آبشاری عواقب بدترین بیماری تا کنون

مقابله vinesnakeکوین Dixon

کارن لب می تواند بشنود که قورباغه ها رفته بود. از سال 1997 او مشغول به کار بود در پارک ملی در نزدیکی El Copé پاناما—منطقه ای که جنگل شد غنی از دوزیستان که هوا resounded با croaks و ribbits. اما از سال 2004 زمانی که یک کشنده قارچ به نام Bd جاروب از طریق منطقه که کر است و همه از بین رفته. “خیلی واضح می گوید:” لب که بر اساس در دانشگاه مریلند است. “شما آنها را نمی شنوند. شما بیرون رفتن در شب و شما می دانید که اعداد پایین.”

Bd یا Batrachochytrium dendrobatidisیک پاتوژن شبیه هیچ دیگر است. در حالی که بسیاری از بیماری ها تاثیر می گذارد چند میزبان گونه های Bd یکسره جان دوزیستان—کل کلاس از حیوانات. در ال Copé به تنهایی آن را محو 30 گونه از منطقه و کاهش کلی دوزیستان تعداد بیش از 75 درصد است.

این ناگهانی froglessness پیامدهای, که برخی از آنها آشکار به حواس انسان. این جریان به عنوان مثال در حال حاضر لغزنده و سخت به راه رفتن را از طریق, چون سنگها بیش از حد رشد با جلبک بود که پس از خورده شدن توسط قورباغه قورباغه. دیگر تغییرات سخت تر و با دقت اشاره کردن. بسیاری از قورباغه ها در حال غذا برای مارها و اگر طعمه نابودی شکارچیان باید رنج می برند. اما گرمسیری مارها معروف سخت برای پیدا کردن: آنها نه آوازی مانند قورباغه می تواند حرکت باقی می ماند برای ساعت و اغلب مخلوط را به پس زمینه. علاوه بر این بسیاری از آنها به طور طبیعی نادر است. “من می تواند به یک سایت و اگر شما از من پرسید که چگونه مارها انجام می دهند من نمی دانم,” لب می گوید.

او سعی کردم به پیدا کردن. او و تیم او از جمله مار متخصص جولی ری از پاناما لا میکا ایستگاه بیولوژیکی انجام شده بیش از 1000 نظرسنجی از ال Copé منطقه است. آنها آغاز شد و در سال 1997, پیش بینی Bd را از یورش و برای 13 سال داشت شناسایی و شمارش هر خزندگان و دوزیستان آنها می تواند. قبل از اپیدمی این تیم را دیدم 30 گونه مار. پس از آن آنها را دیدم فقط 21.

که به نظر می رسد روشن و شواهد از کاهش, اما آن را نمی. برخی از مارها آنقدر نادر است که در طول این تیم سال کار آنها را دیدم و 12 گونه فقط یک بار. و آنها فقط دیدم چند تا از این پس از Bd منتقل کرده بود. آن را به عنوان اگر آن مار بود ناگهان مهاجرت به این منطقه شده بودند که احتمالا وجود دارد قبل از, و فقط تا به حال نشده است خال خال. اما اگر این مورد است که چگونه می تواند این تیم احتمالا می دانم که اگر هر یک از گرایش های خود را داده بودند ، اگر یک مار پیدا شد در زمان قبل از Bd دوران, اما نه پست-Bd سال بود که آن را در واقع از دست رفته و یا آیا این تیم فقط آن را از دست?

“من فکر نمی کنم من قدردانی چقدر دشوار خواهد بود,” لب می گوید. “آن را در زمان زمان طولانی برای پیدا کردن کسی برای کمک به ما در تجزیه و تحلیل داده ها.”

که فرد Elise Zipkin. یک عدد-خرد بوم شناس در دانشگاه ایالتی میشیگان Zipkin متخصص در برآورد حیوانات چگونه واکنش نشان می دهند به تغییر محیط به خصوص زمانی که زمینه ای اطلاعات ناقص است. (“کار من این است که ساخت لیموناد از لیمو” او به من گفت.) کار با لب های او ساخته شده است یک مدل ریاضی است که نشان دهنده مار جامعه در ال Copé. در این مدل فرض می شود که گونه های مختلف متفاوت خواهد بود در فراوانی—برخی بسیار رایج برخی بسیار نادر است و بسیاری از در وسط. سپس آن ها را پیش بینی می کند که چگونه به احتمال زیاد این گونه ها را در یک کشش داده شده از جنگل در هر زمان و چگونه به احتمال زیاد یک متخصص خزنده شناسی پیاده روی را از طریق که کشش این است که در واقع آنها را نقطه. با نگاه به مدل پیش بینی و کار عقب Zipkin می تواند با استفاده از تعدادی از مارها که لب های تو را دیدم به برآورد که چگونه بسیاری از مارها وجود دارد در واقع شدند و در آن زمان است.

Zipkin محاسبه شده است که 85 درصد شانس است که تعدادی از گونه مار رفت و پس از Bd ذبح ال Copé را قورباغه و 99 درصد شانس که جامعه بیشتر شد همگن است که چه مانده است همان در همه جا. “این وحشتناک می گوید:” پاتریشیا Burrowes یک متخصص خزنده شناسی در دانشگاه پورتو ریکو. “هنگامی که ما هموژن کردن یک محل مانند ال Copé که خیلی متنوع شما را تا پایان از دست دادن گونه های شگفت انگیز—و کسانی که نادرترین اول بروید.”

وجود دارد دیگر نشانه های نگران کننده. از شایع تر مشاهده گونه Zipkin تخمین زده است که حدود نصف کاهش یافته است در شماره بعد از این بیماری همه گیر از یک چهارم افزایش یافته و یک چهارم شد و بی پیرایه. برای شش گونه که دیده می شد اغلب چهار کوچکتر بودند پس از این بیماری همه گیر و دو بزرگتر شد. “برخی از چیزهایی که بهتر انجام دهید اما مهمترین چیز بد و همه چیز به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک منطقه ای در مقیاس” Zipkin می گوید. همان روند رخ ترین اکوسیستم های تحت استرس است.

“تصویری که ظهور بسیار مورد” می افزاید: Ariadne Angulo که co-صندلی دوزیستان گروه متخصص در اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت است. انسان سهوا گسترش Bd در سراسر جهان و به راحتی می توانید همین کار را برای دیگر بیماری های حیات وحش. “در یک مجموعه و جهانی که در آن بیماری است که به راحتی نقل مکان کرد و در سراسر اکوسیستم های مختلف بالقوه به ویران قابل توجهی در” Angulo می افزاید.

اما جهان در حال تغییر است به طوری سریع است که دانشمندان و اياد در حال تلاش برای ایجاد حس از آن است. آنها نیاز به عجله گونه است که هنگامی که به نظر می رسید با ثبات به اسیر arks قبل از آنها منقرض شده در طبیعت. آنها در حال تماشای به عنوان سال کار در حال بازگشت از بلایای طبیعی مانند استرالیا اخیر bushfires که رخ می دهد در یک بار غیر قابل تصور فلس است. و بیشتر از آنها برای مقابله با این مشکلات استفاده از اطلاعات ناقص. جهان طبیعی در شکل بد است اما چه بد ؟ که بیت هستند که بیشترین نیاز به کمک ؟ ضرورت تنوع زیستی در جهان بحران در حال رشد است اما اطلاعات در مورد که بحران هستند به عنوان ناقص بوده است.

بسیاری از اختلافات را از فنر که تنش بین دانستن است که یک مشکل وجود دارد و نه دانستن آن واجب است. دیگر محققان متنبه نویسندگان این مطالعه اخیر که تخمین زده می شود که چگونه بسیاری از دوزیستان گونه متاثر شده اند Bd برای استفاده از شواهد ضعیف و فقیر داده از دست زدن به شیوه های را ساخته اند که آن را سخت برای تکرار نتایج. (نقد و نویسندگان’ پاسخ تنظیم شده است و به زودی منتشر می شود.) یکی دیگر از برجسته مطالعه که ادعا کرد که 55 درصد از اقیانوس صید شد ناودان به دنبال در دریا در خیلی پایین رزولوشن; تیم های مختلف با استفاده از همان داده ها محاسبه شده و رقم فقط 4 درصد است. یک سوم مطالعه که در نگاه تغییرات در آمریکای شمالی پرنده جمعيت اين انتقاد overplaying یک ترشح آمار—3 میلیارد دلار کمتر پرندگان از سال 1970 بیش زیرکانه جزئیات برخی مثبت و برخی منفی. بسیار به کرات از روایت در مورد بلندی حشرات آخرالزمان مورد سئوال است چون تنها در دراز مدت داده ها را برای یک vanishingly کوچکی از حشرات گونه است.

دانشمندان به طور متوسط تمایل به احتیاط انواع. آنها کمتر به احتمال زیاد به گریه گرگ و بیشتر احتمال دارد به می گویند که شواهد نشان می دهد که یک گرگ است اما ما می خواهم ایده آل خواهم برای دیدن اطلاعات بیشتر قبل از آمدن به نتیجه گیری قطعی. اما در بسیاری از موارد مشکل است که آنها انجام داده اند کار برای دریافت اطلاعات. این است که آنها هیچ گزینه ای برای جمع آوری بیشتر.

در نظر گرفتن ال Copé. در اینجا بود که یک تیم از کارشناسان که تا به حال کمک های مالی برای سال های بسیاری از نظر سنجی و چه کسی می دانست که Bd ممکن است ضربه خود را در منطقه و بنابراین می تواند شروع به انجام سرشماری قبل از این رویداد. و در عین حال آنها به سختی می تواند به اندازه کافی جمع آوری اطلاعات در مورد مارها محلی برای تجزیه و تحلیل به دلیل, خوب, میدانی سخت است. آن را به اندازه کافی دشوار است به ارزیابی آشکار حیوانات مانند فیل ها و زرافه, اجازه دهید به تنهایی کوچکتر نادر به خوبی استتار گونه مانند مارها. Zipkin حل شد به ارائه احتمالات به جای سخت, رسانه پسند اعداد. “این سخت است برای ما به دقت اشاره کردن که چگونه بسیاری از گونه ها وجود دارد قبل و بعد از, و وجود طیف گسترده ای از امکان شماره” Zipkin می گوید. به جای “ما می توانیم بحث در مورد احتمال کاهش است. که بهترین ما تا کنون انجام شود چرا که وجود دارد هیچ سناریو که در آن ما فقط می تواند با جمع آوری داده های بیشتر. ما در حال حاضر احتمالا قویترین شواهدی است که ما تا کنون وجود دارد که آبشاری اثر است.”

این است که به اندازه کافی ؟ خواهد 85 درصد شانس که مار شده اند آمار طنین انداز به شدت می گویند ادعا ناپدید شدن 3 میلیارد پرندگان ؟ “این یک مشکل بسیار معمول است برای حفاظت” می افزاید ، “شما می دانید که چیزی اشتباه است و شما باید یک احساس دل و روده که همه چیز بسیار کاهش می یابد اما به علمی قوی داده است که شما نیاز به حمایت از ادعای خود را و تغییر سیاست … است که می تواند بسیار دشوار است.”

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>