چه جریان: کشف بلک وود برادران یک جفت بزرگ Documentarians از شهر نیویورک زندگی

Thelonious Monk plays the Piano.
بر خلاف شارلوت Zwerin معروف تلونیوس مانک مستند طراحی نوازنده زندگی بلک وود برادران’ فیلم که افتاده بود به فراموشی طول می کشد شما در داخل آن است.عکس حسن نیت ارائه میدهد مایکل بلک وود Productions

برادران مایکل و مسیحی بلک وود, مستند فیلمسازان متولد شد, در برلین—مایکل در سال 1934 مسیحی در سال 1942 و به ایالات متحده آمد و در سال 1949. (اصلی خود, خانواده, نام Schwarzwald.) من به تازگی حفاری در اطراف برای کار است که آنها بهترین و شناخته شده برای 1967-68 فیلم تلونیوس مانک در عملکرد است که برجسته برجسته در شارلوت Zwerin مستند “تلونیوس مانک: راست هیچ مشروبی که بدرقه نوشابه” که منتشر شد در سال 1988. در این روند من کشف چندین فیلم های دیگر از ایشان در دسترس برای جریان (on Vimeo وجود دارد نوشته شده توسط مایکل بلک وود Productions) که سزاوار به رسمیت شناختن به عنوان کلاسیک مستند نیویورک زندگی عمومی است.

مایکل بلک وود اولین فیلم کوتاه “برادوی اکسپرس” از سال 1959 (جریان در Kanopy و Vimeo در تقاضا) است صمیمی عینک جدید مترو نیویورک. این شروع می شود با یک هادی در یک حیاط قطار آماده سازی قطار برای سفر خود را به Rockaway. فیلم فیلم برداری بیشتر در طول شب ساعت شلوغی و در اواخر شب است و نوزده دقیقه ای سمفونی از چهره و حرکات سبک و عادات. (این یک فیلم صامت شامل لوازم یدکی موسیقی توسط هوارد گیلبرت.) بلک وود پرتاب خود را به عمل نگه داشتن دوربین خود را در حال اجرا در این مرکز از جمعیت پر بسته بندی به یک قطار. او نشان می دهد مردان در کلش کلاه محکم coiffed زنان در لباس و یک روند کلی به سمت تشریفات در پوشاک—هنوز هم یک تنوع از لباس در میان جوانان است که belies آسان گویی. بلک وود خواستار توجه به برخی از فعالیت های شایع مانند خوابیدن در مترو (او فیلم برداری بسیاری از مردم به ظاهر مسافران dozing در اواخر شب سفر) و به دیگران که به نظر می رسد که او را گرفتار تعجب مانند یک کودک ایستاده در درهای باز بین اتومبیل برای گرفتن نسیم و یک گروه از مردم کارت های بازی در طول سفر خود را. سپس به عنوان در حال حاضر buskers نمایش استعدادهای خود را در حمل و نقل و گدایان راه خود را از طریق اتومبیل. فیلم teems با روزانه درام: نوجوانان در poufy لباس به نظر می رسد به رهبری به یک مدل; یک زن مسن است که آموزش یک کودک به عنوان خوانده شده. این یک haunting حدیثی مقطع از زندگی شهری نیویورک شخصیت به نظر می رسد پشت سر هم جلو از روی صفحه نمایش.

در سال 1968 مسیحی بلک وود ساخته شده یکی دیگر از بزرگ N. Y. C. مستند “تابستان در شهر” است که به طور کامل در مورد فوقانی سمت غرب. مسیحی (اعتبار به عنوان Schwarzwald) همکاری با کارگردانی رابرت Leacock و تصور این پروژه با رمان نویس اووه جانسون نوشت که صدای بیش از تفسیر. (روایت است در آلمان, زیرنویس; فیلم ساخته شده برای تلویزیون غرب آلمان.) این فیلم روابط—از فیلمسازان ارتباط با بسیاری از افراد—و به عنوان مثل آن را قابل توجه در اوایل مثال از تاثیر مشارکتی مستقیم-سینما ایده های طراحی و توسعه توسط رابرت به خود جلب کرد و متوجه شدم با فیلمبردار-فیلمسازان که به تازگی از دایره خود را از جمله آلبرت Maysles و D. A. Pennebaker. آنها را دوست دارم بلک وود فوق العاده ای فیلمبردار (او می خواهم به انجام برخی از تیراندازی به یکی از بزرگترین فیلم های تمام دوران, Jean-Marie Straub و Danièle Huillet اولین ویژگی “نه آشتی” از سال 1965) و مانند آنها را به او می پیوندد او شدید درگیر و فهیم camerawork به درگیری های شخصی—و فراوان بحث—با فیلم خود را با افراد. این خدمات عبارتند از شرکت کنندگان و فعالان در weeklong بلوک های اسپانسر شده از طرف صلح و آزادی, پارتی, ساکنان یک خانه در پایان غرب خیابان و یک مرد مسن زندگی در انزوا و اشتیاق برای خانه دوران کودکی خود را در آلاباما. بلک وود صرف زمان با خانواده است که نقل مکان کرد و با خود هفت فرزند جوان به بخشی از محله که در آن افراد در اقلیت هستند (جانسون بر روی موسیقی متن فیلم است که آنها فرزندان خود را به مدرسه خصوصی); او به شرح زیر است دو جوان هروئین کاربران و فیلم بی میل-ساخت جزئیات تزریق خود را در حالی که آنها آزادانه صحبت می کنند زندگی خود را. او همچنین صرف زمان در یک ایستگاه پلیس در صحبت با کاپیتان که اذعان محله ناکامی با افزایش جرم و جنایت و فیلمبرداری روز patrolmen (و آنها همه مردان و همه سفید) در روزانه خود را جمع اوری.

هنوز هم از N. Y. C. محور مستند از سال 1968 “تابستان در شهر”.عکس حسن نیت ارائه میدهد مایکل بلک وود Productions

عمق “تابستان در شهر” می آید از آن تمدید گفت و گو (که برخی از جانسون ترجمه به آلمانی در صدای بیش از عنوان فوق العاده ای دنباله محور در جینت واشنگتن است که رهبر یک اعتراض در خارج از شهر عمدتا توسط زنان علیه کاهش مزایای رفاهی و در برابر به اصطلاح نوسازی شهری در اطراف مرکز لینکلن که در نوزده-شصت رانندگی بود و بسیاری از فقرا و مردم از این محله. بلک وود فیلم از درون جمعیت معترضان—را نشان می دهد و هیولا حوادث خشونت پلیس که جانسون در تفسیر خود توصیف به عنوان “پلیس ترور” که بینندگان تلویزیون را ببینید در خبری که شب. (وجود دارد در واقع پخش خدمه در دست در زمان.) بلک وود نیز صحبت می کند و در طول با واشنگتن در آپارتمان او به عنوان او در مورد مقیاس اهداف محلی و ویژگی های او تلاش برای ایجاد یک جنبش سیاسی. (جانسون تفسیر بر آشکار تنش میان محله و سفید و سیاه و پورتوریکو ساکنان بومی نژادپرستی و بیش از همه سیاسی است که زمینه آن است.)

برخی از بلک وود را portraiture صرفا و ماهرانه بصری از جمله صحنه های از مردم در پنجره باز در یک تعداد انگشت شماری از ساختمان های که او فیلم با darting تابه و tilts. او نمایش فعالیت شدید کودکان—آنهایی که مسن تر بازی بیس بال در یک مدرسه جوانتر آنهایی که تجمع در stoops هنوز هم دیگران حلق آویز در اطراف در آتش خود فرار و به دنبال به خیابان. او محله را پرتکاپو زندگی برخی از مردم پنهان کردن چهره خود را از دوربین; دیگران لذت در آن حضور و به اشتراک گذاری و overshare exuberantly با فیلمسازان. برخی از شرکت کنندگان به نمایش بلک وود دوربین یک طرف از زندگی بود که به ندرت دیده می شود در سال 1968. بلک وود فیلم کشیدن مراسم مجلل (متاسفانه جانسون تفسیر در اینجا تحت الشعاع درام رقابت) و سپس به دنبال کنندگان و طرفداران خود را بر روی پیاده رو خارج از سالن که در آن آنها مسابقه و اختلاف نتایج. دو ترانس زنان اعتراف فیلمسازان به خانه خود را و اجازه دهید خود را فیلم برداری می شود و با خلوص بود که به سختی یافت می شود در سینمای آمریکا در آن زمان است.

آنچه من فرستاده پایین بلک وود برادران سوراخ خرگوش بود تلاش برای ریش دار از راهب فیلم; در عوض, من پیدا کردم چیزی کاملا متفاوت و الهامی: یکی دیگر از 1968 فیلم است که آنها ساخته شده در مورد تلونیوس مانک, “راهب” یک.k.یک. “راهب—پرتره افسانه ای جاز نوازنده” (جریان در Kanopy و Vimeo در تقاضا). این دو بخش فیلم تقریبا دو ساعت طول در اصل ساخته شده برای تلویزیون است. مایکل بلک وود تولید شده آن مسیحی به ضرب گلوله به آن. اما آن را به فراموشی افتاد و برادران سیزده ساعت فیلم از راهب روی صحنه, پشت صحنه, در تمرین, در این استودیو ضبط در خیابان در حمل و نقل و حتی در اتاق هتل خود را با همسرش, نلی—بعدها گزیده ای در Zwerin معروف راهب مستند “راست هیچ مشروبی که بدرقه نوشابه.” بر خلاف Zwerin فیلم های Blackwoods’ مستند امکانات چیزی جز خود فیلم راهب و شرکت در تور در محل کار و در خصوصی—هیچ اضافه شده مصاحبه هیچ کس دیگری آرشیوی فیلم هیچ اضافی نوازندگان اجرای هیچ صدای بیش تفسیر بدون لایه بندی گویا newsreel footage یا اطلاعات تاریخی به بافت این تور کنسرت که برادران فيلم است. نتیجه چیزی است که خیلی بیشتر همهجانبه. که در آن Zwerin طرح راهب زندگی Blackwoods شما را در داخل آن است.

مسیحی بلک وود را فیلمبرداری است که منبع اصلی این فیلم هیجان. او سوابق طولانی طول می کشد از اجرای برنامه: راهب کوارتت (با چارلی Rouse, لری Gales و بن رایلی) در قسمت اول فیلم در دومین گروه گسترش به هشت تایی با چهار برجسته (ری Copeland, جانی گریفین جیمی کلیولند و فیل جنگل) برای تور اروپایی. چه ظهور و بالاتر از همه یک هنرمند است که درگیری با سمت عملی موسیقی از ضبط استودیو برای مسافرت های بین المللی, پیشنهاد, استرس مداوم—و که زندگی روزانه در نیویورک مکالمات خصوصی و متمایز راه مقابله با استرس که به نظر می رسد مستمر خود را با موسیقی خود را.

راهب تولید در کلمبیا سوابق معروف مداخله تئو Macero است دیده می گفتن راهب است که او می خواهد او را به بازی چیزی “free-form.” راهب سریع و تیز پاسخ این است که “من در تلاش برای پنهان کردن چیزی که متوقف کردن مردم از شنیدن آن و حفر آن را شما می دانید؟” (این پاسخ به شدت ویرایش شده در Zwerin فیلم است.) هنوز راهب نیز افشا خود هنری حس تعجب و خود چالش; صحبت از یک ترکیب جدید است که او کار خود را با کوارتت او می گوید: “من فقط یادگیری مانند آنها هستند. من چیزی و آن چیزی است که من حتی نمی دانم آنچه در آن است که تا زمانی که من دوباره به آن نگاه کنید خودم آن را به من.” هنگامی که راهب رزرو شده است در روستای پیشتاز او دریافت شناخته شده باشگاه مالک با grandly جالب شکوفا: “حداکثر گوردون باشگاه صاحب! ستایش باشگاه صاحب rah-rah-rah!” وجود دارد یک بیت فوق العاده از حاضر جوابی با راهب خود اعضای گروه و دوستان خود را Nica د Koenigswarter (یک روچیلد اری برنده زن و راهب دیرین نیکوکار) در مورد سیاه و سفید-عقیق انگشت حلقه و یک هزار دلاری; یکی از نوازنده صحبت از offscreen تبدیل لحظه ای به تیز کمدی ریف مورد تردید مادر شوخ طبعی از مردم فقیر.

بخش دوم از این فیلم ویژگی های گسترش یافته در یک تور اروپایی است که می آید با خود عوارض: سفر, اقامت, آشپزی و کلی تنش است. روی صحنه در نیویورک راهب اغلب رقص در حالی که دیگران انفرادی; در اروپا خود را در رقص روی صحنه و pirouettes خارج از صحنه نمایش ویژه طعنه از محاسبه می شود, شاید, از جان گذشته, رهایی از استرس (از جمله استرس داشتن بلک وود دوربین اشاره کرد و او را در شخصی یا صمیمی و یا صرفا انفرادی لحظه). بزرگترین مشکل این شامل موسیقی خود را: گسترش گروه های استادانه درست شده بزرگ-گروه-سبک ترتیبات و تمدید تکنوازی از همه اعضای گروه (به علاوه مهمان سولیست Clark Terry) deëmphasize راهب خود بازی. پشت صحنه بعد از یک کنسرت او buttonholed توسط رادیو آلمانی روزنامه نگار که از او می پرسد “شما بود کوارتت خسته کننده شما ؟ یا چرا شما با شش شاخ است؟” راهب پاسخ کوتاه و تلخ: “کسی دیگری ایده.” سرخوردگی خود را به روشنی در این تبصره به عنوان آن را در محل دستهء موسیقی. (این سوال و جواب ها را از آن صحنه در Zwerin فیلم—به عنوان اگر در ترس از undercutting فیلم پیشنهاد که بزرگ-گروه تور برجسته از راهب حرفه ای.)

برخی از بلک وود را به شدت بیشتر مشاهده صحنه فیلم برداری, دوباره, در خیابان های نیویورک. راهب زندگی می کردند بود و بیشتر عمر خود را در محله طولانی شناخته شده به عنوان San Juan Hill که عمدتا آفریقایی-آمریکایی است. زمان Blackwoods فیلم برداری “راهب” منطقه شده بود تا حد زیادی تخریب برای ساخت و ساز از مرکز لینکلن اما نوازنده و خانواده اش همچنان به زندگی می کنند وجود دارد در یک ساختمان جدید ساخته به جای آنچه که پاره شده اند. روی صفحه به عنوان راهب پیاده روی را از طریق محله او به گرمی استقبال در گوشه ای از شصت و چهارم خیابان و آمستردام خیابان توسط مرد در خیابان—بیشتر مردان سیاه و سفید یکی از آنها صحبت می کند به او از یکی دیگر از آشنایی. هنگامی که راهب می پرسد که آیا این مرد “لگد” او می شود دردناک پاسخ: “Bang-bang-bang.” (در Zwerin فیلم صحنه های برش خرده و صدای حذف جایگزین موسیقی است.) وجود دارد به صورت عمومی به راهب آهنگ حس طنز از تجربه بدل به هر دو نابغه موسیقی و موسیقی طنز و Blackwoods’ فیلم متصل هنر و اندوه: در تشخیص شور و حرارت مشغول مشاهده این درد که راهب channelled به puckish طرف می آید از طریق به وضوح.

tinyurlbitlyis.gdu.nuclck.ruulvis.netcutt.lyshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>