این زمزمه طلسم Clavichord

یک دوست گرامی و تاریخی صفحه کلید ساز به من داده اند یک راه جدید برای گوش دادن.عکس توسط Jorge رویان / Alamyچند

توسط NEWS-SINGLE در 7 مرداد 1399
Closeup on the keys of a clavichord
یک دوست گرامی و تاریخی صفحه کلید ساز به من داده اند یک راه جدید برای گوش دادن.عکس توسط Jorge رویان / Alamy

چند هفته پیش در یک بیمارستان در انگلستان دوست من استفان درگذشت از coronavirus. مانند بسیاری از مرگ او به تنهایی و البته کسانی از ما که در سوگواری او در حال حاضر انجام این کار به تنهایی. استفان و من شد دوستان از طریق موسیقی است. چند سال پیش آمده برای برخی از هارپسیکورد کنسرت من در لندن او معرفی خود را در راه مدرن: برای اولین بار در توییتر و سپس در زندگی واقعی است. او در اواخر دهه شصت و توصیف خود را با ویژگی های خود را سرزنش خود به عنوان یک "دوره نقاهت وکیل مدافع": او می خواهم خود را صرف حرفه ای در هنگ کنگ در روز وقتی که یک وکیل وجود دارد به معنای سه تکه لباس های کتانی سه کوکتل ناهار و سه روز تعطیلات آخر هفته در مانیل و توکیو. او با اطمینان مسلط صدای که به نحوی هرگز رز فوق ملایم mezzo piano و هر چند او متواضع ذخایر عظیم دانش ظهور کرد و در حال عبور همراه با جزئیات قابل توجه در مورد زندگی خود را در نوزده-پنجاه به عنوان یک پسر سوپرانو او می خواهم انجام شده در هنوز of Benjamin Britten را "Noye را Fludde." در کنسرت او همیشه نشسته مرحله سمت چپ—به عبارت دیگر درون چشم من خط. اگر شما یک موسیقیدان است که آخرین محل شما می خواهید آشنایی به نشستن اما با استفان آن متفاوت بود. او را دربر شما در سخاوت روح خود را فقط با نشستن وجود دارد که در همان صندلی در زمان پس از زمان.

استفان که طلاق معمولا آمد به کنسرت با یک یا دو دوست و آنها همیشه به نوبه خود جذاب; چند باید پس از تبدیل به دوستان نزدیک خود من. چهار سال پیش یک زن بود و در کنار او که من تا به حال قبل از دیده می شود. به عنوان من پاره به بی رحم زاویه بیشه "مجموعه ای از چهار" توسط آمریکایی فوق العاده مدرن هنری کاول به نظر می رسید به من که او تابش همان نوع درگیر خیرخواهی است که او انجام داد. "او یکی گفت:" من به خودم. سوم جنبش "Chorale" که در آن ما می تواند بشنود آمریکایی اوایل psalmody که پاره پاره از هم جدا من تا به حال فرد احساس دیگر یک بازیگر بلکه یک عضو از مخاطبان به عنوان اگر من نشسته بودند به استفان و مصرف آن در خود بی نظیر گوش و قلب است. قطعه ساخته شده یک نوع جدید از حس به من. من شنیده ام آن را به عنوان Cowell را فریاد شورش در یک کشور که در حال غرق خود را در زندگی در سی سالگی او به مدت چهار سال در زندان به همجنس گرایی—و هرگز واقعا درک او. درس گرفتم که شب شگفت انگیزی سخت یکی برای یک نوازنده: چگونه به گوش دادن به شنونده. زن با استفان که روز Britten محقق به نام Imani شد نامزدش بود و او آخرین نفر به صحبت با او از طریق FaceTime, زمانی که او در بیمارستان بود.

Coronavirus مستند یک زمان عجیب و غریب به یک نوازنده. منظورم این نیست که فقط کار خشک شده است; هر تعداد از مشاغل باید آن سخت تر است. اما صمیمیت و همدلی که در یک کنسرت نشان دهنده—تمام کسانی که مردم رفت و آمد به یک محل خاص در یک زمان خاص به گوش دادن به یک چیز خاص—به ارمغان می آورد به تمرکز بر آنچه که همه ما از دست داده اند. اگر شما آموخته ام به گوش دادن با شنونده آن را یک تجربه عجیب و غریب در حال حاضر به بازی بدون هیچ گونه. به عنوان یک harpsichordist من صرف چند سال گذشته تلاش من کمی باطنی و (در برخی از ذهن) نامناسبی آرام ساز بلندتر و به نوعی بیشتر "" مربوط به کنسرت مدرن زندگی; من حتی تا به حال یک ابزار جدید ساخته شده برای من طراحی شده برای پروژه حجم بیشتر به مخاطب است. اما به تازگی من شده اند با چرخش به سمت داخل و جذب به یک ابزار است که حتی ساکت تر, یک, که, آن را برای من رخ می دهد ممکن است ناب مستند ساز: از clavichord.

در میان اوایل صفحه کلید ابزار clavichord است در مورد به عنوان باطنی به عنوان آن می شود. برای اولین بار توسعه یافته در حدود همان زمان به عنوان هارپسیکورد در اواخر قرون وسطی آن را در استفاده گسترده تا پایان قرن هجدهم. اما آن را هرگز به عنوان برجسته به عنوان هارپسیکورد به یک دلیل ساده: آن است که باور نکردنی آرام. به جای تکیه بر یک چکش که اعتصاب یک رشته (مثل پیانو) و یا یک کویل به شهامت آن را (مانند یک هارپسیکورد) این clavichord عمل کوچک با تیغه های فلزی شناخته شده به عنوان مماس. Tangents نیست خیلی اعتصاب رشته به عنوان چراندن در آن لرزش بسیار کمی. این مکانیزم همراه با ابزار کوچک مستطیلی شکل و کوچک کمان ویولن و تار به تولید بیشتر سکوت از برای تلفن های موبایل در جایی در زیر حجم انگشت ضربه زدن بر روی یک گیتار. حتی همهمه عادی مرحله روشنایی می تواند غلبه آن است. Clavichords خود را به حال جانبازان سنین پایین اما چون آنها بازی بیشتر بخش خصوصی در صفحه اصلی, موسیقی مورخان اغلب اخراج آنها به عنوان صرف "عمل ابزار است." اما فکر می کند که تمرین بد است ؟ من ترجیح می دهم بی نظیر ادای احترام از اواخر قرن هجدهم نظریه پرداز موسیقی C. F. D. Schubart:

هیچ تاسف زمانی که در زیر نور ماه به شما در بهبود و یا زمانی که شما سرد خود را در یک شب تابستان یا زمانی که شما جشن بهار شب. آه! نمی زاری غرش از هارپسیکورد. نگاه خود را clavichord تنفس به عنوان خوش به عنوان قلب خود را.

من خریداری یک clavichord—کوچک مستطیل ساخته شده از فارسی گردو—چند سال پشت, اما من همیشه بیش از حد شلوغ با هارپسیکورد به آن توجه من. به تازگی هر چند در خانه گیر کرده و با احتیاط از مالیات همسایگان من صبر بیش از حد شروع کردم به بازی و به زودی سقوط خود زمزمه طلسم. در حال حاضر این است که هیچ فشار برای تحت تاثیر قرار دادن من صرف ساعت در روز با آن به خصوص در شب و من شروع به دیدن اغوا کننده کیفیت است که ممکن است ساخته شده از آن—به گفته برخی از نویسندگان—J. S. Bach مورد علاقه ابزار. بازی این است که صمیمی عمل نه فقط به دلیل ارامش بلکه به دلیل یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد خود ساز. هنگامی که یک هارپسیکورد رشته شده است کنده کار هر کس فشرده کلید واقع است (تا زمانی که توجه داشته باشید) اما clavichord مماس باقی می ماند در تماس با این رشته برای زمانی که کلید را پایین نگهداشته شود. انگشتان دست خود را به طور ناگهانی مسئول تمام مدت از هر صدا. این ظریف پاسخ می سازد بی پایان shadings و رنگ ممکن است. اگر شما تکان دادن انگشت خود را کمی بر روی یک کلید شما حتی می توانید یک اثر vibrato, شناخته شده به عنوان Bebungدر آلمانی بود که مدت ها یکی از ابزار باارزش ترین ویژگی ها است.

من بیشتر بازی بیشتر متوجه شدم تاپیک کل مجموعه ای از قطعات است که با توجه به clavichord کاملا: باخ فرانسوی سوئیت و دو و سه بخش اختراعات به suave chaconnes از Pachelbel مینیاتوری سوئیت of Henry Purcell. بزرگ به عنوان این موسیقی است که می توان آن را سخت به آن را در سراسر در یک سالن کنسرت; چیزی در مورد مقیاس احساس می کند همه اشتباه است. که در آن هارپسیکورد در موسیقی از باخ toccatas به Cowell را "Chorale," اغلب دوست دارد به declaim این clavichord ترجیح می دهد به نشان می دهد. این طرح آن صدا به عنوان اگر در نور مداد سکته مغزی در راه است که باعث می شود یکی از ناب به گوش دادن سخت است. سپس تفاوت های ظریف است که یک بار فقط اشاره در شروع به خود را نشان می دهد.

من فکر می کنم در مورد استفان بی وقفه به من بازی عزاداری این واقعیت است که او رفته و دوستان خود—ایمانی بیشتر از همه -- نمی تواند در اتاق با او در آن روز گذشته است. من می خواهم به او بگویید که او به من داد یک راه جدید برای گوش دادن و که در حال حاضر clavichord در حال انجام همان در تن به عنوان نرم-صحبت های خود بودند. ارامش ظریف است اما قدرت فوق العاده ای دارند و زمانی که من فکر می کنم از استفان و بازی clavichord آن تن تبدیل به بلندترین صدا در جهان است.tinyurlbitlyis.gdclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب