چگونه Phillis Wheatley بود از طریق بهبود تاریخچه

Phillis Wheatley هرگز ثبت شده خود را حساب ، تصویر توسط Scipio مورهددو صد و پنجاه و نه سال پیش در ماه ژوئیه یک

توسط NEWS-SINGLE در 10 مرداد 1399
Phillis Wheatley هرگز ثبت شده خود را حساب ، تصویر توسط Scipio مورهد

دو صد و پنجاه و نه سال پیش در ماه ژوئیه یک دختر اسیر در جایی بین حال و روز گامبیا و غنا پا کردن Phillis یک کشتی برده و بر روی این اسکله از لنگرگاه بوستون. تنها موجود در حساب از این به بعد پرونده که او تصور می شود "حدود هفت سال در این زمان از شرایط ریختن او دندان های جلو." پیچیده در چیزی بیش از "یک مقدار از فرش کثیف" او گرفته شده بود به این شهر برده در بازار که در آن خانم سوزانا Wheatley, همسر یک ثروتمند بوستون تاجر بود و در جستجوی یک خدمتکار وفادار برای سن او. هر چند وجود دارد "چند قوی و سالم زنان" بر روی صفحه نمایش خانم Wheatley انتخاب هفت سال "تحت تاثیر این تصمیم توسط فروتن و متواضع رفتار و ویژگی های جالب از غریبه کوچک." چرا دختر باید در همه وجود دارد این است که یک بیت از یک رمز و راز است. این تاجر برده که متعلق به Phillis بود دستور خدمه اش "شما مشاهده کنید به عنوان چند دختر برده که ممکن است به عنوان بسیاری از نخست پسران به عنوان شما می توانید."

فاصله دندانه دار دختر در فرش کثیف را تبدیل به یک بین المللی ادبی مشهور است. او برگزار خواهد شد تا به عنوان شواهدی از مردم سیاه و سفید ذاتی برابری در زمانی که دیوید هیوم بود اعلام آنها گونه های مختلف و امانوئل کانت بود سفارش "سازمان ملل" با آفریقایی ها در پایین. در قرن برای آمدن او خواهد بود رسمیت شناخته شده به عنوان مادر آفریقایی-آمریکایی سنت ادبی. اما نام او هر چه در آن بود محو او آدم ربایی. این Wheatleys به نام او Phillis پس از کشتی که در زمان او از خانه اش.

با سن دوازده Phillis نوشته بود چهار خط مرثیه بود که به تازگی کشف شده و منتشر شده در یک نسخه جدید از "نوشتههای Phillis Wheatley" از انتشارات دانشگاه آکسفورد. حدود پانزده او نوشت: "در آورده بودن از آفریقا به آمریکا" ترین anthologized شعر آغاز می شود که با ابراز قدردانی برای او مسیحی رستگاری: "'Twas رحمت مرا از من بت پرست زمین / تدریس من benighted روح به درک / وجود یک خدا وجود دارد که یک ناجی بیش از حد." دیدن شعر به عنوان یک کلامی توجیهی برای برده داری بعدا برخی از خوانندگان را محکوم کرد Phillis به عنوان یک نژاد خائن است. اما شعر نوبت با استفاده از ارزش های مسیحی به برگزاری سفید مسیحیان به قضاوت. "برخی از ما sable مسابقه با تکبر چشم" شاعر یادداشت قبل از اصرار آنها "به یاد داشته باشید, مسیحیان, Negros, سیاه و سفید به عنوان قابیل, / ممکن است refin می خواهم و تاریخ هفتم'angelic قطار."

به عنوان یک نوجوان ، ager, Phillis شروع به استفاده از شعر او به اظهار نظر در این مسائل مانند تمبر عمل بحران و قتل عام بوستون. در سال 1770 او مرثیه برای فارسی مبلغ جورج وایت فیلد به دست آورده او را تحسین بین المللی. دو سال بعد در سال 1772 به دنبال انتشار یک کتاب از اشعار او در "بررسی" با هجده بوستون را برجسته ترین متفکران و سیاستمداران امضا کنندگان نامه "به Publick" پرداخته که به بردگی گرفته شده بود در واقع قادر به شعر است. مسلح با, نامه بیست سال Phillis سفر به لندن تحت نظارت معشوقه اش را ناتانیل Wheatley به انتشار "اشعار در موضوعات مختلف مذهبی و اخلاقی"; او اعتبار به عنوان "Phillis Wheatley, negro بنده به آقای جان Wheatley بوستون." یک شعر اشاره به دستگیری متهم slaveholders—از جمله به طور ضمنی او را استاد و دلبر—از "tyrannic sway":

من جوان در زندگی با ظاهری بی رحمانه سرنوشت
شد, قاپ زنی می خواهم از Afric را فانتزی می خواهم خوشحال صندلی:
آنچه چنگال مشقت بار باید جلوی
چه غم کار من پدر و مادر پستان?
جراحی می شد که روح و هیچ بدبختی mov می خواهم
که از یک پدر seiz می خواهم خود کودک belov می خواهم:
چنین جمله مورد من. و آیا من می توانم اما پس از آن دعا
دیگران ممکن است هرگز احساس tyrannic نوسان?

این کتاب دریافت کرده بود با هیاهو و Phillis سرعت مشهورترین بردگی فرد در امپراتوری بریتانیا. (سیاسی, اشعار که جرم یک انگلیسی, خوانندگان بودند astutely حذف شده است.) انگلیسی ها نگران بودند اما توسط شاعر دولتی ، از سال قبل تا به حال دیده منسفیلد حاکم است که در بر داشت که هیچ بردگی فرد به ارمغان آورد به انگلستان از مستعمرات می تواند مجبور به بازگشت به آنها را به عنوان یک برده. یک مفسر و اشاره کرد که "مردم بوستون به رخ کشیدن خود را عمدتا بر اصول آزادی" پیشنهاد کرد که "خرید آزادی او را در نظر ما آنها را انجام داده اند بیشتر افتخار از دار زدن یک هزار درخت با روبان و نشانها."

اما Phillis قطع سفر خود را کوتاه بازگشت به بوستون که سوزانا Wheatley بیمار—نشان از وفاداری که برای سال مشکل خوانندگان و منتقدان و تشویق برداشت که او رنج می برد از عمو تام سندرم است. فقط یک ماه بعد هر چند در نامه ای از 18 اکتبر 1773, Phillis نوشت که او آزاد شد. در مقدمه خود به "نوشته" محقق وینسنت Carretta نشان می دهد که Phillis احتمال بازگشت به بوستون تنها در شرایطی که Wheatleys خواهد او را. ("به عنوان یک تاجر که در اقیانوس اطلس تجارت ناتانیل Wheatley کلمه او بود bond" Carretta می نویسد.) در واقع پیش از آن که تابستان پنسیلوانیا کرونیکل به حال این باورند که شانس خود را برای به دست آوردن آزادی او شده اند ممکن است چه انگیزه Phillis به انتشار کتاب خود در لندن به جای بوستون در وهله اول. این Phillis که Carretta می یابد زرنگ و دانا—به طور فعال به دنبال آزادی, بازاریابی, کار و حتی autographing نسخه برای جلوگیری از از دست دادن سود به سرقت نسخه.

پس از او manumission و مرگ سوزانا Wheatley در 1774, Phillis تر شد آوازی در بیان او antislavery views. در نامه ای به, بومیان آمریکا, وزیر سامسون Occom منتشر شده در کانکتیکات روزنامهاو را محکوم صاحبان برده به عنوان "مدرن مصری" نقشه کشی موازی بین برده آفریقایی و عبرانیان در عهد عتیق. "در هر سینه انسان خدا کاشته شده است یک اصل است که ما عشق آزادی," او نوشت. "این است که بی تاب از ظلم و ستم و شلوار برای او و ترک مدرن ما مصریان من ادعا خواهد کرد که این همان اصل در ما زندگی می کند."

Phillis نوشت: این واژه در میان آمریکایی انقلاب بود و او امیدوار است که برای آزادی مستعمرات منجر به آزادی به بردگی گرفته شده. در سال 1775 او خطاب به یک شعر به جورج واشنگتن هماهنگی با علت. ("ادامه رئیس بزرگ با فضیلت در کنار تو / تو ev'ry عمل اجازه الهه راهنمای.") هر چند افتخاری به برگزاری طور کلی شعر نیز تاسیس Phillis ادعا می کنند به وضعیت او به عنوان به استفاده از Carretta عبارت "غیر رسمی شاعر برجسته از کشور جدید-در-این-ساخت" و او را به احساس تضاد در مورد آن کشور ، در سال 1778 شعر در مرگ ژنرال دیوید Wooster, Phillis castigated نفاق از مبارزه برای آزادی به بردگی دیگران:

اما چگونه باید مغرور ما امیدواریم که برای پیدا کردن
الهی با پذیرش هفتم'Almighty ذهن—
در حالی که هنوز (O سند بی گذشت!) آنها ننگ
و نگه داشتن در اسارت Afric را منزه از گناه نژاد ؟

در روز شکرگزاری 1778 چند ماه پس از مرگ او سابق استاد Phillis عروسی جان پیترز یک رابطه, مردی که متعلق به, بوستون, مواد غذایی. او پس از آن نامه و 1779 پیشنهاد کتاب دوم از اشعار که در صفحه اول اخبار در بوستون شب پستاو را شناسایی خودش را به عنوان "Phillis پیترز" ریختن استاد او را به نام. پس از سال 1780 این مستند رکورد بر روی شاعر می رود تا حد زیادی سکوت. در پی جنگ انقلابی مستعمرات غرق افسردگی شدید و تلاش های تجاری طلبکاران به جمع آوری بدهی های پیش از جنگ منجر به یک موج از شکست کسب و کار. جان پیترز بود تحت تعقیب قرار بدهی و Carretta نشان می دهد که زن و شوهر فرار کرد بوستون. در سال 1784 Peters مطرح دادخواست شهر مقامات به او اجازه می دهد به فروش مشروبات الکلی در مغازه خود را "به منظور حمایت از خود و خانواده." او زندانی بدهی و به احتمال زیاد در زندان زمانی که Phillis درگذشت و در حدود سی و یک, on December 5, 1784. دومین کتاب از اشعار هرگز منتشر شد.

هر چند Phillis چپ غنی دنباله مقاله از اشعار و نامه های او هرگز ثبت شده خود را به حساب زندگی خود و در نوشته های او را که لبه با او معنوی و سیاسی, ایده, زندگینامه جزئیات پراکنده هستند. برای کسانی دانشمندان مجبور به تکیه بر خاطرات منتشر شده در سال 1834 پنجاه سال پس از شاعر مرگ توسط Mastercard ماتیلدا Odell, سفید, زنی که ادعا می شود یک "وثیقه نسل" از سوزانا Wheatley. Odell منبع مثلا از بازار صحنه توصیف "فقیر برهنه کودک" با "متواضع رفتار بی ادعا که برای اولین بار موفق به کسب قلب او." Odell را که به عنوان محقق آیلین Razzari Elrod نشد و بار خوانده شده مانند یک احساساتی رمان. Phillis می رود از یک آسیب پذیر یتیم "beguiled"—و نه ربوده شده و یا به بردگی گرفته شده—"از کلبه از مادر" را به تسلیم protegée بازخرید توسط Christian مهربانی و "خیرخواه دلبر" و سپس به یک کاهش یافته مامان بد ،

Odell غفلت به ذکر وحشت از Phillis را به اقیانوس اطلس سفر و او در می یابد هیچ گسل با Wheatleys' درمان کسانی که آنها را به بردگی کشانده. (Phillis بود جدا از بقیه خانواده را برده و گفت: نه به معاشرت با آنها.) و Odell را Phillis است فاقد مجزا در آژانس. او نه به دنبال انتشار—اشعار او به سادگی "با توجه به جهان"—و نه manumission. "زنجیر که محدود خود را به استاد و طلایی لینک کلیک کنید و ابریشمی گروههای قدردانی" Odell می نویسد. در این گفتن Phillis را به اسارت شاعرانه است دوره—نجات حتی—و آزادی او نتیجه فاميلی از دست دادن را به ارمغان می آورد با آن خطرناک ترین سرکوبگر شرایط زندگی خود را. پس از Wheatleys مرگ او "چپ کاملا متروک" آسیب پذیر به فریبندگی از جان پیترز که "کاملا عمل کرده از 'نجیب زاده,' " و کسی که "هر دو بیش از حد مغرور و بیش از حد تنبل به درخواست خود را به هر شغل زیر را خیالی کرامت است." Phillis, Odell ادعا هرگز در زمان نام خود را. او ادعا می کند که پطرس رها شده و همسر و فرزندان خود را در "کثیف فقر" است و پس از مرگ او به جنوب. (در واقع سوابق نشان می دهد که او در آنجا ماند در بوستون—و پس از حفاری خود را از بدهی او حتی ممکن است شده اند همان جان پیترز در Suffolk County زد که برای سناتور در سال 1798.)

Odell بسیاری از اشتباهات تکرار شد برای چندین دهه از شکل گیری پذیرایی از Phillis از طریق قرن نوزدهم و بیستم. اما یک کتاب جدید "سن Phillis" توسط شاعر و استاد Honorée Fannone Jeffers ارائه یک داستان متفاوت است. Jeffers نشان می دهد که Odell را خاطرات ایجاد یک "مزاحم" خانه نگرو' روایت" که قاب Phillis Wheatley به عنوان داخلی غیر سیاسی و ساکت. نا امید که ادبی سپرده داستان اول آمریکا سیاه و شاعر به یک زن Jeffers سال را صرف شکار از طریق ماساچوست archives. زمانی که او در سراسر سرشماری رکورد نشان پیترز در بوستون پس از Phillis مرگ او تحقق: "شاید او تا به حال رها شده ، شاید Odell تا به حال تحریف رابطه خود را." و اگر Odell تا به حال تحریف رابطه بین Phillis و شاید او تا به حال تحریف رابطه بین Phillis و صاحبان خود را. "شاید" Jeffers می نویسد: در آخر "من باید شده اند مشاهده Odell بیوگرافی با شک و تردید."

