اسپانیایی Sci-Fi, Thriller, قرار دادن یک چرخش در نابرابری

Netflix

Netflix بکشد ویروسی جدید هیجان انگیز است که در آنچه برای تلفن های موبایل مانند یک گردن کلفت WeWork تسهیلات است: “عمودی خود مدیریت مرکز.” اما مردم به دام افتاده در داخل به آن اشاره شده خاطره انگیز عنوان”سوراخ”—از آنجا که این ساختمان در واقع یک skyscraperlike زندان با یک لوله خالی در وسط. این حفره مرکزی به پلت فرم‘s اخلال قضیه: یک زندانی به نام Goreng از خواب بیدار شده و یاد می گیرد که او در بتن اصلاحی تشکیل شده از صدها نفر از سطوح. هر روز استادانه درست شده جشن گذاشته است عنوانی پلت فرم که قطره از یک طبقه به طبقه. هر سطح تنها می تواند خوردن باقی مانده از کسانی که در بالا. وجود دارد ظاهرا مواد غذایی به اندازه کافی برای همه—اگر زندانیان تنها خوردن آنچه آنها نیاز دارند.

اسپانیایی مدیر Galder Gaztelu-Urrutia فیلم (در اصل با عنوان ال هیو) نیست ظریف طنز. مردم در سطح بالا همیشه تنگه خود را به طوری که زمانی که جدول می رسد طبقه پایین تر وجود دارد هیچ چیز باقی مانده است. اما از زمان تشدید پلت فرم‘s brutalist پرتره از زندگی واقعی نابرابری سخت است نه به درک در حال حاضر بی سابقه جهانی و همه گیر.

این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سپتامبر اما تا به فلک کشیده Netflix ترین-محبوب لیست در هفته های اخیر به عنوان موجود نابرابری گسترش در سراسر جهان و در آمریکا این فیلم را تجسم از بخل و ناامیدی در پاسخ به کمبود و کاهش نزدیک به استخوان در یک لحظه زمانی که ایالات متحده در حال رقابت برای ماسک وحشت خرید در سمت چپ قفسه های مواد غذایی, bare, قیمت سنگ آهن در بازار شایع است ، scammers در حال ارائه جعلی آزمایش و واکسن و آسیب پذیر ترین آمریکایی ها تبدیل شده اند تنها بیشتر در معرض خطر. در پلت فرمهای تصمیم گیری چند را انتخاب کنید در بالاترین رده تعیین بقای کسانی که در زیر آنها را. این فیلم به عنوان سنگین دست به عنوان آن را برای تلفن های موبایل اما این نیست ظریف بار.

Gaztelu-Urrutia فیلم پستی بین طولانی فلسفی مکالمات و صحنه های شدید خشونت است. آن به شرح زیر Goreng (با بازی ایوان Massagué), مردی که تصمیم به ورود به مرکز به مدت شش ماه در ازای معتبر دیپلم به عنوان او تلاش می کند برای زنده ماندن در سوراخ بدون از دست دادن حس خود را از نجابت. این فیلم را لذت نوع دوستداران آن گوری تصویر از سطوح پایین تر’ اجتناب ناپذیر ناامیدی. خون و مدفوع رگه دیوارهای مرکز و چهره اشغال آن است. آدم خواری است—آن را در یک اسپویلر می گویند—مکرر. Gaztelu-Urrutia به لنز ثابت قدم: در برابر پس زمینه خاکستری و خاموش browns شخصیت’ صدمات و نگران چهره فرمان توجه است. فیلم طراحی صدا امتداد هر بریده بریده جیغ و سقوط.

این خارق العاده نمایندگی از تلفات انسانی در درون یک سیستم است که باعث رقابت و منافع خود. پلت فرم هرگز به شما اجازه می دهد که شخصیت های آن تصمیمات, مهم نیست چقدر کوچک می تواند در دیگران محرومیت. هر چند این فیلم ساخته شده بود قبل از همه گیر زده و آن را سخت به تماشای زندانیان چیزهای چهره خود را دانستن است که دیگران نمی بینم نان و نه فکر می کنم از افرادی که احتکار ماسک و ضد عفونی کننده دست در سراسر آمریکا در این فاجعه اولین روز.

اما این پلت فرم همچنین به یاد بینندگان بیش و بیش از این که هیچ یک از این تباهی لازم است. فیلم indicts افراد خود را برای مشارکت در خشونت آمیز سیستم; این مطالب به زین مفاهیم انتزاعی با همه گناه. از آنجا که زندانیان به طور تصادفی حوصلگی به سطح جدید یک بار در ماه (که می توان نقل مکان کرد و از سطح 6 به سطح 201 و بالعکس) هر کس عمل از موضع کمبود. در این سوراخ انحراف از بیشتر تثبیت زندگی واقعی اقتصادی پویایی اما این فیلم تاکید می کند یک پیام است که با این وجود اعمال می شود: حتی در میان غیر ممکن است شرایط انسان باید مسئولیت را به یکدیگر—صرف نظر از اینکه آنها را tangibly سود خود را از عملیات.

در پلت فرمهای تصمیم گیری چند را انتخاب کنید در بالاترین رده های تلخ محیط زیست تعیین بقای کسانی که در زیر آنها را. (Netflix)

ابتدا با Goreng اولیه ادعا می کنند که “این عادلانه تر به جیره غذایی” پلت فرم teases نوعی از شورش. “در نهایت چیزی است که اتفاق می افتد در VSC” یکی از Goreng را کرم پای او می گوید. “چیزی که پرورش خود به خود حس همبستگی.” بدون آشکار بیش از حد Goreng و دیگر بازداشت شدگان در تلاش برای به ارمغان بیاورد که در مورد انقلابی تحول—اما این فیلم را پایان می دهد هیچ پاسخ آسان و ساده اخلاقی takeaways. در حالی که معلوم نیست چه زندگی واقعی همتای آن تلاش می خواهم نگاه در طول COVID-19 بحران پلت فرم نکات در یک بازسازی از سیستم های که به یاد می آورد پایان Snowpiercer, بونگ جون هو 2013 فیلم علمی تخیلی.

در Snowpiercerهمه زمین باقی مانده ساکنان دور جهان در یک قطار لوکس شکسته تا به اقشار: فقیرترین ساکنان زندگی می کنند و در پشت ثروتمندترین هستند تا در مقابل نزدیک به موتور. هر دو فیلم ترک مخاطبان در یک کنجکاو نامشخص توجه داشته باشید. آینده خود را نابرابر سیستم به نظر می رسد برای همیشه لطفا برای تغییر اگر فقط به این دلیل است که وظیفه حمل جمعیت خود را به جلو. که پلت فرم‘s نهایی صحنه پیدا کردن حتی یک ذره از خوش بینی در آن پیچیده جهان است که به طرز عجیبی آرامش غیر منتظره مومیایی کردن در یک فیلم—و جهان—که به نظر می رسد برای لذت بردن در تحمیل زخم.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به [email protected]

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>