چه جریان: بلیک ادواردز شاهکار مستند از همسرش جولی اندروز

مستند “جولی” با بازی بلیک ادواردز و جولی اندروز است مدیر راز شاهکار.عکس از Paramount Pictures / Shutterstock

من شده است خواندن و تا حد زیادی با بهره گیری از یک نسخه جدید از مصاحبه با بلیک ادواردز ویرایش توسط گابریلا اولدهام (انتشارات دانشگاه می سی سی پی) که به من فرستاده شده به سازمان دیده بان و دوباره چند تا از فیلم های خود را—یک تجربه است که به من کمک کرد به تجزیه ترکیب من از شور و شوق و گریزی به کار کرد. ادواردز (که فوت در سال 2010) یک کمدی نابغه ماهر ترین و الهام مدیر کمدی فیزیکی کار در هالیوود در زمان خود—و در عین حال بسیاری از جوانان که کمدی در “پلنگ صورتی” فیلم پراکنده است در میان نا روایت صحنه های اجباری شادی. دیگر فیلم را حتی کمتر از نبوغ و بیشتر از franticness. در عین حال ادواردز نیز برخی از بهترین فیلم های دوران مدرن از جمله “آزمایش در ترور” “روزهای شراب و گل سرخ” “وحشی Rovers” و حتی “غروب” است که حد و غلط بدخیم از جمله توسط ادواردز خود را. (هر چهار در دسترس هستند به جریان.)

چهار فیلم من ذکر همه melodramas با درجات مختلفی از کمدی است که با آنها تماشا و چشمک در خود حتی به عنوان آنها ارائه معتبر و احساسات خود به خودی. آنها ترکیب ویژه و پر انرژی اتصالات هالیوود ژانرهای زنگ و سبک که عملکرد تخیلی شگفتی و احساسات خود را در معرض خطوط گسل. که برای ماده, mashing تا خود را به منبع کارگردان اختراع; ترکیب است که هسته ادواردز حساسیت. آن را به من رسید: ادواردز به حال بدبختی بودن latecomer, که تا حد زیادی وابسته—هر دو عملا و روانی در استودیو مکانیسم آن نیز نا امید و مهار او. حس خود را از نوع آمد و از اوایل سن هالیوود و بهترین کار او را منعکس متمایز پس زمینه شخصی خود صمیمیت با ریشه های عمیق استودیو عصر خود—پایدار سنت و مدرنیسم خود به خود در منبع خود را.

داخل-هالیوود کودک (متولد در سال 1922 او گام-نوه یک مدیر فیلم و فرزند خوانده از یک مدیر تولید), ادواردز آمد تا در پایان دم از کلاسیک استودیو سیستم. او وارد تاریخ سینمایی با فیلم به نظر من در میان مبالغه در تمام دوران “صبحانه در تیفانی” یک کار سربی تلون مزاج بدتر ساخته شده توسط تمسخر نژادپرستی از میکی رونی yellowface نقش. ادواردز قرض گرفته شده یکی دیگر صفت از اوایل هالیوود: ازلی حس یک مدیر که همچنین نوشت: بسیاری از خود اسکریپت. ادواردز به یک فیلمنامه (و برای این موضوع یک رادیو و تلویزیون نویسنده) قبل از او کارگردانی فیلم و سراسر زندگی او نوشت و یا co-نوشت: بسیاری از فیلم های خود را; که نوشتن است که اغلب در حال جنگ با او عجیب کارگردان نوآوری. بر خلاف چنین نویسنده-مدیران به عنوان جوزف Mankiewicz ادواردز ارائه می دهد کمتر از یک حس از تنظیم متن و بیشتر از یک حس از ارائه آن. او در بهترین حالت خود و در بدترین حالت خود را تجسم کلاسیک مولف ایده آل است.

او در سال 1970 ترکیبی از جنگ, فیلم, جاسوسی, درام, موزیکال و کمدی رمانتیک “Darling Lili”—که پیچد چند نفیس لحظات swoony رمانتیسم در jack-in-the-box antics و ناخالص بیش از گردونه عمل و تنبل توطئه بود یک فاجعه مالی که به او نسبت داده شده تا حد زیادی به استودیو دخالت است که منتقل فیلم تعابیر و بالاتر از همه گران بودجه. او به دنبال آن با “وحشی Rovers,” جدید-نژاد mashup یک وسترن و کمدی تلخ با وجودی absurdism و فرار جان کاساوتیس-مانند درام و استودیو مثله آن را قبل از انتشار آن است. (از ترمیم نسخه های موجود در حال حاضر بسیار نزدیک به ادواردز اصلی قطع شده است.) او سپس channelled تلخی خود را به داخل-هالیوود طنز “S. O. B.,” که بسیار تامر تر از آن به نظر می رسد. (“غروب” از سال 1988 اما در سال 1929 در هالیوود است که به مراتب غنی تر فیلم در مورد استودیو زندگی و ارتباط آن با زندگی در مقیاس بزرگ است.) شاید عجیبترین مورد در حرفه خود است که به شدت شخصی و اسراف تخیلی “10” از سال 1979 است که شاید بزرگترین و مهمترین خطر ناک نمایش belatedness. این یک ترکیب از مرد آینده-از-میانه-عصر داستان وابسته به عشق شهوانی, rhapsody و کمدی بزن و بکوب آن است که در اثر “The Heartbreak مرد” یک میانسالی نسخه ایلین مارس 1972 کمدی “The Heartbreak Kid” و ادواردز ساخته شده آن را در دهه آخر آن را باید یک دوره قطعه مجموعه ای در اطراف 1970 و زم به تحویل کامل شوک و تاریخی قدرت جدید شصت آزادی از کدام شخصیت در تلاش برای شریک شدن.

از سوی دیگر یک راز وجود دارد شاهکار توسط ادواردز که با مخفی شدن در دشت بینایی و یکی که حیاتی از آن لحظه یک فیلم مستند است که او فیلم برداری در سال 1972 به نام “جولی.” (نسخه ای که این جریان در یوتیوب توسط lo-fi; مهم نیست.) “جولی” بیش از حد مرتب کردن بر اساس نوع ترکیب—ترکیب تصویر و فیلم شخصی فیلم مستند با عجیب و غریب دسته از فیلم های مستند توسط فیلمسازان که عمدتا ساخته درام. (Anthology Film Archives است 2018 برنامه “Documentarists برای یک روز” ارائه شده قابل توجه دسته ای از چنین یک مستند.) جولی اندروز ارائه شد این شانس را به میزبان خود شبکه-تلویزیون در زمان نخست تنوع نشان می دهد; Edwards, که شده است می خواهم ازدواج اندروز پس از سال 1969 در حالت بحران و تحت فشار studio قدرت و در نظر گرفتن زمان. او با استفاده از آن زمان را به یک فیلم است که آغاز شده و با بسیار سوال که آیا اندروز باید قبول پیشنهاد و آنچه در این اثر از تلویزیون برنامه خواهد بود و در زندگی خانوادگی و زندگی حرفه ای او.

خیلی از فیلم شامل صحنه های از اندروز و ادواردز صحبت کردن با هم و به طور جداگانه در مورد رابطه خود و کار خود خلاق و صحنه های از زن و شوهر با هم با سه فرزند خود را—شخصی و مستند از زندگی, در, صبحانه, میز تنیس, استخر شنا, ساحل, البته با یک جفت از نوازندگان (ادواردز آغاز شده به عنوان یک بازیگر) برای آنها که در دوربین به طور خودکار خود آگاهانه عمل خلقت است. اولیه صحنه اندروز در یک اتاق پانسمان و در یک مجموعه را روشن است که او این پیشنهاد را پذیرفته—پنج سال قرارداد—و ادواردز هر چند با احتیاط از این اثر نمایش را در زندگی حرفه ای خود را به صورت کاملا دلگرم کننده در یک سطح شخصی و شخص او کار بر روی آن را با شور و شوق تب و تاب تحسین و عشق است. (در سال 1986 ادواردز کارگردانی “که زندگی!,” یک فیلم با بازی اندروز و Jack Lemmon که او به ضرب گلوله در خانه اش و محور خانواده اش زندگی; “جولی” است که به مراتب بیشتری کار می کنند.)

مستند شروع می شود با نزدیک اندروز که هر دو صمیمی و پر زرق و برق شخصی و radiantly سینمایی. ظاهر تنوع نامحدود از جمله closeups از عود در سراسر فیلم و حفظ که abidingly چشمگیر تن در یک بار و معتبر و عملا داستانی. ادواردز همچنین فیلم با ربودهشده شیفتگی تمرین-استودیو روند آواز و رقص و استراتژیسازی و شخصیت-گر چه هنر. (او نیز ایجاد antic sped تا دنباله ای است که ترکیب این روند با آداب و رسوم زندگی در خانه.) در مجموعه ای از پخش در تمرین یا در حین ضبط واقعی پخش ادواردز صنایع دستی پرخرج بافت و تشخیص توالی اندروز و خدمه در محل کار و تنها مشکل این بزرگ و پیچیده صحنه است خود را به اختصار—کل مستند اجرا می شود صرف پنجاه و دو دقیقه و این جاذب عملکرد و قبل از عملکرد توالی می تواند اجرا بسیار طولانی. برای همه آن offhanded و جذابیت های گاه به گاه, “جولی” یکی از ادواردز عمده دستاوردهای.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>