در این دوره از نوشتن این کتاب Jeffers اقدام به ردیابی Odell رابطه Wheatleys تهیه پیش نویس ممکن است معاینات اما پیدا کردن چیزی برای اتصال خاطرات نویسنده به Phillis صاحبان. اگر چه دانشمندان تا به حال به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده تعصبات از Odell حساب آنها تا به حال هنوز به سوال Odell ادعا می کنند به یک "نسل." به Jeffers که ادعا شد به طور فزاینده ای در شک و تردید. آن شروع به نظر می رسد که "تنها اثبات این که Odell شده بود مربوط به Susannah Wheatley سابق از Phillis Wheatley, بود که Odell گفته بود پس."

که Mastercard ماتیلدا Odell و چرا او انتشار خاطرات در سال 1834? آن را به افتخار Phillis حافظه به عنوان او ادعا می کند ؟ و یا او به دنبال برخی از اجتماعی و یا سود اقتصادی برای خودش ؟ عجیب نام او به نظر نمی رسد در اولین یا دومین نسخه از کتاب او به عنوان مرموز Wheatley "نوادگان" تنها سه دهه بعد در سال 1863 زمانی که نام او به نظر می رسد در پاورقی به مجموعه مقالات ماساچوست تاریخی جامعه است. و در یک پیچ و تاب و نسخه دیگری از این خاطرات به نظر می رسد در سال 1834 این یکی با نام نویسنده B. B. تاچر که به نظر می رسد به اقتباس و ویرایش Odell کار است. تاچر یک مرد بود یک عضو آمریکایی استعمار جامعه و گروهی که مخالف برده داری اما حمایت به عنوان یک درمان بازگشت مردم سیاه به آفریقا. شد Odell همچنین یک عضو ؟ او خاطرات خود را با تاکید بر Phillis رنج, در, آزادی, تلاش برای پیشبرد جامعه ماموریت ؟

وجود دارد هیچ پاسخ روشن است. "من مشکوک است که به عنوان من جنوب مادر ممکن است می گویند "چیزی در این شیر نیست پاک' " Jeffers می نویسد. در یکی از حس سپس کتاب او یک عمل تصفیه. "سن Phillis" است صرفا صحبت کردن یک مجموعه شعر با Jeffers تصور Phillis زندگی و سن که در آن او زندگی می کردند به دنبال یک مقاله در مورد Jeffers پژوهش در موضوع. اما عمیق تر آن پروژه به ترکیب داستان و بورس تحصیلی—یک حالت است که Saidiya هارتمن به نام "بحرانی ازخود جلوهای دورازواقع بوده"—برای پر کردن شکاف ها در بایگانی به خصوص به عنوان آنها مربوط به زندگی زنان بردگی در امریکا است. در یک پاساژ در آخر, Jeffers بازگو آینده در سراسر منتشر نشده گزیده ای از کمی شناخته شده در نامه ارسال شده از چاپگر Ebenezer اندروز به همکارش Isaiah Thomas که نشان می دهد که پطرس نگه داشته و در تلاش برای انتشار در اواخر همسر دوم کتاب:

من inclose شما یک پیشنهاد ریچاردز کشید تا برای Wheatley را در اشعار. گفتم پیترز که ما را چاپ آنها را در یک قیمت خاص به توافق (اگر کافی مشترکین به نظر می رسد) و [ ؟ ] خودمان را برای چاپ, صحافی, +c. خواهد تقسیم شسته و رفته سود با او که او رضایت داد.

پس از درگذشت پطرس در سال 1801 لیست اموال خود را شامل میز چرم-کف صندلی مقدس و سیزده کتاب های دیگر نشان می دهد که او به اشتراک گذاشته Phillis را عاشق خواندن می کند. Jeffers شروع به تعجب آنچه در رابطه خود واقعا دوست دارم. هیچ حساب که او خوانده بود در نظر گرفته شده واضح ترین دلیل برای ازدواج خود را—که Phillis نشده بود ناامید و یا فریب توسط پیترز اما در عشق با او. "من فکر می کنم این منطقی است که فرض کنیم که بسیاری از سیاه مردمی سقوط در عشق با بسیاری از دیگر سیاه مردمی" Jeffers می نویسد. "این فرض منطقی است نتیجه تصدیق ما سیاه بشریت است."

Jeffers کتاب عمل هر دو به عنوان یک بازسازی است که بشریت و یک عمل متقابل از Odell کار است. او rereads Phillis داستان و به حد بازنویسی آن: زندگی اولین مستند آمریکایی های آفریقایی تبار شاعر است مندرج در آیه توسط یک شاعر از قرن بیست و یکم. این کتاب آغاز می شود با Phillis زندگی قبل از اسارت با پدر و مادر واقعی:

رحمت ،
چه ممکن است مادر گفته اند اشاره

در طلوع خورشید چه زندگی امکان پذیر است.
سپس چکیده کاسه آب

احترام به بی اعتنا زمین است.
این نماز برای او ؟

برای احترام به کشته و یا ناپدید شد ؟
عمل به لطفا یک نابغه کودک ؟

دخترش صحبت می کنند
آب کاسه خورشید

نور ورود
نور رفته—

مدتی پس از خوب بانوی سفید
پرداخت می شود و نام او را برای کشتی.

این تصور از هفت سال سفر در سراسر اقیانوس اطلس:

چرا جیغ از رشد قفسه آمپول
یک زن یا دو تولد نوزادان نگهداری می شود
توسط ملوانان و یا capriciously پرتاب به کوسه ها
چرا ضیافت جفت چپ برای موش

و در یک سری از "دست نامه" Jeffers به تصویر می کشد پیچیده تر ارتباط با Wheatleys از Odell می تواند درک:

من باید تمرین درس های من برای شما
و خانم مریم تظاهر استاد ناتانیل

نمی yank موهای من و به من بگویید
او شما را تیغ و ریش من طاس.

به تدریج در شعر پس از شعر Jeffers خنثی به عیب پوشی از Phillis داستان نشان دادن چالش های دوره نقاهت بعد آفریقایی-آمریکایی تاریخچه و ضرورت بازجویی دریافت روايات ، در برخی از اشعار زبان کروشه و عبور از—راه به نمایندگی از طریق سبک Phillis را elisions همه چیز او می تواند می گویند. بین خطوط از تصور نامه به Obour تنر—یک بنده دوست به آنها Phillis نوشت: تعدادی از نامه ها در طول هفده-هفتاد و شاید فراتر از آن—Phillis به یاد می آورد مادر او (در ولوف, "سن"):

[شما من سن چهره من دروغ می گویند و
من نمی توانم به یاد داشته باشید, اما, خواهر
من نمی دانم نام من]

در داستانی اولین پیش نویس از او نامه ای به جورج واشنگتن Phillis می دهد دریچه به او غضب با چاپلوس سفید غرور:

آقا من گرفته اند آزادی که اگر
استاد من تا به حال به من داده اند
شده است خود من به هر حال شما را به آدرس
جناب که من شنیده رفتار مانند
هر یک از آقایان و یا یک مستبد
بسته به خلق و خو و یا پول خود را
در محصور شعر پر از جان گذشته
تلاش برای خراش خود غرور مرد و
درخواست کردن التماس کردن و پذیرش خود را شما باید خوشحالم
من نوشت: هر چند من نمی نامحسوس
خود را بی رحمانه گریزی به Negro
مردانی که مبارزه برای غیرقابل دفاع
جناب شما را مطیع ترین
بنده این فروتنی خسته کننده است . . .

Jeffers به ما می دهد صحنه های بیش از حد که ما می دانیم اتفاق افتاده اما برای آن هیچ هم حساب وجود داشته باشد. ما به عنوان خوانده شده در مورد بازجویی از Phillis به نویسندگی توسط بوستون نر élite: "او با لبخند سفید / مردانه چهره های به دست آوردن آزادی خود را. / او با لبخند به زنده ماندن است." ما به عنوان خوانده شده در مورد تور لندن با Granville تیز انگلیسی طرفدار الغای برده داری بود که تسهیل منسفیلد حاکم است. و بیشتر وجود دارد loving "دست نامه" این نوشته را به و از جان پیترز به عنوان او languishes در بدهکاران زندان است و او به آرامی زباله دور. این نوشتن enacts Phillis زندگی نو, وام بافت به کار و نیروی به حضور که او پشت سر گذاشت. به صحنه نهایی شاعر از مرگ ارائه شده است به عنوان یک مراسم با مادرش:

تا سن.

بیا به درگاه
و تماس نماز
به من.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب