پایان هنگ کنگ

جهانی چین نقل مکان کرد به دور این شهر استقلال یکی از چندین اقدامات تهاجمی توسط پکن در سراسر منطقه است.

توسط NEWS-SINGLE در 2 خرداد 1399
پل یونگ / بلومبرگ / گتی

در طی ماه های آوریل و در سراسر ممکن است در حالی که بسیار از توجه جهان را آموزش دیده بود در coronavirus را فزاینده مرگ و میر به سختی یک روز گذشت در هنگ کنگ بدون خبر از بازداشت فعالان لغو کردند در میان قانونگذاران و یا بمب افکن اعلامیه از سرزمین اصلی مقامات. دیرینه هنجارهای انجام شد دور با سرعت گیج کننده.

در آن زمان پکن بود انجام اقدامات تهاجمی در سراسر آسیا. یک کشتی چینی منفجر ویتنامی کشتی در رقابت آبهای دریای چین جنوبی, غرق شدن آن است. سواحل مالزی در این کشور و منطقه انحصاری اقتصادی یک چینی کشتی پژوهشی همراه با ساحل گارد و کشتی ماهیگیری—به احتمال زیاد بخشی از چین دریایی و شبه نظامی طالب در عروق marshaled توسط پکن در زمان نیاز—شروع به کار مطالعه در نزدیکی مالزی دکل نفت. بن بست است که به دنبال جلب کرد کشتی های جنگی از ایالات متحده و استرالیا و همچنین چین است. پکن پس از آن اعلام کرد که آن را ایجاد کرده بود دو واحد های اداری در جزیره در دریای چین جنوبی که همچنین ادعا ویتنام است. مقامات چینی را در واکنش بیش از حد قابل پیش بینی با خشم به تایوان که دست زدن به همه گیر برنده ستایش دیگران و شروع به فشار بیشتر برای به رسمیت شناختن بین المللی.

حرکت پوش شد این هفته زمانی که چین را ملی اعلام کرد که نیروی گسترده امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ در واکنش به سال گذشته prodemocracy تظاهرات. در انجام این کار, پکن دور شهر خودمختار روند قانونگذاری و شروع به از بین بردن "یک کشور دو سیستم" چارچوب که تحت آن هنگ کنگ است که در اداره, راه اندازی چه خواهد شد به احتمال زیاد یک تغییر اساسی در این سرزمین آزادی قوانین آن و چگونه آن را به رسمیت شناخته شده بین المللی است.

اعلام اواخر پنج شنبه شب حیرت زده prodemocracy قانونگذاران دیپلمات ها و بسیاری از این شهر 7.4 میلیون نفر که از خواب بیدار شد جمعه بازجویی هنگ کنگ آینده. بازار سهام سقوط علاقه Vpn شات و هنگ Kongers تعجب که آیا 2047 سال است که در آن چین راه اندازی شد برای گرفتن کنترل کامل این شهر وارد شده بود بیش از دو دهه در اوایل. من "دل شکسته" تانیا چان به convener از prodemocracy اردوگاه در شهر مقننه به من گفت. "شب گذشته کامل بود شکست."

هر چند خیلی از این جهان به یک وقفه به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر چین جاه طلبی های منطقه ای و کینه به وضوح حل و فصل نشده اند. پکن ارائه کرده است تحریکات—با یک خط تیره از تبلیغات و پزشکی دیپلماسی—هل دادن به جلو دستور کار خود با وجود آشکار بهداشت عمومی بحران. "این کسب و کار به طور معمول در دریای جنوب چین به سمت تایوان—این همه همان" گرگ Poling ارشد همکار با آسیای جنوب شرقی برنامه در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن به من گفت. "کسب و کار به طور معمول در طول یک بیماری همه گیر است که مردم بخشی از تقصیر را به گردن شما—آن را بیشتر رسوا."

پکن ناخواسته رفتار باعث شده است که زنگ خطر آن را به عنوان حرکت به خصوص در هنگ کنگ به اعمال خود را با فرمان. (تلاش برای تصویب قوانین مشابه از طریق این شهر مینی مجلس در سال 2003 موجب تظاهرات توده ای و تلاش شد scrapped.) هر چند چین موفق به تصویب یک قانون از طریق متحدان آن در هنگ کنگ است که اجازه می دهد فرهنگ جامعه تبدیل به سرزمین اصلی آن را از طریق به تازگی اعلام کرد امنیت ملی و قانون به طور موثر خود را قانون به طور مستقیم به دلار هنگ کنگ به جای: هدف قرار دادن "secessionist یا فعالیت های خرابکارانه" و "خارجی و مداخلات خارجی" در حالی که هموار راه را برای سرزمین اصلی نیروهای امنیتی به فعالیت در این شهرستان است که اگر چه بخشی از چین را حفظ کرده است و قوانین خاص خود را دارد دادگاه و پلیس. این قانون را به پکن یک ابزار جدید که با آن به سرکوب معترضان و مخالفان و فشار رو به جلو آموزش و پرورش است که ترومپت موفقیت حزب کمونیست.

آمریکا پاسخ نیز مناسب یک الگوی. وزیر امور خارجه مایک Pompeo آن را به نام "ناقوس مرگ" برای هنگ کنگ استقلال ایالات متحده پرده برداری قانون با هدف پکن رسیدن به شهر و وزارت امور خارجه در حال آماده سازی یک گزارش در مورد این مسئله. به طور مشابه, کنگره ها نمایش داده می شود نادر وحدت سال گذشته زمانی که فشار برای یک لایحه که به دنبال دفاع از هنگ کنگ به معترضان و تحریم کسانی که تراشه را در خود آزادی. اما مبهم و scattershot تلاش همراه با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ناهماهنگ رهبری را ترک کرده اند به کشورهای دیگر در آسیا سوال واشنگتن در این نقطه عطف.

با وجود چین مخلوط نرم و قدرت سخت—آن را به دنبال کسل کننده انتقاد از آن پاسخ اولیه به شیوع کروناویروس با کمک در حالی که هنوز هم هل دادن ارضی و حقوقی و سیاسی ادعا می کند—و پکن در حال رشد نظامی و دیپلماتیک ممکن است کشورهای منطقه را نمی شود با مهربانی به آن مانورهای تهاجمی.

غرق شدن ویتنامی کشتی برای مثال درخواست مقامات در هانوی به تسلیم اعتراض رسمی با چین اما Huong Le Thu, یک تحلیلگر ارشد در استرالیا سیاست راهبردی موسسه به من گفت که وجود دارد این است که یک باور در حال رشد در میان ویتنامی رهبران که این نوع پاسخ در حال حاضر کافی نیست. پکن گفت: "وارد شدن به حالت از ساخت بیشتر از این زمان مناسب زمانی که تعداد بسیار کمی هستند به دنبال." چین اقدامات را دوباره افزایش داده به امکان طرح دعوی در دادگاه توسط ویتنام در تلاش برای نگه چین به حساب آورد. (موفق با چالش های حقوقی به چین دریایی پرخاشگری نیست بی سابقه: در سال 2013 فیلیپین شکایت به چالش کشیدن پکن گسترده ادعای حاکمیت بر دریای چین جنوبی. سه سال بعد مانیل تحویل داده شد یک پیروزی زمانی که دیوان دائمی داوری در لاهه حکومت در این کشور به نفع. پس از آن, اما, Rodrigo Duterte است که دوستانه به سمت چین انتخاب شده بود رئیس جمهور.)

فراتر از چین اقدامات خود پیام نیز تا به حال تا حد زیادی تاثیر منفی در برداشت نوسان بین بیمار توصیه دوستانه و پیشنهادهای pugnacious اظهارات. خیلی از دوم آمده است از طریق پکن "گرگ جنگجو" دیپلماسی که تاکنون ده ها تن از دیپلمات ها و سخنگویان را به رسانه های اجتماعی که عمدتا توییتر به هدف قرار دادن مخالفان و ایجاد اطلاعات غلط. در بسیاری از مکان "مقامات چینی در حال ساخت هر گونه تلاش برای همه چیز آرام می شود و یا آشتی جویانه" Poling گفت.

تلاش برای خوب بازی شده اند به همان اندازه ناموفق و بیشتر عموم شرم آور است. در ماه آوریل در حالی که بسیاری از فیلیپین بود و تحت مستند سفارت چینی در مانیل منتشر شد آهنگ و موسیقی همراه تصویری که به معنای ترویج شود "همسایگان دوستانه در سراسر دریا." این maudlin ballad—"Iisang Dagat" ("یک دریا")—نوشته شده توسط سفیر چین در عین حال آن زمان بود کنجکاو آینده تنها چند روز پس از فیلیپین به حال تسلیم اعتراض دیپلماتیک بیش از دو حادثه مربوط چینی دریایی تجاوز. آهنگ بود و صریحا panned و شاید کمک هفته بسته به خستگی کامل هدف برای بی امان آنلاین به تمسخر گرفتهاند و الگوی رفتاری ifying توسط شهروندان. یک قطعه نظر در این Philippine Daily Inquirer اعلام کرد که آن را به حال آواره فرانک سیناترا را "راه من" آهنگ مربوط به یک رشته از مستی نوار دعوا بسیاری از آنها مرگبار برای تبدیل شدن به "گفته به احتمال زیاد به تحریک یک نزاع و جدال در هر نقطه آن را خوانده است."

آنتونیو Carpio سابق عالی-قاضی دادگاه که بازنشسته سال گذشته است که یک منتقد پکن اقدامات تحریک آمیز به من گفت که تا زمانی که پکن مدعی ادعای خود به فیلیپین دریایی قلمرو "چین هرگز نمی تواند انتظار فیلیپینی اعتماد مردم به چین است." این امر او ادامه داد: "همواره به عنوان, سرقت از طریق فریب و ارعاب و زور چه قانونی متعلق به مردم فیلیپین."

این بیماری همه گیر است کمک به سرعت بخشیدن به رشد bipartisanship در واشنگتن در اطراف یک مطلب افزایش تدابیر رویکرد به چین است. و پی در پی دولت اعلام کرده اند هر چند به سختی به طور کامل بیان شده و یا اجرا شده و اهداف از تغییر تمرکز به خصوص در دفاع برای مقابله با چین است. پکن را دارد تجاوز دیپلماتیک لرزان و ضعیف پاسخ اولیه به ظهور coronavirus به نظر می رسد و سپس به ارائه یک لحظه مناسب برای ایالات متحده به دفاع از خود, اما اقدامات آمریکایی بدست ناهموار پذیرایی در منطقه است.

زمانی که ایالات متحده با ارسال کشتی به مالزی برای مقابله با حضور چینی ها بررسی رگ های کوالالامپور واکنش نشان داد و با برخی از تردید Shahriman Lockman یک تحلیلگر ارشد در موسسه استراتژیک و مطالعات بین المللی در مالزی به من گفت. برخی بر این باورند که ورود آمریکا عروق ملتهب وضعیت منجر به تشدید بیشتر با پکن است. "آنها [آمریکا] فکر نمی کنم در مورد پتانسیل فاجعه آنها ممکن است باعث شود دیگر مردم با نیت خوب" Lockman گفت. و مالزی است و نه تنها جای نظامی آمریکا کمتر از خوش آمدید: در این سال Duterte اعلام فسخ از آمریکا و فیلیپین در بازدید از نیروهای توافق دو دهه پیر سربازان-چرخش پیمان.

تفاوت زمان بین ایالات متحده و بسیاری از آسیا به این معنی است که مغلوب ساختن پیشی جستن unhinged طغیان اغلب bookend روز. خود را درهم و برهم ، باطل پر از کنفرانس های مطبوعاتی اجرا به صبح و به شب رول در اطراف او شروع به شلیک کردن علامت تجاری خود را bellicose, دشوار است به کشف توییتهایی. مردم "بسیار وحشت زده در فقدان انسجام در پاسخ از ایالات جنوبی ایالات متحده آمریکا است که در حال غرق شدن از بسیاری از دیگر حقایق" هارون کانلی همکار تحقیقاتی در جنوب شرق آسیا تغییر سیاسی و سیاست خارجی در موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در سنگاپور به من گفت.

Pompeo گفت: در طول یک تماس اخیر با رهبران جنوب شرق آسیا که در پکن بود "نقل مکان کرد و به استفاده از حواس پرتی" ایجاد شده توسط این بیماری همه گیر. او همچنین با اشاره به یافته های یک گزارش اخیر واشنگتن-بر اساس Stimson مرکز که چینی سد بر روی رودخانه مکونگ که جریان از طریق تعداد زیادی از کشورهای آسیایی جنوب شرقی به علت خشکسالی شدید شرایط downriver. اما Pompeo تلاش برای وادار کردن رهبران جنوب شرق آسیا را به یک انتخاب بین ایالات متحده و چین سقوط تخت. فریم این وضعیت به عنوان یک رقابت که در آن کشورها مجبور به انتخاب طرف تماس "با بازی واقعا بد در آسیای جنوب شرقی" کانلی گفت. (به طور مشابه Poling توصیف Pompeo این شکل از دیپلماسی به عنوان یک "گاو در یک فروشگاه چین.")

در هنگ کنگ چان به prodemocracy مجلس به من گفت که قبل از او وارد سیاست او بر این باور است که سرزمین اصلی مقامات را افتخار خود را در سال 1997 تعهد اجازه می دهد تا این شهر به کار گیرند و با استقلال بیشتر. قانون جدید ساخته شده است روشن به او که این قطعا چنین نیست و این که پکن مراقبت کمی در مورد برنده شدن بیش از هنگ Kongers. "حتی پس از 23 سال," او گفت: "آنها هنوز هم نمی تواند [پیروزی] هنگ کنگ مردم است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.ly
آخرین مطالب