یک موشک پرتاب شد و هرگز به متحد امریکا

علم حتی در آپولو عصر شاهکارهای آمریکا برنامه فضایی شد یک لحظه انحراف و نه ملی مرهم. آدم میدهJoalda M

توسط NEWS-SINGLE در 15 خرداد 1399
آدم میده

Joalda Morancy شد در اتوبوس رهبری در مرکز شهر در این آخر هفته هنگامی که او متوجه آنچه در آن زمان بود. در چند دقیقه فضانوردان ناسا که برای پرتاب به فضا از کیپ کاناورال فلوریدا. Morancy در بر داشت جریان زندگی می کنند را بر روی تلفن خود را و به تماشای موتورهای آتش و موشک ظهور مانند یک شمع فروزان به آسمان. به عنوان اتوبوس آمد به توقف Morancy جمع تلفن دور و پا بر روی محدود کردن پیوستن به هزاران نفر از مردم که تا به حال همگرا در قلب شیکاگو در اعتراض به افغانستان از آمریکایی های سیاه و سفید.

Morancy است دانشجوی سال دوم تحصیل در رشته ژئوفیزیک و فیزیک نجومی. او می خواهد به یک فضانورد روزی و او نمی خواست به دست اندازی در روز شنبه. اما او همچنین می خواستم برای انجام بخشی خود را, او به من گفت: برای ایستادن در تظاهرات مسالمت آمیز برای حقوق افرادی که مانند او نگاه کنید.

"اگر من به عقب نگاه در این روز در آینده من می خواهم به می دانم که من انجام شده بود همه من می تواند برای تظاهرات و انجام همه چیز را من می توانم فقط به کمک" Morancy گفت: "به جای نشستن در خانه و تماشای فضا راه اندازی."

بیش از آخر هفته SpaceX پرواز دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی در ناسا نمایندگی برای اولین بار در پروازهای فضایی تاریخ است. مقامات ناسا باید ماه را صرف ترجمه این ماموریت به عنوان یک نقطه روشن در زمان تاریک و با اشاره به دیگر نقاط عطف هنوز به آمده است: رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ایالات متحده در حال تلاش برای ارسال آمریکایی ها به ماه دوباره در کمتر از چهار سال است.

و در حالی که تاریخ ممکن است لزوما تکرار آن قافیه. در روز SpaceX, راه اندازی, معاون رئیس جمهور مایک پنس لمس کردن در این تشابه. آپولو ماموریت او گفته بود "یک نماد ملی مقاومت و وحدت" که "رز بالاتر از جنجال و هیاهو و سر و صدا از زمان خود است."

اما تصویر یک ملت ایران در این هدف مشترک ارائه آن مردم را به آسمانها نادرست است حافظه است. حتی قبل از تظاهرات اخیر آغاز SpaceX راه اندازی نیست رفتن به مرکز ملی توجه است. که پیام وحدت احساس ناسازگار زمانی که بزرگترین داستان در این کشور به یک بیماری همه گیر کشتن هزاران نفر از آمریکایی ها در هر هفته بسیاری از آنها سیاه پوست و لاتین تبار تحت تماشای یک دولت unequipped برای رسیدگی به این ویروس. این ناهماهنگی رشد کرده است و حتی بیشتر آشکار به عنوان تظاهرات فنر در تمام 50 ایالت.

سفر به فضا الهام گرفته شده آمریکایی, اما آن را هرگز متحد آنها را—نه در اواخر 60s و قطعا نه در زمان حال. شاهکارهای از آمریکا برنامه فضایی سپس و در حال حاضر در حال لغزش انحراف نه ملی مرهم.


Morancy است بیش از حد جوان به زندگی کرده اند اما محل تلاقی تاریخی پرتاب موشک و حقوق مدنی تظاهرات احساس به او خواهم وحشتناک یک تکرار دیگر دردناک سال در تاریخ آمریکا با چند طرح تغییرات. در سال 1968 به عنوان ایالات متحده بود را بدتر از جنگ ویتنام سیاسی ترور و خشونت پلیس علیه مردم سیاه ناسا در تلاش بود برای رفتن به ماه. در سال 2020 به عنوان کشور, هایش با همه گیر مرگبار بدترین بحران بیکاری پس از رکود بزرگ و خشونت پلیس علیه سیاه, آمریکایی ناسا است که یک بار دیگر در تلاش برای رفتن به ماه.

در سال 1968 سال قبل از آپولو 11 به ماه رفت—سال همکار من جیمز Fallows به تازگی به عنوان "پس از سانحه ترین سال در تاریخ آمریکای مدرن"—به مصرف آشفتگی آشکار بر روی زمین است.

در مارس مارتین لوتر کینگ جونیور به ضرب گلوله کشته شد مرده در ممفیس و اعتراض هایش در بیش از 100 شهرستانها ایالات متحده است. دو ماه بعد رابرت کندی سناتور که دفاع و پشتیبانی, حقوق مدنی, ملاقات همان پایان در لس آنجلس به عنوان او مبارزات انتخاباتی برای ریاست جمهوری. در همین حال گزارش ها از ویتنام رشد بیشتر هولناک, با ده ها تن از آمریکایی ها کشته در هر روز و بسیاری از ویتنامی در مبارزه و تحت پوشش تا قتل عام.

از دیدگاه آمریکا پروازهای فضایی در سال 1968 به پایان رسید در یک یادداشت بالا. در اواخر ماه دسامبر آن سال, خدمه آپولو 8 دور ماه تبدیل شدن به اولین انسان را به سفر به جهان دیگر. هنگامی که فضانوردان به خانه آمد Frank Borman, ماموریت, فرمانده, دریافت تلگراف از یک فن ضمن تشکر از خدمه: "شما را نجات داد 1968." حکایت گیر کرده و در طول سال آن را تقویت اسطوره که آمریکایی ها از صمیم قلب حمایت از فضای تلاش و ملت غیرت برای ضرب و شتم شوروی به ماه.

اما برای بسیاری از دهه 1960 اکثر آمریکایی ها همواره بر این باور بودند که برنامه آپولو نیست ارزش این هزینه با توجه به فضای مورخ راجر Launius. در آستانه آپولو 11 راه اندازی کشیش رالف Abernathy کینگ نزدیک ترین دوست و دوم در فرمان رهبری یک گروه از تظاهرکنندگان به اسکودوی کیپ کاناورال به ناسا مدیر که این کشور باید تمرکز بر مراقبت از خود ضعیف به جای فرستادن مردم به ماه.

ماه فرود در ماه جولای سال 1969 قطعا اسیر آمریکایی ها توجه و حتی برای لحظه ای کوتاه احساس ارزش دردسر; با توجه به Launius یک نظرسنجی انجام شده در زمان فرود نشان داد برای اولین بار است که اکثریت آمریکایی ها به حمایت از تلاش. پخش از سطح ماه را به خود جلب کرد بزرگترین تلویزیون مخاطبان در تاریخ به تاریخ. اما این دستاورد را ترک نمی کند همان علامت در آمریکا تخیل. جایی که ماه در زمان فرود بشر اکتشاف کیهان به ارتفاعات جدید و برانگیخته نسل از مهندسان آن الهام شاعر و روح نوازنده گیل اسکات-حواصیل برای نوشتن "سفید پوست در ماه" یک آهنگ که اسیر تجارب متفاوت از سفید و سیاه و سفید آمریکایی است.

این را نیل آرمسترانگ معروف "یک گام کوچک" خط این است که تحت تاثیر قرار خود را در وجدان ملی—و بنابراین بیش از حد تصویر یک مرد در یک لباس فضایی در کنار پرچم آمریکا. تنها چند دهه بعد بود که مردم یاد بگیرند که از این داستان از اد دوایت سیاه که تقریبا تبدیل به یک فضانورد ناسا در سال 1962 و یا از کاترین جانسون و دیگر سیاه زن ریاضیدانان که کمک به آپولو پروژه محاسبه مدار از کشور مهم ترین پرواز فراتر از زمین است.

نظرسنجی ها نشان می دهد که برای حمایت از کره ماه فرود در واقع افزایش یافته است در طول سال; 77 درصد از مردم در سال 1989 فکر آپولو برنامه بود و ارزش آن در مقایسه با 47 درصد از یک دهه قبل است. از آن آسان است در حال حاضر به نگاه به عقب و جلو و از آن لحظه glossiest نظر آمریکا یک دروغ بزرگ است که برای تلفن های موبایل بهتر است در کتاب های تاریخ از داستان واقعی. از آن آسان است برای گفتن که بشریت تمایل به کشف هستی موفق به گرد هم آوردن یک کشور تقسیم شده است.

چرا که نه در حال حاضر ؟

در روز های اخیر راه اندازی تهمت بود در کیپ کاناورال vamping از پشت تریبون در مورد وضعیت برنامه های فضایی خود را تحت رهبری است. "زمانی که آمریکایی ها در ایران وجود دارد هیچ چیز به ما نمی," او گفت:.

تهدید سفید افسران پلیس و اوباش به جوامع طولانی predates مغلوب ساختن پیشی جستن به مطمئن شوید و platitudes مانند این که احساس توخالی تحت دولت قبلی بیش از حد. اما مغلوب ساختن پیشی جستن تفرقه شعارهای شده است تحریک ناآرامی. صبح از راه اندازی قبل از او به فلوریدا پرواز تهمت به حال اشاره به استقرار "ترین سگ باطل و شوم ترین سلاح های من تا کنون دیده اند" علیه معترضان در خارج از کاخ سفید است. پس از آن او در حال حاضر به نام تظاهر کنندگان در مینیاپولیس که در آن پلیس را کشته بود جورج فلوید توسط دو زانو بر گردن او برای نزدیک به نه دقیقه "اراذل و اوباش است." مغلوب ساختن پیشی جستن به حال نیز توییتی که "هنگامی که غارت شروع به تیراندازی شروع می شود"—یک عبارت است که قدمت آن به دهه 1960 هنگامی که آن استفاده می شود توسط یک segregationist سیاستمدار و یک پلیس سفید ارشد. او هنوز چند روز از تهدید استفاده از نیروی نظامی برای "تسلط" معترضان و در مرحله یک, عجیب و غریب, عکس op در یک پیاده رو که اجرای قانون پاک اشک کشتار با گاز شدند.

چارلز بولدن جونیور سابق ناسا مدیر تحت باراک اوباما سوار از ویرجینیا به اسکودوی کیپ کاناورال به شاهد راه اندازی. بولدن اولین آمریکایی آفریقایی منجر به آژانس فضایی نیست چوب در اطراف برای مغلوب ساختن پیشی جستن سخنرانی اما او گرفتار برخی از آن بعد از جمله تماس رئیس جمهور برای وحدت. "من آن را مضحک آن است که رئیس جمهور این موضوع که نیمی از مشکل این است که او" بولدن گفت: من در یک تماس در طول رانندگی به خانه. "شما نمی توانید به متحد کردن کشور زمانی که این کشور نمی باشد و وحدت بخش رهبر."

در سال 1968 بولدن شد یک جوان فارغ التحصیل از آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده و ویتنام. او مسخ شده توسط ماه فرود اما او فکر نمی کنم در مورد تبدیل شدن به یک فضانورد تا بعد; او تا به حال رشد در تفکیک جنوبی و "تبدیل شدن به یک فضانورد چیزی نبود که در لیست از چیزهایی است که یک جوان سیاه, بچه از کارولینای جنوبی انجام داد." برای او resemblances بین امریکا در دهه های 1960 و امریکا امروز استارک.

نیم قرن بعد در آمریکا برنامه فضایی به نظر می رسد کاملا متفاوت است. سرعت تغییر کند بوده است; از آن زمان ناسا دو دهه پس از آلن شپرد تاریخی پرواز در سال 1961 به ارسال اولین آفریقایی آمریکایی فضانورد Guion Bluford به فضا است. اما امروز فضانورد سپاه حداقل دیگر ساخته شده از یک دسته از بچه های سفید با نظامی وزوز کاهش است.

بر خلاف آپولو برنامه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ماه تلاش با نام آرتمیس برای آپولو خواهر در اساطیر یونانی—تلاش برای دریافت بودجه به آن نیاز دارد و باقی می ماند ، ناسا مقامات وعده داده اند متنوع خدمه از جمله اولین زن به پا بر روی ماه. "این زمانی که ما به, ما قصد داریم با تمام آمریکا" جیم Bridenstine فعلی مدیر گفت: سال گذشته در مراسم تغییر نام خیابان در خارج از ناسا دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی "چهره های پنهان راه" به افتخار زنان سیاه که ارسال کمک مردان به ماه.

Naia ساقی-کریگ یک دانشجوی دکتری در رشته مهندسی هوا و فضا زندگی می کند که در آتلانتا می خواهد به بخشی از آرتمیس نسل. او به من گفت که او در اشک بود زمانی که او را تماشا موشک SpaceX بلند کردن این آخر هفته با غلبه بر غرور و افتخار است. در عین حال او نمی تواند واقعا لذت بردن از در حال حاضر. چگونه می تواند او ؟ "من فقط نمی تواند تمرکز بر علم" او نوشت: در یک پست وبلاگ در روز راه اندازی شد که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در میان سیاه و علم ارتباط برقرار است. "اگر ما نمیفهمد ما مسئله نژادپرستی و استعمار و همه این جنون در اینجا بر روی زمین ما فقط رفتن به ادامه فاسد مکان های که ما به" ساقی-کریگ گفت. "من نمی خواهم به تکرار آنچه که ما در اینجا انجام داده ایم."


این SpaceX راه اندازی درو چندین میلیون بیننده. اما همانطور که با بسیاری از لحظات مهم در آمریکا برنامه فضایی آن موقت سنبله. این راه اندازی به زودی راه را به بیش از فشار دادن عناوین و به تجربه آمریکا که روز احساس می کردم که شاهد دو جهان. "من اینجا هستم در کوکو بیچ فلوریدا به دنبال در مجاورت انجام پیشرفته ترین چیزی که فرستادن افراد به فضا اما یک مرد می میرد در بازداشت پلیس," لیلاند ملوین یک آفریقایی آمریکایی ناسا فضانورد گفت: در یک Instagram تصویری هفته گذشته از کیپ کاناورال منطقه است. ملوین که پرواز سرنشین شاتل فضایی در حال ارائه تفسیر در ناسا کانال رسمی برای راه اندازی. "امریکا بیایید ما تلخه با هم."

پس از راه اندازی به عنوان شهرستانها در سراسر کشور اعمال حکومت پرسیدم Bridenstine آیا ناسا زمان فرسوده پیام وحدت باید تغییر کند. "وجود دارد یک لحظه از زمان دیروز هنگامی که این دو فضانورد راه اندازی شد که همه متوقف شده و ما به فکر در مورد آنچه که در آینده می تواند باشد و چقدر روشن تر از آن می تواند از آن است که در حال حاضر در این لحظه," او گفت:.

سپس او اضافه کرد: "اگر انتظار این بود که همه چیز بر روی زمین بودند که رفتن به تغییر دهید چرا که ما راه اندازی یک موشک من فکر می کنم شاید این انتظار ممکن است کمی بالا است."

در شیکاگو Morancy شعار با همکار معترضان عصبی است که او می تواند صدمه دیده و یا دستگیر شدند. او را دیدم افسران پلیس تنه زدن تظاهرکنندگان ضرب و شتم آنها را با باطوم و فلفل-پاشش آنها را در صورت. او به تماشای به عنوان پلیس elbowed یک دختر و او سعی به سپر یک مرد از دستگیری نگه داشتن بدن خود را به عنوان یک افسر کشیده در موهای او. نزدیک ماشین پلیس سوخته است. Morancy و دوستان او سعی به ترک این منطقه در اطراف غروب, اما این شهر به حال تعطیل حمل و نقل عمومی. او در نهایت از آن ساخته شده خانه در حدود 9:30 p. m. او پا درد.

در آن فضانوردان او در حال تماشا بلند کردن ساعت زودتر در حال حاضر در مدار تغییر را از خود spacesuits و به لباس خواب خود را به عنوان کپسول با سرعت به سمت ایستگاه فضایی دور از زمین است.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن