراب پایان ماه اکتبرآن را عادلانه می گویند که همه چیز نمی رویم هست. رایت قهرمان است دکتر هنری پارسونز جسمی ضعیف اما نه unsexy افسانه در زمینه سرایت. (“در هرگز پایان دادن به جنگ در ظهور بیماری” رایت در آيات و روايات, “هنری پارسونز بود و نه یک مرد کوچک; او یک غول.”) این کتاب ساختار سینمایی—پایان اکتبر نوشته شده بود در اصل به عنوان یک فیلمنامه و قطعا یک روز اعتبار miniseries—می فرستد هنری در یک تور دور افتاده محل در حالی که او تعقیب جدید Kongoli ویروس از سوئیس به اندونزی به عربستان سعودی; او سواری در هلیکوپتر و جت های خصوصی زیردریایی و حتی یک سلام زن سبک و جلف–مارک،. او با ارائه نمایشی یک آستر. (“من فقط صحبت کردن در مورد حاوی یک بیماری همه گیر. من صحبت کردن در مورد صرفه جویی در تمدن است.”) اما حتی قوی ترکیب فکری جسارت و تیره گذشته آزمایش با ویروس نمی تواند جلوگیری از آنچه رخ: گسترش یک بیماری خیلی تلخ آن را به ارمغان می آورد پایین کل دولت و کشته شدن صدها نفر از میلیون ها نفر از مردم است.

این نوع خاص از کابوس علوفه شده اند استرس زا قبل از همه گیر در حال حاضر شما ممکن است تصور کنید آن را به مشقت بار. خواندن پایان ماه اکتبرهر چند من احساس عجیب می کند. زمانی که همه چیز در زندگی واقعی احساس وحشتناک وجود دارد برخی از راحتی در خواندن در مورد تمام وقایع وحشتناک است که نمی اتفاق افتاده است (در عین حال): جرم غارت و کمبود مواد غذایی در ایالات متحده یک قدرت برش است که پاک کردن تمام داده ها در ابر با پرده برداشتن از جامعه است. و برای همه چیز که رایت به نظر می رسد که پیش بینی می شود یک چیز کاملا اشتباه می کنید. طبیعت انسان در این رمان است که ذاتا وحشی. “همه فضائل—وفاداری و میهن پرستی و شجاعت و صداقت و ایمان و محبت شما نام آن را—فقط ساختارهای اجتماعی, تکه برای پوشش برهنه بربریت است که در هسته ی اصلی ما” یک کارمند دولت به نام ماتیلدا Nichinsky فکر می کند در یک صحنه. اعطا Tildy است کلبی و منکر همه چیز اما به عنوان Kongoli ویران ایالات متحده او را در سستی انسان است متحمل شده اند. صحنه های که خالی از سکنه من بیشتر در کتاب نیست آنهایی که با ریه ها frothily از هم پاشیده به صورتی پیاده در برف سفرکردن یا رهبران جهان خونریزی از چشم خود را بر روی دوربین. آنها در لحظاتی که مردم در زمان استفاده از هرج و مرج به آزاد ترین هیولا شویم.

رایت یک جایزه پولیتزر برنده خود را برای سال 2006 غیرداستانی کتاب بلندی برج: القاعده و جاده به 9/11یک دنده خبرنگار که خود قرار است با اطلاع قبلی تا پایان ماه اکتبر به پایین ساده و پژوهش است. “به عنوان یک نویسنده من همیشه شگفت زده تر با واقعیت از تخیل بنابراین من سعی می کنم به بتراشیم به علم تاریخ و تجربه انسانی” او نوشت: در مقاله اخیر برای نیویورک تایمز. خیلی از داستان تمدن او استدلال “کرده است در مورد مبارزه ما برای زنده ماندن در محله های نزدیک با یکدیگر است که اجازه می دهد تا عوامل بیماری زا به تکثیر.” قرار داده و در این راه کمتر آن را تعجب آور است که یک نویسنده را دیدم یک بیماری همه گیر در آینده و بیشتر از یک dereliction وظیفه است که دولت ها نیست. این propulsive طرح counterweighted با دقیق آرامی ارائه شده در زمینه تاریخ و رفتار بیماری ها. رایت تماس ویروس آنفلوانزا “زیبا” برای خود ساختار و قابلیت های او در مقایسه با یک سايتوکين طوفان که در آن بدن واکنش ایمنی بدن از بین می برد و بدن خود را به “کل جنگ است.” ابولا در رایت شرح بود بیشتر از همه دردناک بودن “یک بیماری است که به طور خاص هدف قرار داده عشق و شفقت” آلوده کسانی که بوسید لمس و یا در زمان مراقبت از مبتلا.

اما این رمان همچنین به نظر می رسد که آغاز شده و با خاص نقطه پایان در ذهن: انحطاط بشریت است. به عنوان رایت آن پس از مدیر ریدلی اسکات بخوانید کورمک مک کارتی در سال 2006 آخرالزمانی رمان جادهاو خواسته رایت چه رویداد ممکن است اتفاق افتاده به رسوب چنین سنگدلانه و دام جهان با آن آدم خواری, حامی و گستاخ بدبختی است. پایان ماه اکتبر بود که رایت از راه پر کردن در جاهای خالی—از طراحی جزئیات قابل قبول انقراض در سطح رویداد به اندازه کافی شدید به جرقه کل تجزیه اجتماعی.

Coronavirus بحران شده است ویرانگر به خصوص برای خط مقدم پزشکان و پرستاران و کارگران ضروری که نکرده اند قادر به سوار شدن به آن را از راحتی از خانه خود را. چند ماه گذشته دیده می شود قابل توجه سربازان ارتش در احتکار از آماتور, احتکار هزار نفر از موارد از ضد عفونی کننده دست به کلاهبرداران اینترنتی به شرکت های دارویی coveting واکسن سود. اما قریب به اتفاق پاسخ فرد به این ویروس حداقل اینجا در شهر نیویورک شده است یکی از غم و اندوه و محبت و نوع دوستی. در پیاده روی روزانه تقریبا همه ماسک پذیرش fetidness عرق پوشش صورت از communitarian امید که تنفس در افراد دیگر ممکن است کمک به صاف منحنی. مردم باید داوطلب وقت و انرژی خود را به خرید مواد غذایی و دارو برای ضعف سيستم ايمنی. پزشکان و پرستاران باید پرواز از سراسر کشور برای کمک به در بیمارستان ها با بدترین caseloads.

در پایان ماه اکتبربه Kongoli ویروس فساد کسانی که آن را نمی کند آلوده به عنوان به سرعت به عنوان کسانی که آن را ندارد. “اگر من معتقد بودم در روح جاویدان, من می خواهم بگویم این است که برای اولین بار عضو شود آلوده به بیماری” هنری می گوید:—تا حدودی stuffily—در یک فصل. همسرش جیل سمت چپ در صفحه اصلی در آتلانتا که در آن آثار هنری برای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کند که سرایت را نابود کرده است و هر جامعه حس است که یک بار وجود داشته است. دیگر بلایای طبیعی او به یاد می آورد باعث بشردوستانه کمک رسانی و تلاش جمعی برای کمک به. اما بیماری ماهیت خود باعث می شود مردم از ترس دیگر. آن را از بین می برد ماهیت ارتباط انسانی ،

در دنیای واقعی هر چند برخی از موضوعات جامعه جدید توانسته اند به رشد است. این امکان وجود دارد که در مواجهه با یک ویروس به عنوان کشنده به عنوان رایت داستانی یکی بیشتر مردم ممکن است ارسال به basest غرایز. اما بدترین پاسخ به این اپیدمی که تا کنون نبوده است منحصر به فرد بی رحمانه تا آنجا که قابل پیش بینی craven: سیاستمداران pandering به بت کاذب اقتصاد hucksters هاوکینگ نقره کلوئیدی و Clorox کوکتل. ما در حال دیدن بیشتر از همان غمانگیز تعصب همان سوء استفاده و ظلم و ستم را فعال کنید توسط یک دولت واقعا غیر قابل تصور بی کفایتی. هنوز ما را ندیده نوع جرم فردی ظلم و ستم و نابودی همدلی که رایت و مک کارتی ترین سناریوهای آخرالزمانی در ذهن مجسم. اکثر مردم خود را نشان داده اند به مراتب بهتر از پایان ماه اکتبر تصور و مراتب شجاع تر و مهربانتر از بسیاری از کسانی که در قدرت و وجود حداقل برخی از راحتی یافت می شود که در.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>