ویلنیوس نشان می دهد که چگونه این بیماری همه گیر در حال حاضر در حال بازسازی شهرستانها

ناشناخته شیوع بیماری باید به شکل زندگی شهری برای قرن ها. دیوید دی Delgado / گتی یادداشت سردبیر: این

توسط NEWS-SINGLE در 21 خرداد 1399
دیوید دی Delgado / گتی

یادداشت سردبیر: این مقاله بخشی از "ناشناخته" یک سری در مورد جهان ما در حال پشت سر گذاشتن و یکی بودن تعمیرشده با این بیماری همه گیر.


ویلنیوس نیست همان شهر آن را قبل از coronavirus. پایتخت لیتوانی تبدیل به یک فضای باز کافه که در آن صدها نفر از رستوران ها و کافه ها می توانید راه اندازی فروشگاه در آن میدان و میادین و خیابان ها و خدمت به مشتریان از یک فاصله امن. آن را نیز به طور خلاصه عملکرد یک درایو در سینما در این شهر بیکار فرودگاه که در آن مردم جمع آوری می تواند در اتومبیل های خود را به تماشای فیلم های پیش بینی شده در مقابل یک صفحه نمایش غول. و در ماه آینده آن را به بان کی مون اکثر اتومبیل از شهر قدیمی خود را برای اختصاص فضای بیشتر به عابران پیاده است.

"ما برنامه ریزی شده آن را برای سال آینده" ویلنیوس شهردار Remigijus Šimašius به من گفت این طرح است. اما با این کشور در مستند و با فضای در تقاضای بالا گفت: سرعت بخشیدن به این پروژه به نظر می رسید "طبیعی است."

ویلنیوس فقط یک مثال در میان بسیاری از. از pedestrianization از خیابان به repurposing فضاهای عمومی شهرستانها در سراسر جهان مجبور به تغییر شکل خود را برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان خود را در میان همه گیر. اما به عنوان مستندات سهولت میراث coronavirus—و تغییرات آن الهام گرفته شده است در فضاهای شهری—هنوز مشخص نیست. این بیماری همه گیر مانند کسانی که قبل از آن الهام بخش یک طرح جدید برای برنامه ریزی شهری? یا آن را رانندگی مردم به دور از شهرستانها برای خوب است ؟

هر چند معدود مکان هایی در سمت چپ دست نخورده توسط coronavirus شهرستانها باید شانس بدترین تا کنون. نیویورک پس از آن که کانون جهانی از همه گیر است و اختصاص حداقل 15 درصد از coronavirus مرگ و میر در ایالات متحده با وجود نمایندگی تنها 2 درصد از جمعیت ملی است.

لندن ثبت بیش از یک پنجم از همه COVID-19 مرگ و میر در انگلستان و ولز است. مادرید ثبت شده و تقریبا یک سوم از coronavirus مرگ و میر در کشور اسپانیا است.

شهرهای مدرن طراحی شده بودند با شدت انتقال بیماری هایی مانند coronavirus در ذهن است. آنها شلوغ است. بسیاری از زیادی ندارد و فضای سبز. و بسیاری از قدرت پردازش از زندگی در یک کلان شهر پر جنب و جوش—سریع حمل و نقل عمومی شلوغ کافه ها و رستوران ها و به ظاهر منبع بی پایان از سرگرمی و فرهنگ به نام چند—ضرورت نوعی از هم. Coronavirus رندر بیشتر از این چیزها بیش از حد خطرناک بود لذت می برد خود را در شکل معمول است. امروز بسیاری از کافه ها و رستوران ها بسته باقی می ماند. بسیار از جهان موزه ها و تئاتر هنوز بسته است. هر چند جرم حمل و نقل است که هنوز هم به طور گسترده ای در دسترس وجود دارد هیچ گفتن زمانی که مردم احساس خواهد شد به اندازه کافی راحت به تکیه بر روی آن دوباره.

شهرستانها قبل از اینجا بوده. تاریخچه توسعه شهری است عمیقا در هم تنیده با آفت و در یک راه عجیب و غریب مدرن ترین ساکنان شهری (خود مستقر در لندن نویسنده گنجانده شده است) مدیون خیلی از آنها چگونه زندگی می کنند به بیماری های همه گیر از گذشته است. قبل از قرن 19 شهرستانها بودند خوب گه: خیابان به صف شدند با گل; رودخانه بودند ضخیم با انسان و فاضلاب صنعتی و حیوانات و زباله های خود را می تواند در بر داشت پراکنده در سراسر شهر. زمانی که بیماری پدید آمده, آنها تا به حال رسیده و شرایط برای گسترش wreaking ویران در جمعیت شهری. بیش از 5000 نفر در طول سال 1793 زرد-تب بیماری همه گیر در آمریکا سرمایه فیلادلفیا. یک سال 1849 شیوع وبا در لندن کشته و بیش از 10000 نفر در سه ماه.

هر چند انتقال بیماری هنوز به طور گسترده ای اشتباه در قرن 19, بهداشت عمومی مقامات استدلال که شرایط غیر بهداشتی از شهرستانها و ناپاک آنها تولید شد و به سرزنش. بیشتر آنها آموخته بیشتر شهرستانها شروع به اولویت بندی آب در بهداشت و نظافت کلی. توسط اواسط 1850s شهر نیویورک ساخته شده بود 40 مایل قنات سیستم و تبعید 20,000 خوک ها از شهرستان. مشابه سیستم فاضلاب نصب شده در لندن و پاریس. در طول این مدت مشابه برنامه ریزان شهری شروع به فکر کردن در مورد راه های دیگر آنها می تواند به بهبود سلامت شهرستانها که در نهایت منجر به اولین پارک های عمومی.

Coronavirus در حال حاضر تولید برخی از تغییرات محسوس. در آتن بوگوتا و میلان برای مثال در خیابان شده اند و مجهز به خطوط دوچرخه و پیاده رو شده اند گسترده تر به مردم راه های بیشتری برای رفت و آمد در حالی که همچنین تمرین های اجتماعی فاصله. در روتردام و سان فرانسیسکو فضاهای عمومی مانند گردشگاهها و میدان و فضاهای پارکینگ تبدیل شده اند به خرده فروشی فضاهای طوری که سخت-آمار کسب و کار می تواند خدمت به مشتریان خود را با خیال راحت تر. پارک در تورنتو و نیویورک سیتی در حال حاضر از ویژگی های اجتماعی-فاصله محافل برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد. اگر چه برخی از این تغییرات مانند کسانی که در حال اجرا در روتردام هستند و محدود به زمان دیگر و از جمله پیاده رو بسط می تواند دائمی باشد.

حقیقت این است که ما هنوز نمی دانند چگونه coronavirus را تغییر شکل شهرهای ما—حداقل نه در دراز مدت. "این هنوز روزهای اولیه" بن راجرز مدیر مرکز لندن اتاق فکر به من گفت. او پیشنهاد کرد که عمیق ترین تغییرات به احتمال زیاد به نظر می رسد نه در جسمی آرایش از شهرستانها بلکه در چگونه مردم را انتخاب کنید به آنها را در زندگی. راه مردم کار: قبل از همه گیر تنها بخش کوچکی از انگلیسی ها و آمریکایی ها تا به حال این گزینه برای کار از خانه به طور منظم. این اعداد و ارقام لزوما رسید به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر و در حال حاضر برخی از کارفرمایان—در میان آنها Twitter و Facebook—را ساخته اند که گزینه دائمی است. هر چند این بعید است که بر بسیاری از مشاغل است که می تواند انجام شود از جمله کسانی که در مهمان نوازی و بخش خرده فروشی راجرز گفت: از آن می تواند با این وجود "فشار تولغœد اقتصاد ما و جامعه و حتی بیشتر."

تغییر در کار الگوهای می تواند منجر به تغییرات دیگر بیش از حد. بیشتر نیروی کار از راه دور برای مثال می تواند به معنای کاهش تراکم در حمل و نقل عمومی و حتی می تواند سریع تر مردم به حرکت در خارج از شهرستانها در دسترس نباشد. یک مطالعه اخیر توسط انگلیسی ها املاک و مستغلات پورتال Rightmove یافت که بیش از نیمی از اهالی لندن' ملک سوالات بودند برای خانه های خارج از پایتخت در مقایسه با 42 درصد در سال گذشته است. یکی دیگر از بررسی این زمان توسط آمریکا pollster هریس نظرسنجی نشان داد که نزدیک به 40 درصد از ایالات متحده ساکنان شهری با توجه به در حال حرکت به کمتر از مناطق پر جمعیت به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر.

راجرز که در مرکز لندن نشان داد که 32 درصد از اهالی لندن هستند بیشتر احتمال دارد برای ادامه زندگی در این شهر پس از همه گیر گفت: خروج دسته جمعی از شهرستانها بعید است—به خصوص برای افراد جوان است. "هنگامی که شما در 20s خود را در شهرستانها این بازی کاملا حیاتی, نقش," او گفت:. "از آن جایی که مردم دیدار [که] آنها را با دوستان خود [که] آنها توسعه واقعا ارزشمند شبکه های ... فرهنگ سوخت که. این روغن آن است. من فقط می توانید ببینید همه که رفتن به دور در هر زمان به زودی."

هر چند این بیماری همه گیر ممکن است آلوده شهر زندگی برای برخی از, ترین urbanists به شما بگویم که بر خلاف مفهوم تراکم شهری مشکل نیست. (برخی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان از جمله هنگ کنگ و سئول سنگاپور و تایپه شد تا حد زیادی قادر به سرکوب coronavirus درون مربوطه جمعيت.) بیشتر با چالش های بهداشت عمومی در شهرستانها شامل مسکونی ازدحام مسئله به کمبود مسکن مقرون به صرفه و آلودگی هوا.

هر چند چندین شهر در حال حاضر اولویت چیزهایی مانند باز کردن خیابان به پیاده و دوچرخه سواران از جمله اقدامات "گذارد" راجر Keil یک استاد محیط زیست شهری و تغییر در دانشگاه یورک در تورنتو به من گفت. Keil شهر گفت: رهبران باید اولویت بندی مشکل تر سرمایه گذاری از جمله در حمل و نقل عمومی و مسکن. او همچنین بر اهمیت به دنبال فراتر از downtowns و مراکز شهرستان. "ما نیاز به کسانی که noncentral نقاط شهر قابل زندگی تر," او گفت: با استناد به زیر منابع محله مانند پاریس banlieue و حومه شهرستانها مانند میلان و برلین. "این نوع از سرمایه گذاری ... که ما باید نه تنها به خاطر آینده همه گیر است فقط در اطراف گوشه, اما [چون] نکته بعدی که می تواند یک سیل و یا برخی دیگر از چیزی است که می آید و بازدید ما در عصر تغییر آب و هوا."

هر چه سرمایه گذاری و یا اصلاحات بیرون آمدن از coronavirus آنها بعید است به همان شهر به شهر—آنچه با این نسخهها کار برای ویلنیوس ممکن است به عنوان قابل اجرا به لندن یا سان فرانسیسکو. "شهر ما کاملا متراکم اما آن را نه به عنوان متراکم به عنوان بسیاری از کلانشهر یا بخش مرکزی کلانشهر," Šimašius گفت. او افزود: "ما در حال برخورد با همان ویروس به تمام بشریت است."

ما می خواهیم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر و یا ارسال به letters@theatlantic.com.tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de
آخرین مطالب