ریچارد تنظیم قالب با شکستن آن

فرهنگ این "Tutti Frutti" خواننده و سنگ و رول پیشگام مرده در سن 87, تجسم کلمه سرکش. "به نظر من موسیقی

توسط NEWS-SINGLE در 21 اردیبهشت 1399
"به نظر من موسیقی من مقدس; به نظر من ', قد بلند' مقدس است." — ریچاردرالف مورس / زندگی / گتی

Little Richard, the rock-and-roll نیروی که تجسم کلمه سرکشترک موسیقی در سال 1957. هنوز 25, او در حال حاضر می خواهم ثبت بسیاری از قروچه بیان جزئیات کلاسیک—"Tutti Frutti," ", قد بلند," "The Girl can't Help It"—که لنگر حرفه ای در حال حاضر در حال سوگواری بر مرگ او امروز در سن 87. برنامه های خود را پر از سراسر جهان-تاریخ تور و فیلم و حضور در تلویزیون. اما او شروع به دیدن وهم آور علائم: آتشین plumes از یک هواپیما موتورهای; قرمز فروغ خطی در آسمان بیش از یکی از کنسرت های خود را (شاید, شده است, این باورند, از اسپوتنیک راه اندازی). یک شب او بیدار از خواب در مورد پایان جهان با یک پیام در سر خود را: آماده شدن برای زندگی ابدی. او در زمان توجه, توسط, ترک, راک اند رول و پیوستن به وزارت.

اگر او می ماند وجود دارد منزوی در یک کلیسا به عنوان صدای او کمک کرد ایجاد جاروب جهان, میراث او به خوبی ممکن است دست نخورده باقی مانده. کسانی که بزرگ آهنگ های اولیه که هنوز هم پوشش داده شده است دوباره و دوباره. خود تصاویر—این پامادور این ریمل مژه و ابرو به نوعی افتخار ایستاده استقرار او نگهداری می شود حتی در حالی که قوز بیش پیانو—به احتمال زیاد هنوز هم با الهام از دیدنی هنرمندان از دیوید بووی به شاهزاده به Lil Uzi Vert. اما ریچارد آمد به موسیقی در '60s برای اولین بار به عنوان یک خواننده انجیل و سپس دوباره به عنوان یک کامل برای حرکت سوپاپ ماشین. از آن پس او به عنوان یک uproarious مبلغ برای این ایده است که وجود دارد هیچ چیز بی حرمتی در لذت بردن نویز و زندگی خود کامل, کثیف حقیقت است.

متولد به یک خانواده فقیر در مکن گرجستان در سال 1932 ریچارد Wayne Aud یکی از کودکان 12—"بهترین به دنبال یکی از همه آنها هستم و من نمی پسند در همه" او یک بار گفت. او موسیقی را از سنین آواز با ذوق در کلیسا و کوبیدن بر قابلمه و ماهی تابه در خانه. انجیل-سنگ پیشگام خواهر رزتا Tharpe تا به حال او را باز نشان می دهد برای او هنگامی که او 14; به زودی پس از او شروع به انجام در واریته revues که کمک خود را با سنگ تیز کردن نمایشگری و مهارت های آرایش خود را. اولیه ثبت قرارداد که موفق به تولید هر بازدید چپ او را سرخورده و در زمان خود شکست بزرگ او به عنوان یک ماشین ظرفشویی در یک تازی ایستگاه.

اما آنچه در شکستن آن شد. اولین آمار سال 1955 را "Tutti Frutti," میسازد لخت ایده که راک اند رول رشد در برخی از ترکیبی از نظم و هرج و مرج با سرعت ثابت رانندگی بوگی ضرب و شتم و رعد و برق زده عملکرد صوتی. شعر—"یک-wop-bop-a-loo-bop-a-wop-bam-بوم!"—در حال مرتب کردن بر اساس و بی معنی است که گاهی برخی از inarticulable lust. در واقع, استخدام ترانه سرایان دوباره برخی از ریچارد اصلی آشکارا آلوده با انزال, شعر به رادیو پسند. با توجه به برخی از حساب های, آهنگ پس رفت "اگر آن اصلا مناسب نیست نیروی آن / شما می توانید چربی آن آسان است."

Pat Boone, پوشش ترانه خواهد نمودار بالاتر از ریچارد اصلی ایجاد یک الگوی است که در آن سفید و هنرمندان از سود خود را پیشرفت. ریچارد آورده بیتلز با او در تور هنگامی که آنها اکثرا گمنام. او با الهام الویس در راه آشکار. در طول سال وی تصریح کرد: وضعیت خود را به عنوان یک جنبهی معمار راک اند رول با ترکیبی از لطف و شکایت. "من باور دارم که اگر الویس شده, سیاه او نمی توانست به عنوان بزرگ به عنوان او بود," او گفت: رولینگ استون در سال 1990. "اگر من سفید, آیا می دانید که چگونه من می شود ؟ اگر من سفید بود من می خواهم که قادر به نشستن در بالای کاخ سفید!" اما او همچنین در این مصاحبه و دیگران ابراز قدردانی به امثال Pat Boone برای کمک به افزایش خود را حرفه ای.

علاوه بر نژاد دیگر جنبه از هویت خود را به شکل حرفه ای به روش های پیچیده: تمایلات جنسی. او با تمسخر به عنوان بی رنگ به عنوان یک کودک و بعد از آن در زندگی تا به حال اجرا فهم با مقامات در حالی که اقدام بر خواسته. در طول این سالها او گاهی اوقات محکوم همجنسگرایی به عنوان گناهکار; بار دیگر او در توصیف خود را به عنوان همجنسگرا و یا omnisexual. بسیاری از آهنگ های خود را تثبیت شده بر روی کشنده زنان در حالی که ترک باز عجیب و غریب subtext. از طریق آن همه زرق و برق دار, عمومی ارائه درهم جنسیتی پارادایم و بسیاری از درخواست تجدید نظر خود را دراز در راه او هرگز به نظر می رسید که همه در رابطه با آشتی خود را آشکار تناقض است. در سال 1972 یک مصاحبه از او پرسید که چرا او با پوشیدن آرایش. "شما فرض کنید به پوشیدن آرایش" ریچارد پاسخ داد. "درست مثل زمانی که شما نان تست نان خود را و یا قرار دادن شکر در قهوه شما قرار است برای اضافه کردن یک لمس کوچک به آن است."

در همان مصاحبه—که مانند هر تلویزیون ظاهر ریچارد داد که باید عملکرد خود را—خواننده خواسته شده بود در مورد اینکه چرا او می خواهم به سمت چپ انجیل موسیقی پشت سر گذاشت. ریچارد اصرار داشت که او تا به حال. "به نظر من موسیقی من مقدس; به نظر من ', قد بلند "مقدس" او با اشاره به آمار سال 1956 است که بسیاری از شنوندگان اعتقاد بر این بود در مورد یک قاعده زن و دیگر شنوندگان شنیده می شود به عنوان یک ریف در زبان عامیانه. "من به این معنی نیست که آن را سرود مثل سرود در کلیسا. این آهنگ از عشق و شادی در جهان از هرج و مرج و اغتشاش و درگیری." او سپس خلاصه کردن سحر و جادو پوشا تمام دسته ها از هویت و صدا که با آن او می خواهم دنیا را تغییر داد: "زمانی که من خواندن آهنگ من شما نمی تواند نشستن هنوز. خود را بزرگ پا شوت خود را به بوت شدن!"

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب