ایالات متحده امتیاز

جری کوک / Corbis از طریق گتی

Burgerim تا به حال تمام مواد تشکیل دهنده برای مواد غذایی سریع-حق رای دادن شهرت: رمان مفهوم (لغزنده); مدرن آرم خاطره انگیز از یک emoji; و مشهور اتصال در قالب کیم کارداشیان غرب محرم Jonathan Cheban که از نظر قانونی تغییر نام خود را به او Instagram رسیدگی Foodgod.

توسط امیدوار کننده بازده بالا سرمایه گذاری و تضمین این که آمریکایی ها خواهد عشق آن امضای بره لغزنده Burgerim که باز کرد خود را برای اولین بار آمریکا محل در سال 2016 ثبت نام حدود 1200 جدید franchisees و نظارت افتتاح بیش از 200 مکان در فقط چند سال. شرکت صورتحساب خود را به عنوان آمریکا “سریعترین رشد برگر حق رای” از 2019.

سپس در ماه گذشته, مجله تجارت کسب و کار رستوران دقیق مواد منفجره اتهامات نشان می دهد که این شرکت فقط ممکن است یک طرح پونزی. Burgerim فروش franchises کشیدن در ده ها هزار دلار از هر یک می تواند صاحب رستوران اما پس از آن به دلایلی که هنوز ناشناخته نیست جمع آوری مداوم حق امتیاز. این مجموعه تقریبا بی سابقه و به طور واضح وضعیت ناپایدار مجله گزارش شده است. Burgerim نیاز به جذب بیش از پیش مردم به شناور باقی می ماند و این شرکت ادعا تناقضات وعده های نادرست و پذیرش بی تجربه cash-strapped franchisees با آن است. “اگر این سهام همه خواهد بود در زندان” کیت میلر سریع-مواد غذایی-مشاور حق رای دادن گفت: نشریه تجارت. ده ها تن از franchisees از دست داده پس انداز زندگی خود را. دیگران گزارش پرونده برای ورشکستگی. این شرکت مدیر عامل جدید میشل Buchbut بستری اشتباهات اما در دفاع از این شرکت به کسب و کار رستورانگفت: “من نمی توانم آن را یک Ponzi … بود نه دقیقا یک Ponzi.” روز چهارشنبه سناتور دایان فاینستاین به نام کمیسیون تجارت فدرال به بررسی های زنجیره ای.

داستان از شروع تا نتواند عادی در قرن 21 است. سرمایه گذاران با یکدیگر رقابت برای اولین بار به ریختن دلار به ایده های مبهم. محیط غنی برای scamming. برخی از ناظران در حال توصیف Burgerim سقوط به عنوان تاریخی و یا بی سابقه است. اما حق رای دادن همیشه یک راه برای خرید یک قطعه کوچک از سرمایه داری رویا—و که در آن شما پیدا کردن امیدوار است شما در پیدا کردن مردم بهره برداری از آنها.

ایالات متحده آمریکا سرزمین فرصت حق رای دادن به بیش از 190,000 سریع-رستوران ها خدمات. اگر چه بسیاری از مصرف کنندگان آمریکایی کاردانی امتیاز با فست فود مدل استفاده شده است به مالکیت کسب و کار ممکن است در سراسر بخش های دیگر—از روغن-تغییر مراکز به مهد. در یک کلام یک franchisee برای پرداخت حق اجرا یک کسب و کار خروجی به دنبال تمام قوانین خود را و فرض کنیم بسیاری از بدهی های خود را به امید فشردن برخی از سود. در مواد غذایی سریع فرانچایز شما می تواند تبدیل به بسیار ثروتمند اگر شما قادر به حفظ خط پایین برای بالا بگیر مثل مک دونالد. در حالی که انجام تحقیقات اخیر من کتاب حق رای دادن: قوس طلایی در امریکا, من یاد گرفتم که برای آمریکایی های آفریقایی امتیاز نیست فقط در مورد افراد ثروتمند. در واقع آمریکایی های آفریقایی تبار باید با استفاده از ثروت تولید شده از امتیاز ها برای کمک به بستن نژادی شکاف اشتغال با ارائه شغل در جوامع خود و آنها خود را به اشتراک گذاشته دلار با تاریخی سیاه و سفید کالج ها و دانشگاه ها و با همکاری طبقه مدنی-حقوق گروه های مانند NAACP. حتی امروز سیاه صاحبان حق رای اغلب خود را به عنوان حمل کنندگان مشعل مارتین لوتر کینگ جونیور رویای اگر چه آنها اغلب فراموش کرده ام در مورد او مایل به دیدن کارگران سازمان یافته و خود را نقد سرمایهداری است. اما امتیاز است همه چیز در مورد رویاها و گاهی توهمات—در مورد ساختمان ثروت بدون اعمال نفوذ خود را در کل آینده.

واقعیت این است که به مراتب بیشتر استارک. به عنوان من در مرور صفحات مجلات تجاری و بروشورها از شرکت ها از بین رفته مانند محمد علی ChampBurger—بله که محمد علی—من در بر داشت بسیاری از نمونه هایی از مفاهیم که چشمگیری سقوط کرد. هنگامی که یک کباب-گوشت گاو-ساندویچ ایستاده و یا سرخ شده-ماهی زیستن حق رای دادن محلول آن اغلب در سمت چپ مشتاق, برای اولین بار کسب و کار نا امید و در بدهی. اگر یک بسته اتفاق افتاده در جامعه آن اغلب بدان معنی است که جوانان شغل برنامه تا به حال کمتر تکالیف. آن مردم مجبور به تعجب می کنم اگر سیاه پوستان در واقع می تواند یک قطعه از سرمایه داری پای به دلیل سیستماتیک محرومیت از آمریکایی های آفریقایی تبار به دنبال مالکیت کسب و کار و تجربه تحرک اقتصادی.

شاید قابل توجه ترین مثال از racialized رونق و رکود از حق رای دادن در رستوران ها به وجود آمد در تنسی مرکز سرخ شده-صنعت مرغ در 1960s. (حتی کنتاکی مرغ سرخ شده نقل مکان کرد و دفتر مرکزی آن به نشویل در سال 1963.) با الهام از رشد KFC محلی وکلا جان جی و هنری, فاحشه عالی تصمیم گرفت برای دریافت در در عمل در سال 1967. با تجربه در رستوران اما با یک حس مشتاق از بازاریابی و ارتباطات به شهرستان سیاسی و نخبگان کسب و کار—به خصوص راه هایی که در بازار بودند و سگمنتال در سراسر نژادی خطوط—برادران تاسیس یک سرخ شده-مرغ شرکت با دو بالا-طراحی شده با نام تجاری سفیران و همنام از صنعت موسیقی. برای مشتریان وجود دارد مینی مروارید است; برای مصرف کنندگان وجود دارد Chris Jackson.

مینی مروارید نامگذاری شد برای سفید Opryland کمدین که با بازی در یک کشور روستایی نادان یا کودن شخصیت های معروف برای پوشیدن یک کلاه accessorized با یک هنوز-ضمیمه خرده فروشی برچسب شده است. Chris Jackson سیاه خواننده انجیل شناخته شده به عنوان “Negro مرغ نغمه سرا” و فروشگاه ها خواهد بود طراحی شده به مانند یک کلیسا. او به دادگاه تجدید نظر به گروه های اجتماعی به دنبال استفاده از امتیاز به عنوان اقتصادی-توسعه ابزار. John Jay خلاصه چیزی تبلیغ گفت: در مراتب ظریف تر راه در مقاله ای در روزنامه آتلانتا روزانه جهان: “چرا باید سیاه مردم به خرید مرغ از [یک] سفید؟”

شباهت ها و تفاوت در دو مرغ رستوران ایجاد شده توسط وکلا پیش زمینه های متنوع راه است که در آن آمریکایی های آفریقایی تبار و سفیده به شکل انتظارات خود را برای آنچه که یک کسب و کار بود به انجام. مینی مروارید به فروش می رسد حس کردن-صفحه اصلی خانوادگی در جهان در حال تغییر; فکر می کنم از مروارید به عنوان تاثیر گذار که نوعی پارچه پنبهای یا کتانی می پوشد لباس با چکمه های کابوی و طول می کشد مقدار زیادی از فیلتر عکس در مقابل انبارهای. Chris Jackson را فروخته سیاه توانمندسازی; نام تجاری خواهد بود بیشتر تراز وسط قرار دارد با امروز سیاه رستوران در هفته است. مینی و Chris العمل یکسان بود و هر دو زنجیر هدف از 500 فروشگاه در عرض سه سال. دو رستوران به ندرت باز در همان جوامع و چند در کسب و کار مراقبت به بحث در مورد روابط خود را.

انجام کسب و کار در سراسر نژادی خطوط در چنین عمدی راه نیاز به یک استراتژی متفاوت. تلاش برای آوردن مینی را به امریکا متکی Hookers’ به خوبی متصل شده و دوستان و سرمایه گذاران ثروتمند و franchisees قادر به ریسک پذیری در کسب و کار رستوران. در طول شش ماه گذشته از سال 1967 شرکت جذب franchisees در نشویل و آتلانتا و سال آنها تا به حال ده ها تن از امضا قرارداد توسعه از فلوریدا به کالیفرنیا. بر خلاف شرکت های بزرگتر کاریزماتیک برادران تنها خواسته franchisees برای امنیت سپرده است. آنها به جمع آوری بقیه هزینه بر تبدیل بیش از کلیدهای کامل رستوران. Hookers امضا جنوب بازرگانان دانشگاه تنسی فوتبال, فارغ التحصیلان و سیاستمداران محلی برای خرید 50 درصد و 1 دلار سهام در شرکت خود را.

جکسون و همکاران بودند رسیدن به سیاه امریکا در راه خود را. Chris است Glori-مرغ سرخ شده اعلام کرد خود را در ممفیس در سال 1968 در تابستان پس از MLK ترور شد در این شهر است. Flanked توسط آینده NAACP سر قاضی بنیامین قلاب و مدنی-وکیل حقوق A. W. ویلیس که به مبارزه برای desegregate دانشگاه می سی سی پی جکسون ممکن است بر این باور بودند که او آوردن یک بیت از امید به آمریکا با توصیف او حق رای دادن به عنوان ارائه یک اقتصادی بالا بردن. با هر جعبه طلایی مرغ سرخ شده یا صفحه گرامافون از آرد ذرت-دلمه ماهی خریداری رستوران شد اجازه می دهد مشتریان به “خرید سیاه” ضروری در عصری که در آن سیاه سرمایه داری اسیر, توجه, سیاه رادیکال و جمهوری خواهان به طور یکسان. Chris است Glori سرخ شده به عنوان یک ظاهر سیاه و سفید متعلق به کسب و کار تضمین می کند که مدیریت یک حق رای شد و با وقار و کار مهم است برای جامعه. زنجیره ای ارائه دوره های آموزشی در مدیریت حق رای بودند که مربوط توسط رسمی مراسم فارغ التحصیلی. پس از بهره گیری از یک بیت از موفقیت در اکثریت سیاه محله مانند شیکاگو South Side, Chris را قادر به جوهر یک معامله برای یک takeout مفهوم متصل به نفت خلیج فارس از ایستگاه های. همکاری با مرغ زنجیره ای خلیج فارس می تواند سیگنال است که آن را درک و قدردانی طولانی نادیده گرفته شده و بی احترامی سیاه مصرف کنندگان است. در امریکا یک حق رای دادن نیست فقط یک حق رای دادن را یک نشانگر امید و راه را برای شرکت های بزرگ برای اضافه کردن یک لایه از gravitas در جستجوی خود را برای سود. خلیج فارس بوده و به شیکاگو مدافع که “پس از Chris Jackson سیستم سیاه و سفید است-متعلق به مدیریت و کارکنان و استخدام در جوامع که در آن فعالیت های خلیج فارس امیدوار است برای کمک به ارائه سیاه و سفید, کسب و کار و فرصت های شغلی.”

Chris بود ارائه شغل بود اما واقعا در حال رشد سیاه ثروت ؟ با Hookers از نظر قدرت سیاه شام که فکر می کردند که خرید زمانی که آنها دستور داد دست و پای این رستوران ها—مانند بسیاری از franchises—ارائه شد یک سراب است. Chris یک نام اجاره به یک مفهوم و امتیاز بدون در نظر گرفتن نژاد از حق رای دادن مالک هرگز نمی تواند انقلابی در اقتصاد است که در سمت چپ سیاه پوستان در معرض افراط نژادی سرمایه داری.

تعریف جکسون کسب و کار بسیار مشکل بود چرا که یک شرکت تابعه از Hookers’ franchising نهاد اما آن را نیاز به حفظ این تصور که آن را یک شبه بشردوستانه سیاه متعلق به تلاش است. ویلیس توصیف آن به عنوان یک “همکاری با حقوق و فرصتهای برابر برای هر دو طرف. مال ما خواهد بود متمایز محصول متناسب با سلیقه بازار ما است.” ویلیس بود و روشن نیست که در مورد همکاران واقع شد و آنچه که احزاب به معنای. ویلیس متصل Glori سرخ شده به گفتگو در مورد سیاه سرمایه داری ارائه راه حل های به روز مشکلات. “اخیر ناآرامی های شهری منجر به میل به توسعه اقتصادی و استقلال در جامعه سیاه” او گفت امیدوار است که “بسیاری از سود … خواهد بود به سمت کارگردانی این فیلم جدید توسعه اقتصادی است.” قلاب توضیح داد که مینی مروارید سیستم-مدیریت تیم را به عنوان “مشاور” به تلاش و کمک به “سرعت” آموزش های لازم برای باز کردن فروشگاه جدید است. “شهری, سیاه, محله یهودی نشین است و عملا بازار بکر برای هوشمند فست فود حق رای دادن کسب و کار و ما می دانیم که بازار ما” قلاب گفت. “ما فکر می کنیم که مناسب همکاری است.”

مانند بسیاری از شدن سریع طرح های, فاحشه عالی برادران مرغ سر و صدا لذت می برد یک بوم قبل از اجتناب ناپذیر مجسمه نیم تنه. در بهار سال 1968 مینی مروارید سهام عمومی رفت و اولیه آن ارائه 20 دلار یک سهم دو برابر شده تا پایان روز است. آنها سر به فلک کشیده—و یا پس از آن به نظر می رسید. اما گسترش گران بود و آن را کاملا امکان پذیر است که این برادران نمی دانید که چگونه برای اجرای یک رستوران زنجیره ای. در نهایت فروزان-داغ شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار بررسی است. با تمام برادران دور افتاده طرح و توسعه شرکت “وجود دارد و تقریبا هیچ راه در واقع به کشف کردن چقدر پول بود که صرف” نشویل مورخ لایحه کری اشاره کرد. زمانی که بی ثباتی مالی روشن شد به سرمایه گذاران سهام کاهش یافت به $10 سهم. به زودی یک زنجیره است که به نظر می رسید به مقصد برای تبدیل شدن به نه فقط یکی بلکه دو نام خانواده به ارزش تقریبا هیچ چیز.

جان جی, فاحشه عالی هرگز موفق شد با مینی مروارید مرغ, اما او هرگز به سمت چپ عمومی زندگی او پدید آمده از این بحران به عنوان مدیر عامل یک شرکت دیگر. هنگامی که یک زنجیره با شکست مواجه franchisees بیشتر رنج می برند. آنها اغلب مجبور به پرداخت وام برای کسب و کار است که توقیف و اگر franchisor نمی پرداخت صورتحساب خود فروشندگان و پیمانکاران می آیند ضربه زدن بر روی franchisee درب. حتی برای مردمی که نمی سرمایه گذاری در برادران’ رستوران ها وجود دارد احساسات سخت است. برخی از Chris طرفداران شوکه شده بودند به یاد بگیرند که او نمی خود را از رستوران ها که در لوله کشی موسیقی خود را در اتاق ناهار خوری.

مفهوم پیشرو اقتصادی حقوق مدنی جنبش با باز کردن یک رستوران مرغ در یک زمان کاملا تحقق. بلکه یک گروه از تاجران قادر به تبدیل شدن به ثروتمند کار با جریان اصلی شرکت هایی مانند مک دونالد و برگر کینگ و آنها را بخشی خود را برای جوامع سیاه اما ثروت خود را نه ترجمه به آزادی اقتصادی برای اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی های آفریقایی تبار.

شاید Burgerim جدید استخدام شد و به عنوان امیدوار franchisees که امضا کرده و به عضویت Chris را سرمایهداری گروه کر. به عنوان پس از صنعت-تکان دادن سقوط 50 سال پیش به نظر می رسد مانند وجود خواهد داشت نه هر گونه اصلاحات و یا تغییرات به این صنعت به عنوان یک نتیجه از آنچه اتفاق افتاده است به Burgerim. در ضمن Burgerim franchisees در حال یادگیری چگونه کمی مراجعه آنها باید زمانی که شرکت مادر می رود. وجود خواهد داشت ماه از ملاقات با وکلای مدافع و تلاش برای شکستن اجاره و فروش آتش در تجهیزات رستوران, اما اگر گذشته شاخص ما همچنین می دانیم که امتیاز رویا نخواهد بود منحل و با این آخرین دور از رسوایی.

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.

tinyurlbitlyis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme