لذت باب راس

"هر روز یک روز خوب زمانی که شما رنگ است." —باب راس (1942-1995)Staring در خالی بوم روی سه پایه در مقابل من من

توسط NEWS-SINGLE در 7 مرداد 1399

"هر روز یک روز خوب زمانی که شما رنگ است." —باب راس (1942-1995)

Staring در خالی بوم روی سه پایه در مقابل من من نمی تواند درک چگونه این—چیزی—ممکن است به نوعی تبدیل به حتی یک تقریب از باب راس, نقاشی ما با استفاده از به عنوان یک مدل. که نقاشی بود کلاسیک باب راس: یک چشم انداز برفی سرشار از رنگ جهان از glimmering درختان و درختچه های پر جنب و جوش در اطراف یک نرم و صاف برکه یخی. زل زده بود به آن برانگیخته است که احساس می کنید آتش نشسته بر روی ترد سرد شب. هیچ راهی که من می تواند هر چیزی مانند آن.

من در یک اتاق در کنار یک جعبه بزرگ فروشگاه صنایع دستی در حومه شمال دالاس در مورد شروع یک کلاس تدریس توسط جان فاولر یک باب راس–گواهی مربی—که بدان معنی است که او به مدت سه هفته در فلوریدا یادگیری wet-on-wet نقاشی تکنیک راس شاغل در تلویزیون. قد بلند, transvestite مرد در 60s خود را با یک نور ریش و یک صدای عمیق و تسکین دهنده هم یادآور راس خود جان توضیح داد که او چند چیز مشترک با پف کرده و موهای نقاش. هر دو آنها صرف سال های بسیاری در نیروی هوایی, برای مثال, و هر دو بازنشسته با مرتبه استاد گروهبان. من می خواهم به یاد بگیرند که او نیز با استفاده از برخی از Bob Ross بومی آبپاش دستورالعمل با عبارات مانند "ما اشتباهات را ندارد ما فقط باید خوشحال حوادث است."

جان تماشا باب راس لذت نقاشی برای سال هر دو در طول نمایش اصلی اجرا در 1980s و '90s سپس توسط جریان آن است. چهار سال پیش تصمیم به گرفتن برخی از رنگ و بوم و سعی نقاشی همراه با میزبان. او را خیلی دوست داشت که او در زمان برخی از درس های. سپس او دوست داشت کسانی که خیلی به او پرداخت می شود حدود 400 دلار و نه از جمله منابع و یا محل سکونت و امضا رسمی "گواهی راس مربی", کلاس, تدریس, توسط باب راس, Inc. مربیان. هنگامی که ما ملاقات جان شد با پوشیدن یک تی شرت سیاه و سفید با نقاش چهره بر روی آن.

اگر شما به نحوی آشنا با نام باب راس است که احتمالا امریکا معروف ترین نقاش. با خود متمایز مو, آرام, صدا, و امضای عبارات مانند "کمی خوشحال درختان" او یک نماد پایدار. حتی 25 سال پس از مرگ او او را محبوب نه تنها با بینندگان که به یاد داشته باشید او را از روی علاقه بلکه با بچه ها که حتی به دنیا آمد که نشان می دهد او در اصل در هوا.

Bob Ross, Inc. هنوز پر رونق است. این شرکت دارای صدها بسیار در پی پس از Bob Ross اصل. (این تقریبا غیر ممکن است برای پیدا کردن یکی از نقاشی های خود را برای فروش.) رسمی Bob Ross, یوتیوب, کانال های اجرا شده توسط این شرکت دارای بیش از 4 میلیون مشترک و بیش از 360 میلیون total views. شباهت او به نظر می رسد در یک طبقه بندی گسترده ای از اشیاء: رنگ و قلم مو توستر, جوراب, تقویم, عروسک زیور آلات و حتی یک چیا حیوان—گیاه رشد می کند در شکل معروف خود ، وجود دارد مارک بازی و Pez اسپری و یک کتاب کودکان. هر هالووین هزاران نفر از آمریکایی ها همین فرفری موهای کلاه گیس و حمل پالت رنگ و حضور در احزاب به عنوان راس. به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش یافته است و جهان رفته داخل دهها میلیون نفر از مردم تبدیل شده اند به لذت نقاشی قسمت.

باب راس نهایی آرام حضور.

من می خواستم به درک جادویی خود را رسم. من می خواستم به درک آنچه در آن است در مورد این مرد و این نشان می دهد که تجدید نظر به بسیاری از مردم در سراسر فضا و زمان است.

این که چگونه من به پایان رسید تا در فروشگاه صنایع دستی خود را به رنگ یک تصویر برای اولین بار پس از من در مدرسه ابتدایی بود. مانند جان من تماشا کرده ام باب راس برای سال. بر خلاف جان من هرگز تلاش نقاشی همراه است. من همیشه مطالب را به تماشا و گوش دادن به عنوان نقاش حواله کردن بی سر و صدا پرتره از طبیعت در کمتر از نیم ساعت. اما شاید در واقع با استفاده از روش خود را, من می توانم به یاد چیز دیگری است. شاید با تقلید از Bob Ross, من می توانم درک بهتر Bob Ross.

جان گذاشته نه gobs از رنگ هر رنگ های مختلف در یک نیم دایره در برخی از قصاب مقاله بعدی به سه پایه من. این بود که من پالت. من به رسمیت شناخته شده به نام رنگ از شنیدن راس می گویند آنها را در نشان می دهد: Tracee زرشکی ون دایک های قهوه ای و زرد اخرایی. جان توضیح داد که چگونه به گسترش این رنگ و روی آن ضربه بزنید بر روی انتهای قلم مو به موی.

سپس آن زمان برای اولین سکته مغزی رنگ بر روی بوم: برخی از نارنجی روشن شکل هشت علامت برای نشان دادن خورشید در چه خواهد بود افق. جان نشان خود را در بوم چند پا دور, سپس من سعی کردم بهترین من به تقلید آنچه که او انجام شده بود. دیدن این رنگ به آرامی گسترش در سراسر بوم بود و هر دو هیجان انگیز و وحشتناک است. معدن نیز کمی clumpy برای اولین بار در.

جان باید متوجه شک و تردید بیان در چهره من هر چند چون او به من نگاه کرد و به نقل از یکی از معروف نقاش مورد علاقه مانتراها: "شما می توانید آن را انجام دهید!"

کالا در باب راس, Inc., رسمی ساختار پشت نمادین PBS نقاشی استاد در اکتبر 15, 2018 در هرندون ، (عکس توسط بیل o'leary/واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

من به یاد داشته باشید اولین بار من تو را دیدم باب راس در تلویزیون اما من متفاوت خاطرات او را به تماشای زمانی که من بچه بودم. اگر من کوه در می رم از طریق کانال های من نمی تواند کمک کند اما توقف هر زمان که من دیدم امضای خود پرم. من مسخ شده راه او به نظر می رسید به موج خود قلممو مانند عصا و ایجاد ظریف درختان کاج و کوه های با شکوه. من هیپنوتیزم توسط نرم خاراندن صدای برس ضربه به بوم و آرام صدا—فقط یک مقدار کم بلندتر از زمزمه—روایت هر مرحله و تشویق بیننده هر فرصتی به او کردم.

در هر قسمت راس توضیح داد که هنر خود را نه صرفا به عنوان راهی برای لایه بندی رنگ اما همچنین به عنوان یک راه برای گرفتن ابدی زیبایی جهان و زندگی رایگان و بدون توجه به چالش های موجود در زندگی است. به عنوان او خود را پر بوم با نور و رنگ او می گویند چیزهایی مانند "این قطعه از بوم خود است و در اینجا شما می توانید هر چیزی را که خواسته قلبی خود را." زمانی که او نقاشی, ابر, او ممکن است می گویند "یک ابر یکی از آزادترین چیز در طبیعت" یا "ابر نوع شناور در اطراف و یک زمان خوب است." هنگامی که او می خواهم به نوبه خود نقاش چاقو در لبه آن و حک کردن یک ترد, برف, کوه, او می خواهم گاهی اوقات نقطه به یک طرف و می گویند "این است که در آن کوه بز زندگی, حق در اینجا. او نیاز به یک مکان به نام خانه هم درست مثل بقیه از ما."

باب راس با استفاده قلم مو رنگ به لمس کردن یکی از بزرگ seascapes در استودیوی خود در خانه. (عکس Acey هارپر/زندگی تصاویر مجموعه via Getty Images/گتی ایماژ)

نشان می دهد که در اصل فرار از 1983 تا 1994 شامل بیش از 400 قسمت بود که مراقبه به عنوان آن بود و آموزنده. راس یک نیروی خالص مثبت در جهان بدون مقدار زیادی از آن. بعد از آن در زندگی, زمانی که نوشتن داستان مجله شد کار تمام وقت من شروع کردم به تماشای پیر لذت نقاشی قسمت که من می خواستم برخی از الهام. نوشتن می تواند تنها تلاش و نویسندگان مستعد ابتلا به شک. گاهی اوقات وقتی که من نیاز به یک بیت از خارج از تشویق من به نوبه خود به دوست قدیمی من باب راس. آرام صدای من کمک می کند تا از طریق قطع سر و صدا از زندگی و تمرکز بر ایجاد چیزی جدید.

معلوم می شود که بسیاری از مردم دیگر احساس به همان شیوه. زمانی که او در تلویزیون او را به حال بزرگ پایه فن اختصاص داده شده. در پایان دهه 1980 لذت نقاشی تا به حال 80 میلیون نفر در سراسر جهان بیننده و دریافت 200 نامه در پست هر روز و با توجه به دو روزنامه. طولانی نیست پس از نشان دادن رفت هوا این شرکت که راس شروع خود را با شرکای کسب و کار ایجاد 800 تعداد طرفداران می تواند تماس به سوال در مورد تکنیک نقاشی: من درختان تار یا من رودخانه های خنده دار یا من رنگ مخلوط کردن زمانی که آنها نباید. گاهی اوقات مردم را فقط به بحث در مورد زندگی به طور کلی.

به عنوان بسیاری از طرفداران به عنوان او در راس هرگز جدی گرفته توسط هنر معاصر جامعه است. زیرا او در تلویزیون است. چرا که او با استفاده از wet-on-wet روش—ستون لایه رنگ بر روی بوم قبل از هر یک از آن خشک شده. چرا که منتقدان فکر کار او بیهوده و بیمعنی. چرا که او همه چیز را که او بود.

او به نظر می رسید خوب با آن است. در سال 1994 قسمت از Phil Donahue نشان می دهدمیزبان بکند نقاش در مقابل از مخاطبان استودیو.

"با صدای بلند می گویند که کار خود را هرگز قطع در یک موزه!" Donahue فریاد زد.

"نه" راس با لبخند گفت:. "شاید از آن خواهد شد اما احتمالا نمی اسمیتسونیان."

"چرا؟" Donahue پرسید.

"این است که هنر برای هر کسی که همیشه می خواستم برای قرار دادن یک رویا روی بوم" راس گفت. "این هنر سنتی. آن را هنر خوب است. و من نمی سعی کنید به هر کسی است."

او برای اولین بار عبور بیش از به پاپ-فرهنگ اصلی زمانی که او شروع به ضبط MTV تبلیغات در اوایل 1990s. که در آن نقطه او درخواست تجدید نظر شد کمی مضحک. اما با گذشت زمان و قدردانی از باب راس بدل به چیزی تقریبا جهانی به صورت جدی. 2011 PBS, مستند, باب راس: خوشحال نقاشبرجسته, مصاحبه با مشاهیر از انواع زمینه ها بودند که طرفداران بی شرم.

"من استفاده می شود به تماشای باب راس تمام وقت" Brad Paisley کشور موسیقی ستاره گفت: دوربین. "چیزی که من به یاد داشته باشید او مثبت."

"او باعث می شود آن را فوق العاده آسان" بازیگر جین سیمور گفت.

"او سرگرم کننده در سمت راست خود را" Phil Donahue گفت. "بدون هیچ گونه فلش."

حتی در نظرات زیر YouTube فیلم ها معمولا یکی از سمی مرجع تخصصی بر روی اینترنت تقریبا تمام پست مي دهيم. در زیر یک ویدئو با نزدیک به 30 میلیون انداز بالا نظرات به اجرا در امتداد خطوط از "اگر معلمان هنر شد همه مانند Ross, هیچ کس نمی خواهد شکست هیچ کس احساس شرمندگی برای نشان دادن کار خود را هیچ کس نمی خواهد ترس برای آمدن به کلاس هنر. او بسیار الهام بخش!" و: "او هیچوقت رنگ برای نشان دهد که چقدر خوب از یک نقاش او بود. او نقاشی را به نشان می دهد که چقدر خوب از یک نقاش می تواند."


With خود را 400 قسمت از لذت نقاشی, راس صرف به سمت بالا از 200 ساعت در تلویزیون. در آن زمان هر چند او نشان داد بسیار کمی در مورد زندگی شخصی او. او گفت که او تا به حال بهترین مادر همیشه. او گفت پدرش به او آموخت carpentry. (آن چه او از دست رفته یک قطعه از انگشت اشاره دست چپ خود را گاهی اوقات قابل مشاهده روی صفحه در عکس از راس برگزاری پالت خود را.) او در معرفی بینندگان به انواع حیوانات کوچک و اغلب زخمی سنجاب و پرندگان او می خواهم nursed بازگشت به سلامت. او می خواهم گاهی اوقات دعوت پسرش استیو به خواندن بیننده ایمیل و یا به جای-آموزش یک قسمت. به طور کلی, اما, او یک مرد بسیار خصوصی. بخشی از درخواست تجدید نظر خود را من فکر می کنم, می آید از این واقعیت است که او پیچیده زندگی شخصی هرگز بلد به کار خود را. در قسمت بعد از قسمت او باقی مانده به عنوان مرموز به عنوان ابوالهول.

بسیاری از آنچه ما می دانیم درباره باب راس را می توان گمان از هنر خود. او همیشه نقاشی از صحنه های طبیعت در شکوه کامل خود را. مناظر خود را همیشه پر از رنگ و پر از درختان و کوه ها و ابرها و پرتکاپو با حیوانات. او تقریبا هرگز رنگ مردم.

(حسن نیت ارائه میدهد از باب راس, Inc.)

در مواردی او را به ذکر است که او در فلوریدای مرکزی—که در آن او گفت که او یک بار سعی کردم به پرستار مجروح نوزاد تمساح خانواده اش در وان حمام—و یا که او می خواهم صرف 20 سال در نیروی هوایی, 12 که در آلاسکا است. او در عشق سقوط با کوه های پوشیده از برف که بعدها از ویژگی های خیلی برجسته در هنر خود. آلاسکا نیز که در آن او آموخته به رنگ و به سرعت متوجه شدم که او دوست داشت نقاشی خیلی بیشتر از او دوست داشت که در نیروی هوایی.

"این کار شما نیاز به یک معنی سخت, شخص," او یک بار گفت: Orlando Sentinel. "من با آن تغذیه. من به خودم قول داده است که اگر من تا به حال کردم از آن دور نبود رفتن به آن راه ندارد."

در سال 1975 او تا به حال یک کار پاره وقت به عنوان متصدی بار. یک روز تلویزیون تنظیم شد به پخش کانال و او را دیدم که نشان می دهد هنر به میزبانی شاد, آلمانی-لهجه تلویزیون نقاش لایحه الکساندر. در یک قالب شبیه به آنچه لذت نقاشی تبدیل, الکساندر خواهد پایان کل نقاشی در کمتر از 30 دقیقه تشویق مخاطبان تمام وقت با عباراتی مثل "با همه ما قدرت خلاق ما ایجاد بهتر فردا!"

هنگامی که راس سمت چپ نیروی هوایی او یک کار تدریس در کلاس های سراسر کشور برای لایحه اسکندر شرکت. در سال 1982 او در حال اجرا بود پنج روز کارگاه را در خانه اش در ایالت فلوریدا زمانی که او ملاقات آنت و والت کوالسکی. زمانی که Kowalskis' قدیمی ترین پسر درگذشت والت امضا آنت برای پنج روز کلاس نقاشی با الکساندر. او نا امید شده بود به یاد بگیرند که آلمانی اخیرا بازنشسته شده و او گیر کرده بود با کسی که او هرگز از شنیده می شود. زمانی که او ملاقات راس که روز اول هر چند او transfixed. در پایان هفته که شوهر او را دعوت به شام و از او خواست به ترک کار برای مربی خود شرکت و رفتن به کسب و کار با آنها. آنها می خواستند او را برای تدریس در کلاس های ویرجینیا جایی که آنها زندگی می کردند. او موافقت کرد.

آنها در زمان تبلیغات در روزنامه و او را در تظاهرات عمومی نقاشی در مراکز. به صرفه جویی در پول در موهایشان راس کردم پرم. بعد از آن او می خواهم شکایت به مردم چقدر او را دوست نداشتند poofy نگاه—اما او می دانست که او نمی تواند آن را تغییر دهید چرا که موهای او از علامت تجاری خود را.

تلویزیون نشان می دهد آغاز شده و در سال 1983 زمانی که او و آنت نزدیک ویرجینیا عمومی-ایستگاه رادیو و تلویزیون در مورد ضبط تجاری برای کلاس های خود را و ایستگاه او را دعوت به رکورد 13 قسمت فصل را نشان می دهد. وجود پول در آن است اما آنها می دانستند این بود که چگونه آنها می تواند به افزایش تقاضا برای این کلاس. توسط فصل دوم, ثبت شده در عمومی-ایستگاه تلویزیونی در مونسی, ایندیانا, آنها تا به حال فرمول پایین: سیاه و سفید-پرده افت فقط راس و سه پایه خود را به عنوان یک محیط صمیمی به عنوان امکان پذیر است. آن همه نگاه خود به خودی اما او همیشه یک به پایان رسید نسخه از هر قسمت نقاشی فقط از قاب به عنوان یک راهنما استفاده کنید. او به مردم گفت که او تصمیم گرفت به پوشیدن شلوار جین و ساده یقه پیراهن بنابراین نشان می دهد حفظ خواهد بی انتها با کیفیت.

بیش از چند سال آینده بیشتر و بیشتر ایستگاه های برداشت نشان می دهد. بیشتر بینندگان کلاس های بیشتر مؤمنان. توسط 1987 راس بود متقاطع کشور تدریس کلاس تقریبا در طول سال. او و آنت تاسیس اولین گروه از مدرسان خبره برای رسیدگی به تقاضا است. هر مربی خواهد بود آموزش دیده در هر دو روش و رویکرد آرام. در عرض چند سال او معروف تر و به مراتب بیشتر ایستگاه ها از لایحه الکساندر تا کنون بوده است.

به دنبال بازگشت در حال حاضر آن را آسان ببینید که چرا. یک باب راس سطح مثبت مسری است. هنگامی که کسی می تواند التماس کردن که میزان صلح آمیز شادی آن وادار دیگر مردم را به توجه به شریک شدن در سعادت. هر قسمت نیز احساس کامل: چه شروع می شود به عنوان یک چند خراش بر روی بوم به زودی تبدیل به استادانه درست شده و زیبا گوشه ای از جهان است. پیام او بود prescient, بیش از حد. بیش از یک دهه قبل از اکثر درمانگران شد گفتن به مشتریان داشته باشیم و در حال حاضر راس گفتن بود خود را به بینندگان قدردانی خود را هر نفس.

سازمان دیده بان آخرین فیلم های ضبط شده و شما می توانید بگویید که او با پوشیدن یک کلاه گیس و خسته تر از حد معمول. اما ارواح هنوز بالا است. عمومی نمی دانم او حتی بیمار تا 4 ژوئیه سال 1995 روز درگذشت او از لنفوم.

قسمت از خود نشان می دهد هنوز هم هوایی در تلویزیون عمومی جایی در جهان هر روز. آن را محبوب ترین نقاشی نشان می دهد در تاریخ است. تا آنجا که او را دوست داشت و روغن و بوم خود را درست رزونانس است که با صفحه نمایش. در این روز میلیون ها نفر از مردم زل زل نگاه کردن در فیلم های او ساخته شده است و احساس یک ارتباط عمیق عاطفی به آنها. همین دلیل است که محبوبیت خود را رشد می کند.

و هنر خود را آویزان در اسمیتسونیان. در ماه جولای 2019 در اسمیتسونین موزه تاریخ آمریکا اعلام کرد که آن را با اضافه کردن چهار باب راس, نقاشی, سه پایه خود را از نوت بوک خود را و چندین فن نامه به مجموعه دائمی خود.

(حسن نیت ارائه میدهد از باب راس, Inc.)

Tsalim وجود دارد بیش از 3000 رسما تحریم باب راس مدرسان در سراسر جهان است. هر کس دلایل خود را به صورت زیر در راس مسیر وجود دارد اما یک چند تا تم که می آیند تا به طور مداوم. مربيان صحبت من با صحبت در مورد قناعت می آید که از سبک او در نقاشی. چندین با اشاره به شادی می آید که از تشویق های پیام با دانش آموزان خود را. به اکثر طرفداران جان سخت آن را هیچ جای تعجب است که او را به عنوان محبوب به عنوان او در سال 2020 است.

در حال حاضر بیشتر از همیشه ما زندگی می کنند در یک زمان از اضطراب و نامشخص آتی. دنیای ما پر است از جنگ. خیلی از ما سرگرمی است, با صدای بلند, suspenseful, تنش. باب راس در تمام وزش سادگی یک پادزهر برای همه است. با ایجاد رویای طبیعت فرار در بوم او به ما می دهد یک استراحت از مشکلات جامعه مدرن است.

حتی والت و آنت کوالسکی افرادی که کشف و همکاری با او هستند گاهی اوقات بهت زده با ماندگاری طولانی با شیفتگی تمام چیزهایی Bob Ross—اگر آنها متقاعد شده او می تواند غلغلک برای دیدن چهره خود را بر روی یک ویفر ساز.

"ما حتی نمی تواند به طور کامل توضیح آنچه در این باب راس چیز است" والت گفت که نیویورک تایمز در سال گذشته است. "من فقط می توانم بازگشت به آن روز برای اولین بار بود که من در کلاس با او" آنت توضیح داد. "من احساس می کنم مثل تمام جهان در حال حاضر است دیدن آنچه که من دیدم."

این Kowalskis' دختر, جوآن, رئیس جمهور Bob Ross, Inc., که هنوز مستقر در ویرجینیا. 800 شماره (1-800-باب-راس) هنوز هم فعال است—و هنوز هم دریافت همان نوع دوستانه تماس گیرنده آنها در '80s در. بیشتر از زمان تماس گیرنده و دریافت پست صوتی امیدوار کننده از پاسخ سریع به هر گونه سوال.

من بیشتر نقاشی باب راس, راه, بیشتر من دیدن آنچه که او صحبت کردن در مورد این همه سال. نقاشی مثل این ایجاد چیزی از هیچ چیز خالص است. بنابراین کسی است که مظهر مثبت به این حد.

در ابتدا من فکر کردم من بوته نگاه بیش از حد مانند کوچک رنگارنگ فوران های آتشفشانی. پس من نگران است که برخی از درختان مانند نگاه بی دست و پا اسمیر در سراسر بوم. در همه سال من تماشای Bob Ross, من تا به حال هرگز درک دقیقا چگونه دقیقا او بار و بارگیری برس چیزی نداشتم احساس در همه. اگر من نوشت مثل من, نقاشی های من, جملات شبیه به این: TTHhhiissp است baddd sentenc. اما به عنوان تصویر پر از برف و بازتاب برکه من می تواند چند قدم به عقب و ببینید که چگونه قطعات منحصر به فرد اضافه شده تا به یک تصویر بزرگتر است که تا به حال روشن شده است در تمام زمانی که من آغاز شده است.

من قطعا مقدار زیادی از اشتباهات—er, شاد, حوادث است. اما جان هیچ چیز نمی تواند به من کمک کند ترکیب دور و یا پوشش با بوش و یا یک درخت یا یک رانش برف. من می دانم که هیچ شاهکار اما من خیلی خوشحال با راه معلوم شد. من مرتب از خودم شگفت زده. من مرتب از می خواهید به آن را امتحان کنید دوباره.

دیدن یک نقاشی گرد هم می آیند بر روی بوم من چیزی به یاد. این احساس کمی شبیه به نوشتن یک داستان. در زمان آن ممکن است به نظر می رسد غیر ممکن است تبدیل به یک صفحه خالی به چیزی است که مردم ممکن است در واقع لذت بردن از. اما اولین قدم این است که باور که شما می توانید آن را انجام دهید. تنها راه برای به دست آوردن وجود دارد برای شروع با یک تکان از کلمات و علائم نقطه گذاری و به حفظ ساختمان لایه لایه به عنوان شما بروید.

به عنوان باب راس می گویند شما حتی ممکن است چیزی زیبا.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